Otěhotnění po revizi ve 12. týdnu. Kdy je vhodné začít?

nick1234
23. únor 2021

Dobrý den, dnes jsem se na prvotrim.screeningu dozvěděla, že miminku přestalo být srdíčko (bez jakýchkoliv potíží u mě, krvácení apod) ve čtvrtek jsem objednaná na ukončení těhotenství....a chtěla bych asi trošku uklidnit, jak dlouho jste po revizi otěhotnění, nebo za jak dlouho je že zdravotního hlediska vhodné začít se pokoušet o miminko.
Pozn. Mám už naštěstí 4.leteho syna, obě tehotenstvi byla na "první pokus" což je podle lékaře výhoda pro nás.. děkuji

mamikry
23. únor 2021

@nick1234 Nas maly umrel ve 20. tydnu. Mela jsem vyvolany porod a s revizi. Doktor mi rekl, ze snazit se muzeme zacit po trech cyklech. Obecne se doporucuje po pul roce. Presne po pul roce jsem otehotnela. Zalezi hodne na psychice. Muze se povest i driv, ale ty tri mesice bych telu dala urcite, aby se deloha stacila zregenerovat a neskoncilo to zase neuspechem. Muzete brat vitaminy a zkusit treba pit kontryhel.

michaelarousova
23. únor 2021

@nick1234 ja mela revizi v 8tt take bez nejakych problemu..dodrzeli jsme sestinedeli a hned se povedlo zas..nekteri doktori doporucuji cekat 3 mesice

keksik002
23. únor 2021

@nick1234 po šestinedělí muzete klidne zacit 🙂

leeniik01
23. únor 2021

Každý doktor na to ma jiný názor. V nemocnici po zákroku mi lékař rekl aspon 2 cykly počkat. Ale gynekolozka mi zase rekla ze doporučuje minimálně 3 cykly pockat, nejlépe 6. 🤦‍♂️

livianapuntik
23. únor 2021

@nick1234 ahoj,já jsem podstoupila revizí dnes( v 9+0 tt přestalo Mimi žít.Pan doktor v nemocnici říkal,že nechat po revizi proběhnout alespoň dva mestruační cykly,a pak se můžeme snažit znovu. Držím Vám palečky ať je Vám brzy lépe a příště vše dotáhnete do zdárného konce💞

zdrivana
27. únor 2021

@nick1234 já byla na revizi ve středu 24.2. byla jsem 8+4 a doktorka mi řekla, že máme dodržet šestinedělí a pak se můžeme začít snažit znovu. Je zajímavé, že na to má každý doktor jiný názor.

danvitka
27. únor 2021

Jsem po revizi pár dní a jelikož nám to nešlo nějakou dobu tak začneme po šestinedělí pokud budi bez bolestí atd 🙂 protože pochybuji že to hned klapne, nechám to osudu. Takže asi po jednom cyklu, (cca dva měsíce) a taky záleží jak bude vypadat MS.

martulka88
7. bře 2021

@nick1234 Přišla jsem o syna v 38.týdnu. Teď mi bude končit šestinedělí. V pátek jsem byla u gynekoložky (mám zanícený jeden steh po nástřihu, tak dostávám framykoin). A ptala jsem se, kdy můžeme začít s miminke - MS mi přišla přesně po 4týdnech. Řekla mi, ať nechám projít ještě jednu MS (mám cystu na vaječníku a po tom jednom cyklu se zmenšila o polovinu). A to jsem neměla lehký porod (malý se mi zachytil ramínkama a nešel ven a pak nakonec jsem musela pod narkozu, jelikož jsem měla přirostlou placentu - takže šití uvnitř i venku a ztratila jsem hodně krve).

lucahv
6. kvě 2021

@nick1234 ahoj, kdy jste nakonec začali se snazenim? Jestli jste začali? Také jsem si prošla ZT a následnou revizí teď v dubnu. Máme dovoleno po první MS 😊 prý tři měsíce se doporučuji hlavně kvůli tomu ze každý se citi jinak a záleží na každém. A také revize je zalovatelná 3 měsíce po zákroku. Tak se také doktoři jistí

danvitka
7. kvě 2021

@lucahv ahoj my začali v šestinedělí a teď už mám druhou MS.... takže stále nic 😔

lucahv
7. kvě 2021

@danvitka určitě se brzy povede 😊 držím palce 🍀 a ovu naskocila v pořádku?

danvitka
7. kvě 2021

@lucahv ano, poprvé nevím protože to byl zrovna covid. Ale podruhé určitě. Ovulaci cítím jako blázen. A je stále ve stejný den jako hodiny, až 18den cyklu, to už mám snad rok a ne a ne to posunout dopředu.

lucahv
7. kvě 2021

@danvitka třeba to není tak pozdě. Precejenom má 10 dni na uhnizdeni 😊

nick1234
autor
9. kvě 2021

@lucahv začali jsme po první menstruaci, která přišla asi po 6 týdnech po revizi...zatím jsem měla jeden cyklus, tak uvidíme 🤭😉
@danvitka já teda ovulaci nepoznám 🙈 ale mám staženou aplikaci "menstruační kalendář" a tam se ukazují dny, kdy je vysoká pravděpodobnost otěhotnění a ovulace (vypočítává se z předcházejících cyklu) a dvakrát nám to vyšlo na první pokus (u syna, ten má 4 a teď u druhého trhu, které skončilo revizi, tak snad se i teď zadaří)