Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

pippochiara
24. srp 2009

samama je mi to strasne luto a budem sa modlit aby malicky zvladol
vsetko a odniesli si ho domov a robil svojim rodicom len radost zo zivota....

anta
25. srp 2009

Dada - lidi jsou fakt hnusní 😠 , občas mám sklony se všem vyhýbat, když jdu na prochajdu s malým, tak na ně taky nemám náladu, bábě bych asi jednu klepla nebo bych jí řekla, "no chtěla bych vás vidět na mém místě" 😝 ☹
Holčinky, kluk nám už chodí, mám z toho velkou radost, se kterou se s vámi musím podělit, už jsme byli dvakrát na špacíru po svých 🙂 Pro mě je to další životní etapa s malým a přiznám se, že děkuji pánubohu za to, že ho máme a za každý den strávený s ním....
Moc na vás myslím a posílám všem maminkám, tatínkům a dětičkám hodně síly, malým andílkům tichou vzpomínku a pusinku😔

diapozitiv01
25. srp 2009

Ahojte,
dnes som vytvorila Maxikovi album na pamiatku...
Je tam niekolko fotiek a nas pribeh...

simka9122008
25. srp 2009

Diapozitiv, nádherný bol váš synček, je my ľúto že je už v nebíčku, úprimnú sústrasť musíš byť veľmi silná, aby si to všetko zvládla, obdivujem ťa

magimary
25. srp 2009

maxík bol krásne babulko...mal aj prstíky nádherné...
urobila si dobre, keď si mu spravila albumček na pamiatku... 😔
držkajte sa...

pippochiara
25. srp 2009

diapozitiv,Maxik bol nadherny....
je mi strasne luto za to co sa stalo...
prajem uprimnu sustrast...
drzte sa

m1rti
25. srp 2009

Diapozitiv, je mi líto, co se stalo .... krásnej chlapeček .... drž se holka!

inneska
25. srp 2009

dia...maxik bol nádherné dieťatko...teraz je nádherný anjelik...verím, že v nebíčku mu je dobre, stráži vás a vyberie vám to najkrajšie dieťatko, ktoré príde po ňom a pošle vám ho ako svojho súrodenca...aj mne paťko vybral krásneho erika..držkaj sa moja...

motylek
25. srp 2009

Diapozitiv, maxík byl krásný mimčo, škoda ho, takovej kus chlapa, i přesto, že se narodil ve 34.tt. úplně čučím. Fakt nádhernej. Držím vám všem pěsti, ať ty rány osudu zvládnete. Obdivuji vás všechny, co jste si něčím takovým musely projít. 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

hancas
26. srp 2009

diapozitiv-----maxík byl úžasné miminko a moc krásné,a to ti na to na genetice nepřišli že bude mít nemocné srdíčko,nedovedu si představit že by se to stalo nám,je to strašné a přči každém takovém dopise pláču protože představy jsou hnusné,musím se vždycky podívát na mé dvě zlatíčka jak jsou krásná a zdravá.

Jsi skvělá že to zvládáš já bych byla v p....i a už by pro mě život neměl cenu.Proč je osud tak škaredý a odnesou to ti nejmenší tvořečci kteří za nic nemůžou.Kteří mají právo na život jako každej .Obdivuji vás maminky které jste si prošli tím.Jste super

penny13
26. srp 2009

Prečítala som si niektoré vaše príbehy. Plačem. Zatiaľ, čo som čítala boli tie detičky veľmi malé, vôbec si neužili život ☹ Všetkým mamičkám Anjeličkov prajem veľa síl.. A tým čo čakajú nového dorbčeka držím palce tiež.
Neviem, kto to tu písal, ale vraj dieťaťko jej sestry je v nemocnici. ☹ Veľmi mu držím palce, prajem mu šťastíčko a hlavne zdravie.
Iness - ten Tvoj Eriček je veľmi zlatučký.

aninam
26. srp 2009

akejka: Zatim se citim dobre a je vse v poradku, ted me ceka odber krve a dalsi vysetreni. Snad uz mam vsechno vybrano a Honzulka na nas da pozor.

Dia: Jeste hodne dlouho to bude bolet, mozna to ani nepreboli....Hodne sily, kocko!

dada78
27. srp 2009

dia, maxík bol krásnučké bábo, teraz je nádherný anjelik 😔 😔 tak ako písala inka, určite Vám vyberie náderného anjelika, pošle ho k Vám a ako veľký bráško bude na neho dávať pozor.

penny13
27. srp 2009

Dia - maxík je krásny anjelik.
Aninam držím Ti palce, aby bol Tvoj drobček zdravý.

anta
27. srp 2009

Ani, též na Tebe moc myslím, ať je vše jak má být 😉

abetka
27. srp 2009

diapozitiv/ ja ani neviem co ti napisat, snad len vela sil a bozieho pozehnania a nech vas syncek je stale s vami. Je to take strasne krute, ked musi, taky nadherny maly cloviecik odist.
Maminky, vela sil vam prajem

samama
27. srp 2009

diapozitiv maly Maximko je krasny chlapcek ked nanho pozeram placem ako este nikdy pretoze co nanho pozriem vidim nasho Adamka o ktorom som uz pisala.Jeho stav sa stale nezlepsuje hoc uz trosku zacal reagovat ale jeho stav je stale kriticky.Stale zanho dychaju pristroje,zrenicky ma stale velke,mozocek je poskodeny.Dnes ma 8 dni.Viem co je to bolest matky a ja ti prajem vela vela sil a bozieho pozehnania.

abetka
27. srp 2009

samama/ vela, vela sil tebe aj Adamkovi

dada78
28. srp 2009

samama, vidieť dieťatko na prístrojoch je čosi strašné, myslela som si, že zvládnem ten pocit,veď mi bolo jasné, že to bude hadička a monitory, a aj lekári mi hovorili, že dali Romika do umelého spánku a napojili dýchanie aby sa šetrili pľúca .... slzám som sa neubránila a cítila som sa ešte viac bezmocná
želala by som Tvojej sestre, nech sa stane zázrak, na ktorý každá mama verí, aj keď už je ozaj najhoršie 😔 veď ako povedala jedna lekárka, za detičky by človek aj dýchal, tak ich moc ľúbi

aninam
28. srp 2009

samama, hrozne mi to pripomina moji situaci pred "par" mesici..........holky hodne sil!!!

samama
28. srp 2009

mila dada je mi to tiez luto z taku situaciu si zazila aj ty.Ale Romik sa z toho dostal?Boze oj ja dufam za nas anjelik Adamko s toho vyjde.Dnes som bola zanim lezal na brusku hadicky okolo seba boze ja nemozem.Povedz zaco sa to musi diat,ked tam stojis zatym sklom si taka bezmocna,ked by som mohla vbehnem tam povitrhujem to a beriem ho domou.Ja vam mamicky dakujem velmi to dobre padne ak si mozme mamicky aspon takto vyliat tie nase ubolene srdcia,s celeho srdca vam dakuje moja sestra a praje uz len stastie radost a bozie pozehnanie.

dada78
28. srp 2009

samama, Romanko už je anjelikom, bohužial dostal infekciu, ktorá spôsobila sepsu - multifunkčné zlyhanie orgánov, bolo to moc na jeho malé polročné telíčko. Včera by mal rok a pol, presne si pamätám, že pred rokom sme mu doniesli ponožky, lebo to bolo jediné, čo od nás mohol dostať, bol celý vyzlečený, iba plienka a ponožky. Neviem,kde leží Váš Adamko, Romik bol na Kramároch a tam som mohla ísť za ním aj k posteli. Každý deň som chodila 2x aj keď mi lekár povedal, že je to zbytočné, verím, že on ma vnímal, však mu aj tlak stúpol,keď som ho za ruku chytila. Veľmi mal rád, keď som sa mu prihovárala, tak aj keď bol pod prístrojmi, rozprávala som mu rozprávku o kozliatkách a do uška som mu zaspievala pesničky čo mal rád.Ozaj aj keď je strašne zle, mama musí veriť v zázrak, lebo jej energia sa prenáša aj na dieťatko. Asi aj preto sa mu nechcelo v posledný deň od nás odísť .... 😔

samama
28. srp 2009

mila dadka to nie to neyslis vazne?z coho vlastne dostal tu infekciu?nam povedali ze on bude stale v kritickom stave pokial nebude odpojeny z pristrojoch pretoze moze dostat infekciu z hadiciek.Nas Adamko je v Popradskej nemocnici a presne ako vravis ja za tym sklom sa mu prihovaram prosim ho aby bojoval a tak sa s nim rchvilu rozpravam lebo k nemu ist nemozme len za tym sklom.Minule sa ma moja dcera pytala mamka preco sa s nim rozpravas a presne ako vravis ja verim ze on ma vnima pretoze mi kopol nozickou a dvihol rucku ako keby i chcel povedat ahoj krsna.ja som sa rozplakala a prosila som ho prihovaranim ADAMKO BOJUJ.Ja verim ze sa nam z toho dostane prosim este raz astale budem prosit nech sa nam z toho dostane.

