Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

inneska
15. srp 2009

izi...máš pravdu, tieto druhé detičky nám budú robiť radosť aj za našich anjelikov..a bolo by moc fajn, keby karolínka mala súrodenca, pretože aj ja som toho názoru, že detičky by mali byť 2...tak aj ja chcem pre erika časom bratríčka alebo sestričku 🙂

inneska
15. srp 2009

izi..a peťulko bol tiež určite krásnučký, taká malá bábika(a škoda že nemáš foto na pamiatku)ale v tvojej mysli a srdiečku je stále..a ako dlho tu bol na tomto svete?? (možno si to už spomínala, ale nespomínam si)

izina
15. srp 2009

Narodil se 26.12.1991 a zemřel 15.5.1992. Byla to taková malá panenka, ze které čouhala spousta hadiček. Prostě takové nic s bojovným srdíčkem, protože mu nedávali ani měsíc. Na kluka byl bojovník. Ze srdce ho nikdy nevymažu, vždyť byl mojí součástí. A tiše doufám, že se mi podaří ještě jeden drobeček a to brzy. A přeji i tobě, až budeš chtít druhé.

inneska
15. srp 2009

izi..tak to bol statočný bojovníček, chcel byť s tebou čo najdlhšie, so svojou maminkou ... ja by som chcela druhé ked bude mať erik okolo 2 rokov, tak dúfam, že sa podarí 🙂 ale to je ešte daleko, zatial sa teším z erika 🙂

m1rti
15. srp 2009

pi1nk, je mi moc líto co se stalo .... když jsi přišla o svého chlapečka, tak ten den jsem šla do porodnice, několik dní mi tam vyvolávali porod ... když vidím, co jsi ty dny prožívala ty ... že jim hanba není, fakt ...

m1rti
15. srp 2009

innesko, to je hrozné, že je další andílek v nebi, to je strašně nespravedlivé, že umírají děti !!!!

barboreta
15. srp 2009

Opäť som Vás po dlhšiom čase prečítala a plačem 😔 ☹ Maxikovi posielame sladkú pusinku 😔 veľmi mi to všetko pripomenulo Maximka jeho rozlúčku a to všetko čo sme spolu prežili 😢 😔

vikykiss
15. srp 2009

Túto tému som ani nemala vidieť 😢 😔
Všetkým Vám posielam veľa síl ste veľmi silné,že sa o tom takto dokážete rozprávať a žiť ja som v takej situácií nebola dúfam,že nikdy ani nebudem.Máte môj obdiv.Inneska Patrik bol nádherný chlapček Eriček sa na neho veľmi podobá tiež je krásny prajeme veľa zrdavíčka a už len štastíčko a to všetkým mamičkám čo prišli o svojich drobčekov 😔 včera sme s Maykou posielali balónik do nebíčka pre Maximiliánka ktorý zomrel pri autonehode nabudúce pošleme aj pre vaších anjelikov 😔

inneska
16. srp 2009

mirti...je to velmi nespravodlivé ☹ u nás v téme dalšie bábätko doslova bojuje o život, tak sa modlíme, aby to zvládlo a nepribudla dalšia smutná mamička..detičky stále zomierajú a nikto to nedokáže zastaviť 😔

barboretka...vždy pri každom novom anjelikovi si spomenieme na toho našeho 😔 ako sa darí dvojčiatkam? musí to byť radosť čakať rovno dva pokladíky 🙂 držím palčeky, nech je všetko stále v poriadku 😉

viky..moc dakujem za oboch chlapcov aj za prianie...to je asi to najlepšie čo môžeme pre svoju bolesť robiť, o tom rozprávať...moc to pomáha, teda aspoň trochu zmieniť tú obrovskú bolesť v srdci a vedomie, že nie sme sami s takouto bolesťou, že nás je vela...tak sa navzájom podporujeme a súcitime...a to nám dodáva sily ísť dalej...

izina
16. srp 2009

Tak to vidíte, děvčata, sem zde téměř každý den a přesto pokaždé pláču. Samozřejmě ne před malou, s tou si povídám a snažim se, aby byla co nejveselejší.

Inn, já bych to také zkusila až za 2 roky, ale už by mi bylo 44 a kdyby to nevyšlo, už bych to nezkusila. Když začnu nyní, mám šanci, že se mimi ještě povede do 45. Uvidim, také trochu záleží na taťkovi.

inneska
16. srp 2009

izi...ja by som zase počkala aj dlhšie ako 2 roky, ale tiež to nechcem naťahovať...človek nemládne, tak načo to zbytočne odkladať...ale uvidíme, aká bude situácia a ako to osud zariadi ...
verím, že taťka nebude proti a čoskoro pribudne karolínke súrodenček 😉 držím pästičky 🙂

izina
16. srp 2009

innes,
taťka měl obavy už při malé, aby se mi něco nestalo. Ale jak píšeš, nechám to osudu a snad to dopadne dobře. Všem přeji jen to nejlepší a ať každému vyjde, co si přeje 😅

wiwienne
19. srp 2009

Milenko, malinka je s tebou, kazdy den, kazdu noc, diva sa na Vas zhora a usmieva sa...anjelik
Si statocne ziena a skvela matka... 😔

wiwienne
19. srp 2009

Boze, sorry, popietla som meno, cez slzy nevidim, nemyslim

diapozitiv01
20. srp 2009

Zajtra su tomu 2 tyzdne co je nas anjelik Maximilianko v nebicku....
Stale je dost zle.....
Dnes sme si akurat boli v Krematoriu pre urnicku s Maxikovim popolcekom. Teraz uz len cakame na kamenara /na dokoncenie urnoveho hrobceka/, aby sme jeho pozostatky mohli v klude ulozit na nasom cinotrine...

akejka
20. srp 2009

dobrý večer,
dia, je mi to veľmi ľúto, čo sa stalo s Maximkom. 😢 Držkaj sa, veľa síl. 😔 Kde Maximka pochováte, u vás v Trnave ?
Pamätám si ťa z témy Antolská, tiež som tam 2 krát rodila.

ani, čítala som, čo máš nové. Tak už dúfam, že spravodlivosti tá mudra neunikne...Je to na dobrej ceste...
a mrzí ma, to s tým zanikajúcim dvojčiatkom... 😢 Donedávna som o tom syndróme nemala tušenia, až pred pol rokom som túto tému objavila na MK...
už dúfam máte všetko zlé za sebou...
ako sa inak cítiš ? Miminko - hrozienko poslúcha 😉 ?

pippochiara
21. srp 2009

ahojte...
teraz som sem zabludila a je mi strasne luto
co sa stalo s vasimi detickami.
viem ziadne slova nedokazu opisat vasu bolest..
ja vam vsetkym drzim palce.....
a ja ani neviem co napisat ked som si pozerala niektore fotky
tak som plakala....

dada78
21. srp 2009

diapozitiv, ešte dlho to bolí 😔 😢
my sme si teraz doma zavesili veľké fotky Romanka v kuchyni na stenu, tam sme asi najviac a takto bude s nami ešte viac. Maťko sa na ne rád pozerá a usmieva sa, tak mu hovorím, že to je ten anjelik, čo nám ho poslal 😉

miliharmi
autor
21. srp 2009

Dada to je dobrý nápad, taky mám v obýváku vystavené dvě Milenčiny fotky a Tomíček ví, že je to Milenka.

Mě je dnes nějak divně, Tomíkovi je dnes přesně tolik, kolik bylo Milence, když jsem ji musela nechat na té Jip v Plzni, ještě pár dní a přežije ji. Tenhle věk už byl pro ni jen o trápení, snad aspoň ty chvíle strávené se mnou byly pro ní trochu útěchou, ale pořád se chudák bála, že jí zase odejdu a taky se to stalo, když jsem ji musela na noc v Motole opustit, ono se řekne jedna noc, ale co si asi myslela a co prožívala ona, když se ocitla v zase nové nemocnici a máma jí zase někam zmizela a žádným pláčem ji nemohla přivolat.

akejka
21. srp 2009

dadka, to je krásne...my máme teraz často staršiu dcérku na prázdninách, tiež mám jej fotky pripnuté na chladničke a Lucka ukazuje na sestričku prstom "Aka, Aka" (akože Miška 😉 )
Je dobré, že odmalička Maťkovi rozprávaš o bračekovi a vidí jeho fotky... 😉 Keď začne rozprávať prvé slovíčka a bude ukazovať na Mominka, bude to nádherné...

aleachim
21. srp 2009

mili, nedokážu si představit, co prožíváš, ale když čtu tvé (i ostatních maminek) příběhy mám sevřené hrdlo, jde mi mráz po celém těle a běžím se podívat na dcerku, a musím ji celou spusinkovat. Jsi báječná matka a nechápu proč tě u ní nemohli nechat přes noc, zvlášť když bylo zřejmé, že ji tvá přítomnost uklidňuje. Někdy se mi zdá, že lékaři a sestry ctví své předpisy a zapomínají používat srdce. Milenka po tom, co si prožila, je teď určitě šťastná, že jste všichni zdraví a těší se na společné shledání s maminkou. Drž se!

majsan
21. srp 2009

boze pozerali ste noviny na joj.katastrofa ja by som tie zeny bila 😠 😠 😠 .

pippochiara
21. srp 2009

nie nemam tu joj co sa stalo?

majsan
22. srp 2009

jedna matka porodila babo a ho nechala zabalene v utierke za kostolom, nastastie ho nasli ludia vcas.druhe dieta vyslo samo na balkon a vypadlo z neho z 5 poschodia.pytam sa kde boli rodicia.chlapcek mal len 15 mesiacov

dada78
23. srp 2009

dnes som dostala takú "facku" od jednej pani, opýtala sa ma : "Ako, dobre ?" a čo sa dá odpovedať na takú otázku ??? "Dobre" odpovedala som jej. Zas sa opýtala: "malý zdravý?" odpoveď:"chvalabohu áno, verím, že to tak bude aj ďalej" a ona dodala - čo by som teda osobne nikomu nepoveda - " to je dobre, tak snáď to už teraz nejako doklepete!" Tu už som stratila slová .... 😕

milli, tiež máme také obdobie - pred rokom bol Rominko na ARO odd, pod prístrojmi, len sme rátali hadičky, pamätám si,že sme jedenkrát narátali 13 !!! hrozné ... stále to bolí a teda dosť ... a keď ešte niekto zapotí ako tá pani, to je taký nôž do srdca 😢 😔

fajn
23. srp 2009

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

petatesarova
23. srp 2009

Dadka,je to to hrozné,čemu někdy musíme čelit... ☹ ☹
Taky mám takové období...,je to 2 roky,co Ondrášek onemocněl a rok,co se mu to vrátilo....Hrozně to bolí.
A co Martínek?Je hodný?Nechá tě odpočinout? 😉

brisilda
23. srp 2009

kocky je to hrozne nestastie 😢 ja chvala Bohu take skusenosti nemam a dufam, ze ani mat nebudem ste silne a mate moj obdiv, ze to zvladate ja by som skolabovala .Strasne sa bojim o svojho syna a to ma uz 6 rokov dodnes ho chodievam v noci kontrolovat ci dycha a predtym ako idem spat tak mu musim ist dat pusinku a posepkat mu ako velmi ho lubim.Zakazdym ked zakasle alebo ma horucku prepadam panike.Sanzim sa aby to namne nobolo vidiet pretoze si myslia, ze to prehanam a sibe mi 😢 ale neviem si pomoct strasne sa onho bojim aj napriek tomu, ze je zrdavucky 😉 zaco dakujem BOHU 🙂 je moje vsetko a bez neho by som nevedela existovat .
Mamickam kotre prisli o svoje krasne deturence prajem uprimnu sustrast je jedno ci je babenko velke male alebo nedonosene pre matku to je stale rovnaka bolest no o to horsie to je ak su aj spomienky a zazitky 😢 Prajem aj vela sil mamickam ktore maju babatko vazne chore vtedy je to velka zataz na organizmus a psichyku ☹ Zelam vam aby sa vam uz ikdy v zivote nic zle nestalo aby ste sa tesili s toho co Vam ostalo a co vam Boh da alebo estelen da .Pre tie ktore to len citaju je to velke poucenie a vazia si toho co maju doma dakuju Bohu ze maju zdravucke dieta a v zivote neni nic poctatnejsie ako mat zdravie 😉

dada78
24. srp 2009

petatesarova, Maťko je podarený, zistil, že vie výskať 😀 je s ním ozaj zábavka. Po Romankovi tuším zdedil aj povahu, rád sa fotí, škerí sa do foťáku, v noci sa budí zhruba o polnoci a potom okolo 4:00, takže sa vyspíme oba.

samama
24. srp 2009

Mile mamicky ja skladam klobuk pred vami ako ste to dokazali zvladnut.Ale musim sa pridat k vam pretoze mam mozno taky isty osud.Teda nie konkretne ja ale moja sestra ktora je v podobnej situacii.Prezivame neuveritelne peklo maly sa jej narodil v 6.mesiaci tehotenstva najprv mu zlyhavali organy potom chvalabohu zacali pracovat ale upadol do komy a nevieme ako to bude dalej.Kazdy lekar nam povie nieco ine,nereaguje vlastne nanic.Ma uz 5.dni.Dnes nam povedali ze sa pohol nevieme co si mame mysliet,ci to ide na dobru cestu alebo je to nase klamlive zdanie.Ja som veriaca teda cela nasa rodina veri v boha a preto ja sa pytam preco?preco je nas pan tak nespravodlivy.Nikomu sme neublizili najhorsie natom je ze sestra uz ma aj 7.rocnu dcerku ktorej som krsnou mamou a je chora ma DMO.Je to neuveritelne a velmi velmi smutne ze ta matka musi niest tak tazky kriz.Dakujem ze som sa mohla zdvoverit,a prajem vsetkym mamickam uz len stastie a radost.