Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

maly_strom
11. led 2007

Aji mně zase tu neschopenku přímo vnucovali 😅

ajina
11. led 2007

nejspíš dost záleží v jakém stavu tě zastihnou, snažila jsem se být vyrovnaná a tak to asi nebylo nutné. Ale je jen a jen dobře že tu ta možnost je..... někdo jen pláče a nedokáže se tak rychle zotavit. Měla jsem naštěstí tolik práce že jsem na to nemohla tolik myslet a to mi opravdu moc pomohlo. nejvíc jsem krvácela přes víkend a tak to nejhorší jsem si stejně protrpěla doma a do práce jsem si šla spíš odpočinout od smutných myšlenek....

hanulik
11. led 2007

No holky, já jsem byla doma necelé čtyři týdny. Právě kvůli té psychice. Ale dneska už jsem v pohodě a jsem moc ráda, že jsem tak dlouho mohla doma být, protože jsem pracovala v obchoďáku a nedovedu si představit, jak bych tam před lidma brečela, aniž by si ťukali na hlavu.

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanulik
11. led 2007

No mě doktor řekl, že v podstatě jsem v šestinedělí a nemám nic těžkýho nosit. Domů z nemocnice mě propouštěli s lehkým krvácením. To pak sláblo, ale když mi začaly křeče vždy zesílilo. No nevím, jestli to nebylo injekcí na stahy. Celkově jsem přestala krvácet za několik dnů. Myslím že zhruba za týden.

ajina
11. led 2007

já to měla stejné ,taky za týden

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
illy
12. led 2007

mě propustili z nemocnice 23.12. V úterý jsem byla na kontrole a dohodla jsem se, že v pondělí půjdu už do práce. Doktor se divil, že už chci do práce, ale mě to doma už nebaví a celkem se tam i těším. Stihla jsem si trochu zařídit svatbu, takže teď zase do práce, vydělat nějaké korunky,v květnu se vzít a pak se snažit znovu o mimčo. Včera jsem byla u genetika, kvůli té toxoplazmóze a fakt už nevím. Předběžně mi řekly, že jsem jí prodělala teď někdy během 2 měsíců, takže to vypadalo na jednu možnost, proč jsem potratila, ale včera z dalších podrobnějších testů mi řekl, že jsem jí prodělala dříve a na těhotenství to nejpravděpodobněji nemělo žádný vliv. Tak fak teď nevím. No nemá cenu to řešit. Každopádně mi řekl, ať se snažíme až za půl roku. Když jsem se ho ptala, proč ne za 3 měsíce, řekl, že ta děloha ještě nebude tak silná, ať radši počkám, že jsem mladá. S tím krvácením - z nemocnice mě pouštěli se slabým krvácením, v den zákroku, když mi dali ty injekce, aby se líp děloha svinula, jsem měla křeče. Krvácet jsem přestala asi 10 dní po a teď jen zažloutlý výtok. Doktor řekl, že asi tak by to mělo být. Kontrolní utz a cytologii bude dělat až po první MS. Tak zatím pa a držte se.

janickabez
29. led 2007

Ahojky holky chtěla jsem se zeptat, zda je mezi vámi nějaká dívčina, která otěhotněla hned po revizi. Vím že většina dr. doporučuje čekat, ale je tu nějaká, která zhřešila 😀 😎 jako já.
Já tedy ještě nevím, zda jsem těhotná ještě čekám na MS, mám skoro 2. měsíc po revizi a teď by měla (ne) 🙂 přijít 2. mrcha..
Zajímalo by mě jak reagoval Váš lékař a zda těhotenství proběhlo nebo probíhá tak jak má... díky

bobina27
30. led 2007

ahoj Jani, budu drzet pesti at neprijede 🙂 , zalezi urcite na doktorovi, ale dobry doktor by mel mit radost s tebou 😉 , jestli se vajicko chytilo to znamena, ze je telo pripraveno na tehu 🙂 ,....... ale asi taky zalezi jestli si mela zamlkly potrat a nebo spontani potrat 😒 . urcite jdi co nejdriv k doktorovi a neboj, jestli bude zlej, tak ho vymen 🙂. doktor je tu pro tebe ne ty pro nej 😉

janickabez
31. led 2007

ahojky bobi díky za odpověď zatím to vypadá že spíše potěším svoji gyndr a 2. mrcha proběhne... ale to neva beru to jako nový začátek krásného snaženíčka.....
Taky jsem se chtěla zeptat zda vám po revizi dělohy dělali ještě nějaký kontrolní odběry a kontrolní UTZ... protože mě nedělali nic.... v nemocnici mi sestra předela papíry... beze selov... a moje dr. mi řekla, že jestli něco budu poitřebovat tak si mám zavolat jinak mám dojít v září na cytologii 😖 ... což mi trošku vadí proptože bych chtěla mít jistotu že je vše po revizi v pořádku
Tento měsíc jsem se rpozhodla pro změnu lékaře....

hanulik
31. led 2007

Ahoj holky, tak nám se povedlo znovu otěhotnět. Za pár dnů se chystám k dr. a taky se dost děsím. Ale přesně jak říká bobina27, když tak ho vyměním. Jani, mě už pak taky nic nedělali. Některý holky říkají, že chodily i na krev, jestli jim klesá hormon a mě nic takového nedělali. Jen mi udělal stěr z čípku, ale ten by dělal stejně, protože to vyšlo akorát na to jednou za rok.