dada78
28. srp 2009

samama. Romanko dostal leukémiu - akútnu lymfoblastickú a tá je dosť agresívna hlavne u malých deti. Po absolvovaní chemoterapii, vďaka ktorej sa podarilo vyničiť škodné bunky - blasty, sa poničili aj biele krvinky - bojovníčky proti infekcii, mal ich 0, takže to stačilo,aby napr. nejaká sestrička, upratovačka alebo hocikto doniesol nejakú infekciu a už to išlo. My sme na izbe nosili aj rúšku a dbali o najvyššiu hygienu, tzv. leukopenický režim... ale nezmeníme to, muselo sa to asi stať. Tiež sme mu hovorili, aby bojoval, lebo aj lekári sami potvrdili, že detičky sú veľkí bojovníci a dokážu ich veľmi prekvapiť. Sestrička z ARO odd. hovorila,že mali chlapca, čo už všetci mysleli, že do rána odíde, a zrazu sa jeho stav zlepšil. Dodnes tam s maminkou chodia poďakovať s tortou - akoby druhé narodenie. Držím Adamkovi pästičky a poprosím nášho anjelika, nech sa zaňho prihovorí, ak sa dá.

samama
28. srp 2009

Mila dadka ja ti z celeho srdiecka dakujem za podporu a utesujuce slova ja ti prajem v zivote uz len stastie.Mas dietatko?ak ano tak nech ti robi samu radost a nech zdravucke aby si nemusela uz zazit to co si zazila.drzim ti palce a ak budes sa chciet vyrozpravat kludne napis velmi rada budem stebou zdielat ci bolest vco dufa ze uz nie alebo radost co sa potesim aj ja.

adamko69
28. srp 2009

ahojte mamicky ja som adamkova mamka vsetkym vam dakujem za podporu a neviem ani ako sa vam mam podakovat za podporu.moja cela rodina sa modlime za našho anielika.ašte raz vam všetkym dakujem.

inneska
29. srp 2009

penny...moc dakujem za pochvalu erička, je paťkovi dosť podobný 🙂

samama, adamko69....adamkovi prajem vela sily do dalšieho boja...moc držím palčeky a myslím na vás...je to ťažké, aj ked ja som priamo nezažila ten boj, či bude žiť, či nebude...nás to zasiahlo nečakane...náš paťko zomrel v priebehu 2 hodín...my sme ani nemali čas si uvedomiť, čo sa deje, ako je to vážne...len nám oznámili, je nám ľúto 😔

adamko69
30. srp 2009

ahoj inneska dakujeme za podporu bude to mozno nepekne co teraz napisem ale mozno tak to bolo lepsie horsie je ak za nim chodis vidis ako robi nievelke ale robi pokroky ved uz ma 11 dni a ak by nam mali nieco take povedat......neviem.Je to tazky boj tazka skuska zivota ale mi verime a dufame,vcera vecer sme volali ako Adamko natom je povedali ze sa mu vcera znova zhorsilo dnes ideme aj so samamou zanim......bojime sa co nam povedia.Ale myslim ze anjelikovia vasi stoja prinom a nedovolia aby sa nieco zle stalo.Mamicky drzte sa musime byt silne musime s tym vsetkym bojovat nemozme sa poddat,vsak mame pre koho.

penny13
30. srp 2009

Adamko- Držím Tvojmu synčekovi palce, modlím sa za neho. Tebe prajem veľa síl. A dcérke Kike držím palce. Ako sa má?

adamko69
30. srp 2009

Ahoj penny dakujem pekne,nech tvoje modlitby budu vyslisane.co sa tyka sil mam ich malo ale musim byt silna kvoli Adamkovi a este mojim 3detom ktore ma tiez potrebuju.Co sa tyka Kristinky,citala som ze samama aj o nej pisala je to jej krsnatko ta sa ma dobre nastupuje do 1.rocnika,je to specialna skola pre hendikepovane deti,tak uvidime ako jej to pojde,navstevujeme pravidelne kontroly u neurologa,rehabilitacie rozne liecebne pobyty takze tak jednoduche to nemam ale su to moje deti a co nespravi mamka pre svoje dieta zvlast ak je chore,chcem a snazim sa aby to bolo este lepsie,ale momentalne ma najviac trapi moj Adamko,nech mi vyzdravie aby som si ho mohla co najskor vziat domou.Boze pomoz mu a daj nam ho rychlo domou.Dnes ideme so samamou za nim tak uvidime co nam povedia dufam ze len dobre spravy.