Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

kocule
28. únor 2010

Broni, nedalo mi to po včerejší diskusi a nahlédla k vám. Opravdu je mi moc líto, co všechny prožíváte, úplně se mi zastavilo srdíčko. ☹ Tekly mi slzy jako hrachy a obdivuji vás, jak se s tím vypořádáváte.

Máš pravdu, že třást se s mrňouskem nemá, je to trestuhodné. Nikdy bych s ním nedělala letadýlko a jiné nebezpečné věci, to v žádné případě, ale ujely mi nervy; měla jsem ho v zavinovačce a trošku jsem s ním zatřásla. Bylo mi to potom tak strašně líto, vzpamatovávala jsem se z toho dost dlouho a manžel mě musel utěšovat. Malý samozřejmě plakal a já s ním jak želva. ☹ ☹ To jen tak na vysvětlenou, hryzalo mě svědomí a jedno mi to není ani dnes. Neber mě prosím jako nezodpovědnou matku, moc si vážím toho, že je mé dítě zdravé, taky jsem si ve špitále užila a lítala s ním po doktorech, neberu zdraví jako samozřejmost, ale jako dar. Na druhou stranu nebudu tvrdit, že jsem dokonalá a nikdy se mi to nestalo. 😝

Držím vám palečky a hlavně přeju, aby se na vás usmál kopec štěstí a bylo líp. 🙂

bronia13
28. únor 2010

kocule - dakujem za pochopenie, ja som len tam vam mamam chcela dat priklad ze mozu byt rady ze maju zdrve deticky co by tu kazd mama dala za to keby mala doma svoje dietatko a nie v nebicku. ved ja tiez niekedy stratim nervy a zvysim hlas ale vzdy sa pozastavim co to pre milost robim ved ho len viacej stretsujem a on potom zacne viacej kricat a byt nervozny.

dada78
28. únor 2010

broni, na facebooku sa rozbehlo viac protestných skupín proti nedávno vysielanej reportáži s "lietaním miminiek" a aj tu je diskusia : https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ďakujem,že Ste si spomenuli na Romanka, včera sme celá rodinka boli spolu na cintoríne, zapálili mu sviečky, dali kvetiky a pobudli s ním nejakú chvíľku ... som rada,že všetci na neho myslia ... ako som napísala, žije stále s nami

aninam
28. únor 2010

No tu reportaz jsem videla, kdyz ji vysilali a tajil se mi dech..... Bez komentare!!! Tohle se svym ditetem nikdy delat nebudu!!!!

knobloska
28. únor 2010

Bronia věř, že vás čte hodně maminek, které potom jdou a obejmou svoje dítě. Pro mě byla představa, že děti umírají, strašně daleká. Až po tom, co jsem narazila n tohle téma a zjistila, že maminek andílků je bohužel hodně.
Kolik slz už jsem vybrečela za vaše andílky. Myslím na ně každý den a děkuju, že já mám svojí malou holčičku u sebe. Ale i já jsem občas unavená a ujedou mi nervy. Ne, že bych s ní třásla nebo jí jinak týrala, ale třeba jí okřiknu za blbost a pak je mi to líto.

radusv
28. únor 2010

Majerko jsem ráda, že si o sobě dala vědět... to víš je to pořád hodně čerstvé
u nás to bude za chvíli půl roku a stejně mám dny kdy si pobrečím a uleví se mi... minulý týden jsem nastoupila skoro po roce opět do práce, měla jsem obavy, ale musím říct, že mám z toho po týdnu moc dobrý pocit, přijde mi, že jsem zas o kousek dál. Víc a víc věřím v lepší zítřky, teď mám po první porevizní ms a v dubnu jdem potřetí do toho 😉

Dada koukla jsem na fotky Romanka a zapálila svíčku 😔

Ani koukám, že už to máš za pár a brzy budeš mít maličkého u sebe 🙂

gogoska123
1. bře 2010

Dada: krásná básnička, Románek byl krásný chlapeček, moc na Vás oba myslím...

Majerka: přesně tak, jak říkají holky, je to hodně čerstvé a navíc, ta houpačka už bude napořád...Vždycky se najdou chvíle, kdy to na tebe padne...Po smrti malého jsem taky začala na spustu věcí pohlížet jinak a vážím si spousty věcí, kterých jsem si dřív ani nevšimla, co pro mě byly samozřejmé...

Bronia: víš, ono je to asi tím, že ty maminky si ani neumí představit, že by se zrovna jim mohlo něco takového stát...Ono dokud se to opravdu nestane, tak si člověk nepřipustí, že by mohl o dítě přijít zrovna on...Je to těžké, asi bych také byla dost vyčerpaná, starost o miminko dá zabrat, ale rozhodně odsuzuju jakékoliv třesení s dítětem! Už to beru jako týrání, ten bezbranný tvoreček ani neví, co se s ním děje...Fakt, nevyzrálost některých maminek v tomhle ohledu nezná mezí...

siwama
1. bře 2010

Ahoj holky, tak se hlásím po víkendu. Byli jsme v Polsku u rodičů. Zašla jsem do kostela a celou mši proplakala.
Zítra to bude 2 týdny, co měl Jiřik pohřeb, a bolest je snad čím dál větší.
Prostě tomu pořád nemůžu věřit.
A o další děti mám teď tak velikánský strach, Filip s Dančou jsou už velké, ale bojím se o ně, jak by jim byl rok.

aninam
1. bře 2010

siwana, to je prirozene, ze mas vetsi strach.... Mela jsi ho i predtim, jen si to dokazala potlacit. Jinak s tim, ze to boli, to verim. Je to stale na zacatku, pockej, za chvili budes mit tu nasi "houpacku" chvili nahore a pak dole a naopak a pak se zacnou intervaly prodluzovat, budes vice na hladine nez pod ni, ale nikdy uz to nebude ono..... Stale budes vzpominat a prijdou chvile, kdyby........

anta
1. bře 2010

Ani, občas sem nakouknu a číhám číhám, kdy to na Tebe přijde, no uteklo to teda a budu ti teď pořád držet palečky, ať to co nejlépe dopadne 😉
Dada - koukám, že už dva ročky ☹ Posílám mrňouskovi pusinku z obláčků a tichou vzpomínku 😔
Vám ostatním, kterým osud dopřál takové hnus trápení, posílám hodně sil a energie 😔

aninam
1. bře 2010

Anta, jj muze to byt kazdym dnem, ale zatim jsem cela 🙂

anta
1. bře 2010

Stále 2v1, jé holka, nevím, ale kolikrát si na tebe vzpomenu, asi to bude tím, že mám doma taky Honzulku, vždy si vzpomenu na toho tvého andílka slaďounkého 😔 . Moc z celého srdíčka ti přeji porod bez komplikací a vůbec vše vydařené a já pevně věřím, že vše bude už v pořádku. Budu za tebe dýchat 😉

hadimrska
1. bře 2010

🙂 Taky moc držím palečky Aninam.

aninam
1. bře 2010

Dekuji moc vsem.....

aleachim
1. bře 2010

ani, já ti držím pěsti, ať máš spoustu štěstí. doufám, že nakoukneš a dáš vědět, že máš plnou náruč štěstí.

aninam
1. bře 2010

jj, urcite dam.....

andraa
1. bře 2010

ani: i ode mě moc moc štěstíčka

gogoska123
2. bře 2010

ani: přiznám se, že taky čekám, kdy to bude a z celého srdce přeju tobě a celé tvé rodině jen samé šťastné chvíle. A samozřejmě, přeju ti rychlý a bezproblémový porod.

aleachim
2. bře 2010

ani, ale že to uteklo 🙂. Pamatuji, jak jsi se těšila na dovolenou a Lukášek za chvilku bude mezi námi. Snaž se ještě si odpočinout, ať máš pak sílu bobrat všechno to vytoužené štěstí. Opravdu držím pěsti.

siwama
2. bře 2010

Ahoj děvčátka.
Ani, ahojky, taky přeji moc moc sil a ať už máš to malinké sluníčko v náručí.
Já to dnes kmitám už od půl 6, dávám pomalinku byt do kupy, pořád se nějak nemůžu vpravit do starých kolejí.
Tak vymýšlím práci.
Už jsem vyprala 3tí pračku a jdu se pustit do oken. Máme nová, v listopadu jsme dělali plastová, tak to půjde jedna báseň.
Mám tu Filípka, už mě dýchá na záda, chce na PC, tak dělám místo.
Papa

aninam
2. bře 2010

Holky, mocinky to uteklo.... Dneska teprve vyzvedavam vyvolane fotky z dovolene (ostuda!!) a zitra muzu klidne rodit 😀

gogoska123
2. bře 2010

ani: to mi připomíná, když jsem byla těhotná, jak jsme šli s přítelem na úřad vyplnit tam ten papír o otcovství, aby měl malý jeho příjemení. Byla středa, odcházeli jsme a já si říkám, tak zítra už můžu rodit - a v pátek mě vezli 🙂, tak bacha 🙂

dada78
2. bře 2010

ani, aj my na teba a malinké myslíme 😉 🙂

nemoyna
2. bře 2010

kocky dakujem za to ze som nezrela matka, a zvelicenie mojho problemu aby som vyzerala ako tyranka, takisto citujem animam "Ale, co ted se tu kasam a treba budu zakladat podobne diskuze, ale spis s tim, aby mi nekdo poradil, co na to a ne proto, abych tam rikala, ze ditetem tresu, kdyz vim, jak mu to muze uskodit.... " akože čítala si čo som písala???? mas pocit ze som sa vychvalovala?

aleachim
2. bře 2010

nemoyna, napadlo tě nědky, že tyto maminky by byly vděčné, aby je mohlo jejich dítě v noci budit. Tobě to nejhorší, co se stalo je, že dítěti rostly zuby, a i tak podle svých slov nezvládáš, tak nejdřív zapřemýšlej o tom, co tu píšeš za blbosti.

nemoyna
2. bře 2010

ja dokazem chapat ostatnych, prečo oni mna nie? pisala som nieco co by ich urazalo? preco urazate mna?
NECHAPEM
toto nepatrí pod túto tému ale soráč, hladala som radu, nie kopance...

gogoska123
2. bře 2010

nemoyna: nezlob se, ale nedá mi na to nereagovat. Myslím, že není nic špatného na tom, že aninam řekla svůj názor na něco, co si přečetla - žijeme v demokracii a vyjádřit názor není trestné. Osobně si myslím, že stres spojený s tím, že tě v noci budí dítě, kterému rostou zuby se dá ventilovat i jinak než tím, že třeseš s dítětem, což je, jak je i vědecky prokázáno, velice nebezpečné. Bez urážky, která odpovědná matka se ke svému dítěti chová tak, že mu může ublížit? Možná by stálo za to, aby ses zamyslela nejprve sama nad sebou a svým chováním a pak kritizovala to, že si někdo jiný dovolí říct svůj názor.

diapozitiv01
2. bře 2010

Anim, no davas si teda na cas s fotkami z dovolenky 😀 .
krasa uz je tam 37t, tak nech este chvilocku chlapisko pocka v brusku.
Opatruj sa 🙂 .
Pekny dnicek..

aninam
2. bře 2010

nemoyna: Necituj jen jednu vetu, ktera se ti hodi do repertoaru.... Urcite bych s ditetem netrasla a nervala na nej jako histerka. Spis bych hledala pomoc treba na zuby v alternativni medicine - homeopatii - pokud uz bych opravdu nezvladala, tak se vsim prastila, nechala dite na 2 hodiny hlidat babickou ci nejakou kamaradkou a dospala, to co v noci potrebuji, je spousta reseni nez bezmyslenkovite vyletet a jednat a pak si do smrti vycitat nasledky....

Dia, 38 tt tam bude uz zitra 🙂

petrach
2. bře 2010

Ani taky moc držím pesti,nakukuju k vám,kdyby už neco bylo nového 😉 zasloužíš si hrozne moc štestíčka,vy všechny tady a přála bych všem snažilkám,at se zadaří a v pořadku donosí ..
a vubec se nerozčiluj,nekteří lidé za to nestojí 😉 potřebuješ klídek a pohodu,né se dohadovat s nekým,kdo neunese názor druhých 😝
takže držím všechno co mužu a přeju hrozne moc štestíčka Tobe i prckovi..a teším se na fotečku 🙂