Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

aninam
22. říj 2010

@leopolda stale cekame jestli se nemocnice neodvola....takze zatim nijak....

lucenek
22. říj 2010

Aničko předělala jsme svou přenášku na neurochir sjezd a ehm tehdá jak sjme to řešili s orgány Honzínka, tak mohl darovat postiženým dětem, transplantují se novorozenci....s platností od roku 2002

kahinae
22. říj 2010

@kiko2807 to je mi líto :( hlavně ať ti chlapeček dělá radost a sestřička ho určitě z nebíčka pozoruje

dada78
22. říj 2010

@kiko2807 veľmi mi je ľúto tvojej princezničky 😢 😢 😢 Tvoj príbeh mi silno pripomína jednej maminy od nás, našťastie so šťastným koncom, tí naši pokladíci nám budú stále chýbať ... 😢 😢 😢 😢 😢

kiko2807
23. říj 2010

@dada78 a @kahinae dakujem vam 🙂 mame pripad aj na sude uz od roku 2005 ale nic sa s tym nerobi . Mali sme 3 znalcov a 2 z 3 uznali lekarov za vinnych no ale sudkyna sa nevedela rozhodnut komu dat pravdu tak to poslala stvrtemu znalcovi do Bratislavy kde je spis uz skoro 2 roky a nic s tym nerobia a ona isla na dochodok. Nas pripad posunuli novemu sudcovi ktory o tom nema ani sajnu co sa stalo...atd. Ja som uz urobila vsetko mozne ,podala som aj staznost na prietahy ktore mi uznali a slubili mi ze do mesiaca nieco s tym urobia...tak som zvedava. Chcela by som aby sa toto natahovanie uz skoncilo aby sme jej dali klud nech si moze anjelik moj odpocinut. Moj zivot uz nikdy nebude taky aky bol predtym , ani ked mam druhe dietatko...ta rana v srdci a to prazdno vo mne uz bude so mnou po cely zivot - ten kto to zazil,pochopi. Svojho snyceka nadovsetko lubim ale ani on ani nikto iny mi malu nenahradi. Ona bola jedinecna tak ako aj moj maly je jedinecny

kahinae
23. říj 2010

@kiko2807 to věřím.. soudy jsou v dnešní době opravdu na vraždu.. znám to ze své vlastní zkušenosti!!! bohužel.. tak přeju ať to rychle rozhnodnou a malá může odejít v klidu...

lussy23
23. říj 2010

@kiko2807 - smutný príbeh 😔 😔 Malá sa teraz určite pekne há v nebíčku a dáva pozor na bračeka. prajem vám veľa zdravia.

mircalla
24. říj 2010

@kiko2807 je to strasne smutne. a tiez je smutne nase sudnictvo, je mi z toho nanic.

janca13
24. říj 2010

@kiko2807 😔 😔 😔 ani neviem prečo som si tvoj príbeh prečítala,pretože nerada také čítam pretože vždy plačem aj ked si na druhej strane uvedomujem,aké mám šťastie že mám dve krásne a zdravé deti.Mňa len zarazilo,že ťa nechali 3 dni bez plodovej vody!!!!!!!! 😠 😠 😠 Mne pri oboch najskôr odtiekla voda no pri prvej som mala aj kontra.a do 5 hod.som porodila no pri druhej mi nebolo nič.Dali mi injekciu no nič tak mi primár povedal,že ak do 24.hod.neporodím tak idem cisárskym lebo bábo nemôže byť dlhšie bez vody .No potom prišiel a povedal že nie že ma nenechajú trápiť sa do druhého dňa a dali mi infúziu a mala bola do 2 hod. vonku(aj ked mi vraveli že to bolo rýchle čakali tak do 6 hod🙂a rodila som v dvoch nemocniciach a v oboch prípadoch mi bolo povedané že ak nepôjde do 24.hod von tak idem pod nôž.A NIE 3 DNI!!!!!!!!! 😠 😠 Chcela som ti tým len povedať že nech súd dopadne akokoľvek lebo viem že u nás ruka ruku myje tak postup lekárov bol určite nesprávny!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 Prajem tebe a tvojej rodinke véééľa zdravia .

kiko2807
24. říj 2010

@janca13 to ze lekari zanedbali zdravotnu starostlivost je mi jasne . 2 z 3 sudnych znalcov ich uznali za vinnych. Ten co ich neuznal za vinnych bol zavolany od nich..cize to bol ich znalec. No oni sa teraz vyhovaraju na sude, ze oni ziadnu zelenu plodovu vodu nezbadali - je to klamstvo lebo ma pozerali z vnutra vela krat a vzdy mali rukavice pospienene. A dokonca aj v pitve sa nasla zelena plodova voda - cize tymto si myslim ze skodia sami sebe ked vravia, ze oni nevideli zelenu plodovu vodu..mohlo by to znamenat ,ze ma ani riadne nepozerali. Ja som tiez mala kontrakcie - ale podla nich nepravidelne !! Oni mi pichli tiez inekciu ale bola to inekcia na utisenie bolesti !!! Znalci vypovedali ze tam bola pravidelna porodna cinnost a ze vraj to vsetko bolo zle vyhodnotene zo strany lekarov...a vies co lekari na to povedali ??? Vraj tie pristroje su velmi stare a nie vzdy sa daju dobre vyhodnotit vysledky . Je mi z toho do smiechu z tej ich sprostosti a do placu z tej zurivosti ked si na to vsetko spomeniem. A znalci tiez povedali ze na tych vysledkoch bolo jasne videt,ze dieta je v ohrozeni. Mala vazila 4100g a merala 55cm

kiko2807
24. říj 2010

@mircalla ked to vsetko zacalo tak nam prisli na sud aj z telky aj z novin. Potom bola prestavka lebo sudkyna odisla do dochodku a papiere - cely spis poslali do bratislavy uz pred 2 rokmi na zaverecny posudok. Bratislavsky znalec ignoruje urgovanie nasho sudu na vratenie vypracovaneho spisu a na urade to len posuvaju jeden na druheho. Pred tym ako sa stalo to nestastie v bani tu na slovensku som si zavolala jednu nemenovanu novinarku ci by o tom nemohli nieco napisat aby sa o to niekto z vyssich zacal zaujimat . Novinarka prisla...vypoculi ma a o 2 tyzdne stale ziadny clanok v novinach. Tak som jej pisala a ona mi na to povedala, ze vraj je vela dolezitejsich veci o com maju pisat. Cize to,ze lekari zavinili smrt novorodenca neni take dolezite !! Tu na slovensku je vsetko nanic . Tu ma pravdu len ten co ma kopec penazi

mircalla
24. říj 2010

kiko mas IP

aninam
24. říj 2010

@lucenek to me mrzi, ze jsem tohle nevedela! Ani v nemocnici nam tohle nenabidli ☹

lucenek
24. říj 2010

@aninam no mohl darovat nemocným díťátkům..zachránil by až 6 dětiček

littledevil
24. říj 2010

@kiko2807 Prišla som o synčeka tiež vinou lekára, ale bola som z toho tak mimo, že som nepodala stažnost aj ked moj gynekolog mi stále volal, že má kamaráta právnika a všetko vybaví. Nemala som silu rozprávat o tom a aj to, ked povedali, že synček je mrtvý a porod mi vyvolali až na druhý den. Držím Ti palce aby si to dotiahla do konca.

aninam
24. říj 2010

@lucenek ted uz to bohuzel nevratime, nicmene doufam, ze zadne z mych dalsich deti nebude muset nikdy takto zachranovat nejake nemocne deticky.....

lucenek
24. říj 2010

@aninam já taky...
nevrátíme..jen jsem tak nějak cítila, že bys to měla vědět......

aninam
24. říj 2010

@lucenek jo to urcite! Jsem moc rada, ze tohle vim a mozna na tehle teme to pomuze nekomu jinemu, ikdyz bych chtela, aby nikdo nemusel tohle resit, aby tahle tema vubec nemusela existovat. Bohuzel zivot je zivot a ten si krutou dan zivota nevybira....DEKUJI! Ty jsi byla clovek, ktery me snad nejvice pomahal!

aninam
24. říj 2010

mizim spinkat, Luky mel minuly tyden virozu, takze snad uz mame zase normalni rezim a ja musim vse dospat 🙂

lucenek
24. říj 2010

@aninam já jo?,, nee...jen jsem psala co jsem věděla..... mrzí mě že i v dnešní době se spusta věcí ututlá a zamete takzvaně pod kobereček.....ať se stane pochybení na lék. straně prostě bílá nedotknutelná řada...někdy no.....víš kdyby sestra udělala kiks, myslím opravdu kiks, tak by se nikdo za ní nepostavil...viz záměna miminek, aplikace persterilu rodiččce a její úmrtí......prostě tak jak je to v těchto řadách to nefunguje výše.....

kiko2807
24. říj 2010

@littledevil to mi je luto ☹ ja ked si predstavim, ze by som mala ist teraz znovu vypovedat a vsetko by to malo zacat odznova tak sa z toho asi naozaj zosaliem.28 marca 2011 bude 6 rokov od kedy nas malinka opustila a este stale sme na sude a koniec je v nedohladne. Prokuratorka mi povedala, ze moze byt ,ze to vsetko pojde znovu od zaciatku, lebo nasa sudkyna odisla do dochodku a dali nam noveho sudcu ktory este spis ani nevidel,lebo cely spis je v Bratislave uz 2 roky a caka tam na to aby ho jeden znalec konecne vyhodnotil. Zda sa,ze aj znalec odisiel do dochodku a spis je niekde pohodeny na urade v bratislave. POtom co malinka umrela som odisla do spanielska opatrovat starsich ludi a vratila som sa na slovensko len v maji 2009 potom co nas nechal otec mojho maleho. Teraz len musim cakat ,ci sa to vobec pohne dalej

lucenek
24. říj 2010

@kiko2807 můžeš podat žalobu na soud za linkavost.....
ale stojí to další prachy a nervy

kiko2807
24. říj 2010

@lucenek co myslis tym linkavost ? prietahy na sude ? Ak ano tak to som podala v septembri tohto roku a dali mi za pravdu, ze su tam prietahi ale nie zo strany sudcu ale zo strany bratislavskeho znalca ktory ma vyhotovit konecny znalecky posudok. A ako mi bolo povedane tu na sude ,ten znalec vraj isiel do dochodku takze spis je niekde pohodeny na urade a nema ho kto asi vratit. Nas novy sudca vraj viac krat urgoval aby spis vratili aj s vysledkami ale oni to ignoruju, nedvyhaju telefony, nepreberaju zasielky a ked sa im raz podarilo dovolat sa tam ,tak dali tel.coslo na znalca a ked sudca volal znalcovi, znalec povedal ,ze on je uz na dochodku, ze on to uz nema

lucenek
24. říj 2010

@kiko2807 ano toto...to je bordel ☹

kiko2807
24. říj 2010

@lucenek to teda je a riadny bordel , niekedy pochybujem,ze ten spis este niekedy vratia ☹ preslo tolko casu a nic s tym nerobia....a pani "doktorka" ktora je vinna za smrt mojej princeznicky si veselo vykracuje po meste alebo popri hrone s knizkou v ruke ako keby sa nic nestalo. Zda sa mi az prilis kludna. Moja mala nebola prve mrtve dieta tejto "doktorky "ako som sa dopocula. Ale nikto nebol schopny udat ju lebo vsetci sa toho báli, pretoze jej mama je nejaka vplyvna advokatka.

kiko2807
24. říj 2010

http://www.plus1den.sk/old/2008/01/25/slovensko...

ta stranka vyzera cudne ale ked to zrolujete vsetko az na spodok tak tam je ta reportaz o nasom pripade ☹

stella231
24. říj 2010

ked čitam tieto članky tak mi slzy teču po lícach.... a vtedy si uvedomim ze uz nech je ako je ... nech su v zivote vseljake skusky... hlavne aby deti a rodina boli zdrave.... rodinu myslim mojich rodičov...lebo čakam babko a pan otec je jeden obyčajny sviniar.... a jedine na čo sa zmohol mi poslal peniaze na potrat.... a preto sa len modlim nech je to malinke zdrave a nech je vsetko v poriadku ! prajem vela síl vam maminky ktore ste niečo take prezily...

kahinae
24. říj 2010

je to strašné ☹ ☹ ☹ v době, kdy dokáží zachránit snad všechny zanedbají tohle!!! :(

kajulka001
24. říj 2010

nahodou jsem si vsimla na konikovi tehle diskuze a uz par dni si tu procitam vase pribehy u kterych si pobrecim pred rokem se muj syn oparil varici vodou na rucicce musel podsotupit transplantaci kuze na rucicce to bylo jedine misto kde se oparil ty chvile byli hrozne kdyz plakal volal mami ale ted si rikam ze muzu dekovat ze vse dopadlo takhle a malej se z tooh vseho dostal uz je to vic jak rok po uraze a rucicka se pekne hoji chodili jsem na lejsr ktery mu ruccku krasne spravil ale rikam si ze tohle je oproti ztrate ditete nic jen jsem chtela rict ze citim s vami.....

littledevil
25. říj 2010

@kiko2807 Tvoja dcérka má tolko , čo by mal moj Sebastiánko on bude mat 6 rokov 1.4./vtedy mi vyvolali porod/, ale zomrel 31.3.Určite sú spolu v nebíčku. Ešte raz držím palce.