Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

dada78
23. pro 2009

Milé maminky, tiež Vám prajem pokojné a krásne Vianoce v kruhu najbližších a naším anjelikom posielam milióny pusiniek, zajtra pri zapaľovaní sviečky Romankovi spomenieme si aj na všetkých ostaných 😉

lenka1982
23. pro 2009

Ahoj
Promiňte,že k vám lezu.
Ale občas tu čtu a vaše příběhy jsou nezkutečně smutné,několikrát mi ukápla slzička.

Takže vám všem chci popřát krásné a pohodové vánoce,aby jste to všechno zvládli i když už to nebude jako dřív.
Ale jste všechny silné tak věřím,že to zvládnete.

cambina
23. pro 2009

Přeji vám a vaším rodinám krásné Vánoce, i přes vaše bolavá srdíčka přeji už jen a jen pocit štěstí, klid v duši, hodně sil...
všem andílkům mávám a posílám pusinky

aninam
23. pro 2009

I ja se pridavam k prani krasnych svatku a pohodove atmosfery. Nekde budou prvni pote tragicke udalosti, tak preji hodne sil a pisi, ze se to da zvladnout!! Navic tou atmosferou svicek a vanocnich koled nejak citim, ze ty nasi andilci jsou stale s nami. Nasim budoucim maminkam vzkazuji, ze nase "vanoce" teprve prijdou, protoze nejkrasnejsi ze vsech darku, dava zivot do kocarku.... A vsem ostatnim chci vzkazat, at si nedelaji hlavu z malych renoncu a dokazou se jim zasmat, preci jen se na ne jednou bude vzpominat s usmevem na tvari.... A nase srdicka ac naplnena laskou po nasich andilcich, dokazou prozit tyto svatky bez vetsich skrabancu, nase jizvy jsou preci uz dosti velike a hluboke!
Krasne svatky v kruhu rodinnem preje Anina s rodinou

misinn
23. pro 2009

ahojte, aj ja vsetkym prajme stastne a vesele Vianoce 🙂 🙂

zicon
23. pro 2009

Prepacte ten mvoj prispevok bol fakt blby.

monalisatko
23. pro 2009

samama prosím napíš čo je s malým. Odmlčala si sa.
tadeas06 dúfam že sa máš lepšie. ani ty nejak nepíšeš.

dada78
23. pro 2009

Keď ti snehová vločka padne na noštek a ty pocítiš jej jemný božtek, usmej sa do neba, veď vieš, že tam niekde som ja a myslím na teba. Krásne Vianoce do nebíčka ...

andraa
23. pro 2009

Krásné Vánoce a o moc lepší nový rok 2010 vám všem maminkám i našim andílkům

oxan
24. pro 2009

aj ja sa babenky moje pridavam...aby ste uz boli stale stastne a tie co nemaju babenka tak nech je rok 2010 rodiaci...

miliharmi
autor
24. pro 2009

Děvčata, krásné Vánoce všem a hlavně hodně naděje, naděje na štěstí tady a na tu největší radost Tam, až je obejmeme, této naděje kéž máme plné srdce. 🙂

lenkavano
24. pro 2009

krásné vánoce přeji Vám statečné maminky i vašim krásným andílkům.

juliagregor
24. pro 2009

krásne a pokojné Vianoce všetkým maminkám a ich detičkám

penny13
25. pro 2009

Ahojte. neviete, či bolo nejaké nové info o Adamkovi?

bronia13
26. pro 2009

dada - to je krasne prianie - ako som mozno pisala ja tu chodim na take americke forum a tam tiez davaju vsetliake basnicky a tak o detickoch a co si jednu pametam - ak ju najdem tak ju sem hodim - ze vzdy ked vam pride smutno ze sa mate pozriet na svoje srdiecko a na plece a tam sedi vas anjelik - tak ked mi je tazko tak si na to pomyslim ze Emmuska je tu so mnou - a ze vas anjelik je vzdy pri vas.

bronia13
26. pro 2009

oh a tohto roku si predstavte ze moja rodina kupili takeho maleho macika aj Emmuske a dali jej ho do tej jeho topanky aj nejake sladkosti - ale zase si pri veceri a pri modleni nik si na nu nespomenul - mali sme ju tam na stole v tom jej srdiecku - len nasa Emilka (neter) komentovala ze aj Emmuske by sme mali nieco dat papat tak sme jej tam dali jeden hrasok 😉 😉

dada78
26. pro 2009

broni, možno si aj spomenuli,len to nechceli nahlas povedať ... máš pravdu, v srdiečku sú stále s nami.
Keď sme boli za Romankom pri hrobčeku, veru mi to prišlo strašne ľúto, viem,že jemu je dobre v nebíčku, ale mne sa po ňom hrozne stíska. Na štedrovečernom stole mal aj svoj tanier a príbor, všetko ako aj my a k tomu aj jeho fotečka. Vraj sa to dáva len prvý rok, ale ja to budem robiť každý.

petrach
26. pro 2009

Ahoj holky,
moc na Vás všechny po celé svatky myslím,jak moc težké to pro Vás musí byt a posílám přání všeho dobrého,pevné zdraví a obrovitánsky kus štestí pro vás a celé vaše rodiny..
andílkum zapalujeme svíčky a moc si přeju,at vám posílají sílu a ochranují vás..

rani
31. pro 2009

neda mi, aby som nezareagovala. sama som mamkou anjelika o ktoreho som prisla v 14. t.t., bolo to moje prve dietatko a takmer som sa utrapila od zialu... 😔 teraz som mamkou 11 rocnej slecny a 2 mesacneho slniecka a viem velmi dobre, ze keby sa im nieco stalo, uz by som sa nikdy nespamatala... nemam tolko sily, aby som dokazala uniest nieco take...

chcela som tu vsak napisat pribeh mojej byvalej svokry. ide o to, ako niekedy takato tragicka udalost dalej ovplyvni osudy ostatnych clenov rodiny...
svokre sa rok po svadbe narodil P. a tri roky po svadbe moj manzel, M. vsetko bolo v poriadku, chlapci rastli, P. nastupil do skoly. v prvom rocniku sa zacal stazovat na bolesti hlavicky. svokra spociatku toto ignorovala a myslela si, ze maly vymysla, aby sa nemusel ucit a tak podobne... ked ho vsak po case zacalo brat na jednu stanu, zacal mat poruchy videnia, vracal a mal neskutocne bolesti hlavy, svorka uz nevahala a sla k lekarovi. diagnoza bol pre nu sok - nador na mozgu - zhubny a rozsiahly. zacal kolotoc cestovania po nemocnicach po celej republike, P. prekonal chemoterapiu a nakoniec v Prahe aj operaciu... vsetko marne. svokre hned po operacii povedali, ze nador zasahuje do dolezitych centier v mozgu a cely ho nemozu odstranit. P. vlastne len darovali trosku casu. trapenie rodiny trvalo este 18 mesiacov a 30. 10. 1982 P. doma tisko zaspal a uz sa neprebral. svorka bola dlho na liekoch, prestala riadit auto, dlhy cas mala psychicke problemy. Ostal M. - moj manzel, na ktoreho sa po smrti P. sustredila cela pozornost a svorkin strach, ze pride aj o neho bol tak velky, ze mu splnila kazde zelanie, ktore mu videla na ociach a bola by za neho aj dychala... z M. vyrastol sice clovek dobreho srdca, ale nesamostatny, naviazany na matku, ktora ho citovo vydiera a to ma byvaly uz 35 rokov. a na tomto vlastne stroskotalo nase manzelstvo, uz som to dalej nemohla znasat. tu jeho pohodlnost, vedomie, ze tak, ako vsetko zariadovala pre neho jeho matka automaticky budem robit aj ja, vsetky sviatky u svorky, nedelne obedy tak isto u nej, miesanie sa nam do manzelstva i do vychovy dcery.... ☹ viem, nemoze sa to. velmi lubi svojho jedineho syna a svojou laskou ho zvazuje. a to nam bohuzial prinieslo len nestastie.

rani
31. pro 2009

tolko preklepov... pardon...

diapozitiv01
31. pro 2009

Mamicky, vsetko naj do noveho roku, nech ta bolest o trosku ustupi a najdeme dalsi krasny dovod preco byt zase co najviac stastne..
Ja osobne sa tesim ze mame tento neuspesny rok 2009 za nami,, v auguste ako sme o Maximka prisli, som to brala ako nieco coho sa vobec nedockam a uz je to tu..
Takze este raz vsetko naj do noveho roku.. 😉

mayap
31. pro 2009

všetkým maminkám anjelikov želám do Nového roka 2010 zdravie, šťastie, radosť a lásku.

a verím, že môj anjelik Simonka sa aj s vašimi anjelikmi na nás budú aj v budúcom roku z nebíčka dívať a ochraňovať nás.

dada78
2. led 2010

všetkým maminkám želáme s Maťkom do nového roku všetko najlepšie, všetkým tehuľkám bezproblémové tehotenstvo a aj pôrod a snažilkám čoskoro dve čiaročky 😉 nech tí naši anjelikovia nad nami držia svoju ochrannú ruku

gogoska123
2. led 2010

všem maminkám a jejich andílkům, těm v nebíčku i na zemi, vše nej do roku 2010!

bronia13
5. led 2010

ahojte - no nejak to tu stagnuje - asi ste trosku smutne ze ste nemali vasich anielikov na Vianoce pri sebe a preto tu nik nic nepise. tak ak budete mat niektora naladu tak napiste nieco nove.

nas drobec bude mat za 2 dni rok a je mi trosku smutno ze sa toho Emmuska nedozila 😒

aninam
5. led 2010

Me ted moc do psani neni, zitra bude maly rok v nebicku.....

gogoska123
5. led 2010

ahoj holky, taky je mi po těch svátcích tak nějak víc smutno a ani nevím, co bych napsala, protože nic nového se neudálo. Jen doufám, že jste to smutné období Vánoc všechny tak nějak přežili a že ten nový rok přinese samé štěstí a hezké chvíle, protože si to, myslím, všechny moc zasloužíme.

aninam: drž se, my měli půl rok a moc jsme si pobrečeli, jak to na nás padlo ☹ Myslím na tebe.

dada78
5. led 2010

asi sme na tom všetky podobne, tiež mi bolo veľmi smutno za Romankom, musela som sa ísť za ním aj "porozprávať" . Náš Maťko mal 7 mesiačikov robí nám veľkú radosť, už sa snaží sedieť, ale zatiaľ sám nie,iba keď sa pritiahne do sedu s pomocou, ale aj to príde. Všetko je pre nás také nové, s Rominkom sme to už nezažili.

anni, spomeniem si zajtra na Teba aj Honzíka 😔 😢

diapozitiv01
5. led 2010

No my sme mali vcera 5 mesiacikov,,
taketo mini vyrocia a ostatne sviatky su dobrou zatazou na psychiku, clovek si mysli ze sa postupne z toho vylizuje a potom sa zase kruti okolo dna,,
ja som v nedelu zhanala termopradlo, ze idem chystat na lyzovacku a v jednej krabici som otovorila Maximkove neposkrvrnene vecicky, celu jeho vybavicku,,, az mi tak velmi zovrelo srdce...

Anim, drzkajte sa, myslim na vas

gogoska123
6. led 2010

aninam: už jsem do dávala i na Dámu, ale, myslím, že to patří i sem...
Honzulkovi do nebíčka hodně pusinek a hodně lásky jemu i jeho mamince. Ani, dnes se drž, jsme všechny s tebou.
dia: taky se drž, holka....Jsou to moc smutná výročí ☹