• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

11. listopadu 2017 
@renny7 na straně 365 je recept na strouhaný koláč a já jen udělala tak že jsme pul těsta obarvila kakaem pul né a mák jsem uvařila v mléce s cukrem a skořici a nechala zchladnout. a na plech nastrouhala tmavé těsto pak dala tvaroh mák a nastrouhala světlé těsto.-) a upekla:slight_smile:
5. čer 2012 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
5. čer 2012 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Prosím o radu - máme v ledničce rozmačkaný jahody s cukrem který je potřeba spotřebovat (néé zamrazit do kalíšku, toho máme plnej mražák). Nenapadá vás co z toho upéct za buchtu? Knedlíky budou zítra z čerstvých celých, tak něco jinýho...
5. čer 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii No já většinou udělám palačinky a jahodami přeliju. Nebo klasickou bublaninu :wink:
5. čer 2012 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás dnes kuřecí závitky s bramborovou kaší.
5. čer 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monivo maximálně 15 - 20 minut, aby to maso nebylo vysušené. a žampiony budou stačit :slight_smile:
5. čer 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuřecí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi. bramboráky
5. čer 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás dnes hovězí vývar s písmenky a zapečená kotleta s bramborem a šlehajdou
5. čer 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuřecí rarášci s bramborovou kaší, listový salát (domácí, ze zahradny), štrúdl
5. čer 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jelikož mrazák vykazuje přemíru listovýho těsta a lednička cukety, tak dneska u nás slaný cuketový koláč a mrkvová polévka. Odpoledne jdeme na brzkou večeři - máme výročí od svatby, tak jen tak nemasově a za to pak si dáme steaka :dizzy_face:
prvně koláč zasyrova, pak upečený
5. čer 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
U nás dneska hovězí vývar ze včera a kovbojský fazole s chlebem.... :slight_smile: :slight_smile:
5. čer 2012 ve 12:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
karbanátek s bramborem a okurkový salát :wink:
5. čer 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii Já mám nejradši "žahour" - tedy u nás se tomu tak říká - nech je tak, rozmačkaný s cukrem, přidej smetanu nebo mlíko a baštit, až jsou boule za ušima :wink::slight_smile:

u nás dneska hustá brokolicová polévka, mě bolí žaludek a nevím, co s ním :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže já čaj :angry:
5. čer 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnešní bramborovo cuketovosýrové placky.-)
5. čer 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
placky mňáááám
5. čer 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
u nas dnes těstoviny zapečené s kuřecím masem, špenátem, smetanou a sýrem :slight_smile:

a zítra bude asi guláš-bude ho dnes dělat manža, dostal na něj chuť :grinning:
5. čer 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
květákové placky s bramborem a salát :slight_smile:
5. čer 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
brokolicový krém s kuskusem, kuřecí prsa zapečená se smetanou a sýrem, těstoviny, perník s tvarohem
5. čer 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii rozmačkané jahody s cukrem mám nejradši jen tak nebo se šlehačkou - lahoda :grinning: nebo upeč piškot a do těch jahod přidej ušlehanou šlehačku, tvaroh a pudink vanilkový creme olé bez vaření a máš krém, obrázek jsem dávala včera
5. čer 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska se nám nechtělo jít nakoupit, když je venku tak ošklivě. Tak vařeno jen z toho co dům dal :slight_smile:. Hrášková polévka a domácí palačinky s tvarohem a rozmačkanýma jahůdkama ze zahrádky :grinning:
5. čer 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
U nás bylo stejně jako včera rizoto, protože jsem to neodhadla a navařila ho opravdu kotel, ale zase bylo fakt dobré :sweat_smile: Jinak teď nepeču - od jedné babičky máme třešňový koláč a od druhé rebarborový.
5. čer 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bulinka taky se mi nechce jít nakoupit, takže na zítra to vypadá, že budeme mít něco podobného - jen ty jahůdky nebudou. Na balkoně mám jen dvě sazeničky na mls a jinak nemám kde :frowning2:
5. čer 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuhur tak já budu muset na nákup večer zajít, protože zítra už by to byla sotva krupicová kaše a tu děti moc nemusí :grinning:. Jinak jahůdky máme od babičky, já toho v paneláku za oknem taky moc nevypěstuju :grinning:
5. čer 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bulinka no my toho taky moc nemáme, ale chleba peču - ten jsem nekoupila už aspoň dva měsíce. Něco málo nakoupil včera tatínek (seznam byl pětipoložkový tudíž akceptovatelný :grinning: ) a začínám experimentovat i s domácí šunkou. Snad bude zítra hezčí počasí abych doplnila zásoby, před chvílí ještě lilo jak z konve.
5. čer 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady taky prší a fouká a už mám z toho 5 dní rýmu a nic mě nebaví - oběd byl barevnej, aby bylo alespoň na talíři hezky :slight_smile:
polévka brokolicovo-pórková a rizoto s kuřecím, mrkví hráškem a kukuřicí pro juniora a smetanovočesnekovochilli nářezem pro dospěláky - táta dnes dělá z domova, tak byly dvě verze.
Odpoledne s mladým upečeme nějakou bábovku, jdu prolouskat historii diskuze ať tam nějaký recept objevím - naštěstí je toho tady docela dost a samý dobrý :slight_smile:
5. čer 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:
K obědu jsme měli ještě ze včera zelné fleky a dnes jsem dělala mrkvovou polévku s hráškem. K večeři byly výborné zelené fazole orestované na cibuli, trošce libovější slaniny a česneku + šťouchané brambůrky a salát ze zahrádky :dizzy_face:
5. čer 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, teď zapékám lilek, uvidíme, jaké to zítra bude.
5. čer 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sal80 ahoj, jak děláš tu zeleninu na másle?
díky
5. čer 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka Brusinko, prosím tě, s čím zapíkáš palačinky s tvarohem, čím je políváš do trouby? Kujííííí moc :slight_smile:
5. čer 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur a chleba pečeš v troubě nebo v dom. pekárně? Já ho chci aky zkusit, ale právě v troubě, pekárnu si nechci kupovat. Nemám ji už kam dát :slight_smile:
5. čer 2012 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek