Pošle mě doktor po zmalklém těhu automaticky na rizikáč?

kamikz
12. led 2016

Ahoj holky, nevite, jestli me doktor po zamlklem tehu posle automaticky pri druhem na rizikac? Nebo je moznost,ze to pujde bez? Resim to ted v praci,protoze jsem tam docela podstatnej clanek a oni ted kalkuluji co a jak,coz je celkem stres. Budu rada za kazdou zkusenost,dekuju!

monikawon
12. led 2016

@kamikz ahoj, já rizikové na podruhé neměla, asi záleží na doktorovi....

im4fun
12. led 2016

@kamikz zcela určitě ne automaticky, pokud není žádný rizikový faktor. Já jsem měla ZT v dubnu 2015 a v červnu jsem opět otěhotněla. A na rizikový mě neposlala, a to mám chronickou pankreatitidu. Ale ani bych nešla. Je mi jedno jestli sedím v práci nebo doma🙂 Záleží ale na tom, co děláš za zaměstnání, ale zrovna na ZT zaměstnání vliv nemá no

aronek
13. led 2016

@kamikz oba kluky mám po zamlklém těhotenství, druhého dokonce po dvou a na rizikovém jsem nebyla nikdy. Dr nenabídl, já se neptala. Práci mám náročnou fyzicky, psychicky a občas nám tu proběhne nějaká choroba (tedy skoro pořád - žloutenky, syfilis, HIV...), dr to věděl, ale říkal, že když to bude zdravé, tak to dítě zvládne. Možná kdybych na tom trvala, tak jsem jí dostala, obvoďačka mi jí nabídla, tam jsem odmítla 😉