Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

andraa
11. pro 2009

Mili: posílám taky velké objetí. Ty jsi ta nejsilnější z nás všech, založila jsi témata, která by jen tak někdo nezaložil a teď díky těmto tématům si můžeme pomoci.

misinn
11. pro 2009

mili, je mi to strasne luto, velmi rada by som ta nejako podporila ale aj na mna to vela krat pride a este som neprisla na to ako sa zbavit toho strasneho pocitu a zialu... ☹ ☹ ☹ ☹

penny13
11. pro 2009

ahojte. nevie niekto ,ako sa má Adamko?

diapozitiv01
11. pro 2009

Dobry vecer,,
konecne dnes som si po viac ako 4 mesiacoch prevzala pitevnu spravu,,pricina smrti: krvacanie do parenchymu pluc obojstranne... 😔

aninam
11. pro 2009

dia, bylo tezke ji cist vid? Ale ver mi, ze te to poposune dal.....

dada78
11. pro 2009

dám Vám sem link ohľadom zbierok na "onkol.pacientov" bohužiaľ dosť aj teraz pred Vianocami to zneužíva hocikto : http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/palba...
aj u nás tento týždeň vyberali 😠 a v skutočnosti to ide ktovikde !!! že sa nehanbia, keby vedeli akú bolesť musia detičky zažívať a aj ich rodičia s nimi

milli, posielam Ti na diaľku objatie, kľudne si poplač, aj to treba, ja si koľkokrát poplačem, keď Vám píšem alebo tu čítam, 😔

peny, verím,že Adamko statočne bojuje a daj Boh,aby sa jeho maminka nikdy neocitla medzi maminkami, čo stratili dieťatko.

diapozitiv01
11. pro 2009

Anim,
no bolo to otrasne, hoci sme vedeli zakládnu chorobu uz vopred, ale ked sa dozviete ze vlastne dieta vam zomrie na krvacenie do pluc, je to nieco strasne,, ja len dufam ze Maximko moc netrpel, 😔

bronia13
12. pro 2009

neviem kdo je Adamko - asi som to prehliadla - budem im drzat palce aby tu jeho mama nemusela prist medzi nas.

dada-ja sa skro vzdy dorevem ked vas citam a pisem - no a uz skoro zase revem.

mili - viem ako sa citis ☹ ako goska napisala mas nas tu tak sa kludne vyrozpravaj - alebo nie? ako ti to bude pasovat.

dnes som bola po obchodoch a do takych jedny super potravin chodim co davaju vzdy detom baloniki - bola som len sama ale som si pytala 2 - jeden pre Emmusku a druhy pre drobca - tak drobec sa im tesi a zajtra pustime jeden Emmuske a ja vasim drobcekom Anjelikom

bronia13
12. pro 2009

http://zivot.lesk.cas.sk/cl/11133/248552/Mal--b...

precitala som si tento clanok o tomto chlapcekovi a som si zase poplakala - chudacik taky malicky a uz tolko musel toho vytrpiet no nie? nas Sebastianko ma jeden rok a keby som si pomyslela ze by musel tym vsetkym prejst ako ten Bohusko tak to neviem ci by som to zvladla ako tyto rodicia.

lovebaby
12. pro 2009

Dada78: to ti teda povím, to nejsou lidi, ale hyeny. 😠 Já tedy osobně přispívám na kapku naděje, posílám DMS, věřím tomu, že tam to jde na správné místo. Je mi těch nemocných dětiček tak strašně líto 😔, tak aspoň malinko chci pomoct.
teď mají tuto akci:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209411000...

mili a ostatní maminky andílků: posílám veliké objetí

gogoska: jak je to mezi vámi s přítelem? doufám, že lepší a že k sobě najdete brzy cestičku a časem k dalšímu miminku, aby bolest byla menší.

gogoska123
14. pro 2009

lovebaby: je to takové, no, je to trošku lepší, ale nechci to zakřiknout, takže pssss 🙂 Děkuju za optání 🙂

dia: my už taky dostali pitevní zprávu....celou v latině, takže víme velké kulové a to ležela asi 14 dni na novorozenckém u primáře, který ani nevvěděl, že ji tam má.....aninam má pravdu, je to těžké, ale posune tě to o kousek dál...asi to tak nějak uzavře kus zlé kapitoli tvého života, na kterou zbudou jen vzpomínky na Maximka...myslím, že Maximko nic necítil, u Marečka bylo to samé a i přesto, že bojoval velice dlouho, tak v jeho očích bylo vidět, že už byl pryč dávno předtím, než vydechl naposledy.....

dada: to je hyenismus a já tohle nikdy nepochopím....zvedá se mi z toho žaludek...

aninam
14. pro 2009

gogoska, posune, ale stejne te ta zprava dostane, ikdyz ja treba naprosto vedela, co v ni stoji....... Taky ji mame v latine, ale ja nevahala a pouzila latinsky slovnik na netu - http://www.slovnik.cz/ a prelozila si ji......
Jak pises, uzavre to jednu kapitolu "lejster", na kterou cekas a posune te to o schudek vyse....

misinn
14. pro 2009

gogoska123 to je dobre ze je to uz medzi vami lepsie, tesim sa s tebou 🙂 🙂

ja tiez kazdy den cakam kedy nam pride odpoved z uradu kde sme dali moj porod presetrit....ktovie ako dlho im to bude trvat.... 😒

aninam
14. pro 2009

misinn, nam to trvalo zakonou lhutu cca 9 mesicu.....

bronia13
14. pro 2009

to je hrozne co sa na tom SK robi - akurat som citala ze v Spisskej Novej Vsy tam zomrelo jedno dietatko a ako ho mama tlacila a nemohla tak sa pytala na CS a povedali jej ze nech len normalne rodi, tak upadla do komy a zomrela ci tak nejak to bolo - vy o tom urcite viete viacej - tak to chcu ci chceli dat na sud - joj su to svine, tak traz deti nemaju mamu - smutne.

aninam
14. pro 2009

Broni!!! Ja taky tlacila a padala jsem nekam do neznama........chjo.

ani3012
14. pro 2009

mne tak zomrela kamarátka. 5 hodín po pôrode..... 😢 Malý oslávi v marci 6 rokov ale aj tak to stále bolí ....

aninam
14. pro 2009

Ani, to bude vzdycky.....

bronia13
14. pro 2009

dnes som bola drobca zaniest mame a tu mame plno snehu tak ako som sla som sa smykla u nej na chodbe na kachlickach a padla som na zem na koleno a mala som maleho na rukach tak nejak som mu podchytila hlavicku takze on sa neudrel ale plakal asi sa zlakol, no musim si davat pozor a hlavne ked som tehotna no nie?

gogoska123
15. pro 2009

bronia13: dávej na sebe pozor, ať jste v pořádku, já se natáhla o víkendu na procházce s psicí a ještě teď mě bolí prdka 🙂

gogoska123
15. pro 2009

bronia13: ohledně toho případu na sk, jestli je to ten, o kterém jsem četla, tak tam bylo i navíc to, že mrtvé miminko nechali dalších 18 hodin v bříšku maminky, i přesto, že o tom věděli...jsou to fakt svině!

simona55
15. pro 2009

ahojte, ja by som sa chcela spitat, ze ci neviete o adamkovi ☹ sledovala som ,ich ale nejak ma povinosti nepustali k pc.ak viete o nom volaco prosim info .dakujem

bronia13
15. pro 2009

gogoska - neviem ci to je ten pripad, citala som to na on line v novinach a len viem ze to bolo v tej Spisskej Novej Vsi.

gogoska123
16. pro 2009

bronia13: asi to bude ono. Doufám, že takovýchle tragédií už bude jen a jen ubývat, repsektive, nebudou se stávat vůbec!

misinn
16. pro 2009

ahojte, o akom Adamkovi sa tu ropzpravate? 😒

simona55
16. pro 2009

pitam sa na adamka oktorom pisala samama, chvilku som ich sledovala a potom uz som ich tu nestretavala.

dada78
16. pro 2009

asi by bolo najlepšie, keby sa pre Adamka urobila samotná téma, určite si to zaslúži, veď všetci veríme, že keď už toľko bojuje, bude aj naďalej a ľahšie by sme sa o ňom dozvedeli. Chvalabohu, nepatrí medzi už anjelikov a držíme palce nech naďalej napreduje. 😉

Táto téma je pre nás maminky, čo bohužiaľ dieťatko stratili, 😢 😔 aby sme sa mohli vyžalovať zo svojich pocitov a pomôcť si aspoň milým slovom, aj keď to neprebolí nikdy 😔 😔

motylek
16. pro 2009

Že já sem lezu ☹ ☹ ☹

Dada, koukala jsem na rajče a je mi hrozmě smutno, takovej krásnej brouček. Vypadal úplně zdravě. Je mi to šíleně líto, na tohle si člověk nezvykne.

Holky, držte se, za všechny vaše andělíčky zapalím svíčku. Moc na vás myslím a ně taky. Snad mě tohle nikdy nepotká. Jste úžasný.

bronia13
16. pro 2009

uz ste robili vianocne stromceky? my mame aj jeden taky malinky asi 30 cm ruzovy a to je pre Emmusku - mam aj ornament s menom Emma - taky malinkaty anjelicek tak len ten tam bude mat a mali sme ho minuly rok v spalni a aj tento rok tak aspon bude trosku s nami.

beruthiel
16. pro 2009

dada78: takové téma tu je, "extremní nedonošenci" v kojencích.