Maminky, které potratily - jak jste poznaly, že dítě nežije?

denny98
13. kvě 2019

Zdravím, zajímalo by mě, je to takové škaredé tema... Vy co jste si museli prožít to nejhorší a miminko umřelo, když jste šli na kontrolu a zjistilo se že srdíčko miminka netluče 😞 nijak jste dřív nepoznali že je něco v nepořádku ? Krvácení, necítili před kontrolou pohyby a podobně?
Teď si zažívam fakt velký stres a všechno možné kolem toho a dost se bojím ať se malému nic nestane.. jsem ve 26tt .. děkuji za odpověď

marketa1218
13. kvě 2019

@denny98 Ahoj a ty máš nějaké podezření, že by se mělo něco špatného stát? Necítíš pohyby, neroste ti bříško nebo krvácíš? To si myslím, že už bys určitě řešila u doktora nepsala na koníka? Já jsem 23/24tt a asi by mě nenapadlo takhle přemýšlet no, že to nedopadne dobře. Proč? Mám placentu na přední straně, takže ty pohyby ještě výrazné nejsou, ale hlavně večer cítím takové ťukanečky a to vím, že je miminko, nebo se mi občas vlní bříško a to teda roste. Jestli máš jenom depky, tak soustřeď třeba něco jiného a mysli pozitivně. Určitě je a bude miminko v pořádku, už jsi skoro u cíle. Držím palce

sandypeggy
13. kvě 2019

@marketa1218 Ahoj já jsem předloni byla na kyretazi kvůli nebijicimu srdicku ani plod se nevyvijel, doktor mi řekl že dle ultrazvuku jsem 7-8tt a plod vypadal na 5tt tak to muselo jít pryc, hodně sem to obrecela, jinak krvácení žádné, ani bolesti jen akorát mě z ničeho nic přestaly bolet prsa, neztrácej naději hlavně mysli pozitivně ať to neprivolas, já taky myslela na to nejhorší a hoodne se na prcka těšila a pak to tak dopadlo, raději mysli na jiné krásně věci než to co tady píšeš, tento rok se mi opět zadarilo otěhotnět a dnes na ultrazvuku tlouklo krásně srdicko, a to mi doktoři nedávali žádnou šanci na otěhotnění jen přes umělé IVF, a já si říkám stal se zázrak, buď ráda za vše a hlavně nestresuj mimisku tak ubližujes, přeji pěkné těhotenství a na nic zlého nemysli..!

sluckynek
13. kvě 2019

Ahoj , hlavně pokud nemáš příznaky nestresuj . Já nepoznala nic , tvrdlo mi bříško asi od 15 TT doktorka řešila jen magnesium . V pondělí 9.7 jsem šla o týden dřív na kontrolu už se zkráceným čípkem . V úterý 10.7. už bylo pozdě a odtekla mi plodová voda a malá už nežila. Do poslední chvilky jsem věřila že třeba bude v pořádku , bude v inkubátoru..

ocetnicek
13. kvě 2019

To nejde moc poznat. Já potratila 3x, pokaždé jsem začala zhruba v 6tt špinit, testy stále pozitivní, ale na utz nebylo nic. Potom jsem otěhotněla a donosila zdravé miminko. No a teď podruhé jsem začala zase v 6tt špinit, takže jsem brečela, že je opět konec a celé snažení začíná nanovo. Ale přesto jsem naklusala k doktorovi, ten viděl žloutkový váček, takže nasadil hned Utrogestan, Ascorutin a neschopenku a čekalo se. Miminko to zvládlo. Takže opravdu vždy je to jiné.

lachtanice86
13. kvě 2019

Nepoznala. Jeden týden jsem byla na ultrazvuku a krvi pro první screening, vše bylo ok. Další týden na screeningu ticho, bez srdeční akce. Nepoznala jsem nic. Proč máš důvod k obavám?

lery92
14. kvě 2019

@lachtanice86 to je šílený tohle ...to je důvod proč sem nikdy těhotná být nechtěla a teď když jsem a blíží se prvotrimestral tak sem ráda že jsem ráda ...to víte ovlivnit to neovlivnite , ale že jste to ,,ustala " je prostě neuvěřitelný...

denny98
autor
15. kvě 2019

@lachtanice86 Když jsem byla naposledy u gynekologa, vše prý bylo ok, ale mám pocit že mi neroste bříško a za poslední měsíc jsem nepřibrala ani kilo a to jím jako prase. Možná to je jen tím obrovským stresem co teď prožívám ale i tak se bojím

sirka1
15. kvě 2019

@denny98 A pohyby cítíš? Pokud ano, tak zbytečně neplaš. Pokud ne, jeď na gyndu nebo na pohotovost.

helko
Autor odpověď smazal
Zobraz
denny98
autor
15. kvě 2019

@sirka1 jo, většinou večer cítím pohyby.

lachtanice86
15. kvě 2019

@lery92 lhát nebudu, srazilo to na kolena mne i manžela, který tam byl se mnou. Ale nakonec nás to spojilo.
@denny98 To že břicho neroste nic neznamená.

kaja2016
11. čer 2019

@denny98 v tomto tydnu bys mela citit pohyby. Pokud ne, zasla bych na kontrolu, pro jistotu, muze ti byt i tak v poradku, mimco muze byt jen takove klidnejsi povahy.-)

kaja2016
11. čer 2019

@denny98 tak neni co resit .-) Nic jineho uz vymyslis. Kdyby se cokoliv stalo, neovlivnis to...