Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

alicie_k
10. pro 2015

@verca1508 Jsem stejného názoru jako ilonar 🙂 Nám se zadařilo v období, kdy jsme začali intenzivně řešit pozemek na domeček a bylo to docela složité, v období ovulace jsme stihli sex tak jednou, ani si to nepamatuju (manžel pořád někde na služebkách). A kolegyně ti to určitě neřekla, abys nesmutnila. Mojí kamarádce, která potratila jsem to taky hned nechtěla říct. A teď už aspoň vím, jak se cítila.

verca1508
10. pro 2015

@ilonar No, treba jo, ale ja husa myslim na to, jak by to tady zvladali, kdybych zase odesla, ja ja neumim trochu myslet i na sebe. No, proste to nejak dopadne, mne jako nevadi ani ta myslenka, ze je v tom, spis, ze budu mit zrejme prace nad hlavu, ale co, vsichni vi, ze dite chceme, tak s tim musi pocitat a basta 🙂

verca1508
10. pro 2015

@alicie_k No, u nas se to nikdy v praci nerika, jenom nadrizene a az po prvnim trimestru kdyztak ostatnim, jenom kdyz je nejaky problem, tak driv. Tak jo, nebudu to resit a ono se to nejak vyvine. 🙂

eve77
10. pro 2015

@xoriska Posílám Ti srdíčko pro štěstí a statečnost. Přeju Ti brzké zotavení a následné už bezproblémové těhotenství 🙂

ilonar
13. pro 2015

Ahoj holky, tak co je u Vás nového? Já pořád čekám na menses ☹ občas mě pobolívá břicho, ale zatím nic. Na injekci nechci, ráda bych, aby se to rozjelo samo a přirozeně a navíc mi po ní bylo vždycky zle. Ve středu to bude šest týdnů od zákroku. Já jsem i předtím mívala cyklus 35 dní i víc, tak čemu se taky divím.
@xoriska zítra držím palce, ať je to pro tebe co nejmíň bolestivé a hlavně hodně rychlý průběh.
@verca1508 tobě už dorazila potvora?

verca1508
13. pro 2015

@ilonar Ahojky, tak jsem si říkala, jak na tom jsi. Taky mě pobolívá trochu břicho, jsem střídavě nafouklá, ale pořád nic. Dneska je to 31 dní a cyklus jsem měla 28 dní, semtam 29 dní, tak nevím. Už abych taky ráda, aby to přišlo. Hlavně, kdybych musela na injekci, tak si říkám, že tělo se s tím nesrovnalo, když jsem to jindy měla pravidelné. Jinak jsem konečně začala nakupovat dárky, napekla nějaké cukroví a do práce jdu do čtvrtka a pak 23.12. a o víkendu mám narozeniny, tak v neděli si s manželem uděláme výlet do Budějic na trhy a nějaké ty nákupy. Tak dej vědět, jestli mrcha dorazí. Je to stejně zvláštní, v těhu jsem se modlila, abych nenalezla krev a teď se modlím, aby jo.

ilonar
13. pro 2015

@verca1508 No to neboj, že by to nebylo v pořádku, jen to musí naskočit. Ona ta první bude jiná, někdo to má málo, někdo hodně, někdo si musí bohužel počkat delší dobu. Jinak se cítím ok, jen vypadám hrozně, samý uhrák, no myslím, že se to pomalu připravuje, ale opravdu pomalu ☹ Dárky už taky nějaké mám, ale ještě musím dost dokoupit, nakupuji letos už od začátku prosince postupně, tak to docela jde a i cukroví mám a ještě nějaké bude. Já to určitě dostanu na Vánoce jako naschvál.

verca1508
13. pro 2015

@ilonar No, první a třeba i poslední 🙂 No, s těma uhrákama jsem na tom stejně, asi se na to tělo postupně přpravuje, snad, ale jak říkáš opravdu hodně pomalu. ☹ A na ty Vánoce, taky si říkám. Jsem se těšila, že na Vánoce bude konec šestinedělí a ono přijde mrcha.... Ale hlavně, že to přijde, doktor mi říkal tak do konce roku, tak jsem zvědavá.

ilonar
13. pro 2015

@verca1508 Na jednu stranu to bude takový dáreček vlastně 😅 Kéž by se opravdu brzy zadařilo viď. Je vidět, jak už jsme všechny tak nějak v pohodě a už není taková potřeba si tu "vylévat" ty pocity.

ilonar
13. pro 2015

@verca A dodržujete šestinedělí ještě? My už néééé 😀

ilonar
13. pro 2015

@verca1508 A dodržujete šestinedělí ještě? My už néééé 😀

verca1508
13. pro 2015

@ilonar Presne tak 🙂 jo, takovy dar nedar, ktery brzy odejde a budeme moct se pokouset znovu. Kdo nezkusi, nic neziska. 🙂

dany69
14. pro 2015

Ahoj holky, u mě největší novinka, že přišla ms.. Ve středu jsem byla u dr. Po 4 týdnech od revize a říkal, že do 14 dnů by měla přijít.. No odjeli jsme s mužem na víkend a bylo 😀 nevím jestli pomohl kontryhel, flaška červeného nebo nedodržení šestinedělí, ale účel to splnilo 😀

verca1508
14. pro 2015

@ilonar No, dodrzujeme poctive, ale je to na palici.

verca1508
14. pro 2015

@dany69 Ahoj, no, vidis to, ze bych to teda taky zkusila? Ale rekli jsme si, ze to dodrzime, ale teda je to boj

dany69
14. pro 2015

@verca1508 my jsme vydrželi ty čtyři týdny.. Řekla bych, že teď už to bude v pohodě 😉

romcar1
14. pro 2015

Ahoj holky....tak se k vam pridavam...v patek jsem byla na potratu...prisli jsme o miminko v 5.mesici..je to priserny

elishka87
14. pro 2015

@romcar1 To je mi líto! Já o něj přišla v 17.týdnu, tak vím, jaké to je. Taky jsem byla už skoro v půlce. Držím Ti palce, ať se z toho dostaneš! Vím, že ty Vánoce teď tomu naopak přidávají, že se s tím člověk těžce smiřuje. Já mám 11 dní od revize a trochu se začínám zvedat. Přítel mi zkraje vůbec nepomáhal, on za tím udělal čáru, že se musí jít dál a já na všechny ty svoje pocity byla sama. Asi Ti to nepomůže, ale já se z toho potřebovala opravdu vybrečet. Na youtube jsem si pouštěla různé písničky a brečela u nich... teď mě začal přítel trochu nutit do toho, abych začala zase žít. V sobotu mě vyslal na dyzajn market, ať si něcou koupím a pak mu to musím ukázat, včera jsme byli koupit stromek a ještě jsme šli na koncert kamarádky, která hrála Rybovku. Do kostela se mi nechtělo, ale šla jsem kvůli kamarádce. A taky abych zkusila jít mezi lidi. Z toho jsem měla strašný strach. A taky mi trochu pomohlo, že jsem se tady z toho trochu vypsala, napsala jsem článek do blogu a navíc, holky tady jsou velká podpora! Kdybys chtěla, můžeš mi napsat třeba soukromou zprávu a můžeme si psát. Vím, jak strašně to teď bolí! Drž se! Zvládneme to všechny! Musíme, abysme se mohly zase začít pokoušet o zdravé miminko.

verca1508
14. pro 2015

@dany69 Takhle me navadet k poruseni 🙂 my jsme to jako vzali tak, ze s to budeme mit jako darek k Vanocum. Predpokladam ale, ze s ochranou, ze?

