Riziko neplodnosti - trpím na záněty močového měchýře

tesinek
2. čer 2018

Ahoj, chci se vás zeptat je mi 20 let a žijem s přítelem v domečku a chtěla bych miminko. Jenže mám obavy už jako menší jsem chodila na různé vyšetření kvůli mocovemu mechyri, jelikož jsem měla pořád záněty. Asi před 2 lety jsem prodělala operaci slepaku ale pořád mě pobolivalo v podbřišku a pořád jsem chodila k doktorovi ale nic s tím nedělali jen antibiotika. Minule léto jsem skončila v nemocnici znovu tentokrát jsem tam byla měsíc a po 3 tydnech mi doktor řekl že mám asi akutní zánět vajecniku. Byl mi odebrán vejcovod a měla jsem v břiše hodně hnusu, do toho se ukázalo že mě bejvalej nakazil, jelikož mě podváděl. Takže jsem se léčila s pohlavní nemocí a ještě jsem měla s růsty po tom slepaku. Takže má některá podobně zkušenosti?? Jak bych to mohla mít s tím miminkem poradí mi někdo prosím?? 😔😔

biedronca
2. čer 2018

@tesinek To vam tady nikdo nerekne co a jak bude s otehotnenim. Uričte bych si zašla na gynekologickou prohlídku a rekla, ze se chcete snazit o miminko. Ultrazvukem zjisti, jestli je vse v poradku.
Mozna si zajdete i za svou obvodní (taky v ramci preventivky) a své obavy (z duvodu prodelanych nemocí, srustu a zanetu) ji reknete. Sama určite nabídne možnosti.
A hlavne pokud miminko chcete, začnete se snazit HNED. Preji aby se zadarilo co mozna nejdrive, zvlášt, at je vse bez komplikací vzhledem k vasemu minulemu zdrav. stavu.
Ja mela opakované zánety močaku, klidne i 2-3x do roka. Ted to trochu ustalo,... snazime se s pritelem o mimi více nez rok a nedarí se!
Hlavne nečekejte a klidne se na to vrhnete, protoze otehotnet do roka , je v dnešní době zázrak. Na druhou stranu, jste mladička, takze by se vam to mohlo povést. Ano, není to na první "šup" jak si většina mladých myslí,ze to tak je..... Me je 28 let a nejde to. Hlavne to ale nehrotte, nechte to volne, uzívejte si sexu, mládí a intimností, nereste nic a ono se to podari 🙂 Ale na gyndu a klidne i za obvodakem bych zašla (kvuli tem pohlavnim chorobam). Zacnete jist obyčejnou kyselinu listovou (treba Dr,Max) to je pro budoucí početí opravdu dulezité. A nic více neřešte.....

linusha
2. čer 2018

Asi nejlepší by bylo aby jsi toto probrala s gynekologem ten nejlépe dokáže poradit. Ono takto to nikdo na netu neurčí zda budete moct mít děti. Tím že nemáš vejcovod, měla jsi nějakou nemoc a opakované záněty může to být problém ale i nemusí strašně moc záleží i v jaké kondici je tělo teď. Přeji ať vše dobře dopadne 🙂

ronja55
2. čer 2018

@biedronca Záleží jak kdo. Někomu to jde hned. Nemůžete říct že většina se snaží rok a více. Já jsem poprvé otěhotnela přes antikoncepci a to jsem ji brala poctivě. Teď je synovi 8 měsíců a s manželem jsme si řekli že chceme druhé. Minulý měsíc jsme spolu spali 2 krát a ještě v době neplodných dnů a před pár dny se mi na testu objevili 2 čárky. A to stále plně kojim syna. Tak že hrozně záleží na jednotlivci. Nemá cenu paní strašit. Třeba zrovna ji i přes všechny komplikace půjde otěhotnět snadno.

blackhole
2. čer 2018

@biedronca mně naopak přijde, že skoro všechny mé známé vrstevnice a kamarádky (+/- 30 let) jsou buď těhotné nebo v posledních 2 letech porodily. I když je fakt, že nevím, jak dlouho se snažily. Mně se to povedlo hned napoprvé v 29ti letech. Přisuzuji to i tomu, že jsem prakticky nikdy neměla žádný gynekologický problém (kromě asi 3 krátkých zánětů močáku za posledních 10 let), takže je otázka, kolik z těch, kterým se nedaří je na 100% zdravých.

biedronca
3. čer 2018

@blackhole
@ronja55 no, to znam taky par žen, kterým stacilo projít kolem trenek chlapa a jsou tehotne.
To jsou ty zazraky, a výjimky potrvzujici pravidlo.

vineta
3. čer 2018

@blackhole Podle absence dosavadních gynekologických problémů se nedá o plodnosti usuzovat nic.

vineta
3. čer 2018

@biedronca Nejsou to až takový výjimky. Člověk má tendenci soudit to dle sebe, ale neřekla bych, že většina žen s tím má problém..

blackhole
3. čer 2018

@vineta no minimálně je to určitě jeden z faktorů. Třeba takové chlamydie - člověk ani nemusí vědět, že je má a přitom nadělají řadu problémů. A logicky žena, která už třeba nemá jeden vaječník, případně srůsty v břišní dutině, má tu šanci taky nižší.

vineta
3. čer 2018

@blackhole Ale to je přece opak toho, co jsi říkala (přisuzovala jsi to, že jsi otěhotněla hned, tomu, že jsi nikdy neměla žádný gyn. problém)... potvrzené gyn. problémy mohou samozřejmě způsobovat problémy s plodností, ale to, že žena o žádných problémech neví, ještě neznamená, že bude plodná bez problémů..

blackhole
3. čer 2018

@vineta asi jsme se nepochopily. Myslela jsem to tak, že za neplodností je podle mě vždy nějaký zdravotní problém, ať už odhalený nebo neodhalený. Reagovala jsem na biedroncu, která zase reagovala na příspěvek o gynekologických problémech zakladatelky. Jinak já sama se už cca 6 let léčím s hypofunkcí štítné žlázy, což může být samozřejmě taky jedna z příčin problémů s plodnosti, pokud není diagnostikována a léčena. Ale mít "spodek" alespoň morfologicky v pořádku je podle mě základ.

priefi
3. čer 2018

@tesinek jsou na to specialni lazne, zeptej se gynekologa 😉

gransgirl
5. srp 2018

Ahoj taky jsem mela od mala porad zanety mocaku a snazily jsme se 7 let nakonec se povedlo az IVF zadny duvod krome tech zanetu nam nenasly.

katka900
5. srp 2018

Jak jste léčila ty záněty?

gransgirl
5. srp 2018

Nijak s vekem presly a pak jsem zase zacala trpet na kvasinky nikdo nam nerekl jak z toho ven. Proste jsme samotne snazeni vzdali a nechali si pomoct jinak

2hanah
5. srp 2018

@tesinek v těhotenství se dají jako prevence zánětu močáku užívat brusinky, díky kterým jsem měla v těhotenství a i potom dlouho pokoj, ale kupujte jedině tyto od firmy Swiss, ne jiné!!

2hanah
5. srp 2018

@2hanah nebo aspoň tyto, jsou teda levnější, protože mají méně účinné látky, ale lepší než nic.

katka900
5. srp 2018

@gransgirl tak to si jak já.

zabkapetka
5. srp 2018

Ahojky, urcite bych zasla za svym gynekologem a resila s nim. A jak pisou holky zacit brat listovku a "snazit se". Podelim se, ale o svoji zkusenost. Netuším jaky hnus jsi v sobe mela, cim te ex nakazil ani nemam odstaneny vejcovod, ale jinak mam odoperovany slepak, v brise kolem slepaku hodne srustu, ktere jsou i videt kdyz lezim na zadech - pravou stranu mam proste vic vystouplou. Kazdou chvili jsem mela nejakou cystu, nekdy i nekolik zaraz, velike a polezela jsem si s nimi i v nemocnici, protoze kdyz praskly, tak jsem nefungovala. Od ex jsem taky chytla neco, co mi zpusobovalo cca od 23let neustale zanety vaječníků a hrozne dlouho jsem se toho zbavovala...no a ve svych 28 mam za sebou dve těhotenství (jedno bohuzel neuspesne) na prvni pokus. Je to strasne individualni, ale urcite záněty, srusty a jine trable neznamenaji automaticky potize s otehotnenim. Myslim si, ze zalezi i na partnerovi, jak je na tom on s plodnosti... Moc ti drzim pesticky, aby bylo vsechno dobry a byla jsi za chvili tehotna☺