Večeře a snídaně pro 13měsíční holčičku bez zoubků

ancickahyksova
17. led 2018

Ahoj všem.Chci se zeptat co dáváte k večeři a k snídani svým dětem? Kaši mi malá plive,zkoušela jsem několik druhů a bez výsledku..náš momentální jídelníček vypadá takto : ráno po probuzení 210ml um,kolem 10:00 přesnídávka,kolem 13:00 oběd,mezi 16-17.00 jogurt,večer před spaním mléko...v noci se 1-2x budí na mlíko....máme doma mlsnou kozu,takže když jsem jí k večeři chtěla dát to co měla na oběd,tak mi to většinou vyplivla(ikdyž oběd sní v pohodě)...vzhledem k tomu,že má teprve jeden zoubek,tak jí nedávám namazaný chleba nic....Chtěla bych jí jídelniček trochu zpestřit,ale když ona je tak mlsná a kde co mi plive :/ děkuju 🙂

barumat
17. led 2018

To, že má jen jeden zub neznamená, že nerozkouše chleba bez kůrek. Klidně bych dala.

jipe
17. led 2018

K večeři by šla ještě polévka...

mlynkova85
17. led 2018

Dcera měla první zub až ve 13 měsících vůbec jsem neřešila jestli zuby má nebo nemá dostávala chleba i kvalitní šunku. Kousky masa prostě všechno vhodné pro děti samozřejmě. Ne guláš a tak 😂😂😂

kamste
17. led 2018

Moje bezzubé děti večeřely s oblibou polévky, kaše (ne instant, ale domácí s ovocem: rýžová, jáhlová, kukuřičná, pohanková, vločková....), bramborovou kaši se strouhanou mrkví..., ovocné kaše (např. strouhaná mrkev + jabko + rozmačkaný banán), jogurt + spařené vločky + rozmačkaný banán atd. Kaše jsou výborné pro snídaně (zasytí a zahřejí).
Přizpůsobila jsem jejich jídlo jejich chuti (a taky v závislosti na klubajících se zubech byly vidět rozdíly v oblíbenosti strouhané, tekuté nebo tuhé stravy).
Dcerka od sestry milovala "hemenegx" (ne jako omeletu, ale šunku na kostičky a vajíčka rozmíchat) - i když vajíčka na noc jsou "těžká".

lida9
18. led 2018

ja bych se nebala taky kousku i kdyz zuby nema, my mame jen predni a vsechno rozmelni dasnemi... ryze, testoviny, jahly treba s rozmixovanou zeleninou, aby to slo lepe do krku. michana vajicka taky miluje, pripadne do nich pridat mleko a vse zamichat na panvicce - je to pak tekutejsi. pripadne i file je mekke, da se i namackat a zuby k nemu nepotrebuje🙂

ancickahyksova
autor
22. led 2018

jenže u nás je problém ten,že když má trochu větší kousky,tak se hned dáví :/ jako oběd nemá mixovanej uplně na kaši,ale jemnější to má... jinak těch kaší jsem vyzkoušela několik,ale se žádnou jsem neuspěla...jediný co tak můžu zkusit tu polévku...ale včera udělala vyjímku,snědla večer to co měla na oběd :D :D Asi jí to fakt chutnalo :D :D

iva27
22. led 2018

@ancickahyksova js to chapu u nas jsou kousky problem taky,hned se mi dusil,ale treba polevku a do ni natrhany chleba ma rad..nebo rohlik😉na noc ho to i zasyti.

kotty
22. led 2018

Ono je davi a davi, taky jsem se u naší bála a myslela si, že se davi, pak jsem si ale někde přečetla, že to je způsob jak se s tím učí pracovat a tak. Samozřejmě, že kousky se nenaučí jist ze dne na den, ale naše julca bylo vidět že si to tím nadavovanim jakoby posouvá v pusince. Ale že jsem si na to musí zvyknout a nemít hned nahnano že se dusi.

iva27
22. led 2018

@kotty kazde dite to vezme jinak...u dcery jsem problem nemela,ani si nepamatuji,ze by ji delaly vetsi kousky problem,ale ten druhy opak.2krat se mi dusil,ale jako doopravdy a o to vic si davam pozor,jelikoz uz poznam jeho vyraz,kdyz se mu sousto nepodari spolknout.Samozrejme,ze se to " nejak" musi naucit spracovat,ale osobne si radeji pockam.Taky je problem,ze dost "hlta" a vse cpe do pusy cele.

linee
22. led 2018

Jidelnicek klidne ok,ale na veceri ji nestaci jenom to mleko,proto si myslim,ze se ti v noci jeste na mleko budi.
Muzes ji davat klidne pred spanim mleko,ale predtim to chce neco hutnejsiho. Klidne nemasovou veceri- muzes ji namixovat testoviny s nejakou zeleninou,zeleninovou polevku,mlecnou ryzi,vajicko natvrdo se sunkou.Vse uprav do konzistence,kterou je zvykla.

barbara04
22. led 2018

tak mala ma 10m zádný zub a v podstatě ji všechno co najde, rozdrti to asi dasnema....
osvědčily se krémové polévky, br kase, mleté maso alá karbanatky ( detska verze) atd....
davi se obcas, ale vyplivne to ma stul a znovu to sní::-/ čunča je to....