• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
@zaneta2 Ja o te znacce take nikdy neslysela teda.
27. lis 2012 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@baraz to jsou patentky na zkrácení sedu. Buď zapneš prostřední řadu do té horní nebo dolní řadu do horní, jak je na obrázku od janinek. Podle toho, jak velkou plínku potřebuješ.
27. lis 2012 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek jo ted jsme na to koukli a asi chápu :slight_smile: :slight_smile:
27. lis 2012 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@baraz Tim jako by delas mensi a vetsi plinku si. Nejvetsi bdue nezapnuta, nejemnsi, kdyz zapnes tou spodni radou.
27. lis 2012 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek jj ted už to chápu :slight_smile: to je věda - to by jeden neřekl :slight_smile: jen nevím, jak mi to půjde cvakat na řvoucím dítěti :slight_smile:
27. lis 2012 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@baraz to si nachystáš předem
27. lis 2012 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@baraz velikost si nastavis predem. Pak teda nahore uz musis na nem. Ale vyhoda je, ze na rozdil od papirovky, tohle neroztrhnes. Mne nase papirove obcas roztrhne, jak sebou skube, teda roztrhnu to spis ja, ale kvuli ni :slight_smile:
27. lis 2012 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@baraz mám je secvakané a připravené :slight_smile: secvakávám je hned jak je sundavám z věšáku ;)
27. lis 2012 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@baraz Tady jsou zapnuté flísáky Anavy na nejmenší velikost http://www.modrykonik.cz/fotoblog/katyxq/album/my-latkove-plinky-a-bezplenkovka/9066533/, tady Anavy easy na prostřední velikost - http://www.modrykonik.cz/fotoblog/katyxq/album/my-latkove-plinky-a-bezplenkovka/11619343/ a tady kalhotkovka nezmenšená (takže největší velikost v sedu) http://www.modrykonik.cz/fotoblog/katyxq/album/my-latkove-plinky-a-bezplenkovka/9662964/ - je to sice pokaždé něco jiného, ale ta regulace délky sedu na na všem stejná.
27. lis 2012 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Už vím, jakou fotkou vylepším svoje album - "zkracování sedu" :slight_smile:
27. lis 2012 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “spam”
27. lis 2012 ve 14:49 • marketkapraha
Holčinky našla sem si malinké plenečky Imse Vimse bioflanel NB, které jsou už od 2 kg...tyto byste mi schválily?
27. lis 2012 v 15:41  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kikimaruska Já je měla a na malinké mimčo super. Nejsou nějak extra savé, ale to nevadí, protože v tomhle období se stejně kvůli kakání skoro furt přebaluje...
27. lis 2012 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@filipatereza to ráda slyším, svrchnáčky bych chtěla bud Bummis svrchní kalhotky od Imse Vimse zkusit, anebo taky uvažuju nad Imse Vimse Soft... a pak sem taky narazila na tohle: Aio plenky Gaga...ty bych zkusila až na větší mimi. Je tu k tomu i diskuse zvlášť...tak snad jedna se mi neztratí...?http://www.gagapleny.cz/gagapleny/eshop/1-1-PLENY-AIO-vse-v-jednom/0/3/9/0/
27. lis 2012 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
imse vimse soft doporučuju...ty gagapleny neznám a moc k nim nemám důvěru... radši bych koupila z druhé ruky anavy, bamboolik, tots bots...
@kikimaruska
27. lis 2012 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak zůstanu u těch Imse Vimse pro začátek a juknu na ty Bambooliky
27. lis 2012 v 16:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Imse Vimse mám vyzkoušené soft i organic a jsou dobré. bamboolik je taky dost chválený...
27. lis 2012 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@filipaterezaco myslíš, budou mi stačit celkem 4 ks svrchnáčků, když chci látkovat v kombinaci novosklad a ta novorozenecká plenka (mají v sadě 4 ks)...ale abych stihla prát, tak bych jich musela mít aspon přes 20... :unamused: . Tak mi stačí 4ks svrchních kalhotek+dokoupit čtvercovky? A taky mě láká na noc pořídit fleecováčky svrchnáčky třeba od Tots bots...anebo stačí ty kalhotky PUL...?
27. lis 2012 v 16:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@kikimaruska 4 ks svrchnáků budou stačit bohatě - já bych koupila 3ks PUL a 1ks fleece...
Se čtvercovkama to zvládneš a pak záleží kolik budeš chtít těch novorozeneckých...
27. lis 2012 v 16:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@filipatereza to sem myslela, že bych vzala tu sadu po 4 ks...ty Imse Vimse newborny...+když látkovky :slight_smile:
27. lis 2012 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky má cenu kupovat kalhotkové plenky a svrchňáky na novorozeně nebo je lepší koupit rovnou univerzální a teprve od více měsíčů kupovat podle velikostí?
27. lis 2012 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Sem asi otravná, ale jaký máte názor na tento desinfekční prostředek? mýdlové ořechy už mi byly vymluveny ale třeba u babičky a na cestách nebudu mít čas vyrábět si mýdlový sliz atp...takže bych něco "rychlejšího" a taky trochu účiného...píší tam že plenky to zbaví i pachu...???????????
Miofresh je jedinečný produkt. Je to první namáčecí a čistící prostředek na bázi aktivního kyslíku, který je příznivý pro jeho uživatele, je absolutně neškodný vůči životnímu prostředí a schopný biologického rozkladu. Je antibakteriální a během praní má schopnost likvidovat choroboplodné zárodky, plenky vyčistí, osvěží a zbaví zápachu. Zároveň také zmírňuje potřebu plenky vyvařovat či předem namáčet. Účinný při nízkých teplotách.
750 g cca pro 50 praní.
Neobsahuje enzymy, syntetické parfémy, optické zjasňovače.
27. lis 2012 v 16:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@kikimaruska taky jsem je měla a byly opravdu fajn.. jen jsou hodně malinké, takže na malé mimi fajn, ale rychle se z nich vyroste.. nicméně je můžu doporučit :slight_smile:, já je měla hodně ráda. Ale kdykoliv jsem se snažila dát kalhotovku a ne novosklad, tak měla plínku ani ne 5 minut :grinning: (zákon schválnosti, no... :grinning:)
27. lis 2012 v 16:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@sarkar já jdu do newbornů (jsou 2-6 kg),jelikož čekám opět maličké a hubenoučké mimi...jednovelikostní nám tenkrát byly moc veliké, ale zase podle mě pokud budeš mít 4kg cvaldu, tak na něj Ti už vícevelikostní plenky rozhodně sednou líp :wink: ...ale já holt čekám zase žížaličku... :slight_smile:
27. lis 2012 v 16:47  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kikimaruska Miofresh mám, ale moc to nepoužívám, měla jsem to s sebou na táboře, kdyby mi nestačilo prát v normálním prášku, ale bylo pořád sluníčko, takže stačil prášek a myslím, že vysluněním se zničily případné další breberky. Čas od času v tom plenky vyperu (přidám k prášku), ale tu pixlu mám ještě minimálně z půlky plnou :slight_smile:. Jako dezinfekci používám spíš sanytol.
27. lis 2012 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@sarkar s jednovelikostníma svrchňáčkama zkušenost nemám, kupuju je po velikostech a jsem tak spokojená :slight_smile:
27. lis 2012 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkar Svrchňáky novorozenecké bych koupila třeba IV NB, kalhotovky novorozenecké jen pár kousků - vystačila jsem jsem se 4 x IV bioflanel (jsou od 3 kg) ty nedělají velký zadeček a IV biofroté jsem měla jednu NB. Svrchňáky mám jednovelikostní Anavy a taky šly i na novorozeně, ale raději jsem dávala IV NB, seděly lépe.
27. lis 2012 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@baraz Jsi na tom jako já, když jsem začínala, měla jsem to zapnuté uplně blbě, vůbec jsem nepochopila, že to jsou vlastně cvočky na zrkácení sedu, křížila jsem tam ty boky :grinning: pak mi pomohly hodně projíždění albíček a videa na youtube třeba :wink:
@kikimaruska Myslím, že to jsou ty podobné, co jsem kupovala na Aukro jako AiO, někdo je nakupuje na Ebay, cena se pohybuje okolo 100kc a jsou to podoobné šmejdy jako sketchky...zbyla mi tu z prodeje 1ks a když se dovycpe další vkládačkou, použít se dá....ale radši bych od začátku funkční plenku, než IMPROVIZACI :sweat_smile:
@kikimaruska Já měla pro začátek jen trojo- Imse vimse, Bambino mio a Popoliny a stačily...
@sarkar Osobně bych znova šla do univerzálních, ty NB nebo S byly na hrozně krátkou dobu...ale zas mi to pomohlo, že jsem nedala majlant, koupila dvojo maličké svrchnáky dohromady za 200kc od známé a neštvalo by mně to tolik, kdybych se pak na to vykašlala....Univerzální Thirties jsem si koupila až asi po 2měs., ted dostanem ještě 1Anavy na Vánoce...
27. lis 2012 v 19:00  • Odpověz  • To se mi líbí
koukám, ale co člověk-to názor :wink:
27. lis 2012 v 19:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@zaneta2 Doporučuju ti také projet si albíčka holek, klidněi moje, tam uvidíš pravé zkušenosti s jednotlivými značkami. Mně to udělalo největší službu.
Taky jsem do toho ze začátku nechtěla moc dávat, tak jsem měla připravené hlavně čč-20ks po st.synovi, 20ks jsem dokupovala + vkládačky vytvořené z žínek Ikea(ale je možno použít jakékoliv froté ručníčky, žínky asi)+ co je hodně pomoc nastříhané vkládačky z jakékoliv fleecové deky, ekonomicky nejlíp je třeba Irma z Ikea...jinak důvod je ten, že fleece má tendenci se tvářit suchý, i když je mokrý....můj manžel je z toho v lese doted, říkám, přebal maléo a on- ale on je suchý, čili fleecova vkladačka je suchá, jinak čč je mokrá durch...čili funguje tak, že dítě má suchý i zadeček...

JInak ad "jednorázové" separační vkládačky jsem zahodila uplně...náš malý má 4měs. a kadí pořád skoro furt, to byla šílená spotřeba, špiní jen tu fleecovou vkládačku a když namáčím do kýble s plenama, vypere se krásně...navíc mi se po vyprání z těch pap.separaček dělaly děsné cárky, nechtělo s emi to rovnat a věšet, šílená spotřeba atd., tak jsem se na to vyprdla....Vidím v nich význam až ve starším věku, že třeba víš, že ti děcko kadí ráno, tak mu ji tam šoupneš a pak spláchneš do záchodu....také i proto, že ta hovínka jsou pevnjěší, náš Danda má furt takové plivance, co se lehce vyperou v pračce z té fleecové separačky.

Já jsem si celou výbavičku chtěla postavit na čč a svrchnácích, ale postupně poamlu po 1-2ks nakupuju i kalhotovky, hlavně bambusky pro větší savost do budoucna.
Předtím sjem si říkala, budou blbě schnout, ale ted v zimě supr, dám je na topení-peru většinou kvečeru, pak je dám na topení, do rána jsou částečně suché, zároven s čč na sušáku.
27. lis 2012 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek