Bazálna teplota klesá

romi10
11. lis 2018

Ahoj 😊 čo si myslíte o mojom grafe? S priateľom sa snažíme o babatko.. už par dni pociťujem bolesti v dolnej časti chrbta a snažím sa merať aj bazálnu teplotu.. pred 3 dňami som mala veľmi hustý biely, čiry ťahavý hlien a na druhý deň bol veľmi hustý ale biely neťahavý. Dnes mam vodový vytok, pobolievanie v ľavom vaječniku a BT klesá, myslíte že môže prichadzať menštruácia alebo? V meraní BT som nová 😊

lachtanice86
11. lis 2018

@romi10 po 5ti dnech i kdyby to náhodou vyšlo ještě nejsi ani těhotná. A navíc ten graf se mi nezdá. Ty teploty před ovulaci jsou docela vysoké. Poovulační by měly být vyšší než před ovulaci. Navíc jak dlouhé máš cykly?

sudylichozrout
11. lis 2018

@romi10 po ovulaci se teplota drzi nahore v tzv. dvoufazove krivce a pred ci behem menstruace klesa. Pokud zustane nahore vice nez 18 dnu, je tehotenstvi hodne pravdepodobne. Nekdy byva jednorazovy implantacni pokles cca ten tyden po ovulaci (trifazicka krivka). Tohle je ale zvlastni. Vypada to, jako kdyby ovulace nebyla. Takhle lita teplota pei anovulacnim cyklu. Chvili nahoru, chvili dolu. Chce to sledovat vice cyklu, abys z toho neco vycetla.

romi10
autor
11. lis 2018

@lachtanice86 ahoj 😊 moj najdlhsi cyklus v lete bol 35 dni potom dalsie 3 cykly boli okolo 27 az 30 dni 🙂

romi10
autor
11. lis 2018

@sudylichozrout ahoj 🙂 ďakujem za odpoveď, budem to naďalej sledovať, len ma prekvapilo že to znovu klesá 🙂 a môžem sa spýtať? Aj pri anovulačnom cykle bývajú ovulačne priznaky? Hlien, bolest v podbrusku a makky krčok? 😊 Skúsim si další cyklus zakúpiť aj ovulačne testy 🙂

romi10
autor
11. lis 2018

@sudylichozrout + aj prsia som mala citlivé, občas ešte zacítim jemne pichnutie 😊

sudylichozrout
11. lis 2018

@romi10 Covece, ja to nevim, nikdy jsem ovulaci nesledovala, tehotnim i po pujceni zubniho kartacku. Litaji tu vsude mozne odkazy na docela zajimave stranky, ktere se te bazalce a vsemu kolem ovulace venuji. Takze jsem to vycetla z toho 🙂

hermij
11. lis 2018

@romi10 Romi, kde měříte? Pod jazykem nebo v pochvě? Přibližně ve stejnou ranní hodinu po probuzení? Výkyvy do dvou hodin? Tato křivka zatím ovulační není. Ale to pobolívání podbřišku a pokles teploty by právě mohly značit, že ovu brzy dorazí. Navíc se i změnil hlen. Čím mokřejší, vodovější, průhlědnější či taženější je hlen, tak je plodnější a doprovází ovulaci. Naopak takový bělavý, krémový, klidně i tažný, ale hustší značí nástup plodnosti po menstruaci, anebo pak zase nástup neplodného období po ovulaci. Takže neztrácet naději, dál měřte a držím pěsti 🙂

romi10
autor
11. lis 2018

@hermij merám v pošve a meriam priblizne o 6:30 🙂 aj ked tieto pocity mam uz asi tyzden, a hlien ako keby sa striedal, raz je husty biely na druhy den vodovejši, ťahavý, znova kremovy husty a tak ďalej 🙂 ďakujem budem to sledovať, snaď sa to bude zlepšovať 😊

luccssa
13. lis 2018

Odporucam "papierove" zaznamy... nerobte to cez apky... zbytocne vas to bude mylit "predpokladanymi datami" (t.z. priblizne kalendarne udaje o tom kedy by mala prebiehat ovulacia etc.)

romi10
autor
14. lis 2018

@luccssa vďaka, skusim aj tak 🙂 napr. dnes som nala mat uz aj MS a teraz ráno som si namerala BT 36,8, drzala sa nizsie a vcera a dnes je takto vyssie 🤔 ja už neviem...

hermij
14. lis 2018

@romi10 Kdyžtak nahrajte křivku. 36.8 už vypadá na proběhlou ovulaci 🙂 Po ovulaci se rychle vyplavuje větší množství progesteronu, který právě zvedá bazální teplotu. Není na tom žádná věda, jen se bohužel takové základní znalosti ženského těla ve školách neučí a žena si je musí dohledávat, pokud má zájem :(

romi10
autor
14. lis 2018

@hermij takto to zatial vyzerá 🙂 chcem sa v tom naučit orientovať, dúfam že mi to časom pôjde 😊😊

hermij
14. lis 2018

@romi10 Nadcházející 2-3 dny by měla být teplota vyšší. Může klesnout, ale jen 1x, pak by se měla držet nahoře, to bude potvrzení ovulace. Také je dobré pozorovat hlen (žádné hmatání na čípek, stačí při návštěvě toalety kouknout, co je na kalhotkách (intince), pokud tam něco je. Více: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Pokud o to máte zájem, můžu Vám doporučit skupinu na Facebooku: Přirozená antikoncepce, kde se ženy symptotermální metodě věnují.

romi10
autor
15. lis 2018

@hermij dnes mi vysiel aj pozitivny ovulacny test 🙂 skusila som hned rano a aj teplota bola 37,0.. aj ked mam dnes 26 den cyklu, dosť neskoro som ovulaciu teda mala 🙂 ale už aspoň budem približne vedieť budúci mesiac 🙂

luccssa
15. lis 2018

romi10... tie teploty mozu zostat vysoke aj pocas prvych dni dalsieho cyklu (tz. krvacanie a stale "vysoka" teplota)... je to bezne a znamena to, ze este stale prevlada progesteron aj napriek tomu, ze nedoslo ku koncepcii... ak teploty pretrvavaju dlhsie ako tyzden po dalsieho cyklu je mozne, ze ide o tehotenstvo... tz. krvacanie nie je potvrdenie ani vyvratenie tehotenstva... podstatna je teplotna krivka... pozor na ovulacne testy... pozitivny je len vtedy, ked je testovacia ciarka vyraznejsia (najmenej rovnaka), odtiene pred tym potvrdzuju negativitu...

luccssa
15. lis 2018

Cas od ovulacie do konca cyklu (lutealna faza) je vzdy rovnako dlha... meni sa len dlzka prvej fazy...

luccssa
15. lis 2018

Poslite mi zaznamy vasich teplot... skusim Vam zakreslit hladiny... ak mate viac mesiacov odoslite aj tie... idealne je ked validne merate aspon 3 cykly..

romi10
autor
15. lis 2018

@luccssa praveze boli ciarky takmer rovnake 😊 len sa čudujem ze aj tak neskoro moze byt ovulacia, ak to bola ovulacia 🤔 uvidíme teda čo z toho teda nakoniec bude...teraz je tri dni ide postupne hore 36,7, 36,8 a dnes tych 37,0

luccssa
15. lis 2018

Ovulacia moze nastat aj na 30 den😊...

luccssa
15. lis 2018

Tz. Folikularna/prva faza cyklu moze byt rozne dlha... druha faza cyklu/lutealna pokial nedojcite ma vzdy rovnaku dlzku a musi vydrzat najmenej 10 dni... aby endometrium vydrzalo a mohlo sa tam uhniezdit oplodnene vajicko

romi10
autor
15. lis 2018

@luccssa tak uvidíme ďalsie dni ako sa to bude meniť 😊 zacala sa merat minuly cyklus niekedy az ku koncu takze to sa neda asi dobre pouzit a tento cyklus môžem poslať 🙂

luccssa
15. lis 2018

Btw... ten ovulacny test si robte nie rano ale okolo obeda (cca 12-15:00) kedy je hladina lutealneho hormonu najvyssia... ak sa chcete testovat LHtestami (u Vas s cyklami cca 27-35dni) treba zacat priblizne na 7.den a merat vzdy o 14:00 az kym nenarazite na pozitivny vysledok (a potom negativny- ak chete tehotenstvu predist)... 2-3hodiny pred testovanim nepite...

luccssa
15. lis 2018

Ja by som tu zakreslila dolnu hladinu na 36,6 a hornu 36,8... 13.11.2018 by som zakrealila vertikalnu ciaru- tz. 2.faza cyklu... teda ovulacia mohla prebehnut 11.-12.11... pozitivny ovulacny test mohol byt 10.-11.11

luccssa
15. lis 2018

Ked predpokladame ovulaciu 22/23DC, pocitajte s dlhsim cyklom (kludne tych Vasich "hornych" 35 dni)... ked vynecha menstruacia a teplota nepoklesne pod hornu hladinu(36,8), na 36.Dc si mozete urobit domaci tehotensky test... vsetko dobre prajem😉

luccssa
15. lis 2018

To vsetko co som napisala plati samozrejme len za predpokladu, se mate poriadne merania... treba klast velky doraz na validitu!!!... inac su data zbytocne...

romi10
autor
16. lis 2018

Dnes to vyzera takto, vyletelo to vyssie na 37,1 🙂 takže to vyzerá naozaj na oneskorenu ovulaciu asi 😊 ďakujem @luccssa za rady 👌😊 veľmi si to vážim 😊 buduci cyklus som zvedavá ako to bude

hermij
16. lis 2018

@romi10 Romi, krása. Nesouhlasím s aplikací, první den vzestupu až 25. den cyklu, ale jinak krásná ovulace. Pokud do 18 dní od toho 14.11. nedorazí ms, tak se zadařilo 🙂 Kdyžby, tak na gyndě pak nahlaste den posledních měsíčků 11.DC, tj. 31.10. a mimčo by pak mělo termín porodu kolem 7.8.2019.

alkuska
16. lis 2018

@romi10 Souhlasím s holkama, chce to poctivě měřit a budeš mít víc zkušeností a něco se vyrýsuje... Já jsem otěhotněla jednou z 22 DC a podruhé až z 31DC, taky mám dlouhé cykly. Prostě to chce trpělivost, dělat ovu testy a pak se snažit. A jestli to vyjde, na gyndě určitě řekni datum poslední MS falešně, jakoby jsi ovulovala 14tý den. Já to poprvé neudělala a pořád jsem s tím měla na gyndě problémy, pořád plod neodpovídal, špatně spočítané datum porodu atd. Gynadře vůbec nezajímalo, že přesně vím, kdy jsem ovulovala. Podruhé už jsem kecala abych odpovídala učebnicím a byl klid.

romi10
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru