Potratové pilulky Mifegyne. Musely jste stejně na revizi?

18. srp 2020

Dobrý den,
v neděli jsem zjistila, že mé druhé těhotenství je bohužel zamlklé ☹ byly mi doporučeny pilulky Mifegyne, jako šetrnější forma potratu. Podstoupila jsem jej tedy hned , kdy mi byly zavedeny 2 tablety a po 3 hodinach další 2 tbl. Až poté jsem pročítala, že se může stát, že neodejde vše. Odcházelo ze mě něco málo totiž jen první den, včetně váčku a od té doby jen krvácení jako při menzes, žádné jiné obtíže. Chci se zeptat, 1) musely jste stejně na revizi pod narkózu nebo bylo na kontrole vše v pořádku? 2) A jak dlouho po zamlklém těhu jste otěhotněly? 3) A opakovalo se u Vás zamlklé těhotenství? Vím, že je to individualní, jen bych ráda Vaše zkušenosti. Moc děkuji!

mmm88
18. srp 2020

Mám právě čerstvou zkušenost. Zamlklé těhotenství 7tt. Dvě a dvě tablety po třech hodinách a za čtrnáct dní stejně revize. Samotný potrat trval pár hodin, nevím co všechno odešlo, ale bylo toho hodně. Potom už jen jako při ms. Jen mě stále bolela prsa, tak jsem tušila, že to asi nebylo vše. Teď čekám na kontrolu po revizi a modlím se aby už to bylo za mnou. Na ostatní otázky zatím bohužel nemohu odpovědět. Přeji aby jste měla lepší průběh a po pilulkách bylo vše pryč 😊

autor
19. srp 2020

@mmm88 moc děkuji!

pet43
3. lis 2020

Ráda bych obnovila toto téma, v pondělí jsem taky byla pro tablety (ZT 6+2),po první dávce velké kontrakce, pomohl Aulin to přežít, ale krev žádná. Dle UTZ odlepeno a posunulo se k brance a další 2 tablety.Bolesti už více méně žádné,ale byl stále účinek Aulinu a usnula jsem v 7 večer.Ráno červená na wc,ale jednorázově, pak už jen špinění. Tak se to asi nepovedlo a váček je stále uvnitř že?:((

2hanah
3. lis 2020

@pet43 Bohužel nedokážu toto úplně posoudit, s tabletami zkušenost nemám, jen bych ráda napsala, že je mi to hrozně líto, znám tuto situaci, před dvěma lety zamlklé těhu v 10.týdnu, naštěstí vím i proč, ale chci takhle uklidnit a povzbudit, že revize je rychlý zákrok, téměř bezbolestný, z mého pohledu i šetrnější a příjemnější než potrat doma v bolestech po pilulkách a stres z toho, jak to dopadne nebo jestli je to všechno a jak to má vypadat. Na revizi jsem byla 2krát a děti mám 3 zdravé a hlavně jsem vždy po nich hned otěhotněla a donosila zdravé dítě. Přeju, ať to máš rychle za sebou✊

pet43
3. lis 2020

@2hanah Díky moc...Moc se bojím narkozy:( Mohla jsem si vybrat rovnou. Na jednu stranu si to člověk takto lépe odžije. Pokud by to dopadlo, nelitovala bych výběru. Přišlo to víc přírodní:(

2hanah
3. lis 2020

@pet43 Tak to je jasný, člověk se snaží najít co nejšetrnější způsob, ale té narkózy se fakt neboj, na tenhle zákrok se dává jen lehká forma, to je zákrok jen asi na čtvrt hodinky a máš pocit, že sis vážně jen schrupla a zaspala to nejhorší, od čeho Ti během spánku pomůže doktor, za mě je tohle řešení i lepší. Mně teda nebylo vůbec ani špatně a ani žádné bolesti a téměř jsem nekrvácela, fakt toto na tom bylo nejmíň hrozné, když i tak je člověku zle psychicky a je smutnej, bohužel se to stává 😔

pet43
10. lis 2020

@2hanah Tak jsem byla včera na UTZ a vůbec nebylo vytištěno. Injekce by to prý taky nevyřešila. Tak jsem tam rovnou zůstala a měla si pravdu, horší byla psychika než ten zákrok. Celé dopoledne jsem bulela ( hurá za roušku)..😔...Dneska teda ještě velké kusy ven a krvácení ,ale už snad finále a teď je to lepší...Ssamozřejmě panika,ale doktor říkal, že pokud nemám horečku a bolesti, tak je to v pořádku...No už aby bylo za 6 týdnů 😐

2hanah
10. lis 2020

@pet43 To mě hrozně mrzí😔 jsi strašně moc statečná a máš můj obdiv, jak to statečně snášíš! Děkuju, že jsi napsala, jsem za to ráda a hlavně, že už to máš za sebou, už bude jen líp a příští miminko se určitě za chvíli povede a zase bude fajn, po potratu to je jako když zaliješ a pohnojíš trávník, pak to jde jedna báseň, opravdu😊 Za mě to bylo tak, že mi nikdo žádné tablety ani nenabízel a já bych je ani nechtěla, zato mi tehdy řekli v nemocnici, že si mám ten mrtvý plod nosit v břiše ještě týden než mě vezmou na zákrok a to pro mě byla příšerná představa, naštěstí máme nedaleko druhou nemocnici, tak jsem tam hned jela a jednomu panu doktorovi se mě zželelo, uznal, že psychicky je ten týden pro ženskou hnus a vzal mě hned na sál, po zákroku jsem tam jednu noc zůstala, pobrečela si a bylo líp, bylo to vyřešený bezbolestně, rychle a já mohla dřív jít dál a ne se v tom doma babrat týden s potratovýma tabletama, u kterých ženské až kolabují jak je jim zle a přemýšlet, když nejsem doktor a nemám s tím zkušenost a jsem u toho sama, kolik "toho" asi má vyjít, to fakt ne. No a třetí cyklus od revize už jsem byla znovu těhotná a máme nádherného úžasného chlapečka😍 Moc Ti držím pěsti a budu ráda, když se zase ozveš❤

ondego
21. led 2021

@2hanah ahoj, řeším teď úplně stejný problém a to panickou hrůzu z narkózy 😭 bojím se i odběru krve, musím si vždy ulehnout, jinak bych zkolabovala.. No joo, jsem slabé povahy, nedokážu ani přijít v tu chvíli na jiné myšlenky.. A teď v 7tt zamlklé těhu a zřejmě mě čeká revize 😞 myslíš, ze to můžu přežít?? 😏

pet43
21. led 2021

@2hanah Ahoj zase po čase😊.... Musím říci, že těch 6 týdnů trvalo déle, ale už funguju..Naštěstí vše bez následků..ťuk,ťuk...Cyklus už srovnaný, sliznice roste,takže dobrý..Teď už jen ten úspěšný další pokus 🙃

2hanah
21. led 2021

@ondego Určitě! Vůbec se neboj, stává se to hrozně moc ženským, je to už bohužel tak časté, že to doktoři řeší každý den a mají hromadu zkušeností, ta samotná narkóza vůbec nic není, navíc u toho už ležíš, je to velmi rychlý zákrok a čím dřív se to stane, tím je to pro Tebe míň rizikové, klidně jim to v nemocnici řekni, že to takhle špatně snášíš, dají Ti ještě před zákrokem léky na uklidnění - tzv.oblbováky. Nejhorší je to do toho výkonu, pak se člověku uleví, obrečí to prázdné bříško, ale pak už se hned může těšit na nové těhu, to druhé se líp chytá😉 a po pár měsících už to přebolí, Tvé ztráty je mi líto, buď statečná, zvládneš to, držím pěsti, ať je brzo nová fazolka, po první přirozené ms můžete hned zase zkoušet❤

2hanah
21. led 2021

@pet43 Jsem ráda, že už jsi v pořádku a hrozně Ti přeju nové miminko❤ pak určitě pisni, jak se zadaří😘

ondego
8. únor 2021

@2hanah moc Ti děkuji za uklidnění 🙏🌷 nakonec mě dr nechal ještě 14 dní vyčkat, zda to nepřijde samo, bohužel stále jen špiním, ale nic se nerozjíždí a už jsem z toho dost psychicky unavená 😞 dnes jsem byla u svého dr a ten už mi vypsal žádanku k revizi.. Bojím se šíleně, zároveň raduji, že už tenhle kruh konečně skončí. Chci s Tě ještě prosím zeptat, měla jsi i předoperační vyšetření? Jak probíhalo? A hlavně kde? Na tom pokoji? Já se bojím, že to bez doprovodu nedám a že si ještě před samým zákrokem budu muset oblítávat různá vyšetření. Chodí semnou vždy můj muž, je mou oporou, ví, že to špatně snáším, ale teď když je ten covid, tak mě tam s ním zřejmě nepustí 😞

2hanah
Autor odpověď smazal
Zobraz
2hanah
8. únor 2021

@ondego  Né, nikam jsem nemusela, normálně mě přijali a vzali jen krev, on je to vážně jen lehký zákrok, tak snad Tě tím taky nebudou trápit. Říkám, tady to natahování, strach, nejistota, to je děs! Klobouk dolů, že jsi to vydržela, a pak, že to špatně snášíš, tohle já bych nevydržela, když mi tehdy řekli, že mám počkat týden na volný termín revize, nepřipadalo to pro mě v úvahu, už jen ta představa, když jsem věděla, že ta fazolka už nežije a i uvnitř jsem to cítila jinak, hned jsem se sebrala, jela do jiné nemocnice a tam uprosila jednoho hodného staršího pana doktora, který si mě vzal hned na sál a já mu za ten přístup nepřestanu být vděčná, ta rychlost tady byla k nezaplacení, neměla jsem ani čas mít strach a ukrátil mi trápení k novému miminku a hlavně ve mně viděl nešťastnou mámu a ne další kus v pořadníku. Neboj se, mají s tím zkušenosti a personál bývá opravdu ohleduplný, věřím, že po zákroku budeš v pořádku a bude už jen líp❤