Neschopenka-vystavení dopředu. Dá se to?

hezz17
8. dub 2020

Může lékař zítra (Ve crvrtek) vystavit neschopenku, která bude začínat až v úterý? Po svátcích?

klea81
8. dub 2020

Spíš se to dělá až 3 dny zpětně, dopředu jsem neslyšela, ale já měla neschopenku jen jednou za život 😃

hezz17
autor
8. dub 2020

@klea81 jo, tak taková odpověď mi moc nepomůže😀

klea81
8. dub 2020

@hezz17 podle mě stejně univerzální odpověď není, buď ti doktor vyjde vstříc a nějak to udělá a nebo ne

winkpink
8. dub 2020

@hezz17 U elektronicke neschopenky uz to bohuzel nelze. Doktorum umozni system jen 3 dny.

hezz17
autor
8. dub 2020

@winkpink dobře, díky🙂

lachtanice86
8. dub 2020

Ne

leniczka23
9. dub 2020

Ne dopredu to nejde

alilali
9. dub 2020

@hezz17 Ne, vystavit ti ji doktor může zpětne 3 dny. Pokud začínáš v úterý, kdy už je normální pracovní den, tak si ji stačí ten den vyřídit přeci.

cikitkapb
9. dub 2020

@hezz17 nemůže. Tolerujeme pouze 1 den.

cikitkapb
9. dub 2020

@klea81 neudělá. Systém ho nepustí. A i kdyby to chtěl občurat, vymluvit se na nefunkčnost systému a vypsat to na papír, musel by pak vystavit opravné hlášení, kde by ty datumy musel spravit. Je s tím zbytečná práce pro doktora.

cikitkapb
9. dub 2020

@winkpink ano jen 3 dny, ale zpětně... ne dopředu. Stejně jako je při ukončení pustí 3 dny dopředu, ale ne zpětně.

hezz17
autor
9. dub 2020

@alilali no to sice jo, ale ošetření do té doby nepočká.

@cikitkapb obcurat nic nechce, jen se ptám, jestli to lze.

drakenn
9. dub 2020

Nelze!

handulkak
9. dub 2020

Moje dr to udělala omylem. Proste naopak. Účetní si toho nevšimla. Až OSSZ chtělo vyjádření proč. Čekala jsem na vyplacení dva měsíce. Takže to nelze.

cikitkapb
9. dub 2020

@hezz17 A jak souvisí ošetření s neschopenkou?

hezz17
autor
9. dub 2020

@cikitkapb úplně jednoduše. Prostě kotník spatnej, ten do úterý nevydrží. Do práce se s ním chodit nedá, ale sedět na chatě jo. Takže by rád pn až od úterka a ne aby musel sedět celé svátky doma. Stačí?

cikitkapb
9. dub 2020

@hezz17 a on ten dotyčnej má jít o víkendu do práce? Protože i kdyby to udělat šlo, tak je i pro zaměstnavatele podstatný datum "neschopen práce od“. Takže by ty dne předtím stejně neměl omluvený. Jinak tomu už asi nerozumím.

drakenn
9. dub 2020

@hezz17 musí tedy k lékaři ještě i v úterý, pro tu neschopenku. Nebo si nechat vystavit pn na adresu chaty na pár dnů a pak adresu změnit. Ale to by musel mít hodně tolerantního lékaře, aby po pár dnech měnil bydliště na pn..

hezz17
autor
9. dub 2020

@drakenn no, to právě není 😀

hezz17
autor
9. dub 2020

@cikitkapb jasne ze by mel omluveno az od pondělí. Ale pn, včetně (ne)vychazek už ode dneška.

alilali
9. dub 2020

@hezz17 Pokud je neschopn práce, tak má sedět doma. ;) Nemocenskou si může napsat i na adresu kde je chata a pak změnit až bude doma.

hezz17
autor
9. dub 2020

@alilali no to jsem přesně potřebovala vědět, že zd5avy člověk s úrazem ma sedět doma 👌

ee.liska
9. dub 2020

@hezz17 nechat se ošetřit dnes, ale pro neschopenku si zajít až v úterý 🙂 Prostě dnes si myslím, že práci zvládnu, ale v úterý je mi jasné, že to nedám

ivis_b
9. dub 2020

Ja byla posledne u doktorky ve ctvrtek odpoledne, po praci, neschopenku jsem chtela od patka. System e-neschopenka ji to neumoznil vystavit. Ale normalne si to napsala na papir a vystavila mi ji druhy den, nikam jsem znovu nemusela.