Červený flek a pupínky na obličeji a na zádech. Co to může být?

31. led 2019
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, co by to mohlo být? Dítě to má na zádech a v obličeji.

Děkuji za odpověď.
Dobrý den,

dost obtížně se diagnostikuje z fotky, mohu sdělit jen svůj pocit, nemusí to být berná mince, berte to pouze jako nezávislý názor a doporučení. Z mého pohledu by se mohlo jednat o kopřivku, vyrážku vyvolanou většinou potravinovou alergií, ale nelze vyloučit i jiné vlivy, například reakce na některé látky v oblečení nebo kosmetice.

Ať tak či tak, dost obtížně se hledá spouštěč, často to bývají citrusy a stříkané ovoce, případně kyselé ovoce, dále zejména ořechy, soja, arašídy. Doporučila bych aplikovat domácí zinkovou mast (oxid zinečnatý prášek prodávají některé lékárny, nebo seženete ne eshopech), smíchaný buď jen s destilovanou vodou, nebo s malým množstvím dobře snášeného oleje či sádla. Aplikovat v tenké vrstvě, dobře rozetřít. Pokud nemáte možnost samovýroby, tak jako kompromis se může takto na rychlo koupit zinková mast od Herbacos, kterou by měly mít v nabídce lékárny, případně objednat z internetu. Zinkovka s hezkým složením například zde: http://www.prirodaregeneruje.cz/zinkova-mast/?f... .

Pokud by potíže přetrvávaly, tak pochopitelně navšivte lékaře. Lze dočasně nasadit Fenistil kapky, tím zjistíte, zda je reakce alergická. Pokud se potíže zmírní po Fenistilu, jedná se s nejvyšší pravděpodobností o alergickou reakci a je pak třeba pátrat po spouštěči.

Přeji Vám krásný den.
Pavla
Polož otázku v poradně

Sem začni psát odpověď...

Odešli