Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

zibi
9. črc 2010

@lauritka no ved ja tomu tiez nechapem..ale sex sme pre istotu mali hihi..no ja nehcapem..
ale beriem aj duphaston tak mam 36,8 z neho ale aj bez duphastonu mi stupla teplota..mala som 36,6 asi rozdiel..lebo duphaston som zacala brat az po zvyseni teploty..tka si mysim ze duphaston ju este vyssie podporil..
takze si myslite ze ovu bola?? a mozhla by som byt aj tehotna myslis..boze ved tak sme sa snazili skoda by bola 😀
inak tiez som nad tym rozmyslala ze moj sa nevyzna...
ked mi povie ze vajko vydrzi tri dni a spermie jeden tak mi to stacilo..a urobila som si obraz.. 😀

zibi
9. črc 2010

@riana12 rianka ved to ked mi povedal ze spermie vydrzia jeden den a vajko tri tak sa podla mna hovno do toho rozumie..a len ma pcha do centra..ble.. 😝 nech sa da vypchat..
aj ja si myslim ze ovu som mala lebo by sa mi teplota nezvysila...ved anovulacne cykly predsa nemaju zvysenu teplotu...nei?

lauritka
9. črc 2010

@zibi no lekari nie su bohovia, aj oni sa mozu mylit 😉 ver svojmu telu.
mne duphaston teplotu nejak extra nezvysuje. 🙂 tehu kludne byt mozes , uz len vydrzat aspon 10 dni 😀

zibi
9. črc 2010

no mas pravdu..a on mi tam aj daco ukazoval taka gula to bola 😉 a aj to meral ze 25mm tak uz fakt neviem..ale aj tak si myslim ze je to divne lebo teplotu by osm nemala zvysenu..keby som mala anovulak nie..??takze to moze byt zlte teliesko..a to zlte teliesko je uz z prasknuteho folikulu??ci ako to je bo sa v otm nevyznam 😎

lauritka
9. črc 2010

ano , zlte telisko vznikne z folikulu a produkuje progesteron, ktory zvysuje BT. 🙂

anovulak takto nevyzera 😉 len bud kludna a meraj dalej.

zibi
9. črc 2010

@lauritka joj dakuejm..boze ale to co su za odbornici..inak kamoska ho tiez ma za lekara..bola na operacii cysty a teiz ju tak vyplasil ze to nevyzera dobre ze to je zla cysta..a nakoniec otehotnela bez problemov..plodla mna on sa do tych veci nevyzna...nie je odbornik na take veci.. 😒
no a nemas nejaky link na anovulak?

zibi
9. črc 2010

@lauritka cize zlte teliesko moze ostat este vo vajecniku a aj take velke?? 😝 ako mi on povedal?bo on mi povedal ze nepraskol

zibi
9. črc 2010

@lauritka a lauri povedl mi este ze mam peknu sliznicu pekne narastenu no chapes??ved pir anovulaku nei je narastena..z coho by narastla??ja nechapem..to asi aj ja uz mozem robit gynekologicku... 😀 😀

lauritka
9. črc 2010

@zibi skus pozret na fertility v galerii grafy, ked das search zadaj si anovulatory a vyhodi ti anovulacne grafy
ale tvoj tak nevyzera, lebo tie skacu hore dole...

ak sa teplota bude drzat hore dalsie dni, tak si nerob starosti....este ma napadlo, ze si mohla mat dva foliky, jeden praskol a druhy mozno fakt nepraskne, ale potom sa zvrasti a odide s MS..
tazko povedat no, co vlastne videl---

zibi
9. črc 2010

no to hej..ale povedal ze anovulak.. 😒
a vtedy vididel len jeden..lebo mi povedal ze jeden mesiac z jedneho a druhy z druheho..
no kaslem na to..nebudem stsresovat..aspon viem ze tehu nie som a nebudem sklamana.. 😝

lauritka
9. črc 2010

hej jasne, jednoduche je im povedat, ze anovulak. 😠
uvidis teploty, to je smerodatne.

zibi
9. črc 2010

no ved to mi ide na nervy...anoulak a folikul ako delo...a tak ..no neviem..ale budem brat duphaston...no hej moja teploty su smerodajne..aj ked som dost prekvapena lebo teplota dnes 36,8 tak som skoro odpadla.uvidime co zajtra 🙂
a ty ako?

zibi
9. črc 2010

@lauritka lauri tu je este moj graf neviem ci si videla... 😉

lauritka
9. črc 2010

no ja som tiez po ovulke, takze nastava obdobie cakaniaaa 🙂

zibi
9. črc 2010

@lauritka a kolko dni mas?po ovule?

zibi
9. črc 2010

@lauritka kedy mam prestat s duphastonom na 25dc?

lauritka
9. črc 2010

@zibi ano10 dni stacii

zibi
9. črc 2010

@lauritka dakujem za rady moja ozvem sa zajtra a ked nestihem lebo ideme na svadbu tka dam vediet ako som dopadla ved v pondelok som tu ako na koni 😀 drz sa aj ty..ved mozno budeme v rovnakom mesiaci tehu a budeme si radit tehulkovsky uz v rovnakom termine..tak pa a bru noc..utekaj bubat..vela hodin hihi 😀

zibi
9. črc 2010

ale prsia ma zacali boliet no chapes??ale ozaj pa

sarafortuna
10. črc 2010

zibi, zibi, zibi..... vidím, že znižuješ si tým šancu...
fakt kľuďánko...veď hádam nemáš 38rokov 😉 😉 😉 či hej? 😎
telo ženy je naštelované tak, že v čase stresu a nepohody "štrajkuje" aby ženu ochránilo...
týka sa to i menštruácie, ovulácie i otehotnenia... proste keď sa telu nezdá, že je žena v pohode tak sa snaží robiť všetko preto aby k otehotneniu nedošlo - lebo to je zátaž....
Ak to budeš veľmi intenzívne prežívať, tak sa rozvieti kotrolka "pozor, žena v strese" 😉 😉 😉
vnútorná pohoda, viera že to čoskoro vyjde... nepočítaj či mohli prežiť spermie a pod...

to je moja rada, možno som ťa naštvala...no takto sa k tomu snažím pristupovať aj ja...lebo vlastné aj cudzie skúsenosti mi hovoria, že niektoré veci sa natruc nedejú tak ako by sme chceli...

pajinka111
10. črc 2010

AHOJÍK VŠEM HOLKÝÝÝ
😉 holky ,já už su z těch duchů celá zmatená!!! ,te 😲 ntokrát to vypadalo,že ani ovulka nebyla,pak když sem čekala na ms,tak možná ovulka byla.. 😕 dnes mi sice teplota stoupla,ale šla sem spát až po 2hod ráno a čím později jdu spát,tím mám pak vyšší teplotu..ovsem na testu je duch ,tentokrát NEBYL ANI PREGNYL ,su 😨 teprve 10DPO,ale test byl citlivost 10,test sem ani dělat nechtěla,ale máme jít des na oslavu,jestli mám něco pít..tak fakt nevím to by byla fakt haluz
Ten první je ještě moký ten druhý je po uschnutí a jde vidět ještě líp než před tím..hned na první pohled.. ..dělá vám mamatest 10 takové duchy?
😲
dost mě bolí břicho jako by se měla spustit ms..když sem namočila test tak byl celý růžový,pak postupně bělal,ale do půl minuty tam byl stín a když uschnul,je vidět ještě víc..
jediný co si říkám,že sem za ty roky co sme se kdy snažili otěhotněla všeho všudy 3× a z toho jednou v červnu a 2× v červenci,jinak nikdy nic,z července mám dcerku..
chodila jsem až do 19dc na měření a folíky nic ,byly tam teda 4,ale úplně maličký,neměl ani jeden ani 1cm a to sem kvuli hormonálnímu profilu nesměla brát 2 cykly clostil ani utroš.. a bez clostilu většinou nic nenarostlo
navíc naposlaedy mudr říkal,že přirozeně to bude už asi marné,že mám chlapa přemluvit na IVF,že moc šancí už nemám..
navíc neberu ten utroš,vždycky sem měla nízký progesteron,tak nevím či ho nasadit nebo co mám dělat?
http://www.fertilityfriend.com/home/2d39c0

sarafortuna
10. črc 2010

@lauritka AHOJ
si tu aj na tom druhom portáli...? ja som si už zvykla na kona, tu sa mi viac páči...
ale už chodím iba sem-tam... chválabohu...
Ja už nejako kašlem na otehotnenie... ☹ už som skeptická, chcem mať zatiaľ aspoň normálny cyklus a hlavne vyriešiť to moje pobolievanie podbruška a vaječníkov + zápacha, ktorá s tým možno súvisí...čakám na kultiváciu na ureaplazmu a pod. - bral mi 2 stery, tak keď už tam nič nebude, tak ja veru neviem...som 3 mesiace po kyrete a čím ďalej tak je moj cyklus horší... ☹ ☹ ☹ z tohto som asi najsmutnejšia...keby som mala pekný cyklus ako predtým, tak vydržím čakať aj rok na bábätko...ale takto - ani krámy, ani ovulka...podbruško bolí, hlieny raz sucho, raz nejaké čudné, krčok sa mení ako sa mu chce...
Musím sa ukľudniť... znormalizovala som cyklus aj predtým, musím to dokázať aj teraz, nie? môj dr. stále melie o vitamínoch, mineráloch a psychickej pohode... 😔 😔 😔 Tak to musím veru už zmeniť, chcem schudnúť...posielam si prihlášku na DPŠ, v jeseni sa sťahujeme do vlastného domčeka, v zime hádam pribudna aspoň malý labradorik - jednoducho už neplánujem že budem tehotná, keď to príde tak to príde...
sorry, asi som sa potrebovala zveriť...
Lauri, inač maš moj obdiv a vždy si pomyslím na teba, že ty už tak dlho čakáš a máš "ako-tak" stále triezvu hlavu, a keď nič, tak aspoň pomôžeš iným kočkám... tiež si môžeš založiť poradňu pre snažilky... 😀 😀 😀 😀 😀

Všetkým vám prajem veľa trpezlivosti, lásky a šťastia lebo v poslednom čase už ani nemôžem pozerať správy...čo sa to všetko deje okolo nás... nech to ostane OKOLO NAS.
Krásny víkend všetkým a veľa optimizmu, ja ho idem hľadať 😀 😀 😀 😀 😀

sarafortuna
10. črc 2010

@pajinka111 no veru duch tam je....
zvláštne, ale graf nemáš nejaký blbý, takže v pohode 😉 vyzerá to nádejne... 😉 😉
ach jaj, držím palce... na oslave radšej nepí červené vínko, iba biele 😉 😉

pajinka, takéto debilné cykly sú najlepšie na otehotnenie, lebo si myslíš že neni ovu a že už prídu krámy a si kľudnejšia...tiež som ostala tehu pri takom už "odpísanom" cykle...

a ver tomu testu, resp. ešte ho zajtra zopakuj... ak nebol pregnyl, tak čo iné by ti mohlo ukázať //? 😉

pajinka111
10. črc 2010

@sarafortuna
no já každej cyklus hlídám,měřím BT,lítám několikrát za cyklus na UTZ a nic..tenkrát sem taky vždycky otěhotněla,až co sem to pravidelné hlídání vzdala a vždycky sem otěhotněla až dost později,moje ovulka asi bývá až hodně později a asi ta vyvolaná hormonama se tělu prostě nelíbí..
ted sem fakt čekala na krámy a furt sem počítala,že příští cyklus mi plodné dny vyjdou zrovna na týdne kdy u nás bude spát asi 8 lidí,takže nic nebude.. 😖
já mám strach že po těch letech marného snažení je to falešně pozitivní test,ale žádné léky ted 2 cykly neberu,tak nevím 😨

lauritka
10. črc 2010

@sarafortuna chodim aj tam aj tam 🙂

a dakujem, za obdiv, ale ja mavam tiez depky a velke, len ja som silna osobka, takze bojujem dalej.
ved som nejaky byk 😉
ako pises, dobre je dat sa do kludu 🙂 a pajinke tiez nevideli dominantny folik a asi je tehu...takze tolko k tej folikulometrii hihihihih-. 😝

paji pisala sopm ti, je to tam podla mna, aj dnesny vzostup je super 😉 drzim palce- 😵

lauritka
10. črc 2010

no a moje drozdiky uz vyleteli, tak im prajem vsetko dobre a nech su stastne a volne 😵

sarafortuna
10. črc 2010

@lauritka
veď ja viem, že máš aj depky 😉 😉 ale proste si sa na koníka nevykašľala a proste ideš stále odznova... veď čo iné nám ostáva, nie? 😉 😉 😉

sarafortuna
10. črc 2010

@pajinka111
veď práve o to ide... preto dr. nemajú veľmi radi také ženy,čo sa stále sledujú a pod... a veru my sme poniektoré riadne maniačky... sledovať áno, ale s odstupom a nadhľadom...
moja kámoška sa na snažilkovanie na chvíľu vykašlala a teraz ponúka dovolenku do turecka, lebo je tehu a radšej nechce ísť... to sú proste, také veci mimo logiku, mimo naše chápanie... ale racionálne to vychádza tak, že za tým je proste PSYCHIKA... kľud, pohoda, "netlačiť na pílu" ako vraví môj dr. a bude to... 😀 😀 😀

joj, som normálne potešená z tvojich // a mám aj lepšiu náladu - veľmi držím palce nech to pekne a dobre skončí... 😉

lauritka
10. črc 2010

@sarafortuna no aspon tu sa vykecam a ukludnim 🙂