Rychlé recepty, které skvěle chutnají

jijanka
12. srp 2016

Ahoj holky, znáte nějaké rychlé recepty, které skvěle chutnají? Já jsem občas k nějakému přišla, když jsme byli s někým na dovče a kolikrát jsem koukala, jak něco tak jednoduchého může být dobré a že to (takto) neznám.

Např. ze starších rohlíků dobrá večeře - rohlíky rozkrojit na půlku, poklást libovolným salámem, posypat nastrouhaným sýrem a tyto půlky dát zapéct do trouby.

Nebo jednoduché zapečené brambory (já je vždy dělala z uvařených brambor a uzeného) a švagr přišel s jednoduchou variantou: syrové brambory nakrájet na kolečka, udělat z nich vrstvu v zapékací misce, na to šunku, sýr, (já dávám třeba i další vrstvu cukety nebo cibule), zase vrstva brambor a pak klasicky zalít mlékem s rozšlehanými vejci. Je to rychlé a moc dobré.

Tak jestli máte něco podobně jednoduchého a ozkoušeného, tak prosím doporučte 🙂

aiva01
13. srp 2016

Ahoj. Kdyz se mi nechce moc vyvaret, nalamu na male kousky cerstve rohliky a obalim je ve vajicku. Dam smazit na panvi napr.na masle. Na talir k tomu kecup, kys.okurku, rajce apod. Opravdu velmi rychle a dobre. Jen se po tom tloustne, takze jednou za cas super🙂. To same jde udelat s chlebem.

lv
13. srp 2016

italská kuchyně - špagety s rajčatovou omáčkou, s česnekem, i carbonara, vše za 15min hotové, miluju.
Z jiných rychlovek, jasně, opečené brambory, rádi jíme jen uvařenou brokolici/květák samotný s máslem, dělám hodně polévky, když zeleninu nastrouhám, trochu udělám na másle, uvařeno je za 15-20 min, klasikou je bramborovej guláš, rajská i polívka i omáčka..samozřejmě saláty, maso na prudko, grilovaná zelenina..

kaja2016
13. srp 2016

Tahle diskuze uz tu nekde myslim je. Ale budu rada, kdyz se to rozjede, taky kolikrat nevim. Posledni dobou hodne pecu (ze u toho nemusim stat). Ale otazka je, jestli to jeste splnuje pozadavek rychlyho jidla. Me to setri cas tim, ze to nemusim hlidat a jdu mezitim neco delat.
1. lilek nakrajim na kolecka, pokapu ol.olejem, posolim, popeprim, dam spetku strouhanky, propasirovaneho cesneku a petrzelku, pecu dozlatova
2. na cibulce a na cesneku na panvicce podusim spenat az se rozpada. Dam to do zapikaci mysky s brambory, repou, zaliju balsamikem, ol.olej, sul, pepr, nejake bylinky, zasypat parmesanem, pecu dozlatova
3. do listoveho testa styl strudl dam co dum dal - napr. uvarena brokolice s nivou, nebo reckym syrem
Jinak nejrychlejsi jeste porad kvalitni jidlo je podle me omeleta s kdecim (napr. syr, rajcata)

jijanka
autor
13. srp 2016

@kaja2016 Určitě splňuje - myslela jsem rychlé na přípravu, že se to pak peče nějakou dobu v troubě určitě nevadí 🙂

nelam
13. srp 2016

Nakrouham cuketu,syr,mekky sunku,pridam pul hrnku oleje,hrnek krupice,prdopec,cesnek, dosolim,opeprim,primajorankuju a alou na pul hodky do trouby.

katherinne18
13. srp 2016

Mleté maso na pánev, na to rajský protlak, česnek, kečup, cukr - vše dle chuti. 🙂 podlít trochu vodou a zajistit.. K testovinam. 🙂 rychlovka jak fik. 🙂

katherinne18
13. srp 2016

Dnes jsem dělala poprvé - veprovou krkovici bez kosti nakrajet na nudlicky, otestovat na pánvi. Uvařit těstoviny, to vše do zapekaci mísy a to polít sýrovou omáčkou (my kupujeme už hotovou).. Pect 20 minut a těsně před koncem polit zakysanou smetanou s dvouma vajickama.. - my jsme si smakli. 🙂

kaja2016
14. srp 2016

@katherinne18 🙂 a tu krkovicku jsi orestovala jen trochu, nebo uplne?

zvirka
14. srp 2016

1. Filé na cibuli - pekáček vymazat olejem, na něj dát cibuli nakrájenou na kolečka, aby bylo pokryté dno. Na to pak okořeněné filé (koření na ryby nebo jednoduše pepř a sůl. Pro ty, kteří na filé moc nejsou, přidat na každý kousek filé plátek anglické, takhle to sní i manžel 🙂. Zapéct v troubě cca 20 minut. Příloha brkaše, brambory, pečivo nebo jen salát. Nebát se té cibule - já syrovou obcházím obloukem, ale tady se upeče a nacucá šťávou z masa, takže je výborná.

2. Naložená kotleta. Kotletu bez kosti (1/2 kg) nakrájím na nudličky a minimálně den dopředu naložím do směsi: 1 vejce, stroužek česneku, 1 lžíce worchestru, 1 lžíce sojové om., 1 lžíce magi, 2 lžíce solymylu, 1 lžíce rostlinného oleje (nejlépe olivový) a 2 lžičky grilovacího koření, kdo má rád tak ještě půl lžičky chili (nedávám kvůli synovi). Druhý den už jen osmažím na pánvičce, příloha hranolky, brambory, chleba... Chystám většinou na víkend, abych neměla moc vaření.

3. Zapečený květák. Květák lehce povaříme (10-15 min), dáme do pekáčku (vymazat nebo na pečící papír), posypeme nakrájenou šunkou, klidně i uzeným a zalejeme 4 vejci rozšlehanými se solí, pepřem a cca 10 dkg strouhaného sýra, dávám goudu. Zapéct cca 20 minut. Taky jde nachystat dopředu, pak už jen zalít vejci. Přílohu dávám brambory, ale lze i bez přílohy, případně třeba nějaký salátek. Můžete tak udělat i brokolici, jinou zeleninu jsem ještě nezkoušela.

chocolady
14. srp 2016

Priloha i jednoduche jidlo - cukiny nakrajene na male kousky podusit s trochou vody v panvi, pokapat olivovym olejem, sul, pepr, cesnek, posypat nastrouhanym parmezanem. Za 20 minut hotovo. 🙂

katherinne18
14. srp 2016

@kaja2016 jen trochu. 🙂

pkolin
14. srp 2016

U nás frčí zapečené brambory:
- na másle opeču cibulku, přidám na kostičky šunku (min. 92% masa - tak 25 dkg)
- brambory na plátky
- strouhaná gouda (tak 25 dkg)
- střídám brambory / šunka s cibulkou / sýr / brambory / šunka s cibulkou / sýr / atd.
- zaliju 33% smetanou a upeču (pečení sice trvá tak hodinku, brambory jsou syrové, ale příprava je fofr a pak už to jen leží v troubě)
Naše děti (a nejen oni), to milují, je to u nás jídlo No1 😉

chocolady
15. srp 2016

Testoviny s cuketou, smetanou a sunkou, na ca 4 porce: do vetsi panve: na male kousky- pul velke cibule, 1 cuketu (staci 20cm), olivovy olej, pote pridame na kosticky (100g) varene sunky, bobkovy list, a tucnou smetanu 200ml. Nechame povarit-vyparit. Bokem uvarime testoviny (250g) zcedime, nastrouhame parmezan, smichame vsecko dohromady a je navareno. 🙂

chocolady
15. srp 2016

Ryze s opecenou slaninou, fazolovymi lusky a cesnekem: na oleji si v panvicce opeceme ryzi, zalijeme vodou, obcas zamichat. V druhem hrnci si opeceme nakrajenou slaninu. Ve tretim hrnci dame varit vodu se zelenymi fazolkami- staci malo vody, navic jsou rychle mekke. Az se vetsina vody vypari, primichame slaninu a prolisovany cesnek, pridame uvarenou ryzi, zamichame, dosolime, hotovo. 🙂

pkolin
15. srp 2016

Tak dnešní obídek - krůtí medaile na smetaně (ta je u nás velmi oblíbená 🙂
- krůtí (kuřecí) prsa na medailonky - osolit a opepřit a trochu prolis.česneku
- cibule na kolečka
- smetana
Maso do pekáčku, na něj na kolečka cibuli a podlít trochou vody a dát péct. Po cca 10 min. přidat smetanu (33%) a dopéct - celé otáka 40 min. i s pečením (peču cca 25 minut)
Uvařit brambory, maso vyndat z trouby a do pekáčku se smatanou dát brambory a dobře promíchat a na chvilku ještě šoupnout do trouby (to už není nutné, ale je to lepší 🙂 Rychlé a velmi velmi dobré jídlo 😉

jijanka
autor
15. srp 2016

Rychlá večeře + jak se zbavit starších rohlíků: rozříznout na půl, pomazat máslem, poklást tvrdým plátkovým sýrem a dát celé zapéct do toustovače

pkolin
15. srp 2016

Naše rychlá večeře je podobná: Rohlíky podélně rozříznout, potřít rajčatovým základem (dělám si svůj na pizzu - rajčata+česnek+bazalka+sůl- a mám v mrazáku v malých mističkách) nebo kečupem, na to nastrouhanou šunku a nastrouhaný sýr a dám do trouby zapéct. Děti to milujou a manžel taky 😉

jijanka
autor
17. srp 2016

Maso s bramborem - libové vepřové maso nakrájet na kostky, dát do mísy, přidat brambory nakrájené na kousky, cibuli nakrájenou na klínky, vše okořenit (např. grilovacím kořením nebo dle chutí), zapékací mísu vymazat olejem, do ní vše nasypat, zakrýt alobalem a péct cca 60-90 minut, posledních 10 minut péct nepřikryté. Mňam 😉

zvirka
18. srp 2016

Taky hodně dělám k večeři vydatné polévky, např. čočkovou, hráškovou, brokolicovou, gulášovou, bramborovou..... Dávám do všech hodně zeleniny, krémové mixnu a udělám k nim krutony, k ostatním pečivo. A taťkovy do zeleninových dám opečený špekáček na kostičky, aby tam to svoje maso měl 😉 Do hodinu se vším všudy hotovo a zbyde mi na další den oběd, jím doma, celé dopo jsem v práci, takže super.

