Učitelka ve školce ječí na děti

petrak15
9. říj 2018

Ahoj, jsem docela zoufala. Dnes jsem vedle poprve dceru do skolky, bude chodit Jen dopo na par dni6v tydnu, jeste ji nejsou tri. Ucitelka ji brecici vzala, me rekla, aha vy ji chcete zvykat, prijdte v 10 a zavrela dvere. Nejak jsem ji nestacila rict, jestli muzu na chvilku taky.. proste klasika, velka skolka, hodne deti a malo ucitelek. V 10 jdu vyzvedavat, otevre mi jina ucitelka co bere cast deti ze stejny tridy do satny a rika, vy jdete pro tu a tu? Prorvala celou dobu. Takze vyborna komunikace. S dcerou jdeme dolu do satny a slysim tu samou ucitelku jak hystericky jeci na ty triletaky, jak to, ze jeste nemaji sundany prezuvky. Jecela tam dlouho, deti prikrceny, ony nezlobily, jely svoje tempo. Vzdyt tim jekotem nic nezmuze. Proste celou dobu vytocena. Co treba motivace, kdo bude prvni ten bude delat to a to? Proc chci davat dite do skolky? Protoze jsou tam hodny tety, se kteryma muze zpivat, malovat, chodit ven a zvykat si na deti.
Jsem nejaka precitlivela? Takhle vyhorele ucitelky jsou tam vsechny.
Reseni neni prestat chodit, ale nejak me chybi po dnesnim vystupu motivace abych dceri o skolce vypravela v dobrem. Dcera mi venku rekla, ze uz nechce. Kdyz ji ted reknu uz nemusis, to nejde, ale zvolila jsem spatnou skolku?

hankaros
9. říj 2018

Mam taky mimino a starsi 2.5 roku. Program ji proste vymyslet nedokazu, ona potrebuje hodne pohybu, skakat, lozit, behat. I kdyz strcim mimino do satku, jsem omezena v pohybu, navic jak se ochlazuje, tak musime na kojeni domu (na kojeni v satku nemam prsa). Chodi na 3 dopoledne v tydnu do miniskolky, je tam spokojena, maji max 13 deti na 2 tety. Jsme spokojene obe. Je to sice drazsi varianta, ale v tomto pripade mi tech penez lito rozhodne neni. Takova moznost u vas neni? Soukroma skolka, detska skupina apod?

petrak15
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
diamanta
9. říj 2018

Já znám zblízka dvě školky. Hodně zblízka, ale jako rodič. Vůbec mi nepřijdou učitelky vyhořelé, ať mladé tak ty před důchodem. Všechny jsou jiné, každá má jiný přístup, ale to je právě taky v pořádku. Některá se mi třeba v začátku nepozdávala a pak jsem tomu dala čas a ukázalo se, že to byl jen první dojem. Nikdy jsem je neslyšela ječet, a když už zvýšily hlas, tak to podle mě bylo oprávněně. I vzájemně mi připadalo, že jsou mezi sebou bezvadně sehrané, na děti akorát tak aby se osamostatňovaly a přitom jim zvyšovaly seběvědomí....takže buď to tam není opravdu v pořádku, nebo to byl nějaký exces, a nebo jste přecitlivělá a někdo jiný by to samé mohl popsat jinak. My tam nebyly, tak nevím, pokud máte pravdu, není to normální.

ariadna12
9. říj 2018

@baris ja bych naopak na ten prvni dojem a instinkt matky tady dala - uz ta popsana komunikace ucitelek svedci podle mne o leccem. Dite mohlo probrecet celou dobu ne plne z duvodu nezralosti, ale proste z toho, jak se k nemu tam chovali. Radeji bych nechala dite zatim doma a nasla jinou skolku, treba soukromou na den, dva v tydnu, a zkusila postupne dite navyknout na rezim skolky.

baris
10. říj 2018

@ariadna12 otázka zní, jak moc byl ten první dojem objektivní. Když mi brečí dítě, slyším, že učitelka křičela ... tak než dojdu domů, tak mám z toho hororový scénář, co všechno dětem dělají 🙂

Nevíme, co této situaci předcházelo, co bylo potom a jak se paní učitelka běžně chová.

Ale jinak souhlasím s vámi - dítě stáhnout se školky. Dítě se má i naučit nudit se. Já jsem starší dceru nedala do školky (mezi holkami je rozdíl 17 měsíců) a pořád jsme byly všechny 3 spolu.

jerou
10. říj 2018

Tak to nezavidim. To je uplne ta nejhorsi varianta, ze prvni seznameni se skolkou je spatne. A trochu mi to pripomina me pre 30ti roky. Jedna uca super a druha des. Jak tam byla ta druha tak jsem brecela a nechtela tam jit. Mohlo jit o nahodu, ze uca kricela plus je to pro dceru nove. Pokud nechce chodit a nemusi a muze byt s tebou doma, tak bych ji nenutila a zkusila pozdeji. At se uplne nesprajcne. A jestli zna nektere deti co tam s ni chodi tak zkusit pres ne. Ze si s nimi tam bude hrat. Moje dcera mela na konci srpna tri a v zari sla. Ja myslela, ze bude brecet a bude chodit jen dopo a ona se tesi a uz tam po dvou tydnech zacla i spavat. Jsme na vesnici a jina skolka tu neni. Oblekat se moc neumi ale pomuze ji uca a jedlik taky moc neni. Ale nikdo je nenuti a kricet jsem uce taky neslysela. I presto jsou tam tri deti, ktere kazde rano breci v satne a jedna holcicka i ve tride. Takze to opravdu nemuselo byt urvanou ucou, ale necim jinym. Kamaradce se narodilo mimco na konci srpna a trilety sel kratce na to do skolky a spojil si to, ze maji mimco a jeho dali do skolky, ze uz ho nechteji. Dostaval totalni hystaky a nemohli mu to vysvetlit. Takze duvodu muze byt hodne.
Tak hodne stesti!

michaela_2
10. říj 2018

@petrak15 Vedla jsi dcerku poprvé do školky a píšeš, že : takto vyhořelé učitelky jsou tam všechny? Jak jsi to zjistila tak rychle? 🙂

Jinak těžko říct, u té situace jsme nebyly.........ale pokud holčičce nejsou ani 3 roky a ty jsi doma, tak bych jí také nedávala - režim fungování ve státní školce, to není jen o kolektivu dětí a malování a zpívání. Je to poměrně náročné, pro ty nejmenší a musí už na to být vyzrálí......Ve školce kam chodí syn, otevřeli letos ze zákona povinně třídu pro ty 2,5 leté děti (pár jich je ještě mladší!) a to by jeden zaplakal, když vidí ty prťata ráno.........Šatnu mají hned vedle třídy syna a když tam pak slyším ty maminky, jak řeší s paní učitelkou pleny!! na ven a na spaní apod. Umíte si představit, mít ve dvou lidech 25 dvouleťáků? šílenost - takové děti nepatří do klasické školky, ale třeba do jeslí, pokud rodiče musí oba pracovat.

Jinak, když moje starší dítě (dcerka) začala chodit do školky, hodně plakávala a já byla šíleně přecitlivělá a nesla jsem to fakt špatně. U syna už to bylo lepší, jak byl člověk zvyklý. Ale u toho prvního je to prostě změna a sama jsem z toho byla vyklepaná...........

Dala bych malé ještě čas 🙂

normalnimatka
10. říj 2018

já si myslim, že není normální, aby úči ve školce na děti řvaly, ještě takhle malý a kvůli takovýmu hovnu.
1. dceru bych dala do školky pozdějc. at to trochu zpracuje a může začít nanovo.
2. našla bych jinou školku.

a nejde jen o to řvaní, já bych dost zpozorněla i při takovýmhle způsobu komunikace učitelky s tebou, pokud to líčíš objektivně.

lennus
Autor odpověď smazal
Zobraz
karlajasmine
10. říj 2018

Ja bych zmenila skolku. Uplne to vidim u nas - zkusili jsme syna dat do skolky, a katastrofa - ucitelky s detmi komunikovaly stylem ''diktatorka'', stylem ''ted tohle a tamhle to a sup a honem'', s rodici jakbysmet, stylem ''Tak ted zkuste potichu zmizet, dokud si hraje, pak pro nej prijdte'' (za me nejhorsi vec, co rodic muze udelat - ukazat diteti, ze ve chvili, kdy se na maminku nekouka, tak maminka zmizi..).. Druha skolka naprosto diametralne odlisny pristup - ucitelky se k rodicum chovaji s respektem, nechavaji rodice, at se s detmi louci jak dlouho a jakym zpusobem rodice samy uznaji za vhodne, detem vsechno pekne trpelive vysvetluji, umi si deti usmernit jinak, nez rvanim.. syn tam je od prvni chvile daleko spokojenejsi a docela se tam i tesi. Nikdy bych nedala dite do skolky, kde se ucitele stavi do nadrazene pozice vuci rodicum. Rodic a ucitel jsou na stejne urovni a meli by spolu podle toho komunikovat. Zadny ze ucitel zaveli a z rodice se razem stane zak. Ale ani to, ze rodic si bude diktovat nesmysly. Proste dospelacka komunikace a k detem pak lidsky pristup.

