3 krát jsem potratila. Co bude dál?

majdula
24. led 2008

Ahoj holky, v pondeli jsem absolvovala dalsi revizi. Byl to muj uz treti spontanni potrat a druha revize. Na rozdil od minule to beru tak nejak stoicky, nehroutim se a jsem rada ze se konecne bude neco dit a doktori si me (mozna) konecne zacnou vsimat. Pry me poslou na genetiku.
Potratil nekdo z vas dvakrat nebo vicekrat? A zjistilo se proc? Mne se totiz zda, ze kdyz potratite poprve, nikdo si vas nevsima a bere se to jako statisticka chyba. Nevim co se bude dit dal, co se v techhle pripadech vysetruje a kde... no vlastne jsem z toho docela zoufala, takze tak docela v klidu nejsem 😅
Moc dekuju za jakoukoliv radu, protoze ted fakt nevim co dal.

tanity
10. únor 2008

Majdulka, ahojky... 🙂
tak mate prvy krok za sebou, teraz uz len cakat na vysledky. Ja idem za mojim lekarom v stredu, nebolo nam robene este nic, ale urcite sa ho povypytujem co a ako....no myslim si, ze by si sa mala sama pytat lekara a necakat, kedy sa oni "spamataju" a poslu ta niekam. Urcite by som zavolala alebo este lepsie zasla k svojmu gynek, a poprosila ho, aby ma poslal na hematologiu a imuno....tiez by som si spisala co najviac info a "vysypala" mu to tam, nech vidi, ze to myslis tentokrat vazne a ze to treba riesit. Budem na teba mysliet a budem drzat palce 😵 😵 😵
Budem tiez rada, ak sa zasa ozves papa 🙂

majdula
autor
21. únor 2008

Tak jsem zase tu - po navsteve v CARu 🙂 Cekaci lhuty maji sice 2-3 mesice, ale ja tak plakala do telefonu, ze to chci stihnout do mesice po potratu kvuli tem protilatkam... takze me objednali na vcerejsek a prvni sezeni mam za sebou. Vlastne mi jen vzali krev a dr. se ptala na takove ty zasadni veci (nemoci, leky..) Krev mi vzali na vse, o cem jste tu psaly, ani jsem si o to nemusela rikat. Ted mam pockat na vysledky genetiky a s nimi pak prijit znovu k nim, to uz budou i vysledky imuno, hormonu a zoonoz a pak to pry cele dame dohromady a zacne bud lecba nebo snazeni nebo ja nevim...
Jsem strasne napjata co se zjisti, nejradeji bych na to "vlitla" hned, jak mi skonci tahle prvni MS od potratu (dostala jsem ji zase po 28 dnech tak snad to stare telo jeste funguje), ale bojim se. Ale teda cekat min. mesic na vysledky bude utrpeni ☹

tanity
21. únor 2008

tak majdi, budem ti drzat palce, nech je vsetko v poriadku, alebo nech sa zisti pricina...nech uz opat netrpis. Vela stastia, 🙂 😵 🙂 T.

barag
29. únor 2008

Ahoj holky, bohužel musím vytáhnout tohle smutné téma, přesně před rokem 19.2 jsem byla na kyretáži, rok se nám nedařilo, před pár dny už jsme si mysleli, že se všechno v dobré obrací, ale bohužel včera se aše naděje definitivně rozplynuly. Naštěstí se tohle současné nevydařené těhotenství nestačilo natolik vyvinout, abych musela do nemocnice na kyretáž, za což sem upřímně moc ráda. Za týden mě čeká kontrola, při které už se doufám se svým gynekologem dohodneme na nějakém rozumném postupu, aby se to už nemuselo opakovat znova a znova. Abychom zase nemusely čekat rok na další otěhotnění a pak jen čekat, až se všechno naše štěstí zbortí jak domeček z karet...

majdula
autor
29. únor 2008

To snad ne! A ja jsem tak drzela palce! Je to opravdu definitivne ztracene? Nemuze to byt jen z pozdejsi ovulace, ze bobek neni na UTZ videt? Co hcg? Nebo uz dorazila MS?
Ach jo!!! 😢

barag
29. únor 2008

Majdi, Hcg bylo 27 jednotek-když už by mělo být 1000....večer sem začala krvácet a dnes už je to mrcha jak vyšitá...aspoň, že díky těm nízkým hodnotám Hcg nemusím jít na kyretáž, toho sem se fakt bála, na dva dny si jít zase lehnout do špitálu, nesnáším to tam, obzvlášť na gyndě...
Jen doufám, že už se to tím konečně někam hne. Pročtu si tuhle diskuzi, co a jak a začnu spolupracovat s Podolím, protože tam mi udělaj komplet vyšetření, ať si říká ten můj doktor co chce, já přebírám iniciativu do svých rukou (no třeba ho haním předčasně...ale je fakt, že mi zatím nic moc vyšetření nedělal- o žádanku na spg po víc jak roce sem si řekla já a když sem chtěla potvrzení kvůli té imunologii-kam sme kvůli mému otěhotnění nakonec nejeli, tak byl docela spruzenej, že jdeme úplně opačně a nejdřív se mělo začít laparoskopií)

doufám jen, že mě nějak rozumně objednají, aby se případně stihly detekovat protilátky kdybych nějaké měla...
Majdulko a za jak dlouho Ti řekli, že by měli být výsledky?

majdula
autor
29. únor 2008

Do prcic, to me moc mrzi ☹
Zaplatpanbuh, ze to bylo tak brzicko, ze ses treba jeste ani poradne nezacala tesit. Ja vim, kecam, sama nejlip vim, ze staci chvilka a clovek si na to zvykne, i kdyby to vedel jeden den a tesi se strasne...
Objednej se co nejdrive na tu imunologii. Treba ti ty PL proti trofoblastu udelaji i v normalnim CARu - mne aspon tvrdili ze je delaji. Proto jsem se tam vnutila do mesice (no, skoro presne mesic po potratu, snad to neni pozde). At ti zaroven udelaji hormony, zoonozy, vsechno. Necekej kam te posle tvuj dr., osefuj si to sama, zda se ze nikdo jinej to za nas neudela :(
Vysledky genetiky (i trombofilie) budu mit za 2 mesice a ten zbytek cca za mesic.
Drz se.

barag
29. únor 2008

Díky

Podle Ms sem byla 5 tt, jinak tři týdny a kousek, ale asi sem toho prcka stačila zahubit dřív než se toho Hcg stačilo udělat víc- a nebo spíš podle testů začalo ubývat.
Tam kam sem chodila-do Budějic tam imuno stopro nedělají, ani genetiku, holky, co toho už mají za sebou víc a chodí do toho stejného CAr, kde sem já stihla jen nějaké náběry na infekční nemoci a úvodní pohovor, tak musely na genetiku i imuno jinam

Tak díky Majdi a přeju Ti abys měla co nejvíc dobré nálady, já to nechám na pondělek, protože dneska bych byla do telefonu zbytečně moc uřvaná. i když možná by to bylo taky dobrý, aspoň by udělali ty protilátky...no uvidím. každopádně díky a taky se drž!!!

majdula
autor
29. únor 2008

Barag dekuju , ja dobrou naladu mam, prave proto ze vim ze se to konecne resi a ze priste uz to bude pod kontrolou. A zkusim ti taky zlepsit naladu:
ber pozitivne to, ze se to tentokrat obeslo bez revize. Nemusis cekat az se ti vsechno zregeneruje... to je fakt velikansky plus. A zacne se konecne neco dit, zjistovat kde je problem a nakonec se to vyresi, neboj 😉

barag
29. únor 2008

Majdulko ani nevíš jak sem ráda, fakt hodně moc, představa toho samotnýho zákroku, té depresivní nemocnice, bezesných nocí, kdy se asi tisíckrát vzbudíš (neumím v nemocnici spát) a ještě ta osamělost...ble, už včera odpoledne sem to brala jako prioritu, dostat co nejdřív mrchu a nejít na kyretáž.

