Chce mi sebrat dítě.

petranaty
16. zář 2020

Ahojky maminky ,prosím o radu ..už nějaký měsíc je to s partnerem neúnosné ... Alkohol ,jeho rodina , je hrozně výbušný a agresivní a nezastaví ho ani půlroční miminko . Neustále narážky jak jsem neschopná jak ostatní vše zvládají lépe ... Doma je uklizeno ,uvařeno a o malou vzorně postaráno . Už jsem zakládala jedno téma o jeho rodině která si sem do baráku chodí jak chce a já tady nemám žádné soukromí ... Včera to vygradovalo neohlášenou návštěvou tchýně zrovna když jsem uspávala malou z prsa

zelenaesmolda
16. zář 2020

@klokanka31
kriceni bych nedoporucovala,akorat by z ni udelal hysterku pred OSPODem a u soudu.
Mela by naopak zustat klidna a nad veci.

veroniquecz
16. zář 2020

Zkus cinknout na číslo z odkazů. Je to bílý kruh bezpečí. Poradí.

shakira007
16. zář 2020

Dám ti tu nejlepší rádů a doufám že už jen kvůli svému dítěti si jí vezmeš k srdci. DOSTEJ KONEČNĚ ROZUM!!!!

mamio
16. zář 2020

@jjasmina tak si pogratuluj, uvedomela ženo 🙄

mamio
16. zář 2020

@petranaty ahoj, máš možnost se sebrat a pokud nemáš kam jít tak zkus azyl pro matky s dětma, budeš tam mít klid a svůj pokoj pro sebe. Stačí zavolat na organizaci Na počátku. Jinak určitě ti nikdo mimi nesebere... Nemej strach, nikdo nemá právo na tebe řvát, takze se vzchop a začni jednat.

orisek56
16. zář 2020

To je ale teďka už na tobě. Buď si uvědomíš, že jsi v podstatě oběť domácího násilí a odejdes a nebo ne uvědomíš a zůstaneš vtom. Anebo si to uvědomíš jakoze sis to asi uvědomila a nic s tím neuděláš. To ti pak není pomoci. Takovou mám na návsi taky. Ten její ji řeže, ona jeho teda občas taky, obcaa kvůli němu chce sežrat prášky, nebo si něco udělat. Tak ji seberou a ona podepíše reverzní a už je z psychiny zase zpátky. A tak furt dokola.

janedv
16. zář 2020

holka, je mi lito cim prochazis.
1) dite ti vzit nemuzou
2) zavolej na aperio.cz nebo bily kruh bezpeci, je to opravdu domaci nasili, nesmis NESMIS v tom zustat
3) zavolej na svuj prislusny OSPOD, proaktivne. Otevrene jim vsechno rekni. Ze potrebujes radu. Pozvi pani k Vam.
4) zavolej na nej policii, kdykoliv bude na tebe rvat. Bude mit zaznam, pritizi mu to, bude to oficialni.
5) jestli nemas rodinu a uspory, najdi azylovy dum nebo charitu ve vasem meste. Trvaly pobyt se da napsat na mestsky urad, porad se tam.

Musis si uvedomit, ze podle popisu tohle je za hranici neceho, co se da zlepsit. Jestli ti opravdu jde o zlepseni, je potreba odejit. Dite ti nemuze vzit jen proto, ze ma vic penez. Jestli budes mit opravdovou, prokazatelnou snahu to resit, OSPOD k tomu prihledne. Spolupracuj, res i jinak nez na MK, rad mas tady dost.
Drzim Ti palce

petranaty
autor
16. zář 2020

Moc vám všem děkuji za cenné rady !

shaun40
16. zář 2020

Před lety mi pomohly v bílem kruhu bezpečí.Našli mi bydlení v azylovém dome.Utekla jsem bosá s detmi jinak bych přišla o život.Díte ti nevemou neboj se.Mají kvalitní psycholožky potřebuješ se vypovídat.

lucca35
16. zář 2020

Tak za1.ja osobně bych se poradila na OSPOD, za 2.se sociální pravovnicí na dávkovém a za 3.bych zašla na konzultaci do Azylového domu pro Matku a dítě. Osobně jsem něčím takovým prošla a utekla jsem s 10ti mesicnim dítětem do nájemního bytu od města. S penězi to bylo krute,ale vse se dá zvládnout. Nikdo vám dítě vzít nemůže jen tak,pokud nefetujete,nepijete.... Podívala bych se třeba na spolubydleni, případně na seniory,mnohdy rádi uvítají společnost... Horko těžko vám zde někdo může jinak poradit,páč tím,jak se rozhodnete, si projdete následně sama. Držím 🤜 a držte se

cherie24
17. zář 2020

@petranaty to jsou od něho jen takové kecy, protože moc dobře ví, že výhrůžkou, že ti sebere dítě, tě uzemní a ty ze strachu zůstaneš a necháš si od něho všechno líbit. Že nemáš rodinu, která by ti pomohla mu taky nahrává do karet, ne v tom smyslu, že by tí ji sebral, ale že tě tím může zastrašovat. Ale myslím si, že by o malou ani neusiloval, aby ji dostal do péče. Jestli nepomáhá a jen chlastá, tak malý mimčo by mu tenhle stereotyp dost narušilo a je blbost, aby bojoval o svěření. Připrav se, že ti bude dělat naschvály, bude na tebe útočit a bude se ti snažit to co nejvíc znepříjemnit, aby jsi se staženým ocasem vrátila zpátky a věř, že pak by nastalo peklo na zemi, ale jak píšou holky - obvolej, oběhej úřady, sociálku oni ti pomůžou a zvládneš to !!! Věř, že to bude jen horší a horší, hranice toho co si může k tobě dovolit už jsou vytyčené dost špatně a bude se to jen stupňovat a hlavně to v čem bude dcera vyrůstat, tak to jí dáváš za příklad. Pak to bude i jí připadat jako standart a bude vyhledávat takové idioty jako je její otec a věřím, že tohle pro dceru nechceš. Udělejet to pro ní a ukaž jí, že jsi silná žena co si sebe váží 😉 zapisuj si třeba co ti říká za urážky, ukládej si konverzace z mobilu, ať pak vidí sociálka, co je to za magora a přeji hodně sil ať to zvládneš 😊 PS. Nevím jak je to s azylovými domy a tak, ale když jsem to řešila já, tak jsem zjistila, že je možné dostat příspěvek na bydlení, na dítě, alimenty na sebe i na dítě + je možné zažádat i o okamžitou peněžní pomoc v hmotné nouzi a všechno mi vysvětlili na úřadě i mě nasměrovali kam dál ☺

petranaty
autor
17. zář 2020

Holky ,tak jsem se odhodlala a volala na linku , dokonce jsem dnes vše řekla jeho matce co dělá a tak ( to že chci odejít a volala jsem si o radu jsem ji neřekla ) a ona mi k mému překvapení řekla že mi nevěří že si vymýšlím a že se o malou až příliš starám a chudák její synáček si ji nemůže ani vzít na hlídání . ( Kojene dítě ) stejně ji ani nechce . To ona mu poradila právníka a tvrdila mu že v roce už může mít malou u sebe . .... Jsem tady zavřená jako v kleci ....je to strašné ...

zelenaesmolda
17. zář 2020

@petranaty paneboze proc se sverujes jeho matce?! Jasne,ze bude stat na jeho strane. Tak ji hlavne vyzvon vsechny svoje plany at se muze poradne pripravit...

cherie24
17. zář 2020

@petranaty s jeho matkou se už hlavně nebav! Oni ty maminky kolikrát vědí, co vychovaly za zmetka, ale stejně budou stát za ním. Na prvním místě je štěstí jejího syna, ty jsi cizí, tak ty si to můžeš nechat líbit a ještě to svede na tebe, že to ty ses málo snažila a kdyby jsi dělala víc, tak by se syn takhle nechoval, ale kdyby se tohle dělo její dceři to by byla jiná... To jsem taky zažila, když mě tchýně obvinila z nevěry mého chlapa a ještě mi vyčetla, že jsem mu sebrala dítě a utekla místo toho, abych o něho bojovala a víc se snažila a ani jsem se předem nezamyslela nad tim, že jsem je svým činem připravila o vnouče. Tak hlavně že on se zamyslel, když doma měl novorozence a obtáhl jinou v naší posteli (opakovaně), když jsem odjela k rodičům. Tak to prostě je, i kdyby ti flákl, tak ti řekne, že jsi ho neměla provokovat. Ta se za tebe nepostaví bohužel.

petranaty
autor
18. zář 2020

@cherie24 poradili mi to na té lince , když jsem jim vše popsala a vysvětlila že ten problém je i v jeho matce . Držte se , ale ji že všeho nejvíc vadí že se až moc starám o svoje dítě ! Nepochopitelné ! A to moc dobře ví že kdybych ji nechala venku v kočáru řvát tak jak chce ona tak už tady moje zlatíčko dávno není , protože má brouček zdravotní problémy s dýcháním a kdybych včas nezakročila ,sama si zatím pomoct neumí :( ale to jsem prý taky zvelicila ... Přitom chodíme na neurologii dvakrát už jsem musela volat rychlou , dvakrát hospitalizace .....:(

cherie24
18. zář 2020

@petranaty pak se nedivim, že jí nechceš dávat hlídat, pokud má zdravotní problémy. Já jsem taky striktně proti nechat miminko se uřvat, ale taky mi to jeho rodina pořád radila. Dřív se to tak prostě dělalo a na takové kecy typu moc jí rozmazluješ, ono by jí vůbec neuškodilo se trochu vyřvat prostě nereaguju. Myslím si o tom své a řeknu, že mě to nevadí, že je rozmazlená, protože je to moje první a zatim jediné dítě, tak si to může dovolit být rozmazlovaná 😁 zkus si předem zařídit ty úřady, obejdi to, zjišťuj možnosti ať můžeš začít jednat. Připrav se na to co nejlíp a nečekej na zázraky. Tchýně bude stát za ním a chlap se nezmění. Bohužel ani kvůli ženě nebo dítěti. Toho prostě nepředěláš.

barulina
18. zář 2020

@pipi_puncocha prosim te, jqko policistka te zadam. Pokud nase budes volat, dotahni to do konce. Ne ze prijedemw ukkidnime a za 14 dbi znova. Kvalifikace dn neni tak lehka. A urcite ne po prvbim zavolani, ale my vzdy sepiseme zaznamy atd. Je to jen pak na tobe. A jako mamka te prosim zajdi na ospod a nech si poradit. Divej ja jsem sama s dvema detma. Ted jdu na rodicak s tim mensim. Nemam rodinu, mam tedy chlapa, ktery ale neni bio deti, a nezijeme spoku, ani me fin. Nijak nepodporuhe, jonzaolati vylet nebo tak, ale vse je na me. Ziju v byte, nasla jsem si brogadu, podivej se po jeslich, bohuzel v sobe budes muset prekonat to ze by mala nekde nekdy byla, abys mohl makat. Nezavirej pred situaci oci