• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

20. ledna 2017 
@brusinka.pusinka Prosím tě, na který straně jsou ty majolkový housky? Nemůžu je nějak najít :frowning2:
24. únor 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka jsem si říkala, že i citronová poleva by na té mrkvové buchtě mohla být mňamková :wink:
24. únor 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii 343 strana
@jimmy1 určitě také může být
24. únor 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimmy1 u nás se dělá tahle Vodová buchta:

3vajíčka větší množství 4vajíčka
9lžic vařící vody 12lžic vody
20dkg cukru 26dkg cukru
20dkg polohrubé mouky 26dkg mouky
kakao

Z bílků sníh. Žloutky, vodu vyšlehat - přidat cukr a mouku, vše vyšlehat přidat sníh. Půlku těsta odlít a přidat vrchovatou lžíci kakaa. Pak těsto nalít do bábovkové formy - světlé/ tmavé /zbytek světlého.
24. únor 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jimmy1 strana 340 je i jednoduchá roláda také bez másla a mléka:grinning:
24. únor 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka začala jsem dělat kefírovou buchtu, ale zjistila jsem že nemám jedlou sodu, dá se to něčím nahradit?
24. únor 2012 v 15:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 Weri já měla sody jen jednu lžičku, tak jsem dala druhou kypřícího prášku :sweat_smile: A byla dobrá :grinning:
24. únor 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@weri1 děj prdopeč je to také kypřící přípravek :wink:
24. únor 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka děkuji tak nějak jsem si to myslela, ale nějak nepeču, tak jsem šla radši pro radu, jdu na to
24. únor 2012 v 15:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dneska čočka, uzený, vajíčko, okurka
24. únor 2012 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
já byla dnes na kontrole, jsem hotovson, stihla jsem nakoupit, tak na víkend bude buřtguláš s chlebem a hovězí kližka na žampionech s rýží.. polévka kuřecí. dnes jsme oběd nikdo neměl, jen co dům dal, tedy spíš lépe řečeno, nevařila jsem...
24. únor 2012 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
...a něco na mně zase leze, donutila jsem se sníst polívku, malou nenutím, má chleba s medem, dnes hho měla i k snídani..jinak k obědu jogurt a nic... jestli jsem ten bacil chytla od ní, ani se nedivim, že nechce moc jíst.. :frowning2: samozřejmě si vymejšlí, řeknu máme kuřecí polívku, chce rajskou.. zeptá se, jaký bude zejtra masíčko, řeknu hovězí, ona by chtěla kuře,protivná je jak činže...ach jo, snad s na zejtra líp vyspíme... :confounded: :frowning2:
24. únor 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já jsem dopekla majolkovou buchtu od @brusinka.pusinka - výborná už jsme s manželem koštovali :grinning:, myslím že do neděle padne :grinning: a stihla jsem česnekovou pomazánku k večeři
24. únor 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak vypadají moji šneci recept od @brusinka.pusinka
24. únor 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@petrajavor šikulka.. a určitě jsou moooc dobroučký..
malá dnes chtěla péct :grinning: ale jak jsme byly doma včera samy, tak tu ještě zůstaly ty koblížky a ztuhly a cukr se na nich rozpustil, tak to není už ono....příště udělám tak, aby se hned snědly.. :frowning2: čerstvé jsou super.
24. únor 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka jojo moc nám to chutnalo :slight_smile:
24. únor 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásím, že rohlíky jsou super!
24. únor 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobrý večer.Jak se jmenuje prosím přesně diskuze k domácí pekárně.Recepty,rady,atp... Děkuji předem
24. únor 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
zítra cmunda po kaplicku :slight_smile: :wink:
a v neděli kuřecí čína :slight_smile: :wink:
24. únor 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur tak kočár vypranej, na rychlý praní 30 minut na 40 otáčky 400 a nic se nezničilo, je jak novej :slight_smile:

kefírovej koláč výbornej, dělala jsem ho podle receptu podle @falca1 jelikož ten recept je kratší než od @brusinkapusinka ...nic víc v tom není, ale já nerada dlouhý recepty :grinning: a byl výbornej, ještě jsem ho rozkrojila napůl a potřela džemem...
24. únor 2012 ve 23:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojky holčiny,tak já tento víkend nevařím :grinning: A mám radost jako malá....teda udělám jen polévku na popravení pro manžela,jinak jdeme na oslavu a v ne k tchánům :slight_smile:
Jen teda nevím co budu vařit v pondělí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. únor 2012 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dneska máme taťku na sčítání zvířátek, tak jedeme za babičkou na obídek, bude vývar, pečený králík a rejpaný knedlíčky se zelím, co ke kávičce nevím:slight_smile: a zítra má taťka chuť na výpečky, špenát a br. knedlík
25. únor 2012 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme dneska guláš bez míchání, s rýží asi.
25. únor 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska vepřo knedlo zelo a jako dezertík mamka přivezla ovocnej dort, tak se těším.
25. únor 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur Moc děkuju.
25. únor 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
smažený štikozubec chilský, zeleninový salát s kukuřicí a pažikou...mňam!
25. únor 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
kucharky,prosim poradte mi nejakou buchtu s pudingem,nebo me odkazte prosim na nakou stranku :dizzy_face: pudingovou babovku mame radi,ale chtela bych zkusit neco noveho.diky moc :dizzy_face:
25. únor 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
gulášová polévka, pečené kuře s cizrnou
25. únor 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
polévka z uzeného ze včera, smažená tilápie a bramborová kaše, šopský salát, ke kávičce můj nejmilovanější perník :dizzy_face:
Na pozdější odpoledne čekáme návštěvu, takže budou pečená medová kuřecí křídla s chlebem, kozí rohy, nakládané hříbky v octě a jednotlamky s česnekovou :slight_smile:
25. únor 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek