Stále se snažíme se o miminko a nic

kopretina2408
15. lis 2017

Dobré ráno 🙂
tak jsem taky jedna ze snažilek, která už půl roku se snaží o miminko, u prvního to bylo docela raz dva, a teď né a né se zadařit :-/ člověk na to skoro ani nechce myslet, ale čím déle to trvá tím více mi to vrtá hlavou..a chtěla jsem se zeptat jak jste spokojený s ovulačními testy - zda je na to aspoň nějaké spolehnutí? A kdy s ním mám začít? Nikdy jsem to nezkoušela, tak se raději ptám 🙂 Děkuji všem a přeji hezký den 🙂

girli
15. lis 2017

Miluju tyhle stížnosti, že se nedaří počít, když už mají jedno mimčo doma... To mi spolehlivě zvedne tlak...
No, ale jinak hodně štěstí...

ejmate
15. lis 2017

@kopretina2408 ahoj, když jsem si prvně minulý měsíc koupila ovulační testy, tak na nich nebylo vůbec nic (byla to značka dr. max). Tak jsem si řekla, že na to kašlu a budem to zkoušet bez toho. Ale nedalo mi to, tak mi v pondělí přítel koupil jiné, jmenuje se to prenatal. Včera (10. den cyklu) jsem vyzkoušela první a byla tam slaboulinká čárka. Tak dnes zkusím znovu a uvidím jestli bude silnější nebo ne, každopádně tyhle testy mi evidentně fungují 😉 Držím ti palce 😉

kopretina2408
autor
15. lis 2017

@girli A co je na tom špatného? Že pokud ženská má jedno dítě nemá nárok na druhé? Nechápu vás. Pokud se vám něco nelíbí, tak to nekomentujte..
Přeji hezký den.

kopretina2408
autor
15. lis 2017

@ejmate Ahoj, děkuji za odpověď 🙂 zkusím tedy prenatal. Vůbec s tím nemám žádné zkušenosti, tak nevím který je lepší a který né.. snad nám to tentokrát vyjde 🙂 též ti držím palečky 😉

girli
15. lis 2017

@kopretina2408 Pokud se mi něco nelíbí, tak to řeknu. Pokus se mi něco líbí, taktéž to řeknu...
Ale jinak k tématu... Samozřejmě, že má nárok na druhé, třetí....sedmé... Ale lkát tady, že to nejde, když už máte jedno štěstí doma, to mi přijde nefér... Můj osobní názor, nikomu nevnucuju...

pikl
15. lis 2017

@kopretina2408 nejlíp asi pomáhá na to moc nemyslet, což jde blbě 🙂 přeji hodně štěstí a z nepřátelských příspěvků si nic nedělej, hold někdo se trápí víc a musí to ventilovat tímto způsobem 😒

kopretina2408
autor
15. lis 2017

@girli Lhát??? A kde je napsáno, že když mám jedno, musím mít i druhé??? Může se stát úplně cokoli a nemusí už to vyjít.. to přeci není lhaní... A že člověk potom touží, tak jsem asi na odstřel..

girli
15. lis 2017

@kopretina2408 Ach jo... Lkát, ne lhát...

girli
15. lis 2017

@pikl No jo, ne všichni jsou tu sluníčkoví lidé, někdo má holt svůj názor a nebojí se ho říct. Ale vím, že je jednodušší zapadnout do stáda a příliš nevybočovat :D

kopretina2408
autor
15. lis 2017

@pikl ahoj, vím, že jsou takový lidi, bohužel, moc na to nemyslím, práce, kolotoč doma, ale přeci to není tak, že když si to budu přát, tak se mi to nezadari 😀 😀

kopretina2408
autor
15. lis 2017

@girli I tom to přeci není, ale ač to nemyslím špatně, je vidět, že nemáš dítě ani jedno, jelikož by jsi tahle nemluvila.. přijde mi to jako závist - promiň taky mám svůj názor..

ejmate
15. lis 2017

@kopretina2408 no asi je lepší jich vyzkoušet víc, já jsem se úplně lekla, když mi ty od maxe nic neukazovali, že nemám ovulaci 😀 (jsem po revizi po zmlklém potratu, tak jsem se bála, jestli se něco neděje). Jestli máš zbytečné peníze, tak prý prodávají i nějaký test, který je na víc použití a zjistí ovulaci ze slin a ne z moči. Ale nevím, jestli je lepší, vyzkoušenej ho nemám. Když ti testy nebudou nic ukazovat, skoč na gyndu, ať tě prohlídne, jestli máš ovulaci 😉

girli
15. lis 2017

@kopretina2408 Myslíš si, že nemám doma ani jedno dítě? A že je to závist??? Bože, holka, ty máš postřech :D Proč bych se nad tím jinak rozčilovala, že jo :D
Jistě, že dítě nemám. Jistě, že závidím, že ty doma už jedno máš. A proto mě dere, když si někdo stěžuje, jak strašně to nejde a přitom mu doma už běhá prcek...

kopretina2408
autor
15. lis 2017

@girli jj, bohužel závist je svině, ale tím určitě ničeho nedocílíš, když budeš kopat okolo sebe.. já ti za to opravdu nemůžu, tak se do mě nemusíš pouštět..

girli
15. lis 2017

@kopretina2408 Ale milá zlatá, já nekopu. Opravdu jsem se jen zapojila do diskuze, vyjádřila svůj názor. To, že je maličko jinej, než všech ostatních a že se dotkl tvého jemnocitu, je věc druhá...

leymea
15. lis 2017

@ejmate dr.max mimo ovulaci moc tu carku neukazuje, ale jakmile je ovulace tak carka tam je. Ja pouzivala jen od dr.max, vedela jsem kdy je ovulace a nemusela jsem spekulovat jakej ten test je pozitivni 🙂

kopretina2408
autor
15. lis 2017

@ejmate mě to spíš dělá, že mám rozhozený cyklus, ale říkala jsem si, že ještě zkusím ty ovulační testy a pak bych zašla na gyndu na vyšetření..o tom testu ze slin jsem taky četla, ale snad postačí i ten z moči 🙂

kopretina2408
autor
15. lis 2017

@girli mě se nic nedotklo, tato diskuze byla o něčem jiném než si myslíš a píšeš..

leymea
15. lis 2017

@kopretina2408 ja chapu jak to pani myslela. Muze se snazit napr.3 roky a cokoliv by dala kdyby ji doma behal aspon ten "jeden" prcek. U prvniho to bylo raz dva, jak rikas. Takze nevis co to pro tu zenu je, kdyz to proste nejde. Jinak k dotazu. Ja pouzivala ovulacni testy od dr.maxe. Zkousej testovat od 10DC vzdy cca ve stejnou dobu kazdy den 🙂

leymea
15. lis 2017

@kopretina2408 to uz chces na gyndu? Kolik Ti je? 🙂

volfici
15. lis 2017

@kopretina2408 zkus se optat v diskuzi Snažíme se o miminko, tam holky hodně testují na ovulaci, měří BT, určitě ti poradí.
A off topic - to, že to jednou šlo, neznamená automaticky, že to půjde i podruhé. Bohužel jak psala @leymea, někdo to, že se nedaří ani to první nese hůř než ostatní. Tím, že si bude vylívat vztek na ostatních "úspěšnějších", ale ničeho nedocílí. Aby @girli neměla pocit, že nevím o čem mluvím, povedlo se nám po teprve sedmi letech a až díky IVF. Nikdy by mě ale nenapadlo napsat něco takového jako ona. Nikdo nechodíme v botách toho druhého, nemáme tedy právo soudit touhy a přání ostatních.
Přeju hodně štěstí všem 🍀

vercik83
15. lis 2017

@girli to mi nepřijde fér, proč by nemohl být někdo smutný, že se nedaří druhé. Jistě se může uklidňovat tím, že jedno dítko již má, ale Vaše poznámka mi připadá nemístná.

