Snažíme se o miminko

elzaquintanova
3. led 2019

Dobrý den, loni v únoru jsem vysadila hormonální antikoncepci a od té doby se snažíme o miminko. Menstruační cykly mám strašně rozházené poslední cyklus trval 115 dní a musela jsem na vyvolávací injekci. Doktory jsem vystřídala už tři a podle všech je vše v pořádku že jsem mladá a po HA se tohle stává, ani mě nijak víc nevysetřili než jen ultrazvuk a klasické preventivní testy co se dělají jednou za rok. Od stejné doby jsem si začal dělat ovulační testy a teprve teď 31.prosince 2018 začala poprvé ovulovat. Ráda bych dostala nějaké rady jestli nemám zkusit ještě nějakého doktora a vydupad si vyšetření nebo mají opravdu pravdu.. Nebo i nějaké jiné rady zatím jsem vyzkoušela jen kontryhel a ten nezabírá jsem zoufalá

mmichaella
3. led 2019

@elzaquintanova Je divne, ze se ti to po vyvolavackach nejak nesrovnalo, tohle je hrozne dlouhy cyklus 😞 Určitě zkus jineho lékaře...napadá mě jeste gynex. Ten je dost opevovany

vaseli16
3. led 2019

Zkus kapat gynex,cetla jsem ze pomohl i srovnat cykly.

denda264
3. led 2019

Přesně můj případ,vynechané az 2 menstruace,doktor to nijak neřešil rok .Začla jsem brát gynex a ten to upravil na 35- 45 dnů dlouhý cyklus. Bylo vidět že to působí,ale bohužel ne dostatečně. Když jsem šla k nové gynekoložce tak konstatovala že mám anovulacni cykly, nasadila mi proveru a že tak za půl roku se to ustálí a mohlo by to vyjít ale ať každopádně kontrolují ovulaci testy. To bylo v říjnu a týden před Vánoci jsem měl test pozitivní-TĚHOTENSKÝ! kdybych už dřív změnila doktora,tak mi to ušetří moc trápení. Měli by ti udělat aspoň hormonální profil! Přijde mi že tě dost odbývají,tak se nenech a trvej na komplexnějším vyšetření. Držím palce 🙂

verusch
3. led 2019

Když jsem vysadila ha mela jsem podobny problem dlouhe cykli doktor mi rekl ze to je v poradku ze to tak nekdy byva po vysazeni ze telo ma stale hormony v sobe a ze muze tevat az rok nez se to ustali kazdopadne jsme byli domluveni ze budu chodit na injekci jak nedojde do pak se to ustalilo ... kazdopadne kdyz uz to byli cykli okolo 30 dnu tak po revizi se to znovu rozhodilo

elzaquintanova
autor
3. led 2019

Moc děkuji ten gynex vyzkouším a určitě vyhledám dalšího doktora a budu trvat na nějakém rozsáhlejším vyšetření

hesstia
3. led 2019

Ještě je dobrý na upravení cyklu a pomoc pro otěhotnění kontryhelovy čaj...pít jen do ovulace a pak zase od prvního dne cyklu

barulina
3. led 2019

Kontryhel

barulina
3. led 2019

Kontryhel srovnava cyklusd

hermij
3. led 2019

@elzaquintanova Já se teda nedivím, že se to po vyvolávačce nespravilo, je to jen další dávka hormonů. Co jste zatím zkoušela? Jak zjišťujete ovulaci? Testy nebo měříte teplotu?
Holky radí kontryhel (je i v gynexu). Určitě jim pomohl, když ho doporučují, ale zkuste jiné diskuze tady na webu, kde desítky žen píšou, jak jim cyklus ještě víc zhoršil. Kontryhel je báječná bylinka, mocná, může pomoct v mnoha případech, ale žena musí vědět kdy po něm šáhnout. Žena chce otěhotnět, pije kontryhel, otěhotní... jů, zázrak je na světě, takhle se pak šíří osvěta. Ale kontryhel je bylinka, která má léčit. Jeho hlavní indikací jsou bolestivé menstruace, silné, dlouhé krvácení, po porodu k podpoře zavinování dělohy. Jeho primární indikací není snaha o početí. Pokud ho pijete takto "preventivně" po celý cyklus i v první části, tak podporuje činnost estrogenů a vede k hormonální nerovnováze. Víte, co dělá estrogen? Podporuje nárůst děložní sliznice. OK, to chceme. Ale taky když je ho moc, tak odsouvá, anebo přímo blokuje ovulaci. A to vy nechcete. Vy chcete dlouhou luteální fázi (druhá fáze po ovulaci), aby se miminko mohlo uhnízdit ve Vašem lůně a vydrželo tam po mnoho měsíců. Rozhodnutí je na Vás. Pokud si myslíte, že Vám udělá dobře. Pokud chcete podpořit otěhotnění, tak Vám můžu napsat nějaké tipy, hlavní jsou vitamíny a minerály. Kdyby byla krátká luterální fáze, tak také existují přírodní látky, které ji podpoří 🙂
Změnit doktora... možná jo, možná ne. Ti dobří jsou zabraní :D Koukám, že jste z Brna, mám tam nějaké kontakty, můžu Vám doporučit gynekoložky, anebo školené ženy, které se věnují ženám toužícím po dětech 🙂 Kdyžtak do soukromé zprávy.

ivuska1986
3. led 2019

@hermij dobrý den, mohla bych poprosit o zaslání rad a typů pro otěhotnění, byla bych moc vděčná, děkuji

ivuska1986
3. led 2019

@elzaquintanova ještě mě napadá, možná je to blbost, kamarádka měla též rozházeny cyklus a nemohla dlouho otěhotnět, když už otěhotněla, tak potratila. Při vyšetření ji přišli na celiakii, od té doby, co drží dietu zacala ovulovat a po půl roce snažení se zadařilo, teď už mají čtyřletého chlapečka 💕

ivuska1986
3. led 2019

@elzaquintanova pardón, čtyřměsíčniho

sarkoc
3. led 2019

Gynex jsem nezkoušela, ale mě hooodně pomohl Femigard...

nazka
3. led 2019

@elzaquintanova na ovulaci je super inofolic,ten pomohl me. a je v lekarne k dostani v pohode

elzaquintanova
autor
4. led 2019

@hermij dobrý den mohla bych poprosit o zaslání nějakých tipů do zpráv?

ivetka1986
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivetka1986
4. led 2019

Ahojky je tu někdo z Liberce kdo by mi věděl doporučit gynekologicku v lbc která by mě vysetrila když mám problém? 😞Jsem slovenka žijící v cz už 2 léta a sem tady pojištěna no nikdo nemá místo 😞děkuji za odpověď 🙂

hermij
4. led 2019

@ivetka1986 Ivi, v jedné ženské skupině na FB, kde jsem, doporučovaly holky mimo Liberec - Mudr. Vit Mairich v Jablonci.

ivetka1986
5. led 2019

Ahojky holky chci se zeptat jestli máte skusenosti ak je manžel nachladeny má to vliv na spermiogram nebo ne?

ivetka1986
6. led 2019

@hermij ahoj vipadas mladé tak ti budu tikat já vidím tvoje příspěvky a viznas se v tom co píšeš máš v tom nějaké studium nebo máš své skusenosti? 😊Ak můžeš ozvi se mi do sz😊děkuji

nathalka22
6. led 2019

@hermij Dobrý den máte i nějaké rady na polycysticke ovaria???

hermij
6. led 2019

@nathalka22 Kvanta :D Poslední asi dva týdny doslova ležím v (odborné) literatuře na toho téma. Můžu něco nasdílet do soukromé zprávy, ale obecně platí, že nejvyšší informovanost na toto téma je v zahraničí, tzn. v cizojazyčné literatuře. Zvládnete angličtinu?

nathalka22
7. led 2019

@hermij bohuzel nee

hermij
7. led 2019

@nathalka22 Polycystické vaječníky jsou široký pojem, protože můžete mít široké spektrum obtíží. Nepravidelné cykly, anovulační cykly, inzulinovou rezistenci až cukrovku, tvorbu cyst, a další. Neměla byste mít bolesti. Také je rozdíl mezi polycystickými vaječníky a syndromem polycystických vaječníků. Musí se to dobře vyšetřit. Lékař toto nepozná jen z ultrazvuku, jsou třeba minimálně ještě krevní testy. No a pak se dá hledat pomoc, když víte, jaké máte projevy. Hledá se jejich příčina a adekvátní léčba. PCO/S může způsobovat hormonální antikoncepce. Jindy se vyskytnou u zcela zdravé ženy.

nathalka22
8. led 2019

@hermij mam syndrom polycysticlych ovarii to uz mi lekari rekli pred 2rokama a mam cukrovku 2typu beru jeden prasek

hermij
8. led 2019

@nathalka22 jj, PCOS bývá spojen s DM2. A cykly máte zdravé, ovulační, dostatečně dlouhé? Jak dlouho se snažíte o mimi? 🙂

nathalka22
9. led 2019

@hermij ja se ted o mimi nesnazim my se snazili pred dvouma rokama s ex ale nakonec jsme se rozesli...menstruce se tenkrát nedostavovala ani po hormonalnich injekcich ani prascich na ivf mi tenkrat doktor rekl ze neroste sliznice nedosravaji vajcka...zatim se nesnazime ale chtela bych proto udelat klidne i neco nez se snazit budeme