Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

andraa
26. říj 2009

Zkusím to někde zjistit, jen teď se mi nechce ani mezi lidi ani řešit takové věci. Jsi moc hodná děkuji

takyna
26. říj 2009

No materská by mala trvať minimálne 14týždňou, samozrejme platená, ja som bola na PNke rizikovej pocas tehotenstva, ked maly umrel predcasne narodený, odniesla som PNku ku gynekologovi, on mi tam napisal termin porodu aky mal byt skutocny a isla som s nou na socialnu poistovnu a potom mi uz chodili od socialky peniaze

diapozitiv01
26. říj 2009

Ahoj Andraa,
u nas si v spravnych rukach, skoro kazdej jednej z nas tu umrelo dietatko, kazda jedna sme tym museli prejst...
Ja som tiez mamicka anjelika Maximilianka. Bol s nami iba kratucke 4 dni... Uz je tomu 2,5 mesiaca a naozaj je o kulililincek lepsie..
Tu 100% plati ze najlespi liek je laska a hlavne cas..
U nas na Slovensku je minimalna dlzka materskej je 6 tyzdnov od nastupu na Md
Ja konkretne som porodila o 6 tyzdnov skorej, 4.8. nastupila som na matersku dovolenku 25.7. , na materskej som mohla zostat do 30.10, ale od 1.10 som isla uz pracovat a mozem povedat ze mi to urcite pomohlo,,
Drzkaj sa, prajem vela vela sil a urcite casom bude lepsie, ja viem ze su to len take tlachanice teraz to mozes tak citit ale uvidis...Kazdy si ten ´proces´ smutenia musi prejst,,,

aninam
26. říj 2009

Andrej, ja jsem Anina a pred rokem jsem jeste netusila, ze z porodnice budu odchazet s prazdnou naruci.... Muj pribeh je v albu a i odkaz na blog, kde je vse popsano....

Ale k tvemu problemu. Pokud jsi v sestinedeli tak tvoje materska trva az do konce sestinedeli (nejkratsi materska je 14 tydnu od jejiho nastupu), pak ti vystavi neschopenku obvodni lekar, ktery ti muze napsat i prasky na uklidneni. Koukni na stranky http://www.dlouhacesta.cz/cz/leve-menu/prvni-po... Tady je popsano, co te ceka a co je zcela normalni a jak se ti muze ulevit. Me z vlastni zkusenosti pomohla prace a cas. Samozrejme se ti zmenil zivot a musis se s tim naucit zit. Koukam, ze mas jeste Kristynku, hodne se ji venuj, take ti pomuze nemyslet, pak dalsi rada, pockej pul roku a jdi do dalsiho tehotenstvi....

Samozrejme jsi mezi nami vytana a muzes prijit i mezi nas sem: http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=11672 Milli ti velice rada povoli pristup 🙂

Hodne sil kocko!!!

aninam
26. říj 2009

Jo jeste, davala jsem umrtni list - kopii - zamestnavateli a on vse potrebne vyridil na socialce, ta jen poslala dopis, kdy mi MD konci.

vodnarky
28. říj 2009

ahoj mili..mam 19 mesacnu dcerku..niesom na modrom koniku dlho,a prave teraz som ojavila tvoju spravu..vo vnutri ma velmi zovrelo a rozplakala som sa..chcem ti len povedat,ze je mi to velmi luto..je to ta najvescia bolest na svete,ktoru matka moze zazit..musis byt velmi statocna a silna zena..nemam uz ani slov..je mi to velmi,velmi luto.. ☹

tadeas06
30. říj 2009

Tady Iveta je my 43l.19.10.jsem přišla o 3a pul leteho syna.Navštěvuji psychologa uplně se my zhroutil život nevím co dal

tadeas06
30. říj 2009

pomozte mi jak se s tim da vyrovnat

lenkavano
30. říj 2009

panebože tadeas zkus se z toho trošku vypovídat.co se stalo ?je to jedinné tvé dítě?myslím na tebe ,bud silná.