lennus
10. říj 2018

Zkusila bych si promluvit s ředitelkou a upozornit na situaci a že se vám nelíbí a možná i s tou učitelkou. Náš chodí do soukromé, kde je úžasný přístup, chodí tedy jen tři dny, protože máme doma miminko, tak není nutné, aby tam byl celý týden. Ale vím, že jsou i kvalitní státní s moc fajn přístupem, vše je prostě o lidech. Jinak bych do takové školky dítě nedávala, pokud to není nutné. Kamarádi žijí v Bavorsku a tam je vyloženě zvykací režim, rodiče tam můžou být - kamarádky malá byla na ni dost fixovaná, jsou jí 3,5 a po pár dnech ji - mámu posala domů, už byla v pohodě. Myslím, že některé děti prostě potřebují íce času. I u nás můžou být rodiče nejdřív s dítětem. Držím palce!

lennus
10. říj 2018

@karlajasmine Naprosto souhlasím - zmizet, když se dítě nedívá vede akorát k nedůvěře, vždy jsem se rozloučila, i když to z kraje obrečel, měl problém s loučením, ale bylo to jen pár minut a pak už vždy učitelky psaly, že je vše v pořádku.

meronym
10. říj 2018

@petrak15 Priznam se, ze jsem necetla vsechny odpovedi, ale k tomu placi deti, nez si zvyknou - kratky plac prvni dny po nastupu je OK. Pokud dite “prorve” cely cas ve skolce, tak 1. neni pripravene do skolky chodit nebo 2. skolka neni vhodna. Vim, o cem pisu - syn (2r.) zacam chodit tento mesic do soukrome skolky, zatim bez slzicky.

rebe
10. říj 2018

Školka opravdu může být pro dítě obrovský benefit. Moje dcera taky začala chodit ještě před třetími narozeninami, obrovsky ocenila kolektiv kamarádů, které mohla vídat pravidelně dvakrát týdně. Během dvou měsíců jsem ze dvou dopolední musela udělat dva celé dny až do večera, protože po obědě odmítala odejít. Ale kdyby plakala, že tam nechce být, kdybych viděla, že se tma učitelky nechovají hezky, nenechala bych ji tam ani omylem. U nás když dítě plakalo, učitelky ho chovaly. A když plakat nepřestalo, zavolaly mamince, jestli si pro něj nechce raději přijít. O tom, že první dva měsíce jsem byla buď přímo ve školce, nebo v zázemí, abych byla po ruce, kdyby mě dcera potřebovala, ani nemluvě.

mandala
10. říj 2018

Co bych dala za to, kdybych nemusela do práce a syn nemusel ve svých čerstvých třech letech do školky...Ty bereš školku jako benefit, ale pro ni je benefit spíš to, když zůstane s tebou doma. Pěkně nám to osvětlila ředitelka, kdy říkala, že rodiče dávají děti do školky, protože prý potřebují kolektiv atd., ano, ony potřebují kolektiv, to je jasné, ale takový, kde je maminka s ním a ne, aby zůstalo z ničeho nic samo a ještě se po něm vyžadovalo spoustu úkonú, které jsou pro takto malé dítě hodně náročné. Mluvím teď tedy o těch 2 a 3- letých, ti starší už to mívají většinou jinak...

petrak15
autor
11. říj 2018

Ok, dekuju za nazory, tahle skolka vhodna neni. Dneska jsem zkusila jit podruhe, dceri jsem vysvetlila, ze poprosime ucitelku, aby maminka mohla rano taky, ze ji tam v zadnem pripade nenecham samotnou. Divaly se na me jak na blazna, ze to neni zvykem, ale ok. Po 15 minutach jsme odesly, deti mely svacinu. Asistentka ucitelky me rekla, ze nez aby jim tu brecela, at si ji vezmu sebou. To byl plan tak jako tak. Vyzvedly jsme kapsar a uz tam nepujde. Rika mi, ze chce k detem, ale samotna ne. Jenze jak ji mam trosku osamostatnit, kdyz me vsude chce sebou? Chodime mezi deti, vetsinou to jsou aktivity, kde deti nemaji cas na sebe koukat a proste existovat. Nemyslim si, ze za rok plakat nebude, ale dam ji k hodnejsim tetam. Doufam, ze se mi to podari.

petrak15
autor
11. říj 2018

Nebo chodily, ted s miminkem yo neni ono, jsem nervni, kdyz place a tak jsem misto aktivit myslela tu skolku..

atisa
11. říj 2018

V takové školce by už moji dcerku druhý den neviděli. Zvláště, kdybych byla pořád doma na rodičáku. 3 leté dítě mají pomalé tempo a učitelky na to musí mít trpělivost. Naše školka je zatím (zdá se) zlatá, učitelky hodné, trpělivé, chápavé, že malinké děti jsou pomalé... Musí být rázné, ale aby ječely na děti... Ufff.

val333
11. říj 2018

Já jsem vychovatelka a přiznám se, že na decka taky občas zařvu... A bohužel jsem někdy i mrská... Hold každý den není posvícení 😀 některé skolkove děti dokážou díky výchově z domu i dospělého neskutečně šetřit a vyfuckovat... Že nic jiného než zvýšit hlas nezabere... Ale tím neobhajuju učitelku o které se zde bavíš 😉

petrak15
autor
11. říj 2018

@val333 zvykat hlas, zakricet, ja to beru. Ja sama taky umim poradne houknout. Ale tohle, kdyby se stalo na ulici, tak se vsichni ohlidnou, co se te pani deje. A jeste to nebyli sestileti kluci, co uz veci jak vytocit.

mandala
11. říj 2018

@petrak15 Mě přijde celkem normální, že tě chce mít u sebe, když je poprvé v cizím prostředí a s cizími lidmi. Kdyby náš skoro pětileťák nastupoval do MŠ až teď, choval by se úplně stejně...Na druhou stranu, jak jsem psala již výše, přijde mi zbytečný ji dávat do školky takhle brzy, pokud ji chceš osamostatnit, dávej ji třeba k babičkám, kde bude mít 100% pozornost a ty budeš taky v klidu...

leneee
11. říj 2018

@petrak15 reknu vam mou zkusenost-dcera sla do skolky ve 3,5l a take to moc nedavala-nemeli totiz jednu pi uc. “na pohodu” a ne ze by vylozene kricela,ale urcite jednani nebylo k temto malinkym detem ok. Jedna holcicka z ni mela dokonce takove zdravotni potize,ze ji museli preradit do jine skolky. Deti si na tu uc stezovali a nikdo to moc neresil. Ted je dceri 4,5 a ucitelku ma uz jinou (z vyssi tridy), chodi do skolky naprosto v pohode. Verte svym pocitum a tomu co vam dcera rika a nebojte,dite o nic neochudite, tohoto skolniho systemu bude mit jeste azaz...

barbara04
11. říj 2018

@petrak15 a neboj muze to bt za rok úplne jinak- bude jiná . samostatnejsi, vyspělejší.... on si život s miminkem sedne, bude to více a více parťák. pokud je hodne uplakane mimi, ber sebou satek. a věř to in ze deti nemaji tu potřebu super zábavný a kontaktu to jen my maminky mame pocit ze to potrebuji a ze se s námi nudi. Nuda produkuje kreativitu a mimino nic nenici. mas ted superb šancí s ni atavet malovat tvořit . mimino vedle vas se bude koukat a bude happy. Mala se te nabazi a bude pak smostatnejsi. hřiště muzes nechát na jaro.
jinak syn je ve školce spokojeným atb ted ve 4 letech a je tam 10 deti
více mu vadi .🙂

marcellia
11. říj 2018

@kittyy17 Ve skolce nemaj ucitelkam co ujizdet nervy. Bud na to maji nebo nemaji,a pokud nemaji,at odejdou. Chapu,ze muzou byt vyhorely,ale mely by mit soudnost a vcas odejit. A je to i o reditelce,koho si tam zamestna a jak je s nim pak spokojena. Pokud toleruje takove halekani na deti,to neni ok. Mam 2 deti,obe chodily do statnich skolek,nemuzu si stezovat. Obcas ucitelky byly duraznejsi,zvysily hlas,ale nikdy zadna nejecela a nikdy jsem nemela pocit,ze by to bylo pres caru.
K takove praci musi mit ta zena vztah,vztah k detem,mit prirozenou autoritu,a zaroven byt laskava. Det jsou citlive bytosti a nikdo by se k nim nemel chovat jako k onucim.

marcellia
11. říj 2018

@petrak15 Nech tomu volny prubeh,ono se to casem nejak vyvrbi,ja bych to asi za kazdou cenu neresila. Kdyz budes mit moznost s ni jit nekam mezi deti,jdete,kdyz ne,holt nepujdete,vsak ono se nic nestane. Nemusis mit pocit,ze je potreba ji neustale zabavovat,zkus spis vymyslet nejake pro ni zajimave aktivity klidne i doma,je toho spoustu,cim by se zabavila a ty mela zaroven poresene mimco. Ted bude chladno,podzim zima,nebude to tolik na ven..a uvidis za rok v zari,a navic v jine skolce..