kopretina2408
autor
15. lis 2017

@leymea Já to chápu, že touží po dítěti, a přeji to každé z nás, ale nevím proč se do mě pouští, když napíšu, že už jedno mám..a toužím po druhém, mě se dítě narodilo před 7 lety a za tu dobu se mohlo stát cokoliv, na gyndu půjdu určitě protože musím na preventivní prohlídku a jen tak se poradit 😉

jezz1e
15. lis 2017

@girli Taky na dítě marně čekám (2 x ZT), ale teda aby mi zvedalo tlak, že si někdo "dovolí" chtít druhé dítě a ptá se, jak na to.. to už je skoro na psychiatra. Jak se říká přej a bude ti přáno. Ano, taky závidím těm, co dítě mají/čekají a nechtějí ho, štvou mě matky, které nasekají 8 dětí a ty pak skončí v děcáku (bílé! - viz aktuální nabídka dětí k adopcí), ale tyhle negativní pocity nám děti nepřinesou... A ventilovat je vůči někomu, kdo se taky snaží, mi přijde ubohé. Před pár lety můj kamarád umíral na rakovinu. v nemocnici slyšel, jak si sestřička stěžuje na křečové žíly nebo podobnou banalitu. Tehdy se ho to dotklo, protože její "trápení" nebylo srovnatelné s jeho trápením. Tak až ti příště něco podobného zvedne tlak, zkus si vzpomenout, že jsou třeba lidi, kteří ve 40 umíraj, pro které je zas naše neplodnost banalitou.

kopretina2408
autor
15. lis 2017

@vercik83 To jsem ráda, že máme stejný názor 😉 nechápu její odpovědi...

volfici
15. lis 2017

@kopretina2408 ta diskuze se jmenuje Snažíme se otěhotnět, se mi to popletlo 🙂

leymea
15. lis 2017

@volfici preju hodne stesti a at dojdete v poradku a ve zdravi az do konce 😉 nedokazu si predstavit 7 let, musi to byt hrozne.

kopretina2408
autor
15. lis 2017

@jezz1e asi podle @girli nemám nárok na druhé.. já jí přeci chápu, ale nikomu se nevysmívám a nic podobného, chápu její trápení, ale obouvat se tady do mě, že jí to zvedá tlak, když toužím po druhém je fakt nenormální...a jak jsi psala, přej a bude ti přáno..

tynka9
15. lis 2017

@girli prvně jsem si říkala, že reagovat nebudu, ale nedalo mi to.

Zakladatelka se ptala na ovu testy, na ty jste nenapsala ani slovo. Možná jste to tak nemyslela, ale už váš první příspěvek vyzněl poměrně agresivně.

Naprosto chápu, jak člověku je, když se mu to první nedaří. U nás jsme poměrně dlouho čekali na “vhodnou dobu” (jsem o 8 let mladší než můj muž, potřebovala jsem dodělat školu, pak se nám rozjížděla stavba, bydleli jsme u tchanovcu). Když už konečně došlo na věc, tak jsme zjistili, že to tak snadné nebude. Taky jsem se trápila, záviděla, říkala si, jak bychom touhle dobou už mohli drndat kočárek, kdyby...

To, že tu reagujete takovým způsobem, jakým reagujete, vám podle mého spíš uškodí než aby vám to pomohlo.

A poslední věc - ženské hormony jsou svi*a. Ať člověk touží po prvním nebo po pátém miminku, vždy je to těžké. Z hlavy to dostat nejde a ty pocity proč/jak to/vždyť jsou úplně stejné. I okolí může prudit úplně stejně, ať už se ptá, kdy se do toho pustíte (vždyť už jste spolu tak dlouho a máte x let po svatbě), nebo jsou to dotazy na bratříčka/sestřičku, protože to první přeci nezůstane jedináček.

Přeji vám hodně štěstí, aby se vám už také zadařilo, hlavně v sobě najít klid a pohodu, protože to tomu snažení přidá snad nejvíc ze všeho. A příště reagujete trochu k věci 😉

kopretina2408
autor
15. lis 2017

@leymea to jsme se teď špatně pochopili 🙂 porod jsem měla před 7lety, ale o miminko se snažíme od července 17 😉