Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

anta
27. čer 2009

Teda Innes, co tady děláš, co? 😀 😀 😀 Na jak dlouho máte tu stávku malého Erička? 😉 🙂

marfuuuska
27. čer 2009

Ahojte všichni,
přečetla jsem si příběh Milenky a určitě si přečtu z tohohle tematu víc.
Mě dětátko nezemřelo díky Bohu a neumím si představit jak se s tím jiné maminky vyrovnávají.
Ale od narození mladšího synka máme trápení. Od doby co se Martínek 4 m narodil, tak je pořád nemocný - rýma, kašel, teploty. jsme prakticky pořád u nějakých doktorů nakonec se zjistil zlatý stafilokok, kterého si nejspíš přinesl z porodnice a tak se to léči a s Martínkem je už mnohem lépe.
Ale jen co se Martínkovi ulevilo nastali zdravotní problémy s Matýskem 6let. Je to tak 14 dní co jsem si všimla, že divně kroutí s nožičkama. Když jsme byli venku na kole, tak po deseti minutách skoro plakal, že ho bolí nohy.
Celou noc se pak budil a moc plakal, když jsem k němu přišla, tak koukal jak jinejma očima a mluvil nesmyli. Do toho mu smrdělo jídlo, černý kruhy pod očima a ráno si nemohl natáhnout nohy a ani oblíct ponožky, tak jsem okamžitě jela k dr. Dětská nás okamžitě poslala na neurologii, ale ne do nemocnice, ale na polikliniku. Pani neuroložka mě skoro nevnímala a dívala se na mě jako, že si vymejšlim a pak konstatovala, že Matýsek žárlí. A začala ho kontrolovat u toho se náramně bavila, že je zdráv a že jí jen přiděláváme práci. Až do chvíle než začala kontrolovat nohy, to se Máťa rozplakal a ona nás poslala na všechny možný vyšetření.
Měl v moči i v krvy zvýšenou sedimentaci, ale po zopakování už vše v normě, tak to vypadalo jen na horší průběh nachlazení.
Na eeg šel už jen proto, že byl objednanej, ale včera přišel šok. Volala mi neuroložka, že eeg nedopadlo dobře, že tam Máťa má epileptický výboje a když jsem se jí zeptala jak se bude dál postupovat, tak se začala smát a že bude potřeba zopakovat eeg a udělat CT a rozloučila se a položila telefon. Já hned volala dětský dr a ta se vyděsila jako já a začala jednat. Zavolala rovnou do nemocnice a tam to pani doktorka taky nebrala na lehkou váhu a Máťa musí do nemocnice a tam mu budou dělat vše možný, aby se zjistilo co se děje. Je sice starší, ale nikdy nebyl úplně sám bez nikoho z rodiny a je to náš mazel, kterej někdy spí s náma v posteli a tak mám strach jak i tohle zvládne.
Vím, že jsem sem asi neměla s tímhle přispívat, ale jsem tak vyděšená a mám strašný strach a nikdo z rodiny mě nechápe. Prostě jsem se z toho potřebovala vypsat ☹

pepibubu
27. čer 2009

maarfus, držím palečky....

inneska
27. čer 2009

anta...no ešte asi týždeň tu budem strašiť 😀 eričkovi sa u maminy v brušku asi páči 😵 uvidíme dokedy...ale už by som ho chcela mať u seba a tešiť sa z neho 😵 😵

inneska
27. čer 2009

marfuš...moc ti držím palčeky, nech ti to s matyáškom dopadne dobre, nech sa čoskoro vyzdraví 😉 a daj nám vedieť, ako sa matyáškovi darí 😉

anta
27. čer 2009

Inneska, nebooooj, vše bude, těšit se z něj budeme všechny a nejen vy, aby jsi věděla 😀 😀 Bude to Honzíkův mladší bráška 😀 😀 😀 Dneska už to budeme slavit ty narozeninky, tak jsem mu ustříhla konečně vlásky, měl to hrozně zarostlý. Schovala jsem si je 😉 🙂

inneska
27. čer 2009

anti...tak dnes má honzík 1. rôčik 😵 😵 😵 tak mu prajem hodne zdravíčka, šťastíčka a vela vela lásky...nech ti rastie do krásy a robí ti velikánsku radosť 😉 😉

inneska
27. čer 2009

no škoda že to nevyšlo na dnes, ale eričko je akýsi spomalený...sa mu nechce, asi mu je lepšie tam vo vnútri ako vonku 😅 ale tak či tak čoskoro tu bude a budeme sa z neho radovať 😵

