Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

mandarinka
13. pro 2006

K lékaři jsem vždycky šla, ale já potratila pokaždé v 5-6 týdnu a tak než vůbec zjistili, že jsem těhotná, nebylo co zachraňovat. A i v těch těhotenstvích co nakonec vyšla jsem měla v tom 6 týdnu problémy. V obou jsem krvácela, poprvé jsem ani neměla rizikové těhotenství, podruhé už ano, ale to jsem předtím musela změnit lékaře. Teď jsem stará, tak budu doma tak jako tak

hanulik
13. pro 2006

Holky, myslíte, že se automaticky po potratu dává rizikové těhotenství? Docela by mě to zajímalo.

hankah
13. pro 2006

hanulík, to asi záleží na okolnostech a doktorovi, dneska asi není problém se s doktorem domluvit

hanulik
13. pro 2006

No já jsem taky byla od 6 týdne doma. Hlavně kvůli nevolnostem. Teď jsem tu práci pustila a jsem na pracáku. Další mimi chceme, tak jsme zvědavá, jak to se mnou bude dál. Jsem teď v takový situaci, že ani nevím, jestli má cenu si novou práci hledat...

hankah
13. pro 2006

třeba by ti hledání nové práce pomohlo trochu psychicky a nemyslela by jsi na to tolik......

hanulik
13. pro 2006

No my jsme se doma dohodli, že do Vánoc to necháme tak jak to je a pak si něco zkusím najít. Jen na částečný úvazek. Já jsem ale spíš přemýšlela o tom, že ve zkušební době mě může zaměstnavatel propustit bez udání důvodu. Tak je jasné, že by to i nejspíš udělal.

hankah
13. pro 2006

alespoň nebudeš doma, jestli nemáte finanční problémy a podobně, tak bych zkušebky neřešila, hlavně, že ty budeš v poho a dostaneš se mezi lidi-pak to utíká jinak

unka
13. pro 2006

ahoj holky,Hanuliku taky jsem se octla po potratu na pracáku ☹ Doktorka mi ukončila v pondělí neschopenku a já jela v úterý na pohovor a teĎ mi volali,že mám v pondělí nastoupit. 🙂 Jsem ráda,že budu mezi lidma a taky že pokud otěhotním budu mít snad zaměstnavatele,který mě bude platit 😉 Protože být těhotná na pracáku nic moc.A zkušebku neřeším nějak to dopadne

hanulik
13. pro 2006

No třeba tenhle měsíc jsem neměla ani korunu přijmů, protože mi sestra dala pozdě papír na peníze. Museli jsme se trošku uskromnit, ale určitě nemáme finanční problémy. I když mi to nebylo moc příjemné, že mě musel přítel živit. Ale jo, upřímně se na hlednání nové práce těším. Právě že přijdu na jiné myšlenky. Jen mám trošku problém s pracákem. Bydlím někde jinde než mám trvalý pobyt a je docela mašinérie přestup z jednoho ÚP na druhý. Nerada bych to podstupovala znovu.

divabara
13. pro 2006

Ahoj holky,ja si taky myslim,ze to rizikove zalezi hlavne na domluve s lekarem.Ale myslim si,ze potrat je indikaci k rizikovemu tehot.Kamaradka mela dva samovolne potraty,taky v 6 tt, a jak otehotnela napotreti,hned zustala doma az do porodu.Druha kamaradka taktez potratila a ta naopak chtela do prace,aby prisla na jine myslenky,pak dokonce absolvovala let do Recka a vse bylo v pohode.Ja bych se teda asi bala...ale to je kazdeho vec 🙂

lennyna
13. pro 2006

Ahoj holky, tak se bohužel připojuji k vám do diskuze. Už jsem týden po revizi, ale až dnes jsem našla sílu se k vám přihlásit. Jinak jsem ukápla slzu při pohledu na téma "červencovky" kam jsem patřila. Chtěla bych být silná a na okolí i tak působím, pak ale sednu do auta kde jsem sama a brečím půl hodiny. Máte nějakou radu nebo povzbuzení? Ale i v tom smutku je dobře, že si o tom můžu popovídat 🙂

nikitazak
13. pro 2006

ahoj lennyo, je mi to moc lito. Ja bohuzel take byla na revizi v 10tt. probulela jsem 2 tydny. Moje rada pro tebe: asi se nebranit smutku a vybrecet se, srovnat si v hlave, ze se tak stalo-ze to sama priroda zaridila a je lepsi driv nez pozdeji. Ja vim, ze to se rekne, ale zvladnes to!

hankah
13. pro 2006

lennyna? je mi to líto, i já tím prošla a jak píše nikitazak, vybreč se!!!! a hlavě si nic nevyčítej!!!!!

lennyna
13. pro 2006

Tak jo budu bulet a bulet 🙂 Alespoň jsem poučená pro příště, že si to opravdu nechám pro sebe do toho 12tt, i když je jasný, že se může stát kdykoliv cokoliv. Tkahle jsem to samou radostí řekla plno lidem, které to teď trápí taky. Jenže prostě bylo velký nadšení. Bylo by to našich první vnoučátko, nám se to podařilo hned atd.. No teď si dáme ten odpočinek určitě. Alespoň jsem naplánovali na leden svatbu a na březen měsíční svatební cestu 🙂 holky já jsem sobecká, ani jsem neřekla, že je mi líto i vás a vašim miminek ☹ jak tak koukám, budu si muset opravit v profilu tt ☹

nikitazak
13. pro 2006

ja si taky rikam, ze to priste na zacatku nereknu, protoze pro me bylo nejhorsi vsem vysvetlovat, ze uz tehotna nejsem. Pokazde jsem u toho zacala bulet a pak jsem nemohla prestat. Takovy otazky : Tak co mamino jak ti je?? no bylo to strasny. Jenze jsem na sebe zvedava, jak to 12 tydnu vydrzim tutlat 😉

nikitazak
13. pro 2006

lennyna: napsala jsem ti vzkaz do IP. 🙂

hankah
13. pro 2006

já to první řekla jen rodině a nejbližším známým. u druhého jsem chtěla tyk počkat, jenže jsembyla hned od začátku na neschopence. chtěla jsem to našim říct jako překvapení, ale málem jsme se s mamkou chytly, že nechci přijet domů na pouť a ona že se na nás tak těšila. tak to ze mně vypadlo tak po telefonu - bylo to úplně jinak, než jsem si představovala. v práci jsem to ale řekla, až po tom 12tt.

holčiny, držím pěstičky, bude líp!!!

lenny, dobrý přístup-chce to něco, co tě odreaguje, my taky v té době začali plánovat svatbu........

divabara
13. pro 2006

Ahoj lennyno,je mi to taky opravdu moc lito...
Znam to z toho obdobi,kdy jsem dovrsila 16tt,jak se u nas taky vsichni zaradovali z meho tehot.,ja se ale porad nervovala a mela jsem podvedome strach...a pak za mnou chodili do nemocnice...a rikali,ze bude lip...a ja brecela a brecela...

lennyna
13. pro 2006

Kočky děkuju za podporu! Je mi hned líp 🙂
Niki- mám to s tím pláčem úplně stejně. A to dokonce i u lidí co už to vědí a jen se mě snaží podpořit. Škoda že to nejsou jak v té pohádce perly 🙂

sarahxa
13. pro 2006

to Lennyna:
je mi to moc líto,ráda bych tě nějak povzbudila, ale někdy slova nestačí... prošla jsem si tou samou situací co ty, jen jsem byla o 10týdnů dál...
pomáhá se vyplakat, vypovídat se jestli to potřebuješ. já tohle moc neumím, hraju na ostatní siláka a přitom mi není fajn. je to něco co nepřebolí, ale časem se ta bolest otupí a zase bude fajn 😉
držím palečky 🙂

lennyna
13. pro 2006

sarahxa - děkuju! Tak to se oproti Tobě ani nechci litovat. Můžu se zeptat co se stalo? Já totiž myslela, že se to stává jen do toho 12tt. Je mi to moc líto ☹

sarahxa
13. pro 2006

myslím že to bolí stejně, ať se to stane dřív nebo později ☹
taky jsem si myslela že když se dostaneme přes 12.týden,bude to fajn. co se stalo nevím já ani doktoři, všechno bylo do té doby v pořádku. řekli mi že buď tam byla nějaká chromozomální odchylka, nebo to má souvislost s leidenskou mutací,to je porucha srážlivosti krve.

lennyna
13. pro 2006

Kočky loučím se a přeji všem hezký večer! Těším se na vás zítra 🙂 L.

divabara
13. pro 2006

Ahoj holky,ja už jsem asi opravdu potrefená,ale byla jsem u ségry, a jen tak mimochodem pročítala lunární kalendář...5.12.byl druhý nejsilnější úplněk v roce,to jsem zrovna začala krvácet a potom se mimísek dal na odchod...v srpnu jsem taky samovolně potratila...a dívám se,že to byl první nejsilnější úplněk v tomto roce...Tak jsem normální?Nebo je to náhoda?No,to jen tak,vím,že to s délkou čekání na další otěhotnění nemá moc co do činění...
tak pevné nervy!

cumacek
13. pro 2006

Ahoj holky, už jsem o sem psala, ale je mi líto, co se Vám stalo.To samý postihlo totiž i mě.Myslela jsem, že po 12tt se mi nemůže nic stát, prostě, že už jsem za vodou.Ale koncem 13tt jsem potratila, do dnes nevím proč...Dneska jsem těhu znova, podařilo se nám hned, ale uvěřím tomu, až budu mimčo držet v náručí, protože, stát se může kdykoliv cokoliv...Držím palce a přeju hodně sil

lennyna
14. pro 2006

Ahoj holky, přeji hezký den 🙂
Ahoj čumáčku, zdravím svoji bývalou kolegyňku z červencovek ☹
Pozdravuj moc holčiny! 🙂

sarahxa
14. pro 2006

ahoj lenny
už je ti líp?

lennyna
14. pro 2006

Ahoj sarah je, děkuju 🙂
Včera jsem byli večers partou kamarádů v hospě, tak jsem si chvilku poplakala i tam, ale fakt to pomáhá 😉
Dneska jdeme vybírat snubní prstýnky 🙂

sarahxa
14. pro 2006

lenny: tak to je super 🙂 svatbu jste měli v plánu nebo jste se rozhodli až teď?

lennyna
14. pro 2006

V plánu jsme ji měli, ale nevěděli jsme kdy přesně. Teď jsme se rozhodli, že co nejdřív, takže 19.1.2007 🙂