Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

janicka1984
3. čer 2012

králík (taky bio 😀), bramborový knedlík, nádivka z jater a bílé zelí

etinka
3. čer 2012

My máme dneska 2 chody, protože děti prodělaly před několika dny nějakovou jednodenní chřipku, tak po 2denní dietce najíždíme pomalu na běžnou stravu 😉. Takže my dospělí uzené koleno, lepenice a děti zapečené rybí filé s vajíčkem a brambory. Polévka - zeleninový vývar 🙂

granda
3. čer 2012

španělský ptáček a rýže,, domácí husa a bramborovo, houskovovej knedlík, zelí.. vařím ptáčka na zítra a jedeme k našim na husu!!

handm
3. čer 2012

Jinak u nás dneska kulajda a játra s omáčkou a rýží.

lojzina
3. čer 2012

pecene kruti stehno,br.kase
hrnkova buchta s ovoc.zele

sunnies
3. čer 2012

Segedínský guláš s domácím knedlíčkem 🙂

babulinkab
3. čer 2012

hrachová polívka s chlebovýma krutonama
kuřecí smažený řízek, bramborový salát, děti to měly s bramborovou kaší a zeleninovým salátem

janicka1984
4. čer 2012

vepřová panenka v listovém těstě, houbová omáčka a bramborová kaše 🙂

sal80
4. čer 2012

Jsem sama doma, takže mám smetanovou hrachovou polévku s opečenou houskou 🙂

kammka
4. čer 2012

o víkednu králík a kachna, špenát a zelí, bramborový knedlik..polévka v sobotu z králíka s játrovými knedlíčky a do neděle mi v lednici zkysla, nechápu... ☹
včera večer chlapi picli vietnamský prasátko, takže si dělám játra na cibulce s rýží..
a odpo se budu muset vrhnout na ten zbytek toho zvířete, holky poraďte, jak to maso naložit do lednice, aby vydrželo co nejdýl a já ho postupně zpracovala...nemám až tak moc místa v mrazáku... 😒

petrajavor
4. čer 2012

koprovku s knedlíkem a vajíčkem 🙂

prdecek
4. čer 2012

včera vepřo zelo knedlo a dneska zbytek, ale už jen knedlo zelo :D maso nezbylo. ale bylo to taky dobrý.

brusinka.pusinka
4. čer 2012

dneska Mrkvová polévka s bazalkou a nudle se špenátkem a tilápie s bylinkami osmahnutá a olivovém oleji🙂

reruna
4. čer 2012

dnes kuřecí nudličky, kuskus a dortík ze včerejška - pribináčkový krém s jahodama🙂

jennyska
4. čer 2012

Ahoj Maminky!
Zapojte se do nové soutěže na MK a nechce svou fotografii tatínka s dítětem zvítězit! 🙂
Více na: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ucastnis...

Hezký den 🙂 J*

pitruskaskarolinkou
4. čer 2012

Dneska vařila Ikea - já grilovaný hermelín s brusinkami a hranolky, dcera kuřecí nugetky, br.kaše.
Doma jsme si dali ještě od včera vepřový vývar s nudličkama 😉

brusinka.pusinka
4. čer 2012

a strouhaný koláč kapek jinak😀 Hnědé těsto dole na něj tvaroh pak mák a světlé těsto navrch😀 doporučuji je to výborná mňaminka a ovocný košík z melounu😀

mochenkaa
4. čer 2012

@reruna @brusinka.pusinka že já blbá sem lezla 😀 Oboje vypadá úžasně. Já se snad nedočkám porodu až si dám sladké 😅
Jinak já dělala vepřové maso na cibuli a žampionech s bramborem a tzaziky. Na zítra budu dělat guláš (mám lítání po doktorech tak ať nevařím až bůhví do kdy)

1luciferka1
4. čer 2012

@brusinka.pusinka prosím o recept na mrkvovou polévku 😉

brusinka.pusinka
4. čer 2012

@1luciferka1 ,
Mrkvová polévka s bazalkou
Na másle osmahnu nastrouhanou mrkev a zapráším hladkou moukou a zaliji vodou , podusím do měkka a rozmixuji , osolím a trocu citronové štávy přidávám. Zvlášť uvařím brambory na kostičky a mrkev na kolečka a nakonec e tam přidám spolu s nasekanou bazalkou.-D už nevařím jen nechám chvíly odstát🙂 Jednoduchá a moc dobrá polévka

1luciferka1
4. čer 2012
nikiii
4. čer 2012

My jsme dneska dojídaly zbytky, ale zítra si upečeme kuřecí paličky, k tomu nový brambůrky, tatarku a okurkovej salát A něco dobrýho si upečem, ale to se teprve uvidí co.

renny7
4. čer 2012

@brusinka.pusinka ten koláč vypadá výborně a žravě 😀 můžu poprosit receptík 🙂 ?

monivo
4. čer 2012

@janicka1984 můžu poprosit o recept na tu panenku s houbovou omáčkou? Mám doma panenku a nevim, co s ní. Díky 🙂

janicka1984
4. čer 2012

@monivo panenka se očistí, okoření (můžeš osolit, opepřit, přidat bylinky, česnek, jakékoli koření máš ráda. já dávám steakové koření), nakrájí na špalíčky (podle jednotlivých porcí - cca 5 cm). zabalí se do listového těsta (vršek jsem ještě posypala kořením) a dá péct do vyhřáté trouby.
houbová omáčka: namočím sušené houby, vařím je do změknutí, přiliju smetanu, nechám trošku povařit. okořením solí, pepřem, někdy dávám místo soli polévkové koření. můžeš použít i žampiony

monivo
4. čer 2012

@janicka1984 děkuju. A jak dlouho se ta panenka asi peče? (aby se těsto nespálilo a maso bylo pečené)? Bohužel sušené houby nemám, ale žampiony by taky mohly stačit 🙂

monivo
4. čer 2012

@oli26 marně hledám recept na svíčkovou z papiňáku. Můžu poprosit o radu, na které straně bych ho našla? Děkuju.

babulinkab
5. čer 2012

cuketová polívka s chlebovýma krutonama
zapečené těstoviny s mletým masem, rajčaty a sýrem, a k tomu ledový salát

oli26
5. čer 2012

@monivo strana. 454 🙂

prdecek
5. čer 2012

Brokolicová polévka na oběd a na večeři čočka na kyselo, párek a chleba 🙂