• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

30. listopadu 2016 
grilované špízy + brambory
30. dub 2011 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Šátečky jsou luxusní,děkuji brusinko....
30. dub 2011 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
rajská polévka
tortilly plněné směsí kuřecího masa, zeleniny s dresinkem, posypané sýrem a pažitkou
1. kvě 2011 v 07:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@marti73 peču takhle +-Šátečky pečeme při 170 °C dorůžova, ke konci můžeme zvýšit na 200 °C. a jo jsou bezvaječné :wink: :wink:
1. kvě 2011 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@fire85
@vojtisek2007
@tyrisa :slight_smile: ať se povedou a chutnaj jak u nás :wink: :grinning:
@pet.s no klidně můžeš přidat záleží už na chuti kuchařinky , nám stačí ta hořčice a když je dionská je to uplně k sežrání :wink: :grinning:
1. kvě 2011 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Pro sebe špenátová polévka s krutonky a na hlavní jídlo budou šťouchané brambory s jarní cibulkou a špízy z vepřového a kuřecího masa. Na odpoledne Brusinčiny šátečky a citrónový puding...

včera jsem si pozkopírovala recepty ze všech stran a je toho na 120stran!!!
1. kvě 2011 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@brusinka.pusinka Moc děkuji.. vyzkouším. :wink: Martina
1. kvě 2011 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@marti73 :wink:
My dneska jdeme k prababičce a babi na obídek dělají bůčkovou roládku s kopřivovým špenátem a bramborovým knedlíkem a zeleninový vývar s kapaním :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: si nechám líbit mňamky mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. kvě 2011 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@pet.s babi vaří ve školce v kuchyni, tak zjistím, jestli ho taky dělají :slight_smile: :grinning:
1. kvě 2011 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@brusinka.pusinka šátečky byli včera večer - no úspěch největší, já měla jen jeden :angry: :angry: :angry: a je to fakt jednoduchý a rychlý, jo ale takový úhledný jako máš ty na fotce jsem je teda neměla...nejsem holt manuálně zručná :slight_smile:
1. kvě 2011 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
dneska špenát,brambory a volské oko.
1. kvě 2011 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@vojtisek2007 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jojo neboj to časem vychytáš :wink:
1. kvě 2011 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@brusinka.pusinka já jsem viděla i kdysi někde takové "udělátko" - plastový kolečko nahoře se zoubkama, položilo se tam to kolečko z těsta, dala se náplň a secvaklo se to...asi to pořídím :slight_smile:
1. kvě 2011 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@brusinka.pusinka Tak to si dáte.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já dnes vařím svíčkovou :wink:
1. kvě 2011 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
a jinak dnes máme zbytky ze včera....rarášci budou řádně rozleželý :grinning: a udělám šunkový šneky - včera bylo sladký, dneska bude slaný
1. kvě 2011 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@vojtisek2007 no vím co myslíš mám doma a nepoužívám jednodužší je vidlička a hrneček :wink: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , ale když dělám pirohy z nudlového těsta tak ho používám ono to líp zatěsní :wink:
1. kvě 2011 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
zapečené mleté maso s bramborem a zeleninový salát....a chtěla sem udělat podle brusinky mrkvové šátečky,ale dostaly jsme včera dort tak sladké máme :wink:
1. kvě 2011 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@aemmi přiznám se, že to neznám. Já jahodové dělám tvarohové, meruňkové kynuté a švestkové v bramborovém těstě :slight_smile:
1. kvě 2011 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
smažák, brambory, okurkový salát... a jabková buchta ke kafíčku :slight_smile:
1. kvě 2011 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
teda, holky, to jsou receptíky..tak ty mrkvové šátečky určo vyzkouším:slight_smile: mamka dělá podobné z tvarohového těsta, s meruňkovou marmeládou a to je mňamka:wink:

u nás dneska zeleninový oříšek, bramborový knedlík a špenát a odpo ke sváče sušenkové řezy s pudinkovou náplní a šlehačkou:wink:

hezkou neděli:wink:
1. kvě 2011 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@brusinka.pusinka : dnes kure pod perinou..... voni uzasne, uz se tesim, az se do toho pustime :wink:

mrkvove satecky taky nekdy zkusim :grinning: :slight_smile:
1. kvě 2011 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ne 120, ale 12stran:slight_smile:)
1. kvě 2011 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@brusinka.pusinka Už se povedly a nezbylo nic.........
1. kvě 2011 ve 13:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Dneska máme boršč s domácím chlebem a lívance s jahodovým dipem :wink:
2. kvě 2011 v 08:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Zapečený pangas na cibuli se sýrem, štouchané brambory, zeleninový salát. :wink:
2. kvě 2011 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
O víkendu jsme grilovali a zbyly naložené kuřecí špalíky, takže je dneska upeču v troubě a udělám bramborovou kaši a rajčátko. Na odpoledne máme ještě nepečený dort ze zakysané smetany, co zbyl z oslavy prvních narozenin. :dizzy_face:
2. kvě 2011 v 09:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky omlouvám se že jsem k vám takhle vpadla ale vaše debata mě zaujala :grinning:

esterko- prozradíš mi recept na pangase? děkuju :slight_smile:
2. kvě 2011 v 09:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, dělaly jste doma některá mousaku??

my máme dneska masko, co zbylo na spizy s hraskem a mrkvi a ryzi. K tomu hlavkovy salat. zitra bude neco bezmaseho, tak si lamu hlavu, co udelam:slight_smile:
2. kvě 2011 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@kami1984
2 ks vejce
50 g hladká mouka
1 ks cibule
3 lžíce strouhanka
mletý černý pepř
2 ks lilek
200 g jogurt
sůl
4 lžíce olivový olej
600 ml mléko
50 g máslo
750 g mleté maso
2 lžíce rajčatový protlak
1 svazek petrželka
2 stroužky česnek
800 g sterilovaná rajčata
4 lžíce parmazán
450 g brambory

lilky očistíme, podélně nakrájíme na plátky a osolíme. Dáme na 30 minut odležet. Nasekanou cibuli a česnek zpěníme na 2 lžících oleje. Přidáme maso a opečeme je. Přimícháme petrželku, rajčata a protlak. Osolíme a opepříme. Dusíme 15 minut.
Oloupané brambory nakrájíme na plátky. Krátce je předvaříme v osolené vodě a vyjmeme. Lilky osušíme a opečeme na 2 lžících oleje.
Troubu předehřejeme na 180 °C. Z mouky a másla upražíme jíšku. Přilijeme mléko a prova­říme. Dáme vychladnout. Do omáčky vmícháme jogurt, vejce a sýr. Osolíme a opepříme. Vymaštěnou formu vysypeme strouhankou a napl­níme ji masem. Přikryjeme plátky brambor a lilků. Zalijeme omáčkou. Řeckou musaku pečeme asi 50 minut.

Hotovou řeckou musaku ihned podáváme.
2. kvě 2011 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@eriska ahoj, co je zeleninovy orisek? dekuji
2. kvě 2011 v 10:48  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek