• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

30. listopadu 2016 
Cuketové lečo s rýží a vanilkové muffinky s čokoládou.
6. říj 2015 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Upozornění
Uživatel je nedůvěryhodný. Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o účet vytvořený za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katinkastud.
Smetanové brambory s krůtím masem a česnekem
6. říj 2015 v 16:22  •  čeká miminko, termín má v září 2016  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Upozornění
Uživatel je nedůvěryhodný. Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o účet vytvořený za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od villetta.
@kopruz je to hrozně jednoduché .. Je to mexická kuchyně, ale ne pálivá. Zapékací miska se vypodloží klasickou tortillou, do té se nalije směs kuřecího masa a smetany (na to bych se mrkla na netu, každý to dělá jinak) tortilla se potom zaklopí a celé se to posipe velkou vrstvou sýru cheddar a může to být i směs s eidamem :slight_smile:
6. říj 2015 v 16:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Vaření hmm.....velká improvizace...většinou co dům dá...mám kamarádky co si plánují týden dopředu co budou vařit a pak podle toho i nakupují....nechápu a obdivuju.... :slight_smile: Z chalupy mám přivežená jablka takže je to jasné, v troubě se už zapéká žemlovka nebo zemlbába-tak to říkala babička.
Každopádně bych uvítala nějaké receptíky na pomazánky z čočky, fazolek a podobně ...nějak mě začíná obtěžovat nakupování šunky a plátkového sýra ke snídaním a svačinám...taky mám dojem, že za to utratím nemalej peníz :frowning2:
Přeji pěkný den :slight_smile:
7. říj 2015 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
My dneska hovězí polévku,řízek a brambory
7. říj 2015 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Nějak teď v poslední době všude vidim dýně, tak mě to inspirovalo a na dnešní večeři se chystám zkusit uvařit tuhle dýňovou polívku http://www.vybratdarek.cz/dynova-polevka/ Doufám, že to bude mít úspěch :slight_smile: :slight_smile: Ale nemám ještě kokosové mléko, jde to koupit normálně v obchodě? Kde kupujete, prosím? V nejhorším použiju smetanu.
7. říj 2015 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@kajajka Ano, mají v Tesco, Bille, asi i jiných obchodech.. My máme dýňovou polévku moc rádi.
7. říj 2015 v 16:02  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@radulindahehe Uvaříš luštěninu (ideálně s řasou), mixuješ s olejem, kořením, semínky, nebo i zeleninou. Při mixování můžeš přilít vodu, pokud je to moc hustý. Já dávám většinou mleté lněné semínko, sezam, trochu kari. Velmi rychlá je pomazánka z tofu - krátce povaříš kus tofu s kořením, pak rozmixuješ a dochutíš. Je to výborný.
7. říj 2015 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
u nás hodně zeleninové polívky a maso :grinning:
8. říj 2015 ve 12:49  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
pohankovy salat s tunakem, rajcaty a syrem. Kupodivu mnamka, tunak dost prekryje aroma pohanky. Doporucuju i pro nepohankare
8. říj 2015 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
tak dneska jsme taky polívkový :slight_smile: hrnec čočkové polévky s klobáskou
8. říj 2015 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky ,
dnes vařím mexické fazole , je to dietní má to v sobě vlákninu , vitamíny a jsou levné ,
pro barevnost dělám dva druhy :slight_smile: K tomu jenom bílky z vajíček .
Pro ty co mají náročné strávníky a musí mít k tomu maso , pak je ideální myslím kuřecí nudličky
dozlatova orestované , na to by neměl snad keci ani sám Pohlreich
8. říj 2015 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Včera jsem dělala milionovou polévku s rýží a pangasiuse s bramborovou kaší. :slight_smile: Dnes jsem doma sama tak dojídám. :D
8. říj 2015 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
dneska budou karbanátky s pečenýma bramborama a salátem z červené řepy
9. říj 2015 v 07:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Dneska nevařim :slight_smile: dojídají se přebytky. Navíc já mám ,,půst,, od včera piji jen čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Trochu tápu v kombinacích. Tak mrkev, jablko a hruška to je klasika a dobrota. Červená řepa, mrkev, jablko je taky luxus. Ale kombinace čehokoliv + zelí tak to je maximální hnus :zipper_mouth: Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Co třeba kombinovat s okurkou? Jinak musím říct, že je to maximálně nepraktickej způsob jak nezemřít hladem :frowning2: Každá ta štáva by se měla pít co možná nejčerstvější a včera když jsem musela na 2h z domu málem jsem zemřela hladem :grinning:
9. říj 2015 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
dýňová kaše :slight_smile:
9. říj 2015 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Dneska vaříme rizoto.. :wink:
10. říj 2015 v 10:31  •  čeká miminko, termín má v lednu 2016  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ha ha, dneska vaří tchýně :grinning: a bude řízek s bramborovým salátem :wink:
10. říj 2015 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
dneska vepřové výpečky jen tak na cibulce a rýže, jako dezert domácí pribiňák.
10. říj 2015 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
My máme týden tradičních českých jídel zděděných od mé milované babičky, dneska chlebová polévka s vajíčkem a petrželkou a těstoviny se strouhaným perníkem a máslem...
11. říj 2015 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Dneska zelňačka a bramboráky.
11. říj 2015 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Taky máme zelňačku, na to že jsem jí dělala poprvé tak kupodivu chutná i mě. :grinning:
11. říj 2015 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
játrová omáčka s rýží ( u nás velký hit :slight_smile:) a citrónová bábovka.
11. říj 2015 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Chystam smazeny hermelin a syr a na zitra bude hovezi gulas. Meli maso v akci tak udelame kotel .. snad nam vydrzi aspon dva dny.
11. říj 2015 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Smažený květák, domácí brambor a naše tatarka + zelná polévka s klobáskou :slight_smile: a dneska byla žemlovka
12. říj 2015 v 18:06  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tradiční jídla od babičky pokračovaly švestkovými knedlíky z bramborového těsta s mákem a k večeři byly opečené na másle, mňam...
12. říj 2015 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
zrovna dojíždím krůtí kormu ze včera......mmmmmmmňam :slight_smile:
inspirace odsud: http://www.foodlover.cz/2015/09/kureci-korma.html

Vařit se dneska nechystám, nestíhám a není nakoupeno, dopo jsme byly na očkování, chystám se do IKEA pro spací pytel a odpo přijede babička hlídat a já odfrčím na trénink. Mám tu ale tři tucty domácích vajec, takže ty to jistí. Taky lísku ořechů, který budu muset vylouskat a koš jablek....z těch budou nejspíš v dohledný době Hraběnčiny řezy.
13. říj 2015 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Hustá brokolicová polévka.
Na zítra je v plánu droždová vývarová polévka a etiopská hrachová kaše.
19. říj 2015 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Pórková polévka a rýžový nákyp se švestkama...
19. říj 2015 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Já dělala tresku na másle s pečeným bramborem+ salát.. :slight_smile: zítra nevím možná špenát?? :slight_smile:
19. říj 2015 v 15:15  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek