Splachování WC ve školce. Jak to mají ve školce vaše děti?

simona0506
7. led 2023

Zajímá mě jak to je v jiných školkách. U nás totiž děti (ani předškoláci) nesmí po sobě spláchnout záchod. Pro ten daný týden to má na starosti hospodář - vylosované dítě, jemuž je svěřena tato funkce a s ní spojené povinnosti včetně splachování záchodu. Kdykoliv třeba při příchodu nebo při odchodu ze školky nakouknu na ony záchody, tak lituju ty děti.... Přemýšlela jsem, že bych si o tom s ředitelkou promluvila, protože mi to přijde všechno možné jenom né normální... Jak to mají vaše děti ve školce? Děkuji.

klokanka31
9. led 2023

@olga_ Přesně. Tady rodiče jsou schopní chápat šetření se splachováním. Ale zajímalo by mě, jestli to samé by se tolerovalo v obchoďáku, že by uklízečka chodila splachovat jednou za čas, nebo třeba v domově důchodců. Prostě FUJ 🤢

klokanka31
9. led 2023

A pokud zřizovatel nemá finance na základní hygienické záležitosti, pak nemá co fungovat.

marketa11112
9. led 2023

V předchozí školce, co jsem pracovala,splachovaly deti. Ucitelka, asistentka,uklizecka, jen zapomenute. V te, kde jsem ted, na splachovadlo deti nedosahnou. Takze porad chodim a splachuji. Sejri me to a priznavam,ze mi to nepripada normální.

radiva
9. led 2023

@simona0506 dcera dneska přišla s tím, že je hospodářka a splachuje. Tak jsem jí vyzpovídala a u nás je to tak, že hospodář spláchne jen když jdou čůrat hromadně, tzn. před spinkáním, procházkou... Když jde nějaké dítě čůrat/kakat během dne, tak si po sobě i samo spláchne. 🤷‍♀️

hanka_333
9. led 2023

@simona0506 To je nejen nechutne, ale i trochu nebezpečné. Pokud bude mít nějaké dítě střevní chřipku, v téhle školce to pojede samospadem. Učitelky a ředitele by měli procházet psychotesty. Toto přece nemůže normální člověk vymyslet.

janule0123
9. led 2023

@simona0506 hygiena je proti aby si děti před spaním ve skolce čistili zuby … a z tohohle by byli myslím mega nadšeni 🤢co se týká hygieny tenhle výmysl musí byt peklo, tlačila bych to na to … toho by se mohla školka i leknout…

hojda
9. led 2023

Nosili jsme do školky toaletní papír, kapesníky, mýdlo, aby školka ušetřila, ale splachovalo se normálně, takže bych tu úsporu zkusila najít jinde.

klokanka31
9. led 2023

@hojda Ale tak od čeho se potom platí školkovné?

hojda
9. led 2023

@klokanka31 předškoláci ho třeba neplatí, v ten rok jsme dávali i sponzorský dar, na prosbu ředitelky, ale nikdo s tím neměl problém, školku a učitelky v ním jsme měli výborné, skoro až rodinná atmosféra, vždy byla možná dohoda, všichni velmi vstřícní, na státní školku opravdu super, dětem se ve školce líbilo.

klokanka31
9. led 2023

@hojda To chápu, ale přesto si myslím že se má postarat stát když to je státní školka. Mě to připomíná film Noc pastýřů, kde si děti měly do školy nosit polínka dříví, aby měly ve škole teplo 🤦‍♀️

holkaokomodra
9. led 2023

@simona0506 ale fuuuj, co to maj za učitelku s takovými výmysly 🤦‍♀️ve všech školkách, kde jsem pracovala si deti normálně splachovali sami, vzdyt to patří k základní sebeobsluze a hygieně 🤦‍♀️🤣

marketa11112
9. led 2023

@hojda
@klokanka31 to se nosi asi vsude? tady u nas urcite. a take jsme davali jakysi sponzorsky dar skolce (tam, co chodi dcerka), dokonce jakoby neoficialne vyzadany.

michaela666
9. led 2023

@klokanka31 Nevím jak ve školce, ale na základce ( Brno i malé město a vesnice v okolí) nosí každé dítě v září do školy toaletní papír, kapesníčky, mýdlo a sirup na pití. Takže to asi není nic výjimečného.

klokanka31
9. led 2023

@michaela666 Proč sirup na pití? Teda to se asi budu divit až malá půjde do školy, za nás tohle nebylo 🧐

michaela666
9. led 2023

@klokanka31 Když dopijí svoje z domu, udělají si sirup, aby nepili holou vodu protože jim nechutná. 😃

hojda
9. led 2023

@klokanka31 postarat se má, ale pak třeba učitelky vymýšlejí takové blbosti jako je nesplachování.😖

kajka321
9. led 2023

@simona0506 no jestli je to přesně tak jak to píšeš, tak to je síla. To bych řešila obratem. Ale určitě si dej pozor, někdy děti nepochopí pravidla dokonale. Někdy si je vysvětlí "po svém". S tím bych tam být tebou šla, že dcera mi řekla to a to že mi to přijde nereálné..ono to také může vzniknout tak, že je tam několik aktivních hospodářů a ti to naučili ostatní a teď si to předávají jako kolektivní informaci. Držím palce.

veronicka89
9. led 2023

Zajima me jak to dopadne a podle me z tebe i dcery udelaji ze to tak neni zes to blbe pochopila 🤣

xxx3d
10. led 2023

@simona0506 docela na tebe myslím, je úterý, jak si psala, že máš schůzku s ředitelkou, tak zkus potom napsat, jak to dopadlo.