Pár týdnů po porodu/potratu v 5. měsíci. Je tady někdo takový?

14. srp 2020

Ahoj, je ru někdo kdo musel ukončit těhotenství ve vyšší týdnu těhotenství? Js rodila v 19 tt je to cca 3 týdny.. A sice o tom mluvím, snažím se být v pohodě, usmívám se, bavím se.. Nedávám ns sobě nic znát před nikým.. Ale jak jsem sama, tak brečím a brečím 😪.

luciaanaa
15. srp 2020

https://www.modrykonik.cz/blog/luciaanaa/article/nadeje-pro-kazdeho-i-ty-budes-jednou-mam-irojfw/
Ahoj moc dobře ty pocity znám, ono nic jiného nepomůže, klidně napiš 💚💚

autor
15. srp 2020

@luciaanaa moc silný příběh a vy také musíte být moc silná... Je mi to líto a moc děkuji 💖

rihova1
15. srp 2020

Chápu tvojí bolest 😢. Já byla na potratu v 21tt. Je to sice už půl roku. První 2 měsíce jsem stále brečela. Pak se to postupně zlepšování. Myslím na toho drobečka do dneška,ale říkám že takto to bylo pro něj nejlepší. Neměl by žádný život. Jestli máš chuť, tak napiš. A drž se,i když to hrozně bolí.

autor
15. srp 2020

@rihova1 to mě hrozně mrzí.. Je to hrozný, nemělo by se to stávat.. Psala jsem si s mnoha ženami, který tím prošly ale stejně jsem z toho v háji.. Přeji mnoho sil.

luciaanaa
15. srp 2020

Děkuji 💚 víš on čas je nejlepší lék i když je to klišé, mě pomohlo i to že jsem si psala svoje pocity do deníku, neboj bude lépe uvidíš 🙏💗

autor
15. srp 2020

@luciaanaa já jsem si stáhla do mobilu deník abych psala pocity, když jsem byla těhotná.. Teď si do něj napíšu jen když si vzpomenu a popisu celý den, co jsem dělala atd.. Mě motivuje akorát myšlenka, že v září mám konzultaci kvůli ivf

luciaanaa
16. srp 2020

Tak to je určitě dobrý hnací motor 💚 držím palce ať to dopadne vše co nejlépe 💯🤱💯 hodně štěstí

autor
16. srp 2020

@luciaanaa moc děkuji 💖

radulka57
16. srp 2020

já jsem ted v 27 týdnu a mrtvé miminko mám v sobě od 20 týdne, mám tam totiž ještě druhé, které přežilo....taky furt brečím

autor
16. srp 2020

@radulka57 Ježíši, to je hrozné 😞 to mě moc mrzí.. A jaktoze ho tam stále máte? To se nemůže nic stát? 😞 Přeji hodně štěstí a mnoho sil.

radulka57
16. srp 2020

mám ji tam protože se nedá nic jinýho dělat když chci donosit to druhe... až budu rodit na konci tak vyjde i ta mrtvolka :( ale jinak ublížit nemůže, umřela a placenta ji částečně vcucne

autor
16. srp 2020

@radulka57 to je strašný 😞. Tak přeji hodně štěstí aspoň druhému malickemu a mnoho zdraví. 💖🍀

bamimi
16. srp 2020

Tak já bohužel taky přidám svoji zkušenosti,ale už jsou několik let starší,o 1.mimnko jsem přišla ve 22tt,do té doby bylo vše v pořádku a pak jedna kontrola a konec,další potrat ve 23tt jsem prodělala za 3 roky,nejdříve taky vše v pořádku ale pak jsem měla nějaký divný pocit,šla k lékaři a bohužel opět špatné zprávy(buď miminko donosíte a bude těžce postižené nebo jej nedonosím- po týdnu v nemocnici jsem o miminko přišla), vždy pomohl jen čas a vyplakat se.

autor
16. srp 2020

@bamimi strašné příběhy 😞. Vím, že je nás více a že se to stává.. Ale nemělo by se to stávat.. Žádná žena nemůže být v těhotenství v klidu, když ví, co vše se může stát, je to hrozný a potom když vidím ty ženské, co jim je to jedno, fetuji a bůh ví co ještě a potom porodí zdravé dítě a žádné problémy nemají, tak je mi z toho ouzko.. Já teď můžu jen doufát, že ivf mi pomůže ke zdravému miminku a udělám pro to vše. Přeji vám hodně štěstí 🍀🍀🍀

xmele004
16. srp 2020

Taky to mam za sebou...ve 21tt mi odtekla plodova voda :( hodne mne tenkrat pomohlo o tom neco cist, popovidat si s nekym, kdo neco podobneho zazil, protoze i kdyz se ostatni, manzel, rodina, kamaradi snazi, nikdo nevi, co prozivas :( prekvapilome, kolik zen to prozilo, vubec se o tom nemluvi..proste myslela jsem si, ze kdyz zvladneme tri mesice, uz to dopadne dobre..jak jsem se mylila :( nesnaz se usmivat a delat jakoby nic, kdyz ti to jeste nejde. Ja mela kamarady, se kteryma sem se mohla stykat a vse bylo ok, pak sem ale mela lidiy ktere jsem nevidela treba pul roku bez breku..vubec nevim, cim se ten mozek tenkrat ridil. Kazdopadne jsem chtela, aby to lidi vedeli..poprosila jsem nejblizsi sousedku, at to nejak "oznami" ve vsi atd, i pres to se mi asi 2*stalo, ze se me nekdo ptal, kdy mame termin nebo kde mam brisko a to me rozsekalo :(

autor
16. srp 2020

@xmele004 já jsem si též psala s mnoha ženami, které tím prošli a pomohlo mi to.. Moje mamka si tím též prošla že stejného důvodu jako já.. Máme stejnou vadu... A já tedy s lidmi o tom mluvím, rodina, kamarádi a blízcí to vedi, a když se mě někdo zeptá, tak nemám problém s tím jim o tom říct, ale brečet před nikým nechci.. Doufam, ze se to ani nestane.. V září nastupuji znovu do práce ale tam už to též vědí... Brecim jen když jsem sama, protože mě samota ubiji a stále na to myslím, co mohlo být teď, jak už jsem mohla mít velké bříško a vůbec se netesim na vánoce, protože jsem měla mít termin.. Každý večer, když jdu spát a zavřu oči, tak vidím, jak ležím v nemocnici a co se dělo.. Hrozný 😞

bamimi
16. srp 2020

Ano bohužel je nás hodně,jak už tady píší maminky,pomáhá o tom i hodně mluvit,vím že to je těžké ale při dalším těhotenství myslet co nejvíce pozitivně(i když sama vím že přijdou dny nebo situace kdy to prostě nejde,,ale i na mě se stěstí nakonec také usmálo a mám 2 úžasné děti),žádné co by kdyby si nepřipouštět. Uvidíte že ivf vyjde a vy si pak budete užívat ten malý uzlíček. Přeji Vám hodně zdravíčka,a ať už je jen lépe.

autor
16. srp 2020

@bamimi moc děkuji 💖💖

vavrovamichaela
17. srp 2020

Tak také jsem to zažila,celkem nedávno....Potrat/porod ve22tt,zážitek,který se mi pořad vrací a dalšího tehotenstvi se hrozné bojím,tedy toho,ze by se to mohlo opakovat. Taky jsem si naivně myslela,ze potraty jsou do 3.mesice a pak hura vyhrano🥺 teď už vím,ze je nás dost.
Další tehu by mělo být víc hlídane a kontrolované,co jsem zatim zjistovala.

ewik84
1. pro 2020

Po 10 letech snažení se nám jako zázrakem povedlo přirozeně otěhotnět a čekali jsme dvojčátka. Teď to budou 3 měsíce, kdy jsem o ně přišla. V 5.tem měsíci těhotenství, takže bez šance prcky zachránit. 5.9. jsem měla hrozný tlak v podbřišku a měla jsem pak pocit, že mi praskla voda. Takže honem do nemocnice. Tak doktorka udělala prohlídku, utz a dle jejích slov vše v pořádku, únik plodovky test nepotvrdil. Takže domů. Druhý den jsem měla pocit, že mi odtéká hlenová zátka. Takže opět nemocnice, kde se již potvrdil i odtok plodové vody. Následovala hospitalizace. Asi za tři dny hospitalizace jsem si mezi nohama nahmatala cosi. Kontrola potvrdila pupeční šňůru od plodů A. Nasazeny antibiotika a nezbylo než čekat, jak to dopadne. Bohužel už smíření s tím, že plod A pravdě nepřežije, ale zkusíme co nejdéle udržet alespoň plod B. 13.9. ráno na kontrole vše v pořádku, obě miminka srdeční akce. Plod A téměř bez vody, plod B v pořádku. Asi v 18 hodin u ne neskutečný třes, bylo mi zle. Najednou horečka 40°C. Začínají první kontrakce. 😟 Je jasné, že plod A potratim a porodim. Cíl lékaře, po potratu plodů A podvazat pupečník, placentu nechat v děloze a zastavit kontrakce. Ve 20:45 porod plodu A. Já nekrvacim y takže plod B na šanci na záchranu. Vše dle plánu. Až na to, že kontrakce se nedaří zastavit. Děloha na injekce nereaguje. 21:15 porod plodu B - vyklouzlo ven včetně plodového obalu. Chci vědět koho jsme čekali. Takže obě miminka byli chlapečci. Následuje porod placenty od plodu A. Vypadá to, že máme vše za sebou. Mám hroznou žízeň. Sestřička říká, ještě chvíli počkáme a pak už vám dáme napít. Do 5 minut začínám hrozně krvácet. Děloha opět pracuje. Krvácení se nedaří zastavit. Následuje rychlý převoz na sál. Od této doby, do přejezdu na sál ztrácím 1,5 l krve. Na sále další litr. To už ale vím jen zpětně. Šlo o tepenné krvácení v děloze. O dělohu jsem přišla. Prodělala jsem sepsi, septický šok, museli mě uvést na týden do umělého spánku, protože jsem byla oběhove nestabilní. První tři dny to vypadalo, že to nedám. Pak se to ale naštěstí povedlo stabilizovat. V nemocnici jsem byla měsíc. Nemáme děti, nemáme šanci na další vlastní. Peníze našetřené na vybavicku utracime za náhrobek. 😢 Ale já žiju a čekáme na adopci. Za vše prý mohla infekce, kterou se bohužel nepovedlo odhalit včas. Manžela strašně obdivuji. V téhle těžké situaci, kdy věděl, že přišel o dva syny a ještě v dnech, kdy nevěděl, zda nepřijde i o manželku, tam Štěpánka a Šimonka nenechal, ale zařídil jim krásný obřad a pohřeb.

rihova1
1. pro 2020

@ewik84 nemám slov, bulím tu jak želva 😢 . Jsi moc statečná a tvůj manžel také. Vím že to vše není jednoduché a hlavně tě obdivuju jak o všem dokážeš psát. Máš můj obdiv. Věřím že miminko které budete adoptovat vám vše vynahradí a vy budete pro něj ty nejlepší rodiče pod sluncem. Přeji vám hodně štěstí a hlavně ať máte brzy plnou náruč té nejkrásnější lásky v životě.

luciaanaa
1. pro 2020

@ewik84 Teda, úplně mě mrazí když to čtu a chce se mě plakat. Moc dobře ty pocity znám když přijdeš o mimi, ale tvůj příběh je ohromný a je vidět že to zvládáte a zvládnete přeji mnoho štěstí do budoucna 🙏

elencze
1. pro 2020

@ewik84 přeji ať už vás v životě potká jen to dobré. Manžel i ty jste úžasní a silní lidé, dítě, které dostanete, bude mít neskutečné štěstí.

tyna229
11. dub 2021

@ewik84 srdcervoucí příběh 😞. Hluboky obdiv vam i manzelovi, tohle ja bych psychicky neunesla.
Mnoho stesti, sil a lasky 🍀

ewik84
11. dub 2021

@rihova1
@luciaanaa
@elencze
@tyna229 Abyste věděly, že zázraky se dějí a na každého nějaké to štěstí někde čeká. Od února jsme rodiče úžasné holčičky. Narodila se v lednu - na termín, kdy se měli narodit naši chlapečkové. Fotku dát nemohu, protože jsme teprve v procesu adopce. Ale je dokonalá.

elencze
11. dub 2021

@ewik84 děkuji, že jsi nám dala vědět. Mám obrovskou radost. A rozhodně je dokonalá.

tyna229
12. dub 2021

@ewik84 úžasné ❤️🍀

kuttu
12. dub 2021

❤❤❤

megi89
12. dub 2021

@ewik84 určitě je dokonalá 😍a k tomu co se stalo... Je mi to nesmírně líto 😢, já přišla o dceru v 41tt.. Ale ty si bojovník 💖 ať Vám princezna dělá radost ❣️

rihova1
13. dub 2021

@ewik84 tak to je ta nejkrásnější zpráva 🥰. Přeji vám hodně štěstí , to největší štěstí už máte a to malinké veliké štěstí dostalo ty nejlepší rodiče 🥰🥰🥰. Ať vám dělá jen samou radost.