Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

adamko69
31. srp 2009

mila magimary moja sestra samama ma ip ona vlasne zacala pisat o mojom adamkovi o mojom trapeni adamko je jej krsnatko mozes aj jej napisat

magimary
31. srp 2009

napíšem...

inneska
31. srp 2009

plne s vami súhlasím....mať doma dieťatko, ktoré nemá zo života nič a vlastne ani tá mama z toho života nič nemá...ja by som tiež volili túto volbu, hoc by to bolo kruté a nesmierne ťažké...nám keby paťka zachránili, tak by skončil tak isto...bezvládny na posteli do konca života....
´našťastie´ som bola tohoto ušetrená a paťko odišiel, dúfam a verím, že na lepšie miesto, kde je šťastný a nič ho nebolí, netrápi...
bola som ušetrená aj pohladov na jeho telíčko napojené na prístroje a hadičky...by mi asi puklo srdce, bo mi ho trhá, ked vidím cudzie dieťatko tak, nieto vlastné...

všetko čo sa deje, sa deje z nejakého dôvodu...a zrejme to tak má byť...je to ťažké, ale je to tak...

buffinko
1. zář 2009

mila Adamkova mamička, prajem Ti veľa, veľa síl do ďalšieho boja, musíš byť teraz veľmi statočná, lebo ani jedna alternatíva, ktorá Ťa čaká, nie je radostná 😔

moja sesternička sa narodila ako zdravé dieťatko, ale keď mala cca 1apol roka vážne ochorela a výsledkom bolo odumretie mozgu. dieťatko sa zmenilo na handrovú bábiku, ktorá nedokázala už nikdy nič, ani sa hýbať, a pravdepodobne ani vnímať okolie (v tom si lekári neboli istí, nereagovala na nič, ani očami). poviem Ti, že pohľad na takéhoto človiečika doháňa k zúfalstvu a pocitom bezbrehej bezmocnosti. plačem vždy, keď si na ňu spomeniem. posledné dva roky (zomrala minulý rok vo veku 15r) mala zavedenú sondu na kŕmenie aj vývody na odvádzanie moču a exkrementov. to všetko v domácej starostlivosti. jej maminke pomáhali obe babky, ale aj tak ledva stihala a druhe dieťa šlo bohužiaľ dosť stranou😒 ale hlavne to bolo ťažké uniesť psychicky.
to, čo teraz napíšem možno vyznie kruto, ale pre celú rodinu bolo vykúpením, keď malá odišla do nebíčka. aj keď tá bolesť je neopísateľná, nekonečná a hlavne zostane už navždy 😔 osobne sa mi zdá, že jej maminka trošku pookriala, lebo takto sa prestala obrazne "špárať v otvorenej rane", dúfam, že viete ako to myslím. verí, že jej dievčatku je dnes oveľa lepšie ako bolo na zemi...

ešte raz Ti želám veľmi, veľmi veľa síl. je mi ľúto Tvojho bábätka 😢 😢 😢 všetko má svoj zmysel, aj keď my ho často nevidíme, resp. spoznáme až neskôr. ale možno aj nikdy - možno až tam hore. modlím sa za Adamka aj celú vašu rodinku....

aninam
1. zář 2009

Adamkovo maminko, stale na tebe myslim a cekam na zpravy od tebe....

biffinko, i ja znam jeden takovy pripad, ale o to je to horsi, ze tam selhalo telo a mozek fungoval. Dnes je holcice 18 let je v ustavu a dokaze normalne komunikovat a strasne ji to mysli, jen je bezvladna panenka.......strasne to ty rodice boli!

dada78
1. zář 2009

náš Romanko má dnes presne rok, čo sa stal anjelikom.
Tiež nakonci nám lekári hovorili, že keď mu niekoľko dní nefungovali orgány,s veľkou pravdepodobnosťou by ostal postihnutý, odkázaný na dialýzu a opateru na lôžku. Určite jeho odchod bol pre neho vykúpením, keď sme vedeli,že už nie je žiadna šanca na zlepšenie, že nastalo aj krvácanie kôli nedostatku krv.doštičiek a celkovo zle fungujúcemu krvnému obehu, posielali sme Romanka aj my do nebíčka, nech sa už netrápi a môže ísť na lepšie miesto - ako krásne napísala milli - Domov. Bolesť z jeho odchodu tu vždy bude, jedenkrát to bolo moje dieťatko, nosila som ho pod srdcom, takže tvoril vo mne malú čiastku. Vždy ho budem ľúbiť a nikdy ani nechcem prestať na neho myslieť. Niektorí mi tvrdia, že časom zabudnem a budem žiť pre svoje druhé deti, veď som mladá, určite ešte budem ich mať ... tak to nikdy nechcem. Aj Martinkovi - nášmu darčeku od Romika budem hovoriť o jeho bráškovi a budeme navštevovať hrobček. Chcem, aby bol súčasťou našej rodiny, aj keď nie fyzicky, ale v mysli bude stále s nami a hlavne v srdiečku.
Zlatíčko moje usmievavé, posielam Ti nekonečné množstvo pusiniek do nebíčka ....

adamko69
1. zář 2009

Mila ananam poobede idem za Adamikom tak ako som ti vcera pisala hned ako sa vratim vam dam vediet,a dakujem ze namna myslis,neveris ako mi to padne dobre,ze viem ze ste somnou ,ze nie som sama,sice nie som sama je somnou cela rodina,najvecsiu oporu mi dava moja sestricka samama,ktora je s Adamikom kazdy bozi den.Nevynecha jeden den,prihovara sa mu,smeje sa nanho,prosi ho aby bojoval,najhorsie je natom to ze ho nemozem pohladit,sepkat do uska,je to tazke.

justynas
1. zář 2009

Dada...cítím to stejně ,patří do rodiny a vždy bude.Ted cekam vytouzene druhe miminko ,ale na svou Justynku nekdy nezapomenu.Dite se neda nahradit druhym.Posílam pohlazeni Romankovi do nebíčka a tobe take. 🙂 J.

miliharmi
autor
1. zář 2009

Dnes je to rok pozemského času, kdy jsi Romanko odešel do krajiny plné světla a lásky, kde sám Bůh setřel všechny tvé slzičky a odstranil všechny bolesti a naplnil tvou dušičku radostí. Vzpomínáme na tebe a mamince přejeme silné vědomí toho, že na ní tam Doma čekáš.

Dada na Dámě je to i s obrázkem, ten se sem bohužel vložit nedá.

petatesarova
1. zář 2009

Dada,moc na Vás myslím,je neskutečné,že už je to rok,co je Romanko andělíčkem.... ☹ ☹

petreva
1. zář 2009

DADA, taky na vás budu dneska moc myslet! I já si myslím, že jedno děťátko nelze nahradit druhým a je naprosto správné, jak chce neustále myslet na Romanka. Přeju moc moc sil...

anta
1. zář 2009

Dada, vzpomínám 😔 Posílám Romankovi spoustu sladkých pusinek 😔 Smutné výročí 😢 😢 ☹

titkovamiriam
1. zář 2009

ahojte zienky pre vasich anjelikov mam jedneho velkeho mojim synom zomrel kamarat 18 r. na stanovacke a michal bol pri tom 😢 ,velky anjel postrazi tych vasich.

hancas
1. zář 2009

dada...hodně pusinek malýmu do nebíčka a tobš hodně sil jsi šikulka jak to zvládáš

aninam
1. zář 2009

Dada, preji malemu, aby mu tam mezi andelickami bylo, co nejkrasneji, tak jak mu tam jiste je a tobe hodne sily do zivota a at ti dela Martinko jen samou radost!

Justina, tobe preji krasne a bezproblemove tehotenstvi a nakonci ten nejkrasnejsi zdravej darecek!!!

izka
1. zář 2009

daduška, normálne plačem za tvojim romankom. škoda takého krásneho chlapčeka. je mi to ľúto o to viac, lebo moja emka je narodená 24.2.08, tak na nej vidím, aký by bol romanko teraz.
jediná útecha je, ako píše mili, že mu je dobre a nič ho netrápi a stráži svojho bratčeka. ale darmo, je to slabá útecha, keď by so ho chcela mať pri sebe zdravého.
drž sa , moja, myslím na teba.

izka
1. zář 2009

aninam , ahoj. ako sa ti darí? bruško rastie? želám, nech si užiješ tehu bez problémov a hlavne pôrod bez komplikácií a zdravé dieťatko. ideš aj do roboty, či si PN?
maj sa krásne 🙂

izka
1. zář 2009

justýnka, blahoželám k tehotenstvu a želám, nech je bábatko zdravé a krásne. pozrela som si fotky a tiež som si poplakala. malá bola naozaj peknučká. to je strašné, že také maličké nevinné deti musia zomierať 😔 na to sa určite nikdy nedá zabudnúť 😢

dnes mám nejakú smutnú náladu. to asi tým septembrovým vzduchom a že už končia prázdniny. mne zomrel lukáško tiež v septembri a vždy keď cítim ten prvý jesenný vetrík, tak sa mi vrátia spomienky, že ešte som bola tehu a tešila som sa a netušila, čo ma čaká 😔

izka
1. zář 2009

adamko, tebe prajem veľa síl, aby si to zvládla. máš to teraz nesmierne ťažké. vidím, že máš ešte malé deti. ako to stíhaš, postarať sa o ne? moc ťa obdivujem a želám ti, aby sa adamkovi polepšilo. čo hovoria lekári? aká je nádej na vyzdravenie ? verím, že adamko zabojuje a bude v poriadku, chrobáčik malý.

aninam
1. zář 2009

izka jsem na PN, mela jsem syndrom mizejiciho dvojcete s naslednym hematomem. Dr. nechtel, abych chodila do prace.

adamko69
1. zář 2009

aninam,bola som za malym,takze on je v bdelej kome

izka
1. zář 2009

ani, tak si užívaj PN- ku. predsa len by to bol nápor na psychiku v robote.
je mi ľúto dvojčátka, ale snáď zlatínko, čo máš v brušku bude zdravé a silné. želám už len všetko dobré a to zlé, nech vás obcháda. veľa šťastia.

izka
1. zář 2009

adamko, to mi je ľúto, ale to nevyzerá moc dobre. zrejme sa musíš pripraviť na najhoršie. je to veľmi smutné, ale, ako tu už písali kočky, pre maličkého asi vykúpenie. narodil sa príliš skoro a navyše nedostal kyslík a nedali ho do inkubátoru 😕 budeš potrebovať veťa síl, aby si sa s tým vyrovnala. držkaj sa.

aninam
1. zář 2009

adamko, a co ti rekli dal? Ptala si se, co bude? Co muze a nemuze nastat? Jakou ma diagnozu?

diapozitiv01
1. zář 2009

Ahojte,
dnes je to 1 mesiac co sa narodil nas Anjelik Maximilianko, od vcera ma jeho telicko /popolcek/ miesto v urnovom hrobceku u nas na dedine, takze konecne ma svoje miestecko. Aj ked jeho dusicka je uz davno niekde inde, tam odkial vsetci pochadzame a kam vsetci pojdeme...
Babulky drzkajte sa vsetky, hlavne Adamko69, Dada78 za Romanka, a Aninka aby bolo cele tehotenstvo v pohodicke..
Nataly

dada78
1. zář 2009

poobede, v čase kedy odišiel Domov, sme boli zaniesť kvetinky a zapáliť sviečky nášmu anjelikovi. Zišli sme sa tam značná časť rodiny, bolo to veľmi milé,pustili sme Romikovi pesničku Malé koníky ľúbi Boh ... tú mu hrali aj na pohrebe ... je v naších srdiečkách a tým je stále s nami

dia, posielam Maximiliankovi pusinky do nebíčka, určite sa už poznajú so všetkými našími anjelikmi a je im spolu dobre. 😉

milli, pozerala som aj na dame, ďakujem 🙂

ani a justýnka, prajem naďalej bezproblémové tehuľkovanie, je to nádherný čas.

sue
1. zář 2009

Dada, dnes ráno sme s Mackom zapálili sviečku za Romíka, pamätala som si,že keď sa iné dietky stávajú školákmi a škôlkarmi, on sa stal anjelikom 😔 myslíme na vás... a tiež na všetkých anjelikov 😔

inneska
1. zář 2009

dadka 😔 😔 myslím na vás...posielam božteky pre oboch synčekov...

penny13
2. zář 2009

Ahojte. Adamko - ako sa má malý Adamko?
Dada- posielam Tvojmu Romankovi do nebička veľa pusiniek, aj keď ho nepoznám. A Martinkovi prajem veľa šťastia, zdravia a a lásky.

samama
2. zář 2009

Mila peny nepoviem ti dobre spravy je to zle,velmi zle