chocolady
18. srp 2016

Karbenatky lahudka za levny peniz ;)
300g mleteho masa, velka cibule nakrajena na kousicky, 2 nastrouhane mrkve, petrzel nat, 2 vajicka, pepr, sul, strouhanka dle potreby (3-4lzice), zamichat, upatlat male placicky, osmazit na masle - za pul hodiny hotovo. 🙂

chocolady
24. srp 2016

Rychlovka do 10 minut- vajecne omelety s cimkoli - zkuste se syrem nakrajenym na kousky, s platky rajcete - 1 porce- 2 vajicka, trosku mleka, sul, + co vas napadne -nalit do panvicky s rozpustenym maslem, prikryt, usmazit na malem ohni. Jako priloha cokoli - zelene fazolky/spenat/ bramborova kase/chleba/salat.

jijanka
autor
24. srp 2016

Rychlovka k obědu: brambory nakrájet, promíchat s kořením, dát péct do trouby, uvařit v osolené vodě libovolnou zeleninu (my měli hrášek s mrkví), kuřecí maso nasolit a posypat majoránkou a uvařit na vodě.

jijanka
autor
28. srp 2016

Párky v listovém těstě: Kecup, platek syra, parek, platek syra a dijonska horcice. Zabalim, pomazu vajickem a posypu soli a korenim. Díky @wlcodlac za tip 🙂

chocolady
11. zář 2016

Dynove pyre - oloupanou dyni podusime s trochou vody a lzickou ryze, kdyz je vse mekke pridame cesnek, sul, smetanu a trochu pepre, rozmixujeme - hotovo. 🙂

janickajana
11. zář 2016

Já dělám zapečené ( kotlety, prsa, krkovice, co máte...) na kostičky na oleji osmahnu s grilovacím kořením, dle chuti co kdo má rád, trochu pepře, kari, je to na vás.
Pak vemu zapékací mísu a dám syrové brambory na kolečka posypu porldravkou na to maso z pánve a furt dokola. Nakonec končím bramborama. Zaliju šlehačkou. Cca 2 šlehačky podle množství. Dám péct.
Až vznikne křupka trošku z vrchu.
Máme to rádi když chce člověk rychlovku.

Pak špagety co dům dá.
Na olej dát cibulku pak salám nebo buřta co mám doma nakrájím osmahnu, přidám kečup a česnek a je to. Taková rychlá směs na špagety 😊

jijanka
autor
13. zář 2016

Holky, dnes jsem vyzkoušela a doporučuju. Improvizovala jsem, špenát smíchala s taveňákem a vršek sypala uzenou pareničkou. Mňam!

Recept: http://navodynapady.cz/do-kurecich-prsou-v-celk...

jijanka
autor
24. říj 2016

Tak tohle je ode dneška moje oblíbené jídlo - variace na halušky, ale super rychle (pro ty, co se neradi patlají s haluškama):
GNOCCHI SE ZELÍM A UZENINOU: 
V kastrolu zpěním na sádle 1 nadrobno pokrájenou cibuli, přidám 1 sklenici sterilovaného bílého zelí i s nálevem a dusím téměř doměkka, ochutím cukrem a solí a zahustím trochou hotové jíšky. Bramborové gnocchi (2 balení á 500g) nevařím ve vodě, jen rovnou z vaničky vsypu do velké pánve a orestuji na sádle, přidám hotovou kupovanou smaženou cibulku (kdo nemá, orestuje si domácí), pokrájenou uzeninu (dala jsem 3 špekáčky), sůl, pepř, drcený kmín a úplně nakonec podušené sterilované zelí. Promíchám a nechám zakryté pod pokličkou prohřát.

weronika24
24. říj 2016

@jijanka to musim zitra zkusit 🙂

prostejina
24. říj 2016

Zdravá rychlovka - mrkev, petržel, dýně, brambory,... Cokoliv prostě, osolit, pokapat olivacem a dat péct. K tomu tvaroh - se soli a bud s čerstvými bylinkami, nebo do něj rada dávám adziku 🙂 nebo milujem brokolici na páře a k tomu prikrajovat máslo <3

jijanka
autor
24. říj 2016

@weronika24 Dělala jsem to s uzeným, špekáček by to dle mě degradoval 😀