Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

verca1508
15. lis 2015

@dany69 Ty jo, to snad ani neni mozne. Moc me to mrzi. My dneska mame od svatby 3 mesice a misto toho, abychom byli stastni, tak se snazime prenest pres tu bolest. Hlavne mam jeste strach z toho, abych na revizi nemusela znovu, jestli delohu vycistili dostatecne. A rekli Ti, cim to muze byt?

dany69
15. lis 2015

@verca1508 my měli ve čtvrtek 5 měsíců.. tak jsme dostali od života príma dárek.. to my povídej s tím strachem jsem na tom úplně stejně, pořád se pozoruju.. naštěstí jdu zítra na kontrolu ke svému dr. tak snad mě uklidní.. no poprvé samozřejmě náhoda, teď po druhé se neví.. snad mě pošlou na nějaké testy, ale asi to není tak jednoduché, protože doktor říkal, že se veškerá vyšetření dělají až po třech potratech

verca1508
15. lis 2015

@dany69 No, opravdu pekny darek ☹ Oni reknou, ze je to vzdycky nahoda, ale neni tech nahod uz moc? Jh, taky jaem slysela, ze se to dela az po trech nezdarech. Ja na kontrolu pujdu ve stredu, zitra tam doktor neni. Drzim pesticky, aby bylo vse alespon po teto strance v poradku a mohla ses "v klidu" hojit.

dany69
15. lis 2015

@verca1508 fuj teď jsem si všimla té hrubky co tam mám 😀 jj taky mi přijde, že je těch náhod moc.. podle mě není náhoda když mi těhotenství skončí ve stejné fázi úplně bez vývoje.. tak snad se něco dozvím.. ale ty se nenervuj, určo se to podruhé povede 😉 akorát teď taky máte mít 3 měsíce pauzu od snažení nebo ne?

verca1508
15. lis 2015

@dany69 no, tak te hrubky u Tebe jsem si vubec nevsimla, protoze mam red hlavu plnou toho, co se stalo. Nahoda mi to opravdu neprijde, chtela bych videt je v nasi kuzi, jak by se na to divali. No, uvidim, co mi rekne muj doktor, v papirech v nemocnici psali pauzu 3 az 6 mesicu, kazdy rika neco jineho, ale asi bych to videla na ty 3 mesice a pak zacit zkouset. Vy jste pred tim asi pauzu meli jenom sestinedeli,ze?

dany69
15. lis 2015

@verca1508 jj přesně tak, po první ms jsme to začali zkoušet a zase to vyšlo.. a teď mi říkali v nemocnici že ty 3 měsíce.. abych pravdu řekla, trochu si to teď dávám za vinu, protože mám negativní rh faktor a měla jsem i po tom prvním potratu dostat injekci s protilátkami, jenže jsem nikam nešla protože jsem byla na dovolené.. tak nevím jestli už to nemohlo mít vliv..

verca1508
15. lis 2015

@dany69 no, tak to uz stejne neovlivnis a vinu si davame vsechny, ikdyz to nase vina neni. Ja jsem pi tom vsem zustala radeji na neschopence, abych se nestresovala a odpocivala a stejne to bylo k nicemu. A rh negativni jsem take, injekci jsem dostala hned 2 hodiny po revizi a nemyslim si, ze bys mohla to male mohla ohrozit tim takto v pocatku, to spis pozdeji, ale tezko rict. Zpet bohuzel nic nevratime.

dany69
15. lis 2015

@verca1508 teď jsem jí taky dostala.. a doktor říkal, že to takhle ze začátku vliv nemá, ale přesně jak píšeš.. dáváme si vinu a asi každá si říká, co by kdyby.. snad nás taky jednou čeká šťastný konec

verca1508
15. lis 2015

@dany69 Ne snad, ale urcite 🙂 musime tomu verit, sama se divim, ze to rikam, behem dne se mi ty myslenky dost michaji, chvili se jakoby snazim nakopnout jit dal a pak zase pravy opak a to jenom brecim a brecim.

dany69
15. lis 2015

@verca1508 hormony, taky to tak mám... ale je mi jasné, že musím jít dál, nemá cenu sedět a bulet nad něčím co už stejně nezměním.. ale někdy si nemůžu pomoct 😅

verca1508
15. lis 2015

@dany69 je to naprosto normální. 🙂 a patří to k tomu.

runyia
15. lis 2015

Ahoj, tak se k vám přidávám i já. Ještě teda nevím, jestli to bude potrat nebo se z toho vyklube mimoděložní. Zítra jdu na kontrolu a potencionálně na operaci nebo revizi dělohy, podle toho, co se zjistí. Minulou středu jsem našla // na TT, tak jsem měla radost, ale hcg mi rostlo hrozně pomalu (ale zase včera po krvácení ne a ne klesnout), byla bych teď 6.tý týden. Včera jsem začala krvácet, tak jsme jeli na pohotovost a tam definitivně vyloučili prosperující těhotenství. Snažili jsme se půl roku, vím, že to není moc, ale stejně... Snad se nám teď zadaří brzo. Vím, že to byl víceméně jenom shluk buněk, ani na utz není nic vidět, ale já to tak nějak beru jako naše miminko a jsem hrozně smutná a brečím. K tomu se samozřejmě připojují obavy z toho, že třeba se mi žádné zdravé miminko donosit nepodaří a budeme bez dětí. Vím, že se to stává hodně holkám a pak mají zdravé děti, ale nějaké to riziko tu vždycky je. Přítel mě asi moc nechápe, ale snaží se a je mi velkou oporou, akorát je hodně pracovně a studijně vytížený a není skoro doma. Mluvit se mi s nikým nechce, tak se v tom tak nějak plácám sama. I zítra po případné revizi by mě vyzvedával švagr, přítel nedostane z práce volno. Kdy to přebolí z nějhoršího? Měly jste to taky tak, i když jste byly v podstatě na začátku, nebo jsem zbytečně přecitlivělá a přeháním? Nějak mám pořád náladu pod psa. Chtěla bych se co nejdříve snažit o další mimčo, tak doufám, že třeba ani nebude revize třeba. Už aby byl zítřek za mnou a já aspoň věděla, co a jak.

dany69
15. lis 2015

@runyia podobně jsem na tom byla minulý pátek, nebylo vidět srdíčko, takže už mi doktor naznačil, že je to špatné.. a čekala jsem jestli to odejde samovolně, stane se zázrak nebo budu muset na revizi.. nakonec jsem už v úterý začala špinit, ve středu ráno se ultrazvuku potvrdilo zamlklé a zrovna jsem šla do nemocnice.. je to hrozný, bolí to, pokaždé jsem probrečela celý víkend.. ale zhruba po týdnu se to lepší neboj 😉 a ten strach z toho, že třeba nikdy nedonosím zdravé dítě mě taky čas od času popadne.. asi je to normální. Mám pocit, že si tě pamatuju z květnových snažilek.. začínaly jsme spolu..

verca1508
15. lis 2015

@runyia Je mi líto, že se také přidáváš k nám. Každá žena, které chce dítě to cítí stejně jako Ty a i na začátku těhotenství. Obavy máme naprosto stejné, já se teď po revizi moc pozoruju a začíná mi stoupat teplota :- (, tak mám opravdu strach. Co se týče přítele, mně manžel taky moc nechápe, bere to jako že se to stává a že příště zadaří, ale chlapi to tak mají, nenosí to dítě v sobě a tak. No a kdy to přebolí bych také chtěla vědět.... Myslím, že to ale bude týden od týdnu lepší, musíme si najít něco, čím se zabavíme a bude směřovat myšlenky k lepším časům a věřit, že příště bude vše v pořádku a budeme se radovat z krásného a zdravého mimča. Držím pěstičky!

keydance
15. lis 2015

Ahoj holky. Na revizi jsem byla 10. cervna. Bylo to hodne tezke. Otehotnela jsem hned po vysazeni prasku. Momentalne jsem v 8. tydnu a vim, ze jeste neni vyhrano, ale je to krasny pocit. Vlastne to slo, az jsem se dala do psychické pohody. 🙂 drzim vsem palce, at to zvladnete a brzy se zase tesite. 🙂

verca1508
15. lis 2015

@keydance Gratuluji a přeji, aby ses tentokrát již mohla těšit s krásného a hlavně zdravého miminka., určitě je vše na dobré cestě.

runyia
15. lis 2015

@keydance tak jsem ráda, že jsem sama, kdo si to tak bere. I když samozřejmě bych ti přála, abys tohle nemusela vůbec zažívat :( to je hrozné, že se to řeší, až když se to stane potřetí... tak snad to byla opravdu náhoda a napotřetí už to u vás bude dobré. Zas máte malinkou výhodu, že se vám tak rychle daří otěhotnět, tak snad se povede tak rychle znovu. Držím pěsti, aby už z toho bylo zdravé mimi. Jinak je to možné, opavdu jsme začínali v květnu. Tak to máme teda bohužel fakt podobný příběh... :( Drž se!

@verca1508 A jak dlouho máš po revizi? A teplotu máš kolik, stoupá to moc? Jestli si nebdueš jistá, tak radši na kontrolu, radši 3x zbytečně než 1x pozdě 🙂 Jj, ten můj chlap to bere úplně stejně. Zas je to asi fajn, lepší, než kdybychom se z toho hroutili oba. Ten můj před chvílí přišel, tak mám hned o něco lepší náladu. Tak snad to přebolí rychle... Začínám se těšit do práce, tam na to aspoň nemyslím. Ale je fakt, že další tři víkendy máme dost aktivit, tak snad už bude jenom líp.

@keydance Tak ať i nadále všechno probíhá, jak má! Hezky se to čte, dává to naději, že to snad půjde i u nás 🙂

Holky, předpokládám, že srdíčko mám od vás, tak děkuji 🙂 Zítra se bude hodit 🙂

verca1508
15. lis 2015

@runyia Na revizi jsem byla ve čtvrtek, raději jsem volala do nemocnice, mluvila jsem přímo s mou ošetřující lékařkou, která mě měla na starosti a řekla mi, že dokud mě nebolí břicho a nekrvácím moc, tak to nemám řešit, že to může být počátek virózy, když je takové počasí, jaké je. Jj, to je fakt, kdyby mi tu brečel, tak nevím, co bych dělala ještě s ním, sama mám co dělat se sebou. Do kdo ví, kdy půjdu do práce a jestli mě budou chtít zpět. Hlavní ale teď je, abychom byly všechny v pořádku po stránce zdravotní a ostatní přijde samo.

lucykal
15. lis 2015

Holky na začátku dochází k potratu nebo ZT zejména pokud se embryo špatně vyvíjí z důvodu velkých vývojových vad. Také jsem měla ZT a bylo to šílené, ale věřím tomu, že se vše v dobré oočí. Také jsem nesníšela když mě někdo řekl, že to chce čas, ale bohužel měl pravdu. Čas a další snažení to přebolí. Mě dr doporučeil čekat před 6 měsíců čekala jsem jen 4m a otěhotněla. 27. březnu 2014 mě byl sdělený ZT a 15.3.2015 se nám narodila předčasně dcera. Navštívila jsem psycholožku nemohla jsem vůbec jíst hodně mě to pomohlo.Největší oporou mě byl manžel který to také obrečel.

lucykal
15. lis 2015

@verca1508 já bylana revizi v po a v pátek jsem měla horečky nekrvácela jsem břicho mě nebolelo strašná únava kolabs. A v sobotu další revize i když to vypadlo jako viroza

verca1508
15. lis 2015

@lucykal Gratuluji moc! Jj, vím, že to chce čas a bude vše opět lepší a budeme se na ten svět dívat jinak a těšit se třeba i z maličkostí, což teď bohužel nejde.

verca1508
15. lis 2015

@lucykal Aha, no, naštěstí jdu ve středu na kontrolu k mému OG, tak budu vědět, na čem jsem. Moc jsi mě ale neuklidnila ☹

lucykal
16. lis 2015

@verca1508 může to být u každého jiné. Uvidíš u mě se dr divil, že mě nebolí břicho ani při pohmatu a pak udělal utz.

verca1508
16. lis 2015

@lucykal To je jasne no. Teplota mi nastesti klesla, tak snad dobre. Pekny den.

kachnanek
16. lis 2015

Musím říct, že jsem úplně v šoku z toho, jak často k zamlklým potratům dochází! Dřív jsem tady na koníkovi občas koutkem oka někde zahlídla diskuzi, resp. pojem zamlklý potrat, ale vůbec jsem tomu nevěnovala pozornost, napadlo mě, co to asi je, ale dál jsem to neřešila. Ani ve snu by mě nenapadlo, že s tím sama jednou budu konfrontována.

verca1508
16. lis 2015

@kachnanek Moje slova, take by me nikdy nenapadlo, ze si tim projdeme. Rikala jsem si, ze je vse ok, dokud nespatrim krev a ona bohuzel ta krev nemusi byt a stejne je vsechno spatne. Nejhorsi na tom je, ze se to stane na podzim, kdy jsou depky normalni, takze je to jeste horsi.

kachnanek
16. lis 2015

@verca1508 Právě, taky si říkám jak mám teď přežít celou tu zimu, vůbec se na ni letos netěším. No krev, mně právě doktorka řekla, že troška krve je úplně normální, že to je zahnizďování, a víc to fakt nebylo tak sem to neřešila. Je to ale jedno, protože i tak by se to nezachránilo, že.

Nicméně na takový věci teď nemůžeme myslet, musíme se teď dívat dopředu, snažit se dostat do relativní psychické a fyzické pohody, aby se nám brzo zase zadařilo a tentokrát s krásným a rozhodně zaslouženým výsledkem, ne? 😉

verca1508
16. lis 2015

@kachnanek Zimu prezijeme a s jarem prijdou hezci casy 🙂 Jj, to je nejdulezitejsi, abychom jsme se zahojiy nejen fyzicky, ale i psychicky. Jenom si ted rikam, jak zvladneme ty prvni tri mesice tehu po teto zkusenosti, asi si naordinovat prodlouzeny zimni spanek.

kachnanek
16. lis 2015

@verca1508 Ani nemluv, na to vůbec nechci myslet, úplně už to vidím, že při každé sebemenší bolesti břicha poletím na pohotovost.

verca1508
16. lis 2015

@kachnanek No a od toho doktori jsou, aby to zkontrolovali. Akorat, ze mne treba vubec bricho nebolelo, nemela jsem zadne problemy, jenom odeznivaly tehu priznaky a to jsem prikladala tomu, ze jsem se mela tak pomalu presunout do druheho trimestru. No, ale budeme muset byt co nejvic v klidu, co nejmin se stresovat, jinak to pro male neni dobre.