Druhý potrat, co dál?

matulinka88
26. srp 2016

Ahojky holky,

Letos v lednu jsem prisla o vytouzene miminko ( otehotnela jsem po ctyrech letech ) ktere se prestalo vyvyjet. Nakonec ze me vse odeslo samo. Nasledna kontrola u meho doktora dopadla dobre. 5 mesicu jsem cekala nez se mi srovnal cyklus. V cervenci jsem opet zjistila ze jsem tehotna, ale bohuzel to opet nedopadlo. Tentokrat jsem musela i na revizi. Mam 2 dny po zakroku a citim se dobre, tedy v ramci moznosti.
Chtela jsem se zeptat, jestli to nektera mela stejne, popripade na jake testy a vysetreni vas mudr poslal atd... Manzel ma pohyblivost spermii na 1% a presto se povedlo, ale oba nas ceka dalsi kolo vysetreni...
Chtela bych jen znat nazory a treba podobne pribehy se stastnym koncem.

Moc dekuji 🙂

manulenka
26. srp 2016

@matulinka88 Ahojky, je mi to moc líto ☹ Já měla v únoru ZT v 8tt, taky bez revize a další v červenci v 12tt s revizí, takže teď čekám na první porevizní ms. O vyšetření jsem si musela říct, protože prý se až po 3. nevydařeném těhu něco řeší, což je strašný! Mám vyšetření štítné žlázy, pak infekční nemoci (chlamydie, borelie atp.), cukr a ted ještě půjdu na trombofilní mutace. Tohle mi přijde jako základ, který bych si určitě nechala udělat. Pak už genetika.. Držím pěsti, ať ti je brzy lépe! Jinak pij kontryhelový čaj a pokračuj s listovkou 🙂

misao
26. srp 2016

@matulinka88 to je mi líto, drž se. Já vloni měla ZT s revizí v 10tt v dubnu, MS došla po 2 měsících, mezitím zánět dělohy s ATB. Dostali jsme od dr. zelenou, vyšlo to na první dobrou, ale v 10tt opět ZT s revizí (srpen). Opět zánět, na MS jsem čekala 3 měsíce, dlouho jsem rovnala jak fyzicky, tak psychicky. Jediné kam mě dr. poslal, byla hematologie a ta byla OK, takže to uzavřeli, že to byly 2 ošklivé náhody. Se štítkou jsem se v tu dobu léčila už rok a ta byla OK.Na vánoce jsem se konečně srovnala, smířila se..... a že to chci po novém roce zkusit znovu. Dcerka je počatá v dubnu, tak jsem se spíš upínala na to, že to vyjde až na jaře. A jaké bylo v únoru mé překvapení, že jsme to stihli dřív 🙂. Teď mám 2 měsíce do TP, takže dotřetice všeho dobrého. Držím pěsti tobě i @manulenka 😉

matulinka88
autor
26. srp 2016

Dekuji za prispevky. Vidim ze, ze ikdyz se parkrat nezadari, pak se stesti usmeje. Budu doufat, ze na nas to stesti taky ceka 🙂 jak budeme pokracovat dal budu informovat!

dany69
26. srp 2016

já oni v srpnu spontánní potrat v 9tt, pak revize v 8tt v listopadu a teď jsem v osmém měsíci, takže dobrý konec to určitě mít může 😉 jinak jediné co, tak po tom druhém potratu mi dr. udělal testy na trombofilní mutace a zjistili mi leidenskou mutaci (což mohlo ale nemuselo mít vliv), takže jsem si teď do 12 tt píchala clexane..

vjercik
26. srp 2016

Já byla na revizi 25.7. Mam za sebou dvě kontroly.ms dorazila po 29 dnech od revize. Na kontrolách vzdy ok, sliznice dorostla, děloha cista. Jen mi ted přibyla cysta, ale ta by ted s ms mela odejít. Po teto ms se pokusíme. Hodně štěstí vsem🙂