divabara
31. led 2007

Ahoj Hanulik!
Moc gratuluji a drzim pesticky,at je to ted vsechno v poradku! 🙂 🙂
Muzu se zeptat,za jak dlouho od potratu jsi otehotnela?A delali ti revizi?Diky!Bara

janickabez
31. led 2007

hanuliku tak moooooo gratuluji....zase nová naděje že to jde budu držet palečky a
´t jste zdraví a rostete jak z vody

hanulik
31. led 2007

Ahoj Báro, na potratu jsem byla 16. října 2006. Takže za tři měsíce. Měla jsem i revizi.
Jani, právě tak jsem chtěla, aby jste to braly. Že je pořád naděje. I když teď se bojím mnohem víc, než při prvním těhu.

janickabez
31. led 2007

Hani to plně chápu.... protože už si člověk připouští co vše se může stát... když otěhotníš poprvé tak máš totiž pocit že vše bude v pohodě a že se tě nic špatnýho netýká.... ale neboj tentokrát to už bude OK musíme věřit 😉

marcelana
31. led 2007

Ahojte holky...
potkalo mě stejné co většinu z vás...potratila jsem hned v prvopočátku,dělali mi kyretáž,vše proběhlo v pořádku.Doktor mi říkal,že je lepší otěhotnět tak po třech měsících.Už 2x jsem měla MS a teď se chceme znovu pokusit...tedy se už pokoušíme.Myslíte ,že jsem měla ještě počkat?Není to moc brzy?

alokin
31. led 2007

ahoj marcelana ja som potratila říjnu a doktor mi povedal, aby som počkala 3 mesiace. Mala som začať brať hormonálne lieky na podporu ovulácie,lenže ja som bola tak psychicky v pohode,že som už v piatom týždni tehotenstva. Neviem či bude všetko vpohode dúfam,len že áno. Ináč by som to asi nezniesla radčšej sa moc neteším,aby som to nezakríkla. 🙂

marcelana
31. led 2007

Tak to blahopřeji...!!!
To opravdu brzy....jak říkám...zkoušíme....
Přeji hodně štěstíčka a dávej na sebe pozor!!!

alokin
31. led 2007

ďakujem ja tebe tiež dúfam,že sa čoskoro pridáš k tehulkám. 🙂

bobina27
1. únor 2007

ahojte holky, predem gratuluju alokin 🙂

Jinak me taky nedelali po kyretazi zadne vysetreni, asi je to bezne, mozna nechteli zasahovat do rany a riskovat nejake infekce 😉 Z toho bych si nedelala hlavu 🙂 .

to marcelana: ja si myslim, ze brzo neni, proste kdyz bude tve telo pripraveno, tak se to podari hned a kdyz ne tak si pockas 🙂. Ja mam ted po prvni MS a uz jsem se zaradila mezi snazilky, ne ze bych na to vlitla hned, ale nechavam tomu volny prubeh, zacala jsem si merit BT abych vedela jestli se u me vubec nastartovala ovulace. Pokud se na to citis, tak jdi do toho 🙂 , drzim pesti

marcelana
1. únor 2007

Ahojky bobi všichni kdo jste tady.....
Děkuji za podporu...mám jednu otázku,já si taky měřila BT a ráno jsem míbala tak 36,9 a odpoledne 37,2 no at to mám i teď a to je 9 den po menzes...Jak tedy poznám zda opravdu probíhá ovulace?

maly_strom
1. únor 2007

Hani, takže si myslíš, že kdybys otěhotněla po první MS, tak bys to brala sportovně?
Ajinak Alokin gratulace! Ať jsi Ty i mimi v pořádku 😉

bobina27
1. únor 2007

marci, je bezpredmentne merit teplotu odpoledne. smerodatne udaje jsou pouze rano, po minimalnim 3 hodinovem spanku a nejlepe pred merenim nechodit ani na zachod, proste jak se vzbudis, tak si zmer teplotu, je to kapku slozitejsi, napisu ti to do IT 🙂

ahoj Evi, no ja bych se tomu nebranila, spis se bojim nejakych viroz 😒 . Ale obavam se, ze mam porad jeste rozhozeny hormony, a ze mozna ani ovulaci mit jeste nebudu ☹ . Uvidime, nechame tomu volny prubeh 🙂

janickabez
24. únor 2007

ahojky holčiny, přeji krásný víkend
chtěla jsem se zeptat zda vám znovu těhulkám po revizi nabídl gyndr. rizikovku....???? nebo musíte chodit makat.....

kim
24. únor 2007

Jani: u dvou mých znamých Dr. při druhém těhu(první skončilo potratem ☹ ) dal riziko automaticky!!!!Možná ale záleží na Dr., ale když na tom budeš trvat, určitě Ti vyhoví!!!!!!

janickabez
24. únor 2007

Kimi já se právě obávám, že až budu znovu těhu, tak mi nevyhoví, dělám celý den u PC není to tedy fyzicky náročná práce i když si myslím, že jsem taky díky tomu přišla o první miminko.... měla jsem nařízné přesčasy a musela jsem tam být často 12 hodin a jednou i 17 v práci.....jenže mou bývalou gyndr. to nějak moc nerozhodilo ☹

kim
24. únor 2007

Jani: nechtělo by to tedy změnit doktorku!!!!!!????Nebo už máš jinou když píšeš bývalou...??

janickabez
24. únor 2007

jj, už jsem změnila právě tento měsíc, tak uvidíme jak se k tomu postaví pan doktor až budu těhu 😉

kim
24. únor 2007

Doufám, že lépe než ta předtím!!!! 😉 Přeju Ti hodně štěstíčka, aby Ti to vyšlo co nejrychleji a bez komplikací!!!!!!!!