Majdulko, snad už teď páni doktoři na to přijdou, u obou z nás, až budeš něco vědět, určitě se ozvi. A dík moc, vím, že v tom nejsem sama, a tady sem si trochu vylila srdce a je mi určitě líp. I díky té naději, že se tímhle dalším průšvihem aspoň něco začne zjišťovat. Tak přeju hezkej den a hezkej víkend 😉

majdula
autor
5. bře 2008

Ahojky vsichni,
chci se zeptat za jak dlouho jste meli vysledky vysetreni? Genetiky i tech ostatnich z krve...
jsem netrpeliva, ale uz mi to cekani leze na mozek 😖

yanny
5. bře 2008

Já se zase na imunologii, že jedna z věcí, která způsobuje potraty je alergie na lepek. potvrdili mi to v Pronatalu a mě osobně na to dávají vyšší dávky Prednisonu a doporučili bezlepkovou dietu, i když jsem neměla žádné potíže.

mimco
5. bře 2008

Ahoj Majdule,
já jsem v pátek podstoupila druhou revizi.
Obě těhotenství byla po umělém oplodnění.
Poprvé jsme byla 5tt a teď 8tt.
Na předposlední kontrole mi brali krev a dělali nějaké testy a zjistili nějaký problém se srážlivostí a nějaké protilátky. Když jsme dojeli v pátek na poslední kontrolu v centru, nebylo už mimi na ultrazvuku vidět. Podle lékařky si mysleli, že to ještě zachrání injekcema, ale už bylo pozdě. Prý si budu muset příští těhotensví píchat heparin.
Nejsem z toho moudrá, ale fakt je, že jsem ochotna podstoupit cokoli, jen abych donosila zdravé miminko.
Jsem sice moc smutná, ale snažím se na to zlé nemyslet.
Držím Vám palce, aby to co nejdříve vyšlo.

barag
5. bře 2008

mimco, moje švagrová měla taky problém se srážlivostí, vím, je to útěcha na pytel-ona o to mimi přišla skoro v 5. měsíci...i když to bolí tak pořád lepší teď v tom 8tt než později. ale víš, co je skvělé? že teď už mají toho nejkrásnějšího, nejpohodovějšího a nejusměvavějšího zdravého kloučka, který v lednu oslavil rok. a ty heparinové injekce v průběhu celého těhotenství zvládla na jedničku. stálo to za to. Nejdůležitější je, že vědí, co Ti je a teď už tomu zabrání dopředu.Přeju Ti aby se Ti bolístky na duši co nejdřív zahojily, v létě už budeš těhulka 😉

tanity
6. bře 2008

Ahojky vsetky!

Barag, je mi to strasne strasne luto, ze sa to takto skoncilo......... ☹ Vazne mi je to luto.
Snad uz teraz lekari pridu na to, co sa deje.....aj my sme 2x prisli o babatko a teraz v pondelok sme boli na prve testy-genetiku. Budeme dlhsie cakat na vysledky, no este nas caka hematologicke, imunolog a aj interne vysetrenie. Takze do leta mame co robit. Lekarka na genetike si robila anamnezu a okrem ineho sa aj pytala na krvnu skupinu. Ked som jej povedala, ze som 0+, tak len odvetila, ze no jasne, "nulky" takto potracaju....ze vraj az o 15% je vyssie riziko oproti inym krvnym skupinam.....nezda sa vam to ako blbost? A tiez vravela, ze nulky potom musia cakat aspon rok (!!!!!!!!!!!!!!!!!!), aby sa znova mohli pokusit o babo (sialena zenska 😠 ) Bola som pri tej predstave totalne mimo....
Barag, chcela som sa ta spytat, pises, ze svagrina prisla na problem so zrazanlivostou krvi az v 5.mesiaci...mozem sa spytat, prisla o babatko? My sme totiz o nasho Adamka tiez prisli v 5.mes, skoro uz na zac 6teho ☹ Preto sa pytam, lebo lekari mi povedali, ze snad to ta zrazanlivost nebude na vine, ze potom by sme o babo prisli ovela skor, na zaciatku tehu....ja mam vsak take obavy a taku predtuchu, ze by to mohla byt prave ta zrazanlivost.....vdaka vopred za odpoved 😵

