Říkáte dětem, že je máte rádi?

1eso1
23. led 2020

Ahojte,
jen taková diskuze na odlehčení. Poslední dobou když se podívám na nějaký film, tak rodiče dětem před spaním říkají, že je mají rádi. Tak mě napadlo jestli to tak funguje i u někoho tady. Přiznávám, že já jsem to od rodičů nikdy neslyšela. A nemyslím si, že by mě to nějak poznamenalo. Věděla jsem to, aniž by mi to museli říkat. Myslíte, že je důležité to dětem říkat?

madbetka
23. led 2020

Ano, říkám jim to každý den, nejen před spaním. Děti potřebují vědět, že jsou milované a i když jim to dáváme najevo mnoha způsoby, ne ze všech je to dítě schopné rozšifrovat. Některé děti to slyšet potřebují, jiné ne tak nutně, ale rozhodně to žádnému neuškodí 🙂
Zrovna jsem dočetla knížku Děti a pět jazyků lásky (mám moc ráda i Pět jazyků lásky, tu klasickou). Je to skvělá knížka, moc doporučuji!

katkagabinka
23. led 2020

Já to říkám, už 25 let. Sama jsem to od našich takto přímo neslyšela, i když vím, že mě rádi mají a nikdy jsem se neměla špatně. Ale mě samotné to chybělo. Tak to říkám, vždy jen tak, a je jedno, jestli večer nebo ráno .😇

petikamaminka
23. led 2020

Říkáme. Nevidím důvod jim to neříct. 😘

summer2012
23. led 2020

Říkáme si to navzájem, klidně i několikrát denně, prostě tak, jak to cítíme...mě to vždy pohladí po duši, když mi to některý z kluků řekne a věřím, že oni to mají stejně....nejsou to pro nás prázdná slova, prostě se máme rádi 😉

marketa11112
23. led 2020

Rikam to detem stale. Od nasich jsem to neslysela a chybelo mi to.

nelinecka1
23. led 2020

Taky říkám a dost často. I když něco provede, tak ji seřvu a až ji to vysvětlím, tak ji řeknu, že ji i tak miluju😍Ani si nevzpomínám, jestli mě to naší říkali, taťka nejspíš ne, je to takový brucoun. Ale i tak vím, že mě má rád.

sudylichozrout
23. led 2020

@1eso1 Ano, rikam to holkam kazdy den. Ze jsou moje lasky a ze je mam moc rada 🙂

jaja01k
23. led 2020

Každý večer před spaním chtějí kluci pusinku a “čtení do ouška”, což zahrnuje i to, že jim řeknu, že je mám ráda. Ale říkám jim to i při jiných příležitostech. Já si myslím, že to důležité je.

gingerbread
23. led 2020

Mám teprve rocni holčičku a říkám ji to porad už od doby co byla u mě v bříšku a budu ji to říkat vzdycky 🙂 stejně tak to říkám manželovi a celé rodine...myslím,že i když to někdo nepřizná,tak každému to udělá radost a souhlasím s příspěvky výše,že obzvlášť děti at v jakémkoliv věku to potřebují slyšet...

ai30
23. led 2020

Taky to rikam, nemam na to nejake casove pravidlo, proste jim to reknu, kdyz citim, ze jim to chci rict, nebo ze by to v tu chvili mozna potrebovali slyset.

1eso1
autor
23. led 2020

Díky za příspěvky. Trochu jsem si připadala jako blázen... Netuším ani od jakého věku jsou děti schopné to vnímat. Ale souhlasím. Je důležité jim to říkat. Aby věděli, že nikdy na nic nejsou sami

klea81
23. led 2020

Ano, máme takový rituál každý večer po pohádce: "Dobrou noc, mám tě ráda a hezky se vyspi." Pohladím, odejdu.

neomenia
23. led 2020

Taky říkám.

papousekpaja
23. led 2020

Na vlastni dite si jeste par mesicu pockam, ale rikam to svemi 3 letemu synovci rikame si to tak proste v rodine i mezi sourozenci a nasi mamkou. Mame se radi, tak proc si to nerict.

mariegroth
23. led 2020

Ano, rikam to miminku od narozeni. Od rodicu jsem to nikdy neslysela a chybelo mi to.

vladienka
23. led 2020

Ano casto jej hovorim ze ju moc lubim a mala 2,5 roku mi povie ze aj ona mna 🙂 najkrajsie chvile

kristyn.g
23. led 2020

Já jo. Říkám mu že je moje láska největší na světě. Miláček. Že ho moc miluji. Já jsem slýchávala že mě mají rodiče rádi. Tedy od mámy a ne tak často. Vliv zahraničí pozoruji v tom že já synovi říkám že ho miluji. Když mu řeknu že ho mám ráda tak mi to přijde takové jako málo ,😁

zlatik1
23. led 2020

Říkáme to každý den i jen tak.. Doma jsem to vůbec neslyšela a hodně mi to chybělo to říkat i v dospělosti a neuměla jsem to

sayast
23. led 2020

Od narození oběma několikrát denně opakuji že je miluji a zbožňují. Oni mi to také říkají každý den 😍. Z dětství si nepamatuji že by mi to mamka říkala, i když to zjevně dávala najevo, ale slovy si to nevybavuji 🤔

gruyerre
23. led 2020

@1eso1 myslím, že je důležité to říkat. Říkám jim to vždy před spaním, vždy, když dávám syna do školky a taky to říkám dětem během dne, kdykoliv mi to napadne. Myslím, že to slyší rády. Já mám taky radost, když mi říkají, že ony mě taky.

zmrzlinka
23. led 2020

Ano ❤

podaji
23. led 2020

Říkám jim to každý den že jsou moji miláčkové největší. A že je miluju úplně nejvíc na světě. Každé ráno si dáváme (4roky a 1,5rok) pusinku na dobré ráno a objmeme se mazli mazli 😉 takže když pak přijde starší uprostřed hry na hřišti že jsem jeho miláček a moc mě rád zamacknu slzu. A mladší? Ten když vidí že se mazlim se starším, honem rychle běží k nám a začne nám dávat pusinky. Od našich jsem to moc jako malá neslyšela. Až teď co mám děti. 👍

barulina
23. led 2020

Říkám dceři několikrát denně že ji miluju a že je me vše. Ona kolikrát jen tak během dne řekne to samé me. Hodně se mazlime a city si dáváme najevo

kaja2016
23. led 2020

@1eso1 Nevim, ja to rikam a tez, ze jsem na dceru pysna ci hrda. Prijde mi, ze si o to rekla sama, ze mi to zacala rikat sama a tak to vlastne oplacim. Mozna ze to videla v telce.-) Me to tez rodice moc nerikali, spis tata, je to prijemny , to slyset.

lilian2111
23. led 2020

Ano denně. A ne jednou ☺️ Děti potřebují cítit a vědět že je máme rádi. Vždyť jak to zahřeje nás, když nám někdo řekne “mám tě rád/miluju tě”. Mají to stejně a možná ještě víc než si myslíme 🙂

dk123
23. led 2020

Já jim furt říkám, že jsou moje lásky a že je miluju. Já to od rodičů snad taky nikdy neslyšela. Jestli jo, tak možná od každýho jednou. Přitom mi to přijde přirozený to říkat.

ajja87
23. led 2020

Taky říkám, přes den při různých příležitostech a pravidelně každý večer před spaním.Nejkrasnejsi bylo, když to moje dvouletá dcera poprvé řekla sama od sebe, přiběhla,sedla na klín, objala a řekla ,,Maminko, mám tě láda,,... ještě teď se mi che při té vzpomínce brečet.Jinak co si pamatuju,tak naši nám to nějak neříkali, možná jen takový to ,,ale vždyť tě máme rádi,, A nevím jestli to má nějak s tím spojitost, ale prostě přestože vím, že mě mají rádi, že je mám ráda i já,tak prostě nedokážu jím tu lásku vyznat, říct jim teď mám vás ráda,obejmout je, dát jim pusu......ani třeba k narozeninám,prostě mi to přijde divný, zvláštní,.... možná je to fakt tím, že nás k tomuhle nikdy nevedli.

lenatko91
23. led 2020

Mně to matka neříkala a myslím, že to byla jedna z věci, které mě poznamenaly.. Takže dceři to říkám často, že ji maminka a tatínek milují, že tu pro ni vždycky budeme.. zatím z toho ještě nemá rozum, ale budu jí to říkat hodně často. Myslím, že někteří lidi to slyšet nepotřebují, stačí jim tu lásku cítit z péče té maminky a pak jsme my citlivější, kteří to čas od času potřebují i slyšet

moly001
24. led 2020

@1eso1 také to svým chlapeckum říkám denně, několikrát. Starší syn mi také kolikrát řekne jen tak, že mě má rád...pohladí to na duši ..😍. Maminka mi to také jako dítěti před spaním říkávala, společně s pusou na dobrou noc.

leilinka1234
24. led 2020

Naši mi to neříkali, též mi to chybělo. Mamka není ani kontaktní typ, takže neznám ani pohlazení. Taky naše vztahy nebyly ideální, cestu jsem si k sobě našly až když jsem byla dospělá. Naším dětem to říkáme pořád. Že je milujeme, že jsou naše štěstí a že je máme rádi 🙂 když se přijde starší pomazlit a řekne "mám tě ráda, mami", tak teču blahem 😍