Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

sunnye
19. led 2011

my dneska měli super rychlý oběd,protože jsme přišli pozdě z venku - těstoviny panzzani 3 minutové, do toho kukuřice, šunka, smetana a sýr 😉 moc nám to chutnalo a bylo to za 5min hotové. Zítra bude koprovka.

eriska
20. led 2011

Ahojky, tak my dnes máme bramboračku a játra s chlebíkem...prcek začal zeleninku totálně bojkotovat, tak zkusíme začít od začátku - brambůrkem☹

kaciska
20. led 2011

hranolky a kuřecí 🙂 fazolová polívka

evulatko
20. led 2011

ahojky, nase mala miluje tohle: http://www.varime-detem.cz/recepty/detail/2996

misa_a_radek
20. led 2011

Ahoj, dneska k obedu bude italske rizoto, to "ceske" mi nesmi pres prah 😀 a vcera k veceri byly palacinky se spenatem

bulinka
20. led 2011

@crca Prosím napište mi recept na rajskou polévku, chtěla bych jí zkusit, ale chce to osvědčenej recept 😀

bulinka
20. led 2011

@peppapig lososové karbanátky, to zní dobře, mňam 🙂 Hoďte receptík, ať si můžeme také pochutnat 😀

vafle
20. led 2011

zapečené těstoviny...vařil manžel večer když už jsem dávno spinkala takže dnes to mám bez práce...a světe div se umyl i nádobí 🙂

weri1
20. led 2011

@misa_a_radek a jaké je italské? dáš recept? 😉

hojda
20. led 2011

Rajský a těstoviny, zítra lasagne, super jsou taky lívanečky a malý miluje i těstoviny se skořicí🙂.

weri1
20. led 2011

včera rajská, dnes špenát, br.kn a hovězí na česneku, zítra kynutý knedlíky s tvarohem a o víkendu špagety s mletým masem
a nedávno jsem dělala panenku plněnou listovým špenátem a slaninou a k tomu nudle špenátový se smetanou

mamkamarketa
21. led 2011

My dnes mame kvetakovou polevku a lasagne se syrovou omackou, kurecim masem a spenatem 😉

crca
autor
21. led 2011

Dneska dělám taky špenát s br.knedlíkem a peč.maso 😅 ,polívku mají od včera česnečku 😀

kacab
21. led 2011

... u nás vede obdoba zravějších kotlet na smetaně v troubě.... Brambory a hodně červený řepy (čerstvý i kompotovaný - co kdo máte) smíchat, osolit a hodně okmínovat, položit na vrch plátky masa - pro mě a děti kuřecí prso (naklepané, osolené a kdo chce okořeněné, opepřené ) a - pro manžela krkovici (není tak suchá jako kotleta)... a zalít šlhačkou a do trouby... Do měkka upéci pod pokličkou, pak otevřu, přidám teplotu a nechám zezlátnout.... 🙂 ... a pro sebe dám na kraj jen větší kusy řepy a jím bez brambor 🙂
A taky naše děti zbožňují nákyp z brokolice či květáku s muškátem 🙂 obecně mají rádi jídla se zeleninou, tak jsem za to ráda a cpu je tím horem dolem 😀 😀 😀

skorn
21. led 2011

..u nás jsme hooděe "polívkový", takže včera Minestrone podle Apetitu a dneska zeleninový vývar s Quinoou..když nemáme Quinou, tak dávám kuskus....a na hlavní jídlo dnes krutí prso a šťouchané brambory a okurkový salát.

skorn
21. led 2011

..a jen se pozeptám...máte někdo dobrý tip na svačinky pro "čtyřleťáka"....nějak už nevím co jí dávat, aby to bylo plnohodnotné 😅 děkuji!

kacab
21. led 2011

@skorn .. já dětem hodně dávám variace na jablíčka - záviny bez přidání cukru, nebo nepečený piškotový dort s rozvařenými jablky a bílým jogurtem....... chutná jim to , že je to sladké a přitom v podstatě bez cukru a s vlákninou......... jednou týdně něco takového vyrobím a 2dny to pak mají ke svačince.... a mlaskají si 🙂 a taky jsem je naučila na moje v období školky milované svačinky - chlebík s pomazánkovým máslem a nahoru na jemno nastouhaná mrkev - a hodně 🙂 ... to skáčkou radostí!!!!

kacab
21. led 2011

a o víkendu snídají buď vločkovou kaši slazenou stouhaným jablíčkem a trochou tmavého cukru a nebo jáhlovou kaši s jahodovým kompotem.... to se dá jíst i jako svačinka studené do mističky.....

skorn
21. led 2011

@kacab Moc děkuju 🙂 prima tipy..určitě vyzkouším 🙂 ....dnes chci něc 🙂 upéct, tak asi zrovna vyzkouším něco s těmi jablíčky.Ještě jednou moc děkuji. 😵

kacab
21. led 2011

@skorn nemáš zač.... jsou to blbosti - ale u nás je zásoba jablek ze zahrady, tak toho využívám... dělám dětem i přesnídávky, ovocný saláty - ale i s čínským zelím...slazený právě kvantem těch jablek... se ale divím, že to ještě neodmítají 😀 😀 😀

alukard77
21. led 2011

fazulova polievka zo vcera, dneska kura na paprike s haluskami a ako dezert nam este zostal po vcerajsku cheese cake 🙂
zajtra kuraci vyvar a africke stew s roznymi druhmi masa a ryzou 🙂

misa_a_radek
21. led 2011

@weri1 ¨na masle s olej osmazit do sklovata jemne nakrajenou cibuly, vsypat ryzi, nechat zesklovatet, zalit asi čtvrtlitrem bíleho vína, nechat vyvarit a pak pravidelne po naberackach rýži podlévat vývarem do změknutí, muzes k tomu pridat houby, nebo osmazene kousky masa, kdyz je ryze mekka, tak to vypnes a vmícháš nastrouhaný sýr, patří tam parmezán, ale ja dávám i eidam, je pravda, ze parmezan je výraznější a pak jeste kousek masla a hotovo 🙂

crca
autor
23. led 2011

Kuřecí vývar s nudlema a čína s rýží(samozřejmě upravené tak,aby to mohli i děti 😉 )

zuzik.3
23. led 2011

plněné papriky s rajskou omáčkou a knedlíkem 🙂

kami1984
23. led 2011

Mě dneska vařila babička-domácí vývarek s nudlemi abr. salát s řízkem🙂)) se oblizuji ještě těď... nevím proč, ale mě vždy tak chutná, když uvaří někdo jiný🙂))

brusinka.pusinka
24. led 2011

my dneska máme hovězí vývar s kapáním a halušky s perkeltem, malá má Halušky s žervé sýrem a kuřecím maskem. Zítra dělám česnečku smetanovou a krutonky a lososa s fazolovými lusky a rýže s bylinkami 😉

k.ate
24. led 2011

tak my jsme dneska měli špenát s vajíčkem a bramborama, ale teda malej z toho moc nadšenej nebyl, protože jsem dělala listovej a jemu se to blbě kousalo ☹ tak příště mu to rozsekám 😀

brusinka.pusinka
26. led 2011

my máme dneska uzenou polívku s rýži a rýži s pečeným šafránovým kuřetem a hlávkový salát 😀

bulinka
26. led 2011

my máme dneska drůbeží vývar a játra s rýží 🙂

morusa
26. led 2011

Domácí pizza 🙂