Co uvařit na večeři s přáteli?

tereza0111
2. lis 2023

Ahoj, manzel me prekvapil pozvanim kamaradu na sobotu na veceri. Jsem nachcipana, tak jsem se tesila na den v pelechu a nic moc nedelani, ale co se da delat, budu predstirat dobrou hostitelku :D Aaaaleee, jsem uplne bez inspirace, co radi pripravujete? Kamaradi pomerne dbaji na zdravy zivotni styl, takze ne uplne prasarnicky a neco co je pripravene snadno
Hrnte na me napady! Alespon jeden 😅

irmamala
2. lis 2023

Já bych objednala sushi 😀 Ale když chceš vařit, tak já bych zvolila nějakou minutku, steak z hovězího, nebo z panenky a k tomu gratinované brambory, nebo zeleninu.

zirafka11
2. lis 2023

Já pro přátele často dělám zeleninové lasagne. Anebo přírodní plátek s americkým bramborem.

petramana
2. lis 2023

to bych teda byla rada kdyby me obsluhovala nachcipana hostitelka 🤦

fyii
2. lis 2023

ja bych taky udelala nejaky fiftek, k tomu ryze a zel.salat a je. rychly, chutny

sarihy
2. lis 2023

@petramana No i příprava toho jídla. Já když marodím a chystám věci pro děti a muže, tak si neustále dezinfikuju ruce, ale stejně z toho nemám dobrý pocit. Z návštěvu u nemocné hostitelky bych odvázaná nebyla taky vůbec a asi bych si neodpustila poznámku, že to měli říct a přehodit na jindy.

sarihy
2. lis 2023

@tereza0111 Já bych to zrušila - nachcípaná hostitelka fakt není to, co chceš zažít jako návštěva.

petramana
2. lis 2023

@sarihy presne tak, taky se doma snazime nenakazit ostatni a nezveme do tech bacilu jeste navstevu.. at uz je nam cokoliv

tereza0111
autor
2. lis 2023

@irmamala to je ale skvely napad! Objednam sushi :D (steaku se bojim, ne vzdycky se mi povede presne akorat)

sarihy
2. lis 2023

@tereza0111 A doporučuju návštěvě dopředu říct, že jsi nemocná. A ověř si, zda jedí sushi. Já bych třeba s díky odmítla.

jana_zofie
2. lis 2023

Já bych objednala pizzu (přijde mi to víc na jistotu), ale jo, no. Jinak, až třeba nebudeš nemocná a bude se ti chtít něco klohnit, tak většinou dělám něco, co se dá nabírat naběračkou do misky (když je fakt dost lidí, tak se u nás ne vždycky všichni vlezou k nějakému pořádnému stolu a miska zvládne konferenční stolek, ikeabox a přinejhorším i blbá kolena 🙂 ) a dá se k tomu jíst rýže/přikusovat nějaký typ chleba. S úspěchem se setkaly třeba chilli con carne nebo curry. Ale v pohodě byl i "obyč" guláš nebo různé polévky.
Dá se to jednoduše přihřát, když někdo přijde později, nemusí se to dodělávat na poslední chvíli, klidně to může půl hodiny stát na sporáku... no prostě to je praktické.

reeeza
2. lis 2023

Co sekaná ( hovězí nebo dietní krůtí) s bramborovou kaší nebo pečenými bramborami. Tatarka z mayo nebo jogurtu. Okurkový či jiný salát. Vanilková zmrzka a zmražený ovoce sehřát mírně jako dezert.

Nebo kuřecí plátky s broskví a nivou. Rýže. Salát. Dezert zmrzka.

reeeza
2. lis 2023

@reeeza nebo rybu, ver blanc ( vínovo smetanovo máslová omáčka), brambor či rýže, salátek

lv
2. lis 2023

Pečeni vcelku, roastbeef, s bagetou, zeleninou

mourovatakocka
2. lis 2023

@tereza0111 Ty budeš roznášet nějaký moribundus, tvůj manžel předpokládám ví, že se necítíš ok, a přesto si pozve kamarády a tvoje největší starost je, co jim uvaříš? Já bych řekla, že bys měla mít jiné starosti.

dandaa
2. lis 2023

Naposledy jsem dělala bum bo nam bo jako hlavní chod ,předkrm letní závitky a dezert tapioku s ovocem.

levandule_k
2. lis 2023

Zruš to, řekni manželovi, ať to přesune, že jsi nemocná a není dobré roznášet bacily. Jako mezi námi fakt nejsem odvařená jít k někomu na návštěvu, kdo soplí a kašle. Jednak dotyčnému chci dopřát klid na uzdravení a za druhé se fakt nepotřebuji něčím nakazit.

Jako první mě napadly uzená žebra, pak jsem se dočetla, že jsou milovníci zdravé stravy. Já bych asi udělala lososa a brambory v páře v troubě a k tomu teplou zeleninu. Teda já bych to nedělala, řekla bych manželovi, ať to uvaří, když je pozval v době mé nemoci a normálně se vybodla na nějaké společenské tlachání a zalezla si do pelechu.

levandule_k
2. lis 2023

Sice off topic a nikdo se mě na to neptal, ale prostě si tu poznámku neodpustím. Jako další statečná žena, co obětuje své zdraví v zájmu ostatních, bude lítat kolem manžela a hostů, aby ostatní byly v pohodě. Staví potřeby ostatních nad své potřeby. Inu dámy fakt to za to nestojí. Medaili nám za to nikdo nedá. Není to vůbec sobecké říct, promiň dneska se mi to nehodí, jsem nemocná potřebuji odpočívat a uzdravit se.

suzanna123
2. lis 2023

holky a vy leháte s každým bacilem? Já jsem tenhle podzim nachcíplá už podruhé, ale dokud na to zabírá ibalgin, tak funguju. Jasně, že tak nějak v klidovém režimu, ale do práce chodím a běžné věci v domácnost dělám taky, takže pokud by mi nebylo vyloženě zle, tak bych to nerušila. A pokud bych byla v pozici hosta a hostitel by byl v podobné kondici, tak by mě taky nenapadlo to řešit (samozřejmě pokud by nebylo od pohledu zřejmé, že mu je blbě a nejradši by byl v posteli).

levandule_k
2. lis 2023

@suzanna123 Pokud jsem trochu nachlazená, tak aspoň přes víkend odpočívám, nic nedělám, žádná návštěva, žádný úklid. Vaření jednodušší. Chci být, co nejvíc fit. (Nemám děti, takže nemusím lítat kolem nich.)

sarihy
2. lis 2023

@suzanna123 Rozhodně si ve stavu nastydlosti/nemocnosti nezvu návštěvu. pokud se autorka spíše těší na to, že si o víkendu lehne, tak to asi nebude rýmička jen tak. A jinak ne, já si nelehám, pokud se cítím dobře. Ale návštěvu bych nezvala ani s rýmou, resp. bych to hlásila dopředu.

mourovatakocka
2. lis 2023

@suzanna123 Nemocný člověk se má izolovat. Jedna moje šéfová taky chodila nemocná do práce, moc super to bylo, posílaly jsme ji dom a nešla, bo by se bez ní zhroutil svět, vždycky ale vždycky se našel někdo, kdo to od ní chytil. Jdu-li na návštěvu, neočekávám nachcipanou hostitelku, jsem-li nemocná, omluvím se a domluvíme se na jindy. Není to o tom zálezt pod deku, ale o tom se šetřit a neroznášet. Na začátku covidu jsem doufala, že se to lidi naučí.

petramana
2. lis 2023

@mourovatakocka taky jsem si myslela, ze lidi budou mit vic rozumu... kamarad od brachy neco slavil, ten kamarad byl trochu nachciply, bracha to od nej chytl, byl to covid, prinesl to domu kde to chytl i nas tata a tata za 3 tydny zemrel... brachovi a kamaradovi bylo trosku blbe 3 dny, ale tata... od te doby jsem poucena, ze i obycejna ryma se proste zbytecne neroznasi, at uz je to covid nebo cokoliv jineho ☝️

suzanna123
2. lis 2023

@mourovatakocka takže s každou rýmou nebo zakašláním zůstáváš doma? Já bych taky do práce nelezla s chřipkou, horečkou apod., ale být doma s každým nastydnutím, tak jsem pryč půlku času od podzimu do jara 🤷‍♀️

sarihy
2. lis 2023

@suzanna123 Autorka v úvodu píše, že se těšila, že víkend stráví v posteli a bude se kurýrovat...mým vnímáním to znamená, že se rozhodně necítí zdravá. A takový člověk nemá řešit oběd pro přátele.

tereza0111
autor
2. lis 2023

Diky vsem za napady! Neco z toho vezmu, bud to sushi nebo ryba beurre blanc a salat, to dam 🙂 (sushi je jednodussi, ale zas tam budou vedet, ze jsem to "osidila" a jen klikla na objednat :D )

Jinak kamaradi vedi, ze se nejsem 100% zdrava, ale zas kdybychom meli resit kazdou rymu, tak se nevidime nikdy s nikdym. Postel a knizka by mi udelali dobre, necitim se fit, rymicka jo, ale zase nemam ani teplotu, proste takova podzimni neco, ale nic vazneho
Samozrejme pokud to bude tak, ze bych se nezvedla z postele, tak to zrusim

suzanna123
2. lis 2023

@sarihy tak ale to je asi vždycky, že když není člověk úplně v cajku, tak pokud má čas a možnost, tak si zaleze do postele. A když nemá, tak jde do práce, stará se o domácnost a o děti atd.
A pak jsou nemoci, kdy je člověku fakt mizerně nebo ví, že prská na všechny strany a veškeré zbytné aktivity omezí. Takže bych předpokládala, že pokud se na to dotyčná cítí, tak se o druhý případ nejedná a já nejsem v tomhle ohledu tak cimprlich, aby mi z pozice hosta vadilo, že hostitelka není 100procentně fit. To bych nemohla ani do MHD...

ondrej55
3. lis 2023

Já většinou navařím kari, guláš, nebo pizzu, i když to už není nejzdravější :D