tadeas06
30. říj 2009

sedim tady u počítače a jen brečim jen jsem najela na tyto stranky abych věděla že na takovou tradedii nebudu sama.stalo se to v bytě jen jsem šla na zachod a Tadik se me oběsil na smyčce lital na nich jako opičak nenapadlo mě ani z mych známych že by se mohlo něco stat že tam da hlavičku

lenkavano
30. říj 2009

tadeas brečím a jsem z toho v šoku.neumím si nic takového představit 😢 já ted nevím jak tě utěšit,to si jen říkáš kdyby to a kdyby ono,je to vážně strašně těžké a bolavé.a co tvůj manžel,je ti oporou alespon trošičku?co tvá rodina?

andraa
30. říj 2009

tadeas je mi to taky moc líto, vím co to je. Já jsem přišla 25.10. o miminko. Není lék na to aby se bolest zmenšila. Jak se ptala lenkavano, máš jeětě nějaké děti?

petatesarova
30. říj 2009

Tadeaš...je mi to strašně líto,nevěřila bych,že se něco takového může stát....
Já přišla taky o 3,5 letého chlapečka,měl rakovinu 😢 ☹
Je to strašné,myslím na tebe...

lenkavano
30. říj 2009

peto u tvého videa jsem strašně plakala.už bych ani neměla sílu podívat se znovu.
andrejko myslím na tebe.
Tadeas ozvi se nám ještě.

petatesarova
30. říj 2009

Leni,já ted mám zase období,kdy se ani sama nemůžu dívat...
Strašně mi chybí a někdy mám pocit,jakoby se mi to všechno jen zdálo.
Andraa,taky tě objímám,je to všechno tak těžký....ach jo...

lenkavano
30. říj 2009

ještěže máš ještě holky ty ti jsou určitě velkou oporou.

diapozitiv01
30. říj 2009

Tady,,, 😔
je mi to velmi luto ze pribudla dalsia mamicka ktora prisla o svoj pokladik,,,
je nas tu naozaj vela co mame podobny pribeh, ci uz sme prisli o uplne novorodeniatko ci dietatko co bolo o nieco starsie...
Neboj nie si v tom sama,..My mame dnes 12 tyzdnov co Maximko zomrel...
Posielam velke objatie a vela sily...
CHce to hlavne vzajomnu lasku a cas,,, ako som tu uz pisala,, je to to jedine co nam pomaha dalej zit s jazvyckou na srdiecku..

andy2306
30. říj 2009

máte můj obdív-všechny.dál nevím co napsat a ani to nemá význam.každé slovo tady zbytečné.Jen jediné slovo co to dokáže trochu vystihnou je NESPRAVEDLNOST. ☹ ☹

lenkavano
30. říj 2009

andy ano je to strašná nespravedlnost. 😢

dada78
30. říj 2009

tadeas, je mi to strašne ľúto 😔 tiež som prišla o svojho prvého polročného synčeka Romanka, dostal leukémiu a nezvládol boj s touto hnusnou chorobou 😢 Je nás tu veľa ako ja hovorím "maminiek anjelikov", môžem Ti len poradiť, vypísať svoj žiaľ, vyrozprávať sa ... mne to moc pomohlo, ak chceš kľudne napíš aj do IP.

Mňa včera pri pozeraní TV správ zamrazilo, keď dávali o Sebastiankovi - skoro 4mes chlapčekovi s príčinou smrti SIDS http://www.cas.sk/clanok/136780/nahla-smrt-sync... l 😢

miliharmi
autor
30. říj 2009

Vodnarky, díky za slova účasti a soucitu.
Tadeáš06, to je opravdu smutné, nějakou dobu to bude moc zlé a asi se to dokonce ještě zhorší, postupně to trochu otupí, člověk se naučí s tím žít. Ale bolet to nepřestane. Chápu, jak moc je ti zle, jak je to neuvěřitelné, nepochopitelné, absurdní. Posílám objetí, v téhle chvíli možná trochu pomůže se svěřit, vypovídat, ale je možné, že přijdou chvíle, kdy ani to nepomůže. Je to ta nejhorší situace, bojujeme, ale je to moc těžké.
Andrejko, tvého miminka je mi taky tak moc líto, co jsem napsala Ivetě od Tadeáška, je i pro tebe, moc moc to bolí, časem budou i lepší chvíle, ale stejně je to takové jak na houpačce, někdy už se zdá, že to půjde a pak se to zase vrátí.

luciebx
30. říj 2009

ahoj holky tak to tady ctu a uplne se mi derou slzy do oci.. je mi to vazne hrozne lito... clovek asi ani nepremysli ze by se neco takoveho mohlo stat... vypovidat je asi to nejlepsi... sem tu pro vas holky

izka
31. říj 2009

tadeas, zlatínko, prežila si hroznú tragédiu.

až mi zle ostalo, keď som si predstavila, aký šok si musela zažiť po tom, čo si uvidela svojho chlapčeka.
to muselo byť opravdu strašné. 😔

je mi to tak ľúto, len vôbec neviem nájsť slová útechy 😢
snáď by ti mohlo pomôcť, keby si zo seba dostala svoje pocity, podelila sa o svoj neskutočný smútok a napísala nám viac o sebe a ako sa to stalo.
z vlastnej skúsenosti viem, že to prináša úľavu.

myslím na teba a tvojho synáčika a určite niesom sama, ktorá si želá, aby si sa nám ozvala.

oxan
31. říj 2009

jezis tady toje fakt strasne som v soku .... ☹ musis byt o to viacej nestastna ze mas vycitky, ze si tomu mohla zabranit, ze keby si bola opatrna ze sa to nestane, ze keby.......je to urcite hroznejsie o to ze pri chorom dietatku napr na leukemiu alebo ako my srdiecko tak to clovek tak berie ze je to dietatko
chore a tak je to mozno lepsie, ale zdravy chlapcek a sprosta nestastna nahoda ....ale clovek to uz nezmeni ja ti len musim popriat aby si sa s tym nejako vyrovnala aj ked sa s tym mozno nevyrovnas nikdy a trochu ti cas otupil bolest myslim na teba s toho co si napisala som si tak vydedukovala ze uz asi nemas ine dietako ale este mozes skusit aj normalne o svoje a ked nie tak aj adopciu- ja viem ze ti to tvojho synceka nenahradi ale druhe dietatko by ti urcite vynahradilo ten hnustny pocit prazdnosti v srdci ..ale to chce zasa len cas...drz sa

tadeas06
31. říj 2009

čekala jsem na vas byla jsem s tadou sama a žaddne jine děti nemam opustil mě a nevim co dal

oxan
31. říj 2009

tak je to o to tazsie ze sa nemas o koho opriet...hruza...nemam ti ako pomoct ale aspon ti posielam objatie a pocit ze niekto na teba mysli zo slzami v ociach....teraz v oktobri boli 4 r co mi zomrel tomasko mal iba 2 tyzden ael je to horsie urcite ked ma dietatko uz viac rockov a si s nim kazdy den apoznas jeho vonu a zvyky na to sa neda zabudnut...no stavaju sa aj taketo veci a clovek je proti tomu bezmocny....

tadeas06
31. říj 2009

Nemám výčitky svědomí byla to koupena houpačka a všechny děti si na ní houpali nikoho by nenapadlo že tam strčí hlavičku a vubec že ji tam prostrči. Tadik byl vymodleny po 20l.už mam pocit že jsem zestárla o mnoho let. Bylo pro mě vším.Nemyslim si že bych byla neopatrna Tadik nikdy neměl žadny uraz v ten moment jsem šla jen na zachod jako každy člověk jsem z toho uplně na dně

lenkavano
31. říj 2009

ahojky tedeas nemusíš mít výčitky ,nic jsi nezanedbala,mohlo se to stát kterýmukoliv dítěti,když jich na tom bylo víc.když si ale představím,že jsi zůstala sama ,bez pomoci,navíc přišla o jedinné vymodlené dítě a s tím,že už asi jiné nebude,budeš muset být opravdu hodně silná,aby si to alespon trošku překlenula.ani já bych to asi nedokázala.nemáš nikoho kromě psychologa o koho by ses mohla opřít a o to je to těžší.a co rodiče?ani ty ti nepomáhají?

samama
31. říj 2009

Mila tadeas,ja nemam slov,som zhrozena nemozem potlacit slzy to sa neda,preboha len ta prosim bud silna,ale vidim ze na svojho syna musim byt viac opatrna,pretoze to je hyperaktivne dieta,ktore vsede vyjde,vsetko skusa,stvara neuveritelne kusky a vidis mensia nepozornost,a co sa moze vsetko stat,len ty musis byt statocna nepotlacaj v sebe tu bolest,snaz sa vyrozpravat,nedus to v sebe.Drzim ti palce a budem na teba mysliet.

lenkavano
31. říj 2009

samama prosím tě jak je na tom Adámek?