Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

miliharmi
autor
17. únor 2009

Milenečko moje, tolik se mi stýská, tolik bych tě tady chtěla mít, vzala bych si tě na klín a zpívala ti a přitom ti dávala pusinky a hladila ti vlásky. Tolik mi tady chybíš, bráškové by tě na rukou nosili a tatínek by byl ve tvém přítomnosti něžnější a laskavější než jindy. Miluji tě, miluji tě a bolí mě srdíčko, protože ti nemohu už nic dát a tolik bych chtěla tě zahrnout svou láskou a péčí, ale nemohu nic a to tak bolí. ☹

barborenka
17. únor 2009

miliharmi,neviem co napisat,srdce mi ide puknut ked citam ako krasne spominas na svoju dcerku,musis mat v sebe obrovsku silu,ked dokazes takto krasne spominat,predstavujem si teba a tvoje krasne dievcatko,je mi to luto,je nadherna

alififi
18. únor 2009

mili ako je ti dnes ? je to trochu lepsie ?
tak sa tesim, ked napises nejaky pozitivny prispevok
je to jak na hupacke, chvilu dobre - chvilu zle ze
teraz bude horsie obdobie, malej narodeniny ...
ach jo.
drz sa mili
moc na teba myslim

magimary
18. únor 2009

mili, určite máš nejaký Milenkin obľúbený vankúšik,
keď Ti je naťažšie, ovoňaj ho a pritúl si ho... 😔

mirka414
18. únor 2009

mili prosim nebud tak smutna,deticky ta potrebuju,neviem aku prezivas bolest,nic tak strasne ako ty som nezazila,ale je mi smutno,ked sa trapis,boze ako ti len pomoct.ked si to pisala bolo uz dost neskoro a sudim,ze si nemohla spat,budeme sa za vas spolu s dcerkou modlit a tebe a rodinke drzim palceky ☹ idem este raz mrknut na malinku dost casto si prezeram fotky a myslim na malinku...nezabudame,neboj je v nasich srdieckach.

tamarka
20. únor 2009

mili, tečú mi slzy a myslím na svoje babulky a všetkých anjelikov tam hore. Neexistujú slová, ktoré by teba a tvoju rodinu utešili. Jediným liekom je čas, aj keď tie obrovské jazvy ostávajú. Viem aké je hrozné cítiť strach o svoje deti, zažila som to.

Mili, posielame Milenke veľa pusiniek do nebíčka, raz sa s ňou stretneš, chytí ťa okolo krku a zase budeš počuť to krásne "láda láda". bože po tejto vete už nevidím ani na monitor 😢 😢 😢 😢 😢

miliharmi
autor
20. únor 2009

Holčinky, děkuji za krásná slova, já zrovna nemám nějaké zvlášť těžké období, nejsem pořád smutná, ale právě když se jinak cítím celkem dobře, tak o to větší potřebu psát o Milence nebo přímo Milence mám. Když je člověk opravdu na dně, nedokáže už cítit nic ani snad tu bolest a má pocit, že už nic nemá cenu, taky jsem to zažila, to bylo nejhorší.Pokud ty emoce nějak proudí ven, je to lepší, i když jsou třeba bolavé.
Včera jsem koupila Milence k narozeninám malou panenku, až sleze sníh, dám ji na hrob místo té, co tam dostala k Vánocům, ta už bude asi zničená. Přes zimu tam moc nechodím, je to tam hodně zachumelené. Nevím, myslela jsem si, že se budu moc na tom hrobečku vyplakat, ale moc mi to tam nejde. Nemám tam nějaký větší pocit její blízkosti, možná je to mojí vírou, že ten popel není Milenka, že ona žije a má nové duchovní tělíčko a je s Bohem. Ale doufám, že když jí tam nesu nějaký nový dáreček, že se přijde podívat, nemůže si s ním už hrát, ale ví, že je to projev mé lásky.

mirka414
23. únor 2009

mili to je smutnucke,ze mozes nosit darceky na hrob svojej dcerky,neboj raz sa stretnete a ona bude taka aka vas opustila a ty budes mat zasa svoje dievcatko.dovtedy mas este kopec povinnosti,ved coskoro za par rockou mozes byt babicka a ja verim,ze budes uzasna babinka,presne taka aka si mamina.tvoji chlapci su fesaci a aj tvoj manzelik ale ved aj ty si kocka,ktorej by som nad 30rokov nehadala.drzte sa.

mirka414
23. únor 2009

a Vasika si zajednavam ako zenicha pre dcerku 😵 ...

miliharmi
autor
24. únor 2009

Zítra bude mít Milenka narozeniny, byly by jí už 4 roky.

Milence a Pánu Bohu
Děkuji za tvoje narození, za ten pocit, když jsem tě poprve stiskla v náručí, za nebesky modré pohledy, za to, že jsem směla hladit tvé zlaté vlásky, děkuji za ten pokoj a spočinutí, které jsem cítila, když jsi klidně a tiše ležela v mé náruči a pila z mých prsou. Děkuji za všechno, co jsem ti směla dát, děkuji za to, že jsem se mohla dívat, jak ti má láska prospívá, jak ji do sebe přijímáš a vracíš v úsměvech, objetích a pohlazeních. Děkuji i za to, že jsem mohla aspoň na chvíli pocítit, jaké je to mít dcerušku, bylo to zvláštní a jedinečné, v mnohém odlišné od toho mít syny. Asi bych nyní měla přemýšlet o tom a představovat si, jaká bys byla dnes, kdyby ti bylo dopřáno prožít své 4. narozeniny. Ale kupodivu se mi nechce, chci si připomenout všechno krásné, co jsem skrze tebe dostala a za to říct své děkuji. Jsou také věci, za které zatím nedokážu poděkovat, ale věřím z celého srdce, že až se na ně podívám z nadhledu věčnosti, až Milenku sevřu v náruči, až položím všechnu bolest, všechny své vyplakané slzy, všechny ty zoufalé pocity k nohám Stvořitele, věřím, že pak zašeptám své děkuji i za to.
Pane Bože, Ty nejlíp víš, jak mě to změnilo, věřím Ti stále, ale věřím Ti jinak než předtím, přicházím k Tobě svobodněji, přicházím svobodněji s výčitkami ale i s láskou a pro lásku. Někdy jsem tak unavená a bolavá, v duchu přitisknu svou hlavu na Tvou hruď a obejmu Tě a cítím úlevu, pokoj bez konce a naději. Mnozí to tak nevnímají, ale já cítím, že mou nejvnitřnější potřebou a zároveň smyslem a naplněním mé existence je být s Tebou, přijímat Tvou lásku a vracet ji Tobě i rozdávat ji dál. Takže Ti děkuji za všechny, které smím milovat a dnes hlavně za Milenku.

Vzpomínkové video s Milenkou

https://www.youtube.com/watch?v=Uq7eHBxWMGc
sue
24. únor 2009

Mili 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

magimary
24. únor 2009

Milenka, milý malý Anjelik! Prajeme Ti do nebíčka tie najkrajšie narodeninky... 😵 😔
Mili, zajtra budem na vás opäť veľmi myslieť...
😔 😔 😔

bubba
24. únor 2009

milli,
si obdivuhodna matka....hovori sa,zide z oci zide z mysle...ale ak niekto miluje tak silno ako ty ...tak takych je naozaj len velmi malo..mam v sebe tolko emocii ktore by som ti chcela popisat ale neviem ako na to,...asi tolko,ze taku oddanu matku ako ty som este nepoznala.si nadherna zena 🙂

trpezliva
24. únor 2009

😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 nemam slov..krasne vzpomienkove video 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

lekno
24. únor 2009

Ach jaj mili, mám dcérku presne v takom veku, ako bola tvoja Milenka. Moja bude mať za dva mesiace 4 ročly.
Ani si to neviem predstaviť, že by tu nebola 😔 Prajem veľa síl... 🙂

jaja0110
24. únor 2009

mili, to video som cele preplakala, k tomu sa snad ani neda nic napisat 😢 😢 😢
Su veci medzi nebom a zemou ktore ja v zivote nepochopim, ale ty ich chapes a preto si v mojich ociach vynimocna, jedinecna, statocna a ta najlepsia matka aku poznam zajtra budem na vas mysliet 😔 😔

adrianamickova
24. únor 2009

ty si statocna zena,milenka je roztomily ajnelik 😔 _mamickin najkrajsi
ste silna rodina,

dioliana1
24. únor 2009

😔 krásne video

kutululu
24. únor 2009

dojemné a moc pěkné video...přejeme milence do nebíčka vše nejlepší... 😵 😔 a maminko buďte silná... 😔

majsan
24. únor 2009

oh anjelicek malicky ☹ ☹ ☹

habibi78
25. únor 2009

mna len tak niečo nerozhádže a nerozplače ale toto........... 😔 😔 😔 😔
miliharmi, si velmi statočná žena, máš všetok môj obdiv...... úprimnú sústrasť dodatočne.... 😔 😔 😔 😔 😔

mirka414
25. únor 2009

mili ked pojdes dnes na hrob svojej dcerky tak jej povedz,ze na nu vela ludi mysli a nezabuda,ze je v nasich srdieckach..drzte sa cela rodina.

miriamka
25. únor 2009

Mili...neskutocne video 😔 😔 ...drzkajte sa vsetci,viem,ze zo stratou blizkeho sa neda vyrovnat,a preto treba byt silny a takto krasne spominat na tych,co mame v nebicku 😔

petras
25. únor 2009

😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😔 😔 😔

anta
25. únor 2009

Mili, video je moc super, řeknu ti, že na Milence fakt je vidět, že byla, je a bude velmi milovaná, jak je na tom videu veselá, všechna vaše láska se jí odráží v očích.... Není opravdu dne, kdy bych si na vás nevzpomněla 😔 Chtěla bych také být takovou mámou jako jsi ty.....

dmonikad
25. únor 2009

Mili už niekoľko krát som začala písať príspevok a vždy som ho vymazala, lebo som nevedela napísať nič čo by ti v tvojej bolesti pomohlo, alebo ju aspoň trochu otupilo. Sledujem toto fórum od začiatku a je mi ľúto, čo sa stalo... Často na Vás myslím, určite ťa na tomto svete čaká ešte mnoho dobrého, veď máš v nebi anjelika, ktorý na teba dáva pozor....

michaela2
25. únor 2009

Milenko, krásné narozeniny.
Mili, Vám hodně síly a víry.
Myslím na Vás každý den, dnes obzvlášť...

Nelpěte na smutku,
nestůjte plačky na mém hrobě,
já tam nejsem,
já nespím.
Já jsem těch tisích větrů, které vanou,
já jsem ty démantové jiskřičky na sněhu,
já jsem zrno otevřené slunečním světlem,
já jsem jemný podzimní déšť.
Když se probudíte do ranního ticha,
já jsem ten rychlý vzlet
tichého ptáka kroužícího v letu,
já jsem měkké hvězdy, které v noci svítí.
Tak nestůjte plačky na mém hrobě,
já tam nejsem,
já jsem neumřel.

kejka
25. únor 2009

Mili - Milence tam nahoru krásné narozeniny,sladká holčička. 😔 😔 😔 😔
Tobě a celé rodině hodně moc sil do dalších dní,měsíců,let.............

blumchen
25. únor 2009

Mili - IP ...

kuliskaa
25. únor 2009

Mili oslavte to jako kdyby tady byla...krásné 4té narozeninky...všichni jsme s Tebou!! 😔