bodka13
27. čer 2009

🙂 ...sem tam nakuknem k vám a držím vám všetkým kočkám=maminkám palce aby ste už boli iba šťastné...tak sa nehnevajte,že som vás vyrušila

inneska...ešte stále to môže byť dnes 😉 do polnoci je ešte viac ako 10hodín 😉

anta
27. čer 2009

Ano, dnes ve 13,20 hodin je tomu rok, co vykoukl malý Honzík na svět 🙂 Už mi je hej, neboť porod mám za sebou, ale ty hormony se mnou hází 😀 😀 😀 Děkuji za přáníčko, i ty se dočkáš, jednou přece Eriček ven musí no neeee? 🙂

bodka13
27. čer 2009

anta...všetko najlepšie Honzíkovi k narodeninám,veľa zdravíčka,šťastíčka a detskej radosti 😉 🙂 ...ty si oddýchni po pôrode 😀 😀 😀

inneska
27. čer 2009

bodka...ja by som aj brala dnes, ale dnes to určite nebude, lebo som stále pevne zatvorená...hold, mám asi kvalitnú a pohodlnú maternicu, ked sa mu tam tak páči 🙂

anti...jasne, von musí 😉 skôr či neskôr 🙂

petatesarova
27. čer 2009

marfuš-taky držím pěsti,určitě to bude dobré,ale úplně chápu tvůj strach...věřím,že i tu nemocnici zvládne,většinou my rodiče to snášíme hůř,než děti....
ale moc ti přeju,už at je to za váma...

petatesarova
27. čer 2009

innes-no pěkně si to malej u tebe užívá 😉 ,dívala jsem se na tvoje fotky,fakt ještě můžeš s takovým obr bříškem chodit? 😀
taky ti moc přeju ,at to máš už za sebou a užíváš si mimíska v náručí 🙂

inneska
27. čer 2009

peti...moc dakujem, chodiť sa mi dá ešte celkom v poho, ako si som si zvykla 😀 .. ale aj tak v poslednej dobe som len doma, tak sa pohybujem len v rámci možností po dome 🙂

marfuuuska
27. čer 2009

Holky děkuji za podporu. Přečetla jsem si některé vaše příběhy a bečela sem jak želva, tak už rači nebudu.
Mám strach, aby to nebyl nádor nebo něco horšího.
7.7. nastupuje Máťa do nemocnice, tak pak napíšu co jsme se dozvěděli.
Ines přeji rychlý a pohodový porod a hlavně Eričkovi hodně zdravý a štěstí 🙂

barboreta
27. čer 2009

Ahojte.
Inneska dosť často na Vás myslím.
Myslela som si ,že maličký je už na svete no ako vidím moc sa mu nechce.xi-xi

izka
27. čer 2009

marfuuuska, ahoj, určite si spravila dobre, že si s matyáškom išla k lekárke. radšej ísť zbytočne, ako neskoro. ty, ako mama najlepšie poznáš, že niečo nieje v poriadku.

prístup tej neurologičky bol teda otrasný, ale bohužial nie ojedinelý. už by som k nej viac nešla.
dobre, že ťa poslali do nemocnice a tam urobia podrobnejšie vyšetrenia. neboj sa pýtať a otravovať lekárov, ak sa ti niečo nevidí, veď je to tvoj syn.

prajem veľa síl a pevné nervy a nech všetko dobre dopadne a nepotvrdí sa niečo vážne. budem sa za vás modliť. dobre viem, aké je pre teba ťažké, nechať malého v nemocnici a čakať, či bude vše v poriadku.
želám všetko dobré.

izka
27. čer 2009

inneska, však má malý ešte čas. neboj, dočkáš sa 😉
ja som prenášala všetky deti vyše týždňa. kiku a emu mi vyvolávali a sú to pekné nerváčky. u emy nebola iná možnosť, lebo mala 2 krát omotanú pupočnú šnúru a slabli jej ozvy. u jožka som sa zaťala a po dvoch týždňoch prenášania sa narodil rýchlo a bezbolestne a to mal 4 kg. a je z detí najlepšia povaha, kľuďas, moj miláčik.
ak je všetko v poriadku, tak neponáhľaj, keď sa mu v brušku tak páči 🙂 on vie, kedy sa má vypýtať. 🙂

