Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

gab7
2. únor 2012

@maybay já zkoušela jednou brokolicové bramboráčky,ale kluci snědli jen po jednom,a řekli,že už to nikdy nechtějí ☹ .A to jinak brokolici milují...
hodně záleží na receptu 😉

marhulinka
2. únor 2012

@zuhur a recept na co?? 😅 na karbanátky?

zuhur
2. únor 2012

@gab7děkuju
@marhulinka na tu hořčičnou omáčku co jsi chtěla

brusinka.pusinka
2. únor 2012

Dneska ten celerový salátek mňamka 😀 😀 😝

marhulinka
2. únor 2012

@zuhur 😀 😀 😀 ahááááááááááá tak děkujiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

llluckaaa
2. únor 2012

Uzená polévka, dnes asi extra dobrá, protože dítěti nestačil jeden nášup a šlo si ještě přidat.

pet.s
2. únor 2012

holky nemáte někdo recept a nějakou směs na bramboráky? klidně jen salámovou nebo i masíčkovou.-))

pitruskaskarolinkou
2. únor 2012

pečený kuřátko, šťouchaný brambory, okurkovej salát. Ke kafíčku zkouším upect Chinois 😵

pet.s
2. únor 2012

@marhulinka jakou pomazánku dáváš na ty tousty?

pet.s
2. únor 2012

@pitruskaskarolinkou co to je chinois?

pitruskaskarolinkou
2. únor 2012

@pet.s dovolím si sem vložit fotku kamarádky Peťky, ten náš Chinois je teprv v troubě 😀

pitruskaskarolinkou
2. únor 2012

je to francouzské pečivo a recept - sjeďte níže

http://olivovakucharka.webgarden.cz/sladkosti/d...

nikiii
2. únor 2012

Holky, nemáte někdo osvědčenej recept na kuřátko na pomerančích?

nikiii
2. únor 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, netušíš na které stránce byla ta sekaná jak jsi mi před nějakým časem posílala? Zapomněla jsem si to opsat, chci ji zítra k obědu a teď to ne a ne najít 😠

brusinka.pusinka
2. únor 2012

sekana je na str.239

prdecek
2. únor 2012

@gab7 no nevím kolik ty prsa vážily, ale byly z jednoho kuřete.

nikiii
2. únor 2012

@brusinka.pusinka Díky moc, to je přesně ona 🙂

gab7
2. únor 2012

@prdecek díky moc,orientačně mi to stačí 😉 ,už jsem si dnes koupila suroviny,a o víkendu si s manželem vyzkoušíme 😉 .už se těším 😀 .díky za tip 😉

gab7
2. únor 2012

@llluckaaa 🙂 jé děkuju za tip,už jsme dlouho nevařili.taky máme moc rádi 😉
jak já mám ráda tyhle stránky.když už tápu a nevím,co uvařit,pročítám si tady,a hned spousta nápadů 🙂

llluckaaa
2. únor 2012

@gab7 Já ji mám taky moc ráda, ale dítě někdy stávkuje a nechce ji. O to víc mě překvapilo, že měla takový úspěch. A to jsem ji prckovi ani nesolila 😉
Dobré na čerpání inspirace. Zítra budu dělat opět sekačku, co mi tu holky poradily.

llluckaaa
2. únor 2012

Holky, dotaz nezkušené kuchařky... Jak si doma melete maso? Samozřejmě vím, že je nejlepší si ho nechat před očima namlít v masně, ale někdy to prostě nejde ☹ Já mám doma takový starý strojek po mámě a je to v něm hrozná dřina. Možná to dělám blbě. Nemáte na to nějakou jinou taktiku?

michamicha
2. únor 2012

já dneska dělala čočku půl na půl normální s červenou, k tomu klobásky z divočáka a vajíčko, polévka dýňová s bramborem 🙂
zítra bude sekaná, brambor a ovocný kompot 🙂

weri1
2. únor 2012

@llluckaaa doma maso nemelu, ptž asi před 2 měsíci jsem myslela, že se u toho zblázním, mlela jsem ho asi půl hodiny a stejně neumlela a pak ten mlýnek nešel ani umlýt, nevím jestli tupý nože v tom, nebo prostě nevím....takže doma jsem to vzdala a nechávám si to mlít v masně, a kdyby to nešlo v masně, šla bych do elektrickýho strojku

llluckaaa
2. únor 2012

@weri1 Tak já ho posledně mlela asi ještě déle a skoro jsem u toho přišla o nervy ☹ U nás ale většinou v masně nenamelou - mají už něco namletého a to pak vnucují...

weri1
2. únor 2012

@llluckaaa nevím kde je chyba, mě to i pořád vylízalo horem nazpátek fakt děs.....já taky hleděla, že tady melou i když prodávají mletý, mi tím ušetřili prachy za strojek 😀

anina32
2. únor 2012

@llluckaaa
@weri1 Fígl je v tom že když se do mlýnku po umytí při sestavování dá ten nožík obráceně, tak se s tím nic neumele, taky mě to už párkrát potrápilo 😝

llluckaaa
2. únor 2012

@weri1 Mně přišlo, že se mi ucpávaly ty dírky, kterými to leze ven. Že bych tam měla moc šlach? Nakrájela jsem to navíc na kousky cca 5x5 cm, aby to šlo lépe. Jo a jediné místo v našem bytě, kam šel ten strojek našroubovat, je taková stará rozvrzaná židle 😠 Po zítřku ten strojek asi poletí na smetiště, aby mě to mletí zase někdy nenapadlo...

weri1
2. únor 2012

@llluckaaa no však já to málem ani neumyla, to musel manžel já na to neměla nervy to maso tahat ven, a přesně jak píšeš

llluckaaa
2. únor 2012

@anina32 Nožík? Myslíš takovou tu vrtulku s ostrými hranami? Aha, tak já zkusím myslet na to, abych ho dala dobře, ale přišlo mi, že dobře byl... Jestli tedy vůbec poznám, jak má být správně, že 😉

llluckaaa
2. únor 2012

@weri1 Já ho umyla, vyšťourala párátkem a dala odkapat na dřez. A ten od mlýnku chytil rez. Manžel vypadal, že mě asi zabije 😒