Je možné, abych potrácela jen holčičky?

milca111
16. lis 2014

holky mám otázku,který mi dost leží v hlavě. Už dvakrát jsem potratila,jednou v 9 tydnu a jednou v 11 týdnu těhotenství,nikdy jsem pohlaví samozřejmě neznala,ale teď co to bylo naposledy jsem tušila,že to bude holčička.Už dva chlapce mám doma a těhotenství bylo vždy naprosto v pořádku a hned od začátku mi bylo zle. Při těch dvou zamlklých těhu to také bylo vždy stejné.Nikdy mi zle vůbec nebylo. Teď jsem těhotná znovu a zase mi není zle a podle toho,že jsem se s manželem milovali 4 dny před ovulací a přesto jsem otěhotněla,tak sázím,že to zas je pravděpodobné na holčičku. Strašně se bojím,že až půjdu za 14 dní k dr tam mi řekne špatné zprávy.
Stalo se některé,že buď jí dr řekl,že opravdu potrácí jen určité pohlaví?

lucinella
20. lis 2014

@regresa Ano, dělali mi genetické testy z krve, trvalo to dlouho, byla jsem i na podrobné konzultaci u primářky Galliyové v Brně (omlouvám se, pokud przním její příjmení). Partner je velmi ochotný a má zájem podstoupit nutná vyšetření, takže jsem ráda. Zítra začínám osmý týden, je mi dost nevolno, v nemocnici mi píchli nějakou injekci s hormony a vůbec se potom necítím dobře. Ještě tam nějakou šanci vidí, já jsem spíš skeptická a už s tím nepočítám. Opravdu mi není vůbec dobře.

regresa
20. lis 2014

@lucinella hele! Takovyma kacirskyma myslenkama si vubec nepomuzes! Hezky se hod do klidu, udelej si pohodlicko a povidej si s miminkem...i kdyby to nemelo dopadnout dobre, tak bys to miminku mela rict...ze chces, aby s tebou zustalo, ze se na nej tesite, ale pokud nema silu a nemuze se narodit, tak to taky pochopis. Ja jsem tenhle hovor vedla s timhle miminkem taky - kdyz padl prvni den sedmeho tydne, tak jsem najednou zacala v noci spinit. Do rana jsem se klepala a porad si hladila brisko a mluvila na miminko. Ani jsem pak nesla k doktorovi, ale bala jsem se dost. Nehazej flintu do zita...trosku optimismu!

pulecp
20. lis 2014

@milca111 Když jsi ve skupině ET tak s tím něco udělejme. Nevíš jak sama? Ptešj se ve skupině, nebo co skype?

lucinella
20. lis 2014

@regresa Dobre tedy. Sli jsme vybirat zasnubni prsten a pak na dobrou bastu 🙂

dragonniese
20. lis 2014

holky, mám to podobné - otěhotním na první dobrou, ale - první těhu chlapec, ve 22tt spina bifida s přidruženými vadami, UPT, hned po šestinedělí jsem znovu otěhotněla, zase chlapec a ve 30tt komplexní vada srdce...ale toho už máme a ope dopadla dobře, vypadá to že budeme bez následků...

milca111
autor
23. lis 2014

@pulecp ve skupině jsem,ale nevím jak tam se radit ☹

jinak holky mé tušení zas bylo správné ☹(( o miminko jsem opět přišla ☹((( asi mi ta holčička není souzená prostě .-(((

pulecp
23. lis 2014

@milca111 To je mi líto. Pustíme se do hledání kořenů, významů? Zbavíme se strachu. Chceš se domluvit na skype?

milca111
autor
23. lis 2014

Nemám skype jen fb nebo zde do zpravy můžeme @pulecp

pulecp
23. lis 2014

@milca111 No na hledání příčin je to celkem málo interaktivní - hodně rozprostřené v času - těžko se udrží souvislosti pro pátrání. Stačí to pro řešení strachu (ne vždycky a záleží, jak to komu samotnému jde a jak se dokáže soustředit na "dvojí roli"). Skype obnáší mikrofon+repro nebo (raději) sluchátka s mikrofonem, nainstalovat zdarma program a vytvořit účet. Taky se domnívám, že diskuse může být dost "osobní", ne na prezentaci (například hledání důvodu, proč zrovna dcery...). Pokud tedy vynecháme skype, pošleme si poštu, budeme hledat, takže čím víc informací, tím líp. Pátráme po tom, proč zrovna holky... jakýkoliv detail může být důležitý - například určitě ne nemožné je to, co Ti radila millyh ve skupině: "A myslíš že všechny ty potraty byly děvčátka? Co když to byli kluci a nechtěli tě zklamat?" tzn. je třeba důležité, jak víš (a jak jistě), že šlo skutečně pokaždé o holky. ... Když se jde dost do hloubky, bývá to dost komplikované a náročné. Bez významu není ani to, jak k tomu dojde, co se v té době děje, jaké máš v té době pocity, co o tom říkají lékaři (že se podle nich odehrává)... Pravděpodobně ale nejdřív by bylo potřeba řešit strach a případné další pocity (manuálek) z další podobné situace, pak pocity z těch předchozích událostí, jakékoliv pocitové souvislosti (například: neměla jsi dřív podobné pocity třeba v úplně jiné oblasti - tedy "nepčipomíná Ti to něco jiného?"...)

lucinella
24. lis 2014

@milca111 Ahoj, tak já bohužel taky, už počtvrté. V pátek jsem byla na laparo, mysleli, že je to mimoděložní, naštěstí se to nepotvrdilo a vše mi nechali tam, kde to má být. Další pokus konec ledna 🙂 Ještě to aspoň dvakrát prubnu, to by v tom byl čert, aby se to nezlomilo.

milca111
autor
25. lis 2014

Zprovozni m ten skype a jak to udelam napíšu zprávu
@pulecp
@lucinella obdivuji tvou sílu,mě to vždy úplně rozcuckuje ty pokusy se špatným koncem ☹ ale máš pravdu zlomit se to musí, zvlášť pokud dítě jeste třeba nemáš, já už to vzdát mužu mám deti dvě tak už je to jen o té touze zkusit jestli se zadari děvčátko ještě.

spuldar
25. lis 2014

Já myslím, že je možné, že byste měli v rodině nějakou geneticky přenášenou nemoc vázanou na ženské pohlaví. Zkuste tu genetickou poradnu, třeba se něco vyjasní... a přeji hodně štěstí.

lucinella
26. lis 2014

@milca111 Ju, ale tak to prostě je. Dodaly mi sílu i dívky a ženy z tohoto serveru. Jsou ženy, které si prošly mnoha neúspěšnými těhotenstvími a nakonec se jim podařilo donosit zdravé dítě. Ještě mám pár let, kdy to zkoušet můžu, zdravá jsem, nic mi nenašli. Zničit se samozřejmě nechci, ale jsem přesvědčená, že ještě sílu mám, abych to zkusila. Teď mi samozřejmě není nic moc. Jsem 5 dní po laparoskopii, unavená, břicho bolavý, co ti mám povídat. Každopádně se teď soustředím na lednovou dovolenou, na kterou se s partnerem chystáme. 3 týdny v ráji 🙂))))

radka137
4. led 2015

@milca111 tak já to mám úplně stejně. Mám taky 2 kluky těhotenství naprosto v pořádku.
Před 3 lety jsme se snažili o holčičku 2-3 dny před ovu a nedopadlo to dobře. Taky mám to tušení
že to byla holčička. U kluků vím že jsem otěhotněla přesně na ovulaci. Teď jsme se rozhodli že to
ještě zkusíme ale už to asi na ovu ikdyž to bude kluk jako buk. Protože mi už léta utíkají a nejsem žádná
mladice. Ještě jsem slyšela že na holčičky je lepší frekventovanější sex. Tak to ještě prubnem, ale více před ovu už ne. Tak uvidíme

milca111
autor
4. led 2015

@radka137 no tak to máme asi ted stejnou situaci, nechtěně jsme se milovali asi primo v den ovulace tak taky jsem smirena s klukem 😂 no zítra koupim ovu testy,ale dle čípku a teploty tento měsíc byla ovu dříve, ale zas lepší zdravý kluk jak nemocná holka

radka137
5. led 2015

@milca111 přesně tak. Je to sice otřepaná fráze :HLAVNĚ ZDRAVÍ, ale až se člověk setká s postiženým,
pak teprve pozná význam této věty. Obdivuji všechny kdo se s tímto potýkají. Já nevím jak bych to nesla.
Taky přeji hodně štěstí

asineda
5. led 2015

Ano, možné to je 🙂 mám případ z blízkého okolí, akorát u ní to byli jen kluci...