Změnili byste počet dětí, které máte?

beatty
10. bře 2020

Kolik máte doma dětí? A litujete někdy toho, že jste si nepořídili další, nebo naopak nezůstali u původního počtu?
Nevím jak jinak dotaz formulovat, ale zajímají mě pocity a zkušenosti přímo z praxe. ;)

jaja01k
10. bře 2020

@beatty Já jsem si moc přála mít tři děti. Mám dvě, třetí už s největší pravděpodobností nebude, a je pro mě docela těžké se s tím smířit.

konidana
10. bře 2020

ne nezměnila, dva je akorát. Akorát kdyby mi někdo řekl předem, jak to bude náročné, tak asi zůstanu u jedináčka, jako jsem byla já 😅

g_m
10. bře 2020

S manželem jsme se shodli, že by nám stačila starší dcera, ale nikdy jsem nechtěla doma jedináčka, tam máme druhé. Ale mám toho plné zuby a nebaví mě to. Nicméně když vidím, jak se mají rádi a že už si spolu dokážou trochu zahrát, tak jsem ráda. Takže jsem pořád 50 na 50, jestli jsme udělali dobře.

konidana
10. bře 2020

@g_m jj udělali jste dobře, být jedináček je opruz (ale klídeček 😉 )

shakira007
10. bře 2020

@beatty ja mám 2, a jsem zane štrašne vděčná, ještě si plánují pořídit tak 3

herminka
10. bře 2020

Máme 3 a jsem spokojená, neměnila bych.

ola42
10. bře 2020

Máme tři kluky, chtěl bych holčičku, manželka už nechce, ale to chápu, byl jsem u všech porodů, poslední dva měli přes pět kilo, bylo mi manželky moc líto, ale zvládli jsme to, máme tři nádherný chlapáky, na které jsem patřičně hrdý, i na manželku která to bravurně zvládla. Nu což, budu švagrovi rozmazlovat neteřinky 🙂

svha
10. bře 2020

Původně jsme doma měli mít jedináčka, osud chtěl jinak, máme děti dvě a jsou to moje poklady,i když teď oba nemocní

nazka
10. bře 2020

Máme dvě holky, moc bych chtěla ještě třetí dítě. Nějak se neumím srovnat s tím, že je to naposledy. Manžel nechce ale ani slyset. Budu se s tim muset smířit.. I když stále doufám, že se to změní.

nazka
10. bře 2020

Ještě chci dodat, že první těhotenství pro mě bylo blbý, měla jsem preeklampsii. Teď bych měla další cs, co není procházka růžovým sadem. a nikdy jsem nechtela mít děti. A přes to všechno se to u mě změnilo a vidím v tom smysl.

alkuska
10. bře 2020

Hackuju se.

odula
10. bře 2020

@beatty ja bych chtěla pět. Začít dřív a mít pro ně zázemí dostatek prostředků. Kdybych byla mladší a měli jsme víc peněz tak vůbec neváhám ☺

not_blond
Autor odpověď smazal
Zobraz
petulejan
10. bře 2020

Já lituji že jsem neměla dítě dříve. To bych měla klidně dvě. Teď mám dceru a v 38 letech už jsem tak pohodlná,že druhé nehrozí 😊

monaluza
Autor odpověď smazal
Zobraz
monaluza
10. bře 2020

@nazka jj, mam to uplne stejne, jeste bych chtela ke dvema klukum holcicku, clovek ma prece vyzkouset vsechno 😉

lennus
10. bře 2020

@beatty Máme dvě, stále mě láká třetí. Přijde mi to se dvěma jednoduší než s jedním v mnohém. I když jsou o 4,5 a já chtěla nižší věkový rozdíl, už se zabaví i spolu, mladší bude mít 2. Nikdy jsem nechtěla jedináčka a sama škemrala rodiče, že chci sourozence, mám bráchu o 4,5 roku mladšího.

Mě by zajímalo, jestli rodiče se třemi dětmi někdy litují, že nezůstali u dvou? 😆

kesurka
10. bře 2020

Já nelituji☺

kacenka115
10. bře 2020

@beatty vezmu to taky z druhé strany. Jsem ze šesti dětí, a i když to nebylo lehké ani pro nás ani pro rodiče. Nepochybuji, že až na nějaké momenty a období, tak toho naši nelitují. Hlavně teď, když jsme už všichni dospělí. A já si teda nedokážu představit život v menším počtu. Hlavně ty dva nejmladší miluju nejvíc a nedokážu si život bez nich představit. ;)

irena1111
10. bře 2020

@beatty vždycky jsem chtěla dvě děti a to nejlépe kluka a holku a to se mi i vyplnilo. Jsem spokojená a neměnila bych.

ninive211
10. bře 2020

Vždy jsem chtěla dvě děti a mám dvě děti a vím, že je to konečná, po třetím netoužím já ani manžel. Nejen vzhledem k našemu věku a možnostem bydlení. Máme páreček, takže není ani nějaká ta touha "po tom druhém pohlaví", ale nikdy jsem nějak výrazně páreček nechtěla, spíš jsem měla takový sen mít dvě holčičky - princezny. Jen v jednom krátkém období v životě jsem začala "hysterčit", zda opravdu děti dvě, zda si je budeme moct dovolit...bylo to ze začátku pracovního života těsně po studiích, kdy člověk neměl jisté bydlení a pracovní uplatnění bylo vcelku mizerně placené (nastupovali jsme do práce v době ekonomické krize před 10-12 lety).

katkagabinka
10. bře 2020

Někdy mě mrzí, že jich nemám víc. Sice jsem na ně sama, ale fakt bych neměnila.

ola42
10. bře 2020

@lennus Já tedy ne, i když je to někdy dost náročné

lennus
10. bře 2020

Holky a jak hodnotíte rozdíl a skok ze dvou na tři?

veruuu_kubesovic
10. bře 2020

@lennus to by mě samotnou zajímalo, mám 2 a toužím po třetím prckovi....

veruuu_kubesovic
10. bře 2020

Mám 2 děti - 5letou dceru a 22měsíčního syna a ještě mi nepřipadá, že jsme komplet a chceme ještě třetího prcka, ale s tím končíme, myslím si, že 3 děti mi budou stačit (sama z nich pocházím) 🙂

kexina
10. bře 2020

Změnila bych hned. Mám jedno a vím, že druhé už nikdy nebude a taky vím, že se s tím nikdy nesmířím. Ale není to otázky volby, ale jasně daná věc, takže není k ničemu nad tím přemýšlet.

kesurka
10. bře 2020

@lennus strašně záleží na věku těch starších. Já si nadělala postupku, v době, kdy jsem měla děti 4 a 3 přišlo třetí. A to byl masakr. Ale zpětně to zas hodnotím jinak. Byl to sice záhul neskutečný, ale teď jsou ti tři fakt parťáci. Jen mě někdy mrzelo, že nemám tři ruce na nosení a tři strany, ke kterým se dá přilehnout, když se chtějí všichni tulit (ale to je dodnes🙂 teď čekáme čtvrté, když nejstarší má 9,5 a nejmladší bude 5 a jak už jsou všichni ve škole, školce, je to už o něčem jiném.

theuska29
10. bře 2020

Mám doma jednoho špuntíka 🙂 Chtěla bych páreček. Pokud se druhá povede holčička, tak stačí dvě. Pokud to bude zase chlapák, zkusíme to do třetice 😅

zuzkasim
10. bře 2020

@lennus Nikdy jsem nelitovala, že jsme nezůstali u dvou, máme tři. Ale jeden byl teď týden pryč (to se moc často nestává) a byl to obrovský rozdíl, doma takový klid, mnohem méně práce, dokonce i víkendové akce jsme si jako čtyřčlenná rodina užili úplně jinak, víc v pohodě. Tak jen takový poznatek, že je sakra rozdíl mít dvě nebo tři děti🙂

niski
10. bře 2020

já jsem chtěla ještě jednu holčičku, ale nakonec jsme se doma dohodli, že 4 děti stačí 🙂