tanity
6. bře 2008

Mimco, je mi to luuuuuto ☹ ☹ ☹
Ak existuje nejaka utecha, tak snad len to, ze prisli na problem a ze sa da riesit. Na to existuju lieky a preto vyhliadky na dalsie tehu su velmi dobre. Verim, ze to spolu s heparinom zvladnete a budes sa uz len radovat a vytesovat z maleho babatinka a mozno po "umelinke" aj z dvoch, ci troch 🙂 🙂 🙂 aby sa ti vsetok zial a bolest vykompenzoval 🙂 Vela stastia x x x

barag
6. bře 2008

tanity, ona má nevím jakou krevní skupinu, ale Rh faktor negativní, zatímco brácha má Rh faktor pozitivní, takže si začne to ženské tělo vytvářet jakési protilátky, které způsobí, že se ve větší míře rozpadají krvinky-děťátku po porodu se to taky děje, jenže v malé míře-je to novoropzenecká žloutenka. žena s Rh faktorem nosí v sobě děťátko, které má Rh faktor po tatínkovi, v tom případě si to tělo ženy začne bojovat s vetřelcem-bohužel imunitní systém to tak chápe, při prvním těhotenství má takové mimčo jen trochu horší žloutenku a musí se tzv svítit pod UV lampou, na pár dnů. jenže se to zhoršuje s každým dalším těhotenstvím, to těhotenství mé švagrové, které skončilo tak blbě bylo v pořadí druhé, z prvního mají zdravého, 12 nebo 13. letého kluka (ta moje paměť), druhé těhotenství průšvih, třetí těhotenství s heparinem-zdravý, nádherný ¨roční klouček.

Napadá mě jedině ta souvislost, že to u té krevní skupiny může fungovat na stejném principu jako u Rh faktoru, pokud má manžel jinou krevní skupinu, ale jistá si tím nejsem. je to jako když v krizovém případě lze přenést krevní skupinu 0 člověku s jakoukoliv krevní skupinou, ale člověk, který má krevní skupinu nula, může jedině krevní skupinu nula, to samé u transfuze platí, že člověk s Rh faktorem negativním, může jedině přijmout krevní skupinu s Rh faktorem negativním, kdežto ten s pozitivním by ještě tu krev s negativním faktorem mohl přijmout, to sou samozřejmě vyhrocené scénáře a vždy by se měla k transfuzi použít odpovídající krevní skupina s odpovídajícícm Rh faktoprem, ale takhle nám to říkali na zdrávce a asi to může mít souvislost s těmi častějšími potraty u žen s krevní sklupinou nula. ale je to jen moje domněnka podle toho co vím, spíš bude dobré, abyses na té další kontrole na to určitě zeptala, jak to ta doktorka myslela

majdula
autor
6. bře 2008

Ahoj mimco, co na to rict... :( Je mi to moc lito, tim spis ze je to po umelem oplodneni, coz samo o sobe musi byt strasne stresujici. Ach jo. Vis, ale ja si rikam, ze ted se aspon zjisti proc se nam to deje a bude se s tim neco delat... ty mas vyhodu ze uz vis, co ti ty problemy zpusobuje... Barag to bude brzy vedet taky (imunita, ze? nebo ze by ten lepek?), a my s Tanirty si holt pockame na vysledky z genetiky a dalsich vysetreni a pak se to s nama zacne resit. Uz se nemuzu dockat, abych vedela kde je zakopany pes a mohla zase otehotnet - tentokrat pod kontrolou a s vedomim, ze pro to delaji doktori i ja vsechno!

Mimco drz se, vim jake to je podruhe... ze to je jako zly sen, jak psala Barag, jako nejake strasne dejavu... Proste nemuzes uverit ze to je tady zas a nemuzes s tim nic delat... ja jsem si pripadala minule jako nezucastneny divak, ze se to ani nedeje mne ale nekomu jinymu, ze to je jen hnusnej sen...hruza. Ale srovnala jsem se s tim nakonec mnohem lepe nez s prvnim potratem, uvidis ze to bude brzy dobre, hlavu vzhuru a jak rikala moje dr., do tretice uz by bylo nacase neco porodit 😀

barag
6. bře 2008

pitomý je, že hradí tři pokusy na IVF (teda s finanční spoluúčastí páru samosebou 😒 ) a hradí takto jen tři pokusy. ale co když je všechno způsobeno třebas na imunologickém podkladě? začnou to všechno řešit až při třetím? kdy nemá pár nárok na korunu od pojišťovny, to je teda hodně nespravedlivé. Prosím Tě Mimco, nenech se odbít a jdi si za vyšetřeníma, nenech to až po posledním pokusu, a třeba když přijdou na nějakou příčinu, nakonec je možné, že se zadaří i přirozeně, nevím, co už máš za sebou, ale třeba se Vám nevedlo počít přirozeně ze stejného důvodu proč si už dvakrát potratila.

Majdi, já si taky nechám vyšetřit všechno, vetřu se na genetiku, na to vyšetření trombofilie a půjdu teda i na laparklu, proto se m už taky rozhodnutá, protože další pokus naslepo už nechci absolvovat, navíc když nám se zadaří vždycky až po roce 😖

majdula
autor
6. bře 2008

No a jak dlouho to tedy trva, nez jsou vysledky? Z genetiky mi rekli dva mesice, ale kamoska ktera dela na genetice tvrdi, ze karyotyp trva i na nekolik mesicu... trombofilni mutace snad mene. Tak nevim... Mimco, tys ty vysledky z krve musela mit dost brzy, ze?

barag
6. bře 2008

majdi, asi fakt jak na co...asi těžko říct, ale to imuno bude určo do měsíce ne? normálně sem si psala s jednou doktorkou mail co dělá ¨na tom Podolí a ona že mi zkusí najít nějaký termín dřívější, ale jinak prý jejich pracoviště detekuje protilátky proti trofoblastu i po měsíci od potratu 😨

tanity
7. bře 2008

Barag, dakujem ti velmi pekne za to, ze si to tak zhrnula a len potvrdila moje doterajsie vedomosti....teraz som dokonca precitala aj knihu o jednej zene, ktora ma Rh-, jej manzel + a prave cakaju druhe babo. O prve prisli az po narodeni, zomrelo na bronchitidu. A ten Rh- faktor sa prejavil ako problemovy az pri tom 2.tehu.....velmi dobre je to tam rozpisane, takze aku taku predstavu mam. Ja som Rh+ aj manzel, tak tu tento problem odpada. Skor som pochopila, ze mala tvoja svagrina problemy s tou trombofiliou....s tou 0 krvnou skup to znie celkom logicky....no napada ma teraz, ze mam ja teda stastie. Este aj moja krv sa sprisahal proti mne a mojej tuzbe mam babatko!
Ach jaj, ako vravi majdulka, aspon sa to uz zacalo riesit, robia sa testy a mozno prinesu aj nejake to riesenie. Nech sa to uz neopakuje.
Nam povedali na genetike, ze na karyotyp sa caka do 2 mesiacov, ale ze si mozeme zavolat aj skor, ze to niekedy trva menej. Ostatne testy sme este zatial nepodstupili, tak neviem.
Barag, drzim palce a verim, ze tentokrat uz nebudete musiet cakat rok.....myslim na vas vsetky, krasny den prajem 😵

barag
7. bře 2008

ahoj holky, tanity určitě je tohle věc, která se řešit dá, je to k naštvání, chápu Tě asi, taky mě štve, že se máme tak moc rádi, ale nemůžeme spolu normálně mít miminko, jako všichni ostatní. Ti co se jim to povede bez problémů si ani neuvědomují, jaké štěstí mají!

no a jak to vypadá se mnou? vypadá to, že všechno si musím vyběhat sama a taky chci změnit lékaře, víte co mi ten můj řekl? že mám přijít po další MS na kontrolu a výhledově by mě poslal na genetiku, holky nechápu na co čeká...až se nám to za rok povede znova? a znova potratím? nechápu to...asi bych musela potratit ještě dvakrát, aby si toho všiml, bohužel se nám nedaří tak často počít, aby to netrvalo pět let...přišla sem z té kontroly pěkně zdrblá..ale holky tady na koníku mě ujistily, že se na něj mám vyprdnout a jednat, tak se na něj vyprdnu, zkusím imunologii, kam sem chodila v Praze, protože vím, že tam dělají taky reprodukční imunologii a zbytek svěřím Podolskému CAR. a zkusím se zaregistrovat u jiného lékaře a jeho sestřičku poprosím o to, aby sehnala kartu, protože se mi k tomuhle už nechce, když je tak laxní, já u doktorů neumím být asertivní, bohužel sem vždycky jak zaražená a neumím si bojovat o svá práva...takže se na něj vyprdnu!

tanity
9. bře 2008

Barag, vela stastia a rozhodne si stoj za svojim-ved ide o tvoje zdravie a tvoje telo. Budem na teba mysliet, vela stastia 🙂

majdula
autor
12. bře 2008

Ahoj barag, tak jak to s tebou vypada, uz jsi zmenila doktora? Udelej to, kam se nevnutis sama, tam te on sam asi neposle s timhle pristupem... Ten muj taky zaperlil, pry ze zacneme to resit - nasadime vitamin E a listovku... Haha to beru sama od sebe uz od lonskeho leta 🙄 Po druhe revizi jsem se sama musela objednat na genetiku, sama jsem se vnutila do CARu... myslim ze on sam by mi priste maximalne nasadil utrogestan az bych byla tehu - mozna. A to jen kdybych moc nalehala. Fakt to vem do vlastnich pacek a nedelej si nejake vycitky vuci doktorovi, mas pravo si vybrat podle vlastniho uvazeni tak to udelej.

divabara
12. bře 2008

Ahoj holky,

ja jsem o miminko prisla uz 5x. prosla jsem vsechna mozna vysetreni - hemaologii, genetiku, zoonozy,imunologii...na nic se neprislo. 4x jsem prisla o miminko v 6-7tt, a jednou jsem musela podstoupit preruseni z duvodu vyvojove vady srdce neslucitelne se zivotem v 16tt. Z tech peti tehu byly 3 samovolne potraty bez revize (to se vetsinou miminko prestalo vyvijet tak v 5 tt), zbytek bohuzel s revizi.

Mam na vas takovy dotaz, i kdyz asi trochu bolestivy, a to v kterem tydnu se u vas miminka prestala vyvijet. Procitala jsem letmo tuto diskuzi a bylo tu i napsane, ze k zamlklemu potratu doslo ve 12tt. A to bylo mimco ve 12tt nebo se prestalo vyvijet drive,ale az ve 12tt se na to prislo? Myslela jsem, ze nejrizikovejsi je prave obdobi do 6tt, pak se to do 8tt snizi a pak samozrejme muze dojit k potratu do 12tt,ale to uz je spise vyjimka. Nejvice dochazi k potratum do toho 8tt. Clovek pak nevi, kde je ta nejrizikovejsi hranice, avlastne se pak cele tehu strachuje...

JInak drzim pesti pri dalsim snazeni...

naterova
12. bře 2008

Ahojki,
ja som potratila dva krat v priebehu 3 mesiacov.Bola som s manzelom na genetickom vysetreni a ja sama na hematologickom.Pretoze jedna z pricin moze byt porucha zrazanlivosti krvi.To sa aj potvrdilo,len este cakam na genetiku,i ked to bude ok,lebo mame spolu dcerku.Na tieto vysetrenia maju narok zeny po dvoch potratoch.
A ta vec s krvou sa da liecit,takze drzim palce.

tanity
12. bře 2008

Ahojky Divabara a naterova,

divabara to je mi strasne luto, ze si tym peklom musela prejst 5x.....to je hrozne smutne ☹ Povedz mi, ako si to zvladla??? Mne sa zda nemozne, ze moze zena prist 5x o babo, a oni nic nezistia.... ☹ ☹ ☹
Pytats sa, v ktorom tyzdni sa babatka prestanu vyvijat...........no, veruze v hocijakom. Aj v 39-tom....
Ja som prekonala 2 MA.....prvy syncek Adamko sa prestal vyvijat v 21tt, s cim som sa nemohla nijako zmierit. Nejako som to pretrpela do 12tt a potom sme sa zacali tesit, ze sme "za vodou". No na scane v 21tt nam povedali krutu spravu, ze babatko nezije....ze mu nebije srdiecko....viem presne na den, kedy sa prestalo vyvijat (v19tt), pretoze prestal kopkat ............myslela som, ze v tej chvili sa uz nikdy nenadychnem 😢 takze som ho 2 tyzdne nosila v sebe s tym, ze uz nezil....dovtedy som o MA nepocula, len den predtym som nahodou natrafila na forum, kde o tom pisali...revala som ako sialena, ze sa nieco take moze stat a ze ako to tie zeny zvladnu??? Na druhy den som bola jednou z nich .
O druhe babatko sme prisli pred necelymi 2 mesiacmi, zistilo sa to v 11tt ale scan ukazovla nejaky 8tt (takze znova MA).
Ako vravis, hranica je pomyslena a veeeeeeeeeelmi flexibilna....pretoze sa to moze stat hocikedy. Nam povedali, ze v takom tyzdni ako sme boli my, je to uz len 1%!!! Za vodou nie sme nikdy, aj ked po 12tt sa to uz naozaj znizuje............zaruka vsak nie je.

divabara
13. bře 2008

Ahoj tanity,
to si vubec nedovedu predstavit, ze takto prijdes k doktorovi a oni ti reknou takovou zpravu...To je moc a moc smutne...Je jasne, ze zaruka, ze mimco bude v poradku az do konce neexistuje nikdy, jen me prekvapilo, ze je dost zen, ktere o miminko prichazi i ve druhem trimestru...to aby se clovek strachoval stale.

Tanity, a prisli u vas na nejakou pricinu?

U nas opravdu nezjistili nic, jen manzel mel zhorseny spermiogram (coz mne prijde, ze dnes je to snad kazdy druhy chlap) ,na to mi rekli, ze bych do jineho stavu neprisla vubec, coz u nas problem neni. Spise rikaji, ze jednou to hold vyjde,proto jsem do toho sla uz tolikrat. Vzdy to clovek obreci,ale pak si rekne, ze proste jednou to vyjde.Moc tomu verim, a to me pomaha.
Drzim pesti, aby se takove veci uz neopakovaly!!!!!!!!!!!!!!!!

majmuna
13. bře 2008

Ahoj baru 🙂 Kocicko drzim palce a nekdy se stav v babinci z rijna 2006 😉 Holky na tebe urcite taky casto mysli 😉