romcar1
14. pro 2015

@elishka87 dekuju za zpravicku....ja jsem ted 3 den od revize...tak me jeste vsechno rozbreci..hrozne mi muj mrnousek chybi..ale zase to beru tak,ze to tak melo byt...ikdyz je to hrozny...taky sme vcera byli nakupovat a stromecek jsme kupovali a ja se drzela aby me nerozbrecelo uplne vse..hlavne vside kocarky atd ...no......hlavne nase mimi bylo zdravy a bouchalo mu srdicko, ale znoceho nic sem se otevrela a bylo to...a to jsem ve stredu byla na kontrole a vse okej a v patek tohle....je to proste sok...

verca1508
14. pro 2015

@romcar1 Ty jo, takhle pred Vanocema. Drz se, bude jenom lepe a lepe, ale chce to cas. Je to nespravedlive, ale to proste zivot je. ☹

romcar1
14. pro 2015

A to jsem si rikala, ze kdyz jsme preskocili prvni trimestr,ze uz je vyhrano...to fakt clovek proste nemuze vedet dokud se mu nenarodi miminko

elishka87
14. pro 2015

Já si to taky říkala. Ale je pravda, že dokud toho drobečka nemáme v náručí, tak se může stát všechno... a vlastně i potom. Drž se! Je to hodně smutný... ☹

romcar1
14. pro 2015

@elishka87 a uz je ti lip? Ja verim ,ze se vse spravne zahoji a budeme se moct pokouset o novy miminko..a kolik ti je? Mne 28 a bylo to moje prvni tehotenstvi

wendissek
14. pro 2015

@romcar1 drž se vim jak ti je a jak to boli a u tebe snad ještě víc. Klidne se vyolakej me to pomohalo a hlavne když sem si u toho zapálila ještě svíčku . sice jsem to mela v 11tt ale letos 2x jednou v červenci podruhé ted v prosinci.

elishka87
14. pro 2015

@romcar1 No, líp mi je, ale každý den to na mě ještě padne. Hlavně, když mám s někým mluvit. Včera mluvil přítel s jeho mamkou po telefonu (žije v zahraničí). Před měsícem jsme jí volali a oznámili jí, že bude babička a pak tohle. Přítel jí to už dal vědět. A včera nám chtěla popřát k Vánocům a poděkovat za dárek a já měla z toho rozhovoru strach. Nejdřív jsem ho odmítala, ale nakonec mi přítel stejně dal telefon do ruky. Mačkala jsem mu u toho ruku a odpovídala jsem jen stručně. Chvílema mi bylo do breku a to to byl opravdu jen krátký rozhovor, vůbec se o miminku nezmiňovala...naštěstí... teď jsem ještě týden doma a pak mě čeká návrat do práce. A z toho mám strach... setkání s kolegyněma, s dětma ve školce a s jejich rodiči. I když jsem to před rodiči neříkala, tak to na mně bylo znát.
Mně je taky 28 a bylo to moje první, a hrozně vytoužené ☹

ilonar
14. pro 2015

@verca1508 My bez ochrany 😅

verca1508
14. pro 2015

@ilonar No, tak to se uz mrchy treba ano nedockas 🙂

dany69
14. pro 2015

@verca1508 jj bez ni ne.. Ale tak já mám nařízeno začít se snažit až po druhé ms, takže bych se bez ochrany i bála.. Nemá cenu to v mém případě pokoušet

verca1508
14. pro 2015

@dany69 No, právě, my chceme počkat na tu první ms a nějak se nám příčí použít pánskou ochranu, tak asi proto s tím tak otálíme. 🙂 No, ale vidíš to, tak jednu už máš, tak ještě počkat na druhou a hupky. Já už dneska po práci načnu taky flašku červenýho a snad se dočkám. Říkám si, že pokud se teď někdy dočkám tento týden a odejde do do Vánoc, tak se to pokusím před manželem ututlat a bude mít hezký vánoční dárek 🙂 ale kdo ví.