Mimoděložní těhotenství

lorellin
23. zář 2016

Ahoj potřebuji pomoct, hlavně psychicky.....na začátku srpna jsem otěhotněla a po pár týdnech prodělala samovolný potrat bez revize. Brzy jsme se začali znovu snažit a protože pracuji jako zdrav. Sestra, nechala jsem si nebrat HCG které bylo ještě vyšší než při potratu. Hned začal kolotoč vyšetření a teď to vypadá že kromě tehotenstvi které se potratilo mám ještě mimodelozni. Za pár dnů mě čeká operace a pravděpodobně i kyretaz a odstranění vejcovodu. Mám hrozný strach ze budu mít problémy s dalším otěhotněním, nikdo snad nemůže mít takovou smůlu jako já ☹ není tu někdo komu něco podobného dopadlo dobře?

maudd
23. zář 2016

Ahoj, nemám osobni zkušenost ale kamarádka mela mimoděložní. Na jare minuly rok ji vzali vejcovod a ted už ma 5m mimco. Takže držím palce, určitě to vyjde.

tesarovani
23. zář 2016

Ahoj, 1. tehotenstvi-samovolny potrat, 2. tehotenstvi-mimodelozni (odstraneni vejcovodu), 3. tehotenstvi-miminko nam umrelo ve 33.tt, 4. tehotenstvi-mame konecne krasnou holcicku, 5. tehotenstvi-jsem ve 12.tt, takze uvidime 🙂. Nevzdavej to, i kdyz je to na zblazneni, stoji to za to...

lorellin
autor
23. zář 2016

Díky moc.....když jsem se s mířila s potratem tak přišlo tohle.....jsem asi jeden případ z milionu a zrovna jsem se trefila....

astyna
23. zář 2016

ahoj, jestli tě můžu povzbudit - moje teta prodělala ve 20 letech mimoděložní, těžký průběh, nebyly ještě uzv, museli ji vzít skoro celý "spodek". Přes to všechno má 4 děti - a z toho jedny dvojčata 🙂 trvalo to asi 10 let, než se dalo její tělo do kupy.

ester_ka
23. zář 2016

@lorellin ahoj, drž se, jsou to šoky, soucítím s Tebou, já jsem měla mimoděložní těh. v červenci, vzali mi vejcovod a druhý je prý v pořádku, naštěstí...počkali jsme šestinedělí a v září zkusili štěstí, ale zrovna dnes jsem dostala menses, takže nic...tak příště, můžeme se podporovat🙂

ester_ka
23. zář 2016

@lorellin ale nechápu, že Tě nechají pří mimoděl. čekat pár dní...na co?

lorellin
autor
23. zář 2016

Na ultrazvuku není nic vidět tak chtějí udělat kontrolní hcg.....dělali jo včera a v neděli mám nástup do.nemocnice s dalším náběrem a v pondělí na sál a před tím další vzorek......jak říkám, jsem atypický případ když jsem potratila a současně asi to mimoděložní.....prý to zjisti až při té operaci ale pro jistotu udělají i.kyretaz aby vyloučili trofoblastickou nemoc.....i když to je prý velmi nepravděpodobné...naštěstí.....

ester_ka
23. zář 2016

@lorellin jj, ono na ultrazvuku to není vidět, i mně to neviděli a až po pár dnech se jim nezdál vejcovod, ale taky že to uvidí až při operaci...a předtím jsem krvácela jak při menses...tak držím pěsti, vše bude zase ok, dělají to laparoskopicky to to po 14ti dnech jsem byla zase fyzicky fit...

lorellin
autor
24. zář 2016

Tak aby toho štěstí nebylo malo, tak mi dnes v noci ten vejcovod praskl.....sledujte aspoň už to mám za sebou a nemusím čekat na pondělí....

ester_ka
24. zář 2016

ajajaj, a jsi v pořádku? bylas vlastně už v nemocnici na pozorování nebo záchranka? myslím na Tě...

lorellin
autor
25. zář 2016

Záchranka, vzbudilo mě to že spaní.....ale aspoň už to mám za sebou a zítra domu.....teď se jen bojím jak nám půjde snazeni
...ale třeba budeme mít trochu štěstí a zadari se....

ester_ka
25. zář 2016

@lorellin jj, naprosto Tě chápu, teď jsem ožalostnila zářijový menses, v říjnu nic, tak budu doufat, že to vyjde v listopadu...ale myslím, že všude píšou, že i s jedním vejscovodem to jde jak po másle, dokonce mi teď kamarádka poslala odkaz na dokument Extrémní těhotenství a tam paní otěhotněla i bez obou vejcovodů...tak proč bychom neotěhotněly my?🙂

tesarovani
26. zář 2016

@lorellin Pokud je druhý vejcovod v pořádku, otěhotnění nic nebrání. Já vždycky otěhotněla do tří měsíců, co jsme se rozhodli, že chceme dítě.

misula29
26. zář 2016

@lorellin prošla jsem si tím v květnu ,otěhotněla jsem okamžitě další měsíc jsem opět otěhotněla. Bohužel to bylo zase mimo na druhé straně.Měla jsem tam rok zpět diagnostikovanou endometrioziu tak to bylo nejspíš tím. Pokud máš druhej vejcovod v pořádku tak se nemusíš bát on dokáže přebrat funkci za druhý vejcovod ten zdravý 😉

ester_ka
26. zář 2016

@misula29 to je mi líto, že hned dvakrát p sobě mimoděl....

lorellin
autor
26. zář 2016

Doufám...teď vydržet ty dva měsíce.....hlavně aby teď bylo s snad ok, ale smůlu jsem si snad vybrala.....

ester_ka
26. zář 2016

@lorellin určitě...a jak je Ti?

lorellin
autor
26. zář 2016

Žádná sláva....břicho sice ok ale tak nějak celkové nic moc....mám 37.4 a jako by na mě něco lezlo....uvidím co v noci a zítra mám kontrolu u svoji doktorky....

ester_ka
26. zář 2016

tak klidnou noc a ať jsi v pohodě ... a dva měsíce utečou, věř mi🙂

lorellin
autor
26. zář 2016

Díky moc 😉

ester_ka
27. zář 2016

@lorellin Dobré ráno, tak mně pomalu končí ms, příští měsíc ovu bez vejcovodu, takže taky mám dva měsíce čekání🙂 budu se věnovat synkovi a zkusím nemyslet, že by bylo fajn mu pořídit sourozence...Jak to vypadá u Tebe s teplotou atp?

lorellin
autor
27. zář 2016

Teď ráno dobrý 😀 věřím že to tak zůstane když to břicho neboli......budeme si držet palce 😀

lorellin
autor
27. zář 2016

A jak jsi zjistila kde zrovna ovulujes? Od doktorky?

ester_ka
27. zář 2016

@lorellin jj, to jsem ráda

ester_ka
27. zář 2016

@ester_ka Zjistila, když jsem byla uprostřed cyklu, byla jsem u gyn. se ptát a zjistila mi, z které strany mám ovulaci, vlastně jsme to i věděla sama, poprvé v životě mě při ovulaci píchalo tam kdesi

lucije11
24. říj 2016

Tak se k vam pridam. V breznu jsem otehotnela, ale nevedela jsem to protoze jsem mela MS. Pak tyden na to v dubnu mi praskl vejcovod a zkoncila jsem na operaci. Prisla jsem o levy vejcovod. Tehotenstvi bylo cca 3 tydny. Mela jsem 0.5l krve v brisni dutine. Dr. doporucil 2 cykly pauzu a pak se snazit. Zacali jsme az po 3 mesicich a zatim se nedari. A po me zkusenosti jsem i trochu nejista (MS byla) takze si delam radeji test i kdyz MS dorazi. Tenhle mesic byla ovulace ze spravne strany tak doufam ze to vyslo.

lorellin
autor
24. říj 2016

Já pořád čekám na první MS po operaci....je to 5 týdnů tak to snad bude ok....pak počkáme další MS a jdeme taky do toho....uvidíme jak to půjde...

lucije11
24. říj 2016

@lorellin no me trvalo opravdu skoro dva mesice nez jsem se dala dohromady. A 3 nez mi bylo uplne fajn. Ale obcas to citim pri sexu mi tam jakoby pichne obcas. A teda jsem ted cela takova vnimavejsi kdyz me pichne poboliva a tak...no asi se spis vic sleduju😂

lucije11
24. říj 2016

A me MS prisla temer na cas po operaci, ale dost se mi prodlouzil cyklus z 28 na 31-36...

lorellin
autor
24. říj 2016

Hm tak to se mám na co těšit....no uvidíme....hlavně už aby to přišlo, jsem z toho trochu nervous.....