dada78
27. čer 2009

marfuskka, aj my Vám budeme držať palce a modliť sa, určite sa nenechaj odbiť nejakou blbou lekárkou, pýtaj sa na vyšetrenia a tiež nech Ti pekne všetko vysvetlia, čo a ako. Mamy majú šiesty zmysel a tiež neskutočné množstvo pozitívnej energie, ktorú bude od Teba Maťko potrebovať. 😉

anta, Honzíkovi všetko najlepšie k prvému rôčiku, posielam pusinku 🙂

inneska
28. čer 2009

barboretka....aj ja si na vás spomeniem, pozerala som si aj nebeskú školku...sú pod sebou naši chlapčekovia...a teším sa, že aj vám sa podarilo znovu otehotnieť, a krásne, že to budú dvojčiatka...už to len šťastne dotiahnuť do úspešného konca .. moc ti držím pästičky 😉

izka...ja viem, že to má čas, ani sa neponáhlam, ani nestresujem z toho, ale iste mi veríš, že by som chcela mať čo najskôr svojho pokladíka u seba 🙂 paťko sa mi tak narodil, so šnúrou 3x okolo krku...ale v pohode, len bol trochu dosť modrofialový...apgara mal hned 10, takže no problem, snád aj eričko bude taký šikulko 🙂

dadka...ale vám dníky pribúdajú 😵 ako to zatial vnímaš?? aké máš pocity z toho, že to nie je romanko, ale martinko? 😅

dada78
28. čer 2009

inneska, už sa mi nestáva, že by som ho oslovila Romanko, trošku sa zmenil v tváričke, viac sa vraj podobá na mňa, má takú ovaľnú tváričku, Romik mal guľatú .... a som aj rada, že sa mení a nebude ako jednovaječné dvojča, aspoň aj pre ostatných to bude jednoduchšie. Iba úsmev majú rovnaký, takú veľkú otvorenú pusinku 😀
A čo sa týka pocitov, hlavne pri dojčení keď sme spolu len my dvaja, tak v mysli mám Romanka a spomínam na neho, vracajú sa mi spomienky na ten mesiac strávený v BA ... všetci mi hovoria, že čas všetko zahojí, ale ešte musím počkať, u nás je to len 10 mesiacov čo odišiel 😢 - včera bolo.... a to je krátka doba, tak to ešte bolí dosť.

lena13
28. čer 2009

dada zlaticko,moc dlouho jsem tady nebyla a vidim,ze uz mas detatko krasne zdrave,preji moc stesti malickemu a at vam roste jen do krasy,vzdyt ma takoveho krasneho andilka,ktery na neho dava pozor ...moc moc moc gratuluji 🙂

dada78
29. čer 2009

lenka, ďakujem 🙂 vždy Romankovi hovorím, nech dáva pozor na všetky detičky 😉

inneska
29. čer 2009

dadka, ja sa už neviem dočkať môjho erika, ako bude vyzerať..či tam bude podoba, alebo nie..a vlastne aké budú tie pocity, už sa to nezadržitelne blíži...my budeme mať teraz 11 mesiacov, čo sme bez paťka, takže skoro tak ako vy...určite to bude ťažké aj nadalej, byť bez nich, ale musíme ísť dalej a žiť teraz pre našich druhých chlapčekov 😵

izka
29. čer 2009

inneska, to ti verím, že už sa nemôžeš dočkať. a ako sa cítiš?
ešte si užij spánok 😉 ja som sa od narodenia emy ešte poriadne nevyspala. stále kojím, takže ked sem píšem, mám ju pricucnutúna cecíku 😉 ona skoro nepotrebuje spánok. teraz nám idú zuby, tak to ju poriadne trápi.
ale však vydržím pre moje zlatinko všetko. 🙂

inneska
29. čer 2009

izka...cítim sa velmi dobre, až na to bruško....aj sa dobre vyspím, nič ma nebolí 🙂 ale túžba po erikovi v náručí je veliká...tak sa teším na tie nevyspaté noci, ked budem od únavy, ako sa hovorí, padať dole hubou, ale budem šťastná, ked ho budem mať zdravého u seba 🙂 a zúbky vedia potrápiť, ale zúbky vyrastú a bude dobre 😉

dada78
29. čer 2009

innka, je super pritúliť si malého a Maťko akoby to cítil, vždy sa natočí ešte viac, aby bol bližšie 🙂

luciauk
29. čer 2009

inneska, držím palčeky 😉

inneska
29. čer 2009

dadka...už sa moc na to teším, ako sa bude eričko ku mne túliť a ja mu budem dávať všetku svoju lásku 😵 😵

lucka...ďakujem 🙂