• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přepsání rodičovské dovolené na otce dítěte

18. května 2016 
@vetra Maly má 19měsíců a vy kvůli jeho neustálé neschopnosti musíte od dítěte? Co je to za chlapa?
6. únor 2016 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i to je jasné to je hlavní :wink:
7. únor 2016 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcan124 bohužel kam nastoupí tam dostává menší plat než jsem měla já a máme dvě děti 3,5 roku a 19m .Bohužel peníze potřebujeme.
7. únor 2016 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetra Já si myslím, že není vůbec špatné, když otec zůstane s dětmi taky na nějakou dobu doma... podle mě se to pozitivně projeví na jejich vztahu.
7. únor 2016 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Každý chlap se má hlavně po finanční stráce postarat o rodinu.
8. únor 2016 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivcan124 Já osobně si to nemyslím, pro mě je důležitější, aby s nimi měl vztah a dokázal se o ně postarat, ne aby byl jen kasička.
8. únor 2016 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@vetra je to mozne, mela sem to taky tak, male bylo neco malo pres rok. Jinak z kecu o tom jak je to hrozne si nic nedelejte, ve svete se chodi do prace casto po sestinedeli, 3 mesicich nebo v pul roce ditete a nevypada to, ze by je ot nejak poznamenalo :slight_smile:. A ze clovek prijde o praci? Nevim, jakeho chlapa doma mate, treba je to lempl, treba ma smulu, nam se stalo neco podobneho a prezili jsme, rekla bych, ze nas to i vic semklo, jen to nesmi byt dlouhodobe, prece jen ti clapi to pak spatne nesou, pokud nejsou vyzirky..
8. únor 2016 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcan124 Trochu předpotopní názor, nemyslíš?
8. únor 2016 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xpila Vůbec ne.
8. únor 2016 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Mě by zase vadilo, že kvůli jeho neschopnosti si nemůžu užít mateřskou, resp.děti - jako ženská a musím jít předčasně do práce. Oni budou mít super vztah a co ta matka? Ta jako o nic nepřichází? Přichází. Děti tychle odrostou. Vím o čem mluvím.
8. únor 2016 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcan124 taky si myslím že to je předpotopní názor - z doby kdy vdané ženy byly doma, protože dneska sehnat dobře placenou práci je kunšt, a opravdu někdy má žena větší plat než muž....
@vetra Ono ale pozor aby ho to pak nedeptalo, muži jsou dost ješitní, a pokud delší dobu nemůže uživit rodinu, tak je z toho nesvůj a hrozí deprese.....
8. únor 2016 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcan124 A to máš pocit, že žena má nárok být s dítětem 3 roky doma a chlap je jen od toho, aby nosil peníze? On o nic nepřichází, když s dítětem není doma ani chvíli a vidí ho v mnoha případech na půl hodiny než jde dítko spát? A jen tak mimochodem, mluví se tu o dítku, kterému je 19 měsíců, tedy tak dlouho už s ním matka byla doma, tak nevidím důvod, proč by s ním další rok nemohl být zas otec.
8. únor 2016 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@j.a.n.i Jistě ne, ale žena je předurčená být s dítětem doma :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. únor 2016 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcan124 Předurčena být s dítětem doma? A kým??? Kolik ti je, devadesát, že máš takový názory?
8. únor 2016 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ivcan124 co to je za pitomost? Já k tomu rozhodně "předurčena" nejsem, a i proto jsem se na čas se svým mužem na RD vyměnila. A musím říct, že to bylo ku prospěchu všech zúčastněných.
8. únor 2016 v 19:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcan124 Tak tuhle starost bych, s dovolením, nechala na každém páru, nechť si sami rozhodnou, kdo je k čemu předurčen a jak jim bude dané uspořádání vyhovovat. Já rozhodně nestojím o to, aby mi kdokoli určoval, jestli a jak dlouho mám být s dětmi doma. Pokud se rozhodnu zůstat v domácnosti tak dlouho, dokud děti nevyletí z hnízda, nebo půjdu do práce hned po porodu, je jen a jen rozhodnutí moje a mého muže. A nikdo nemá právo nám do toho kecat, ani poučovat, co je či není dle jeho názoru správné.

Kdyby se stalo, že by muž přišel o práci, tak považuju za naprosto samozřejmé okamžitě začít dělat na plný úvazek a muž bude doma s dětmi, dokud nenajde práci novou. Ono jaksi placení účtů nepočká a hypotéka nebude brát ohled na jakési "předurčení" toho, že žena má být doma s dětmi :wink:
8. únor 2016 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@somalicats A kde píšu, že placení účtu počká? Nauč se číst :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. únor 2016 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xpila Co je ti do toho? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. únor 2016 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcan124 Číst umím :wink:. Pokud tu tazatelky řeší, že chlap vydělává málo a byl by s dětma doma, tak to je jaksi o financích, tudíž o placení účtů :wink:. Takže je trochu zbytečné tady vypisovat cosi o předurčení ženy apod. Bohužel, dokud budou potřeba pro chod rodiny finance, tak se budou řešit i takové věci, jako kdo z těch dvou nastoupí do práce a kdo bude s dětmi doma.
8. únor 2016 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcan124 Vzhledem k tvým názorům naprosto logická otázka.
8. únor 2016 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xpila tvůj názor :sunglasses:
8. únor 2016 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@somalicats to je fakt, třeba můj manžel má menší plat než já Sice hypotéku nemáme, ani nesplácíme půjčku - ale kdyby přišel jeden z nás o příjem, tak bohužel by byl problém ... a myslím, že tak je to v mnoha rodinách...
9. únor 2016 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kolibricek36 My teď žádáme o hypo na baráček, do stávajícího bytu už máme problém se vejít, a při těch cenách nemovitostí v Praze by byl dlouhodobý výpadek jednoho příjmu už celkem malér. Takže kdyby byl muž třeba dlouhodobě nemocný, tak bychom si museli prohodit role - on by musel papírovat pěkně z domu od pc, a já chodit do práce.
9. únor 2016 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. únor 2016 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejky koukám,že jsem tu rozpoutala neklid.Já jsem doma od 5/2012 a řekla bych,že jsem si dětí užila až až. Neříkám,že se mi po prckovi nebude stýskat,ale máme hypotéku a úvěry takže peníze jsou třeba.
10. únor 2016 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetra Nic tu obhajovat nemusíš, je to naprosto normální a rozumně smýšlející člověk to pochopí.
10. únor 2016 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007
Ahoj, prosím o radu...Dle aktuálních podmínek bych chtěla PPM a RD taky řešit přes přítele...Ale on je OSVČ a tuším, že si neplatí zmíněné nemocenské pojištění (jen povinně základní soc. a zdrav. pojištění), takže v tom případě smůla a z případné evidence na ÚP (a ne v ochranné lhůtě) bych neměla nárok na PPM a musela bych povinně zvolit RD na 4 roky?:(
Předem děkuju
18. kvě 2016 v 01:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukokuko Už jsem ti odpovídala v jiné diskuzi, není potřeba to psát několikrát.
18. kvě 2016 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek