Chci rozvod, ale mam strach o dceru.

pepes
12. srp 2019

Ahoj, rada bych vas pozadala o vas nazor, uz nevim ci jsem z toho zvazivani a premysleni...;(
Manzelstvi trva 7 let, pred tim 2 roky spolu. Zacatek ideal a krasa, vasen a radost z toho ze konecne zazivam vztah o jakem jsem vzdy snila. Citili jsme to zrejme oba a tak jsem se k manzelovi nastehovala uz asi po mesicnim chozeni. Ja z toho nadseni mela chvili krizicku ze to zaclo nejak rychle a asi tyden jsem si nebyla jista jestli jsme to neposunulo rychle manzel tehdy netlacil odjel na prodlouzeny vikend pryc a nechal me byt- hned jsem vedela ze bez nej byt nechci a uzivala si dal stesti. Po asi 3mesicih manzel zacal denne smskovat - cele dny a i vecer co jsme byli spolu-ja uz vytusila ze se neco deje a vlezla mu do tlf- nasla jsem konverzaci s nejakou pani- mela takovy “eroticky nadech”- nasledovala scena a chtela jsem odejit- on prosil a sliboval a ja tak chtela byt s nim ze jsem se rozhodla ze to prekonam- ale pro me to vyla hrozna rana a zrada byt se nic nestalo- ja ale prestala verit jako doposud. No nejak sem to prekonala byli jsme spolu dal. Vzali se a jak kratce po svatbe zjistila ze me podvedl- nasla hsem to nahodou kdyz jsem prohlizela fotky ze spolecne dovolene- jeste si to natocil takze jsem mela moznost to i videt- docela husty - byla jsem na zhrouceni- strasne jsem se trapila a i kdyz jsem vnitrne vedela ze to je moc spatny tak jsem s nim zustala- zili jsme v zahranici a odchid pro me nebyl tak jednoduchy jako sbalit veci a jet odjet 10km k rodicum. Chyba pry byla v tom ze jsem byla malo “po ruce v sexu” a ze to nejak neni ono ze jsem chladna.. tak jsem se zacla snazit, sex denne - nechapu jak jsem to mohla delat po ty nevere a to v podstate hned..asi za pul roku jsme se vratili do CR a jeli na romaticky vikend na wellness- otravivala nsem se sexem hned jak jsme se ubytovali... deuhy den po navratu me podvedl znova... poznala jsem z chovani a on priznal. Holky ja uz nemohla fakt - nechapu ze jsem byla takova trubka a zustala s nim a snazila se abych mu byla dost dobra-jenze uz to bylo vse hrany- me se to protivilo a sex kdyz ho zenska nechce tak ani chlapa nemuze bavit- to je mi jasne. Ale ja tak chtela aby to bylo zase hezky ze jsem presla i tohle- jenze na oko- uvnitr uz casti trapeni, paranoia kde asi je co tam dela- z toho strasne hadky.. on porad rikal ze me miluje a jsem jeho zivotni laska atd- no meli jsme dceru- kdyz ji bylo asi rok, ten “blb” mi pujcil scuj tablet do skooly, nezavrel si konverzace a ja zas se docetla veci- psalte co me s ni podvedl he na to porad mysli a chce znova, jinou zval na vyket autem atd..soda pro me silena. .. odchod jasne.. jenze meli jsme holcicku a pro me predstava ze nebude mit celou rodinu byla tabu. Ziju takhle asi 3 roky, dveri jsou ted 4. Nastal zlom- je mi jedno ze ma manzel jine zeny- je mi to uplne jedno a radsi bych at je ma ale aby byl doma klid- to je totiz druha vec kvuli ktery jsem ted uz opravdu zlomena a temer odhodlana odejit a kdyby nebyla dcera uz davno s nim nejsem. Ta druha vec je manzellva rekneme cholericka povaha- neco ho rozcili je nervizni a schytam to ja- krik, ted uz i nadavky, jedna se mnou casti jako s ditetem nebo spis podrizenou... a ja zjistila ze ho nemiluju ze nechci s nim byt, nechci se vratit do doby kdy to bylo jako driv- protoze me jented lip- kdyz se netrapim kvuli neveram a ze je nekdy zlej. Ja mam spoustu chyb a taky sw s nim hadam ale mam urcity limity pres ktery nejdu- treba mu nadavat a byt na nej jakkoliv hruba- to on nema- nejhorsi je ze to nekolikrat videla dcera- z toho ja mam uplne strasne spatnej pocit, ptze vim ze ji to musi trapit. Chci se rozvest- on v soku- ze jsem cely roky nedala na jevo ze mi neco vadi- chtel do poradny- sli jsme- za me fraska a nechci tam znova. Chce se zmenit- rika ze nemuzeme nasi holcicce rozbit rodinu ze je nam prece hezky. Posldni tyden se chova jak “pan dokonaly”.... zmenil se zcela. Hodne jsme mluvili a ted myslim zna vsechny moje pocity- lituje cim jsem prosla pry to nevedel a chxe se zmenit. A ja? Nechci aby se menil, nechci s nim byt uz- a mam vycitky- ja jsem ta co bori rodinu, ja nedala dostatecne na jevo he mi neni ve vztahu dobre, ja to nechala zajit az sem, hledam porad chyby v sobe- co jsem mela udelat a neudelala a jak jsem zapricinila jeho nevery a chovani kvuli kterym se ted chci rouvest.;( pro me to ze jsem to po letech rekla kamardce a rodicum a taky manzelovi je hrozna “vyhra” nedokazala jsem to driv- nechtela jsem nasim kazit pocit ze se mame bajecne a jsme stastny. Zajimave je ze i kamaradky i nasi z toho co jsem jim rekla az tak prekvapeni nebyli... vsimli si ze manzel se mnou nekdy jedna ne uplne hezky ale nechteli zasahovat..:/ holky ja uz nevim ci sem... poradite neco? Ze jsem trubka mi klidne reknete- ja vim;( diky

biedronka10
13. srp 2019

@pepes ver ze mala to postupne pochopi. A to nejcennejsi co ji muzes dat je to, ze ji ukazes, ze zenska nebo obecne clovek ma take urcite mantinely, ze nesmi se sebou nechat zametat za kazdou cenu. To ji das to nejdulezitejsi. On otcem zustane i nadale a jak se postavi ke vztahu k ni je taky hodne na nem. Tvuj ukol je ji ukazat, ze vse ma sve reseni a dat ji klidne detstvi, pak uz do dospelosti pochopi proc a jak si jednala a bude za to rasi, nez mit doma sceny, reclv, hadky a maniuplaci.

vitezove
13. srp 2019

@pepes tyjo kočko, ty potřebuješ terapii jako sůl. "nedala jsem manželství naději, nedala jsem šanci manželovi..." jako fakt???? Dala jsi mu jich snad 100. Ty potřebuješ chodit na terapii, najít sama sebe, pochopit, že ty nejsi ta špatná ale on. Manžel s tebou zametá a manipuluje jak s loutkou. Sama to ale nezvládneš, opravdu, najdi si terapeuta co ti pomůže. A pak uteč a zažádej o rozvod. Můj muž zase jako dítě vyrůstal v takovéto rodině. Samé hádky, podvádění, spousta křiku. Chtěli se rozvést, zůstali kvůli dítěti. Manžel sám říká, že by byl raději kdyby se rozvedli. Že by aspoň nemusel poslouchat jak se furt hádají a nenávidí se. Děti nejsou hloupé, mají raději spokojené rodiče co nebydlí spolu než neustálé napětí v rodině.

pepes
autor
13. srp 2019

@dominikaromanova no uz si to moc nemyslim- ze kdyz ja budu slusna a ferova tak on taky- vlastne ho prece ja dobre znam a tohle by me spis prekvapilo..
Souhlasim s tebou- uz bych fakt mela neco delat... ja jsem zelva hrozna- radikalnost opravdu moc neumim- ale jsou situace kdy clovek musi at jemmu to jakkoliv neprijemne a prori srsti.
Jeste jedna vec- jak pises ze on tohle muze udelat i s dcerou- chapu dobre- ze tim ze ja se naucim jeho “tlaku” odolavat a prestanu mit strach a i presto ze stale bude jeji otec a bude na ni mit vliv tak prave tim ze ona uvidi ze ja se z nej nepos... uvidi jaks e ma chovat a ja ji tim ochranim? Nebo-li tim ze zmenim svuj pristup ukazu a naucim ji jak s nim bojovat a nenexhat se zatlacit do kouta? Ptze jak jinak ji ochranim pred vlastnim tatou?

pepes
autor
13. srp 2019

@biedronka10 ty jomme by zajimalo kde ja prejala tyhle zvyky ze si nechat vse libit je v poradku??!! S tim se preve clovek nenarodima doma si tohle nepamatuju- nasi podle me meli fajn vztah i ted o tom s mamou mluvime a ona je v soku v cem ja ziju!!? Ale to neni otazka na tebe samozrejme😂 jen uvaha ale mas recht- ja ji musim ukazat co si k ni nekdo muze dovolit a co uz ne- a to v tomhle manzelstvi nedokazu- jedine bez vlivu manzela

dominikaromanova
13. srp 2019

@pepes, ano, i tak by se to dalo říct. Hlavně musíš naučit dceru ať se nebojí říct svůj vlastní názor a nesouhlas. Ty ji musíš jít příkladem a ukázat, ze ženy jsou silné, mají svůj hlas a nepatří jen ke sporaku a do postele. Musíš s ni otevřené mluvit a nejlépe o všem, děti nejsou hloupé a vnímají mnohem víc než si dospěli mysli.

On se ji bude snažit ovlivnit k obrazu svému, také si ji bude ze začátku kupovat a pořídí ji vše na co si ukáže, ale tím se nesmis nechat znepokojit. Důležité je, ze Ty pro ni budeš ten vzor a opora v životě. Žena, na kterou se muže vždy spolehnout a bude Ti důvěřovat natolik, ze i po návštěvě u otce Ti vše řekne, vlastně se Ti do budoucna bude svěřovat se vším. Je hrozne důležité, aby Ti věřila a nebala se Ti cokoli říct, i když bude vědět, ze na to mas jiný názor nebo ze udělala něco špatného, ale Ty ji pomuzes to napravit a překonat. Nevím zda jsem to popsala dobre, takto se to špatně vysvětluje.

sinicka
13. srp 2019

@pepes necetla jsem vse, ale proboha.. predstav si, ze si dcera najde taky takovyho hnupa, nebude si sebe vazit a jeste si bude myslet, ze je to normalni, protože táta se k mame taky takhle choval. Ne, tohle bych pro svoje deti nechtela. Zustavat kvuli detem je ta největší kravina a budes toho litovat a mozna ti to i jednou vycte, proc jsi nesla uz driv... mluvím z vlastni zkušenosti. Chorobny nevernik se nikdy nezmeni. Jen na chvili, kdyz mu tece do bot. Ale pak to obrati jeste proti tobe. Ze se ted snaží a ty ne atd. Utíkej... mysli na sebe. Zasloužíš si štěstí. Uz jsi vytrpela dost. S dcerou to zvládnete!!

pepes
autor
13. srp 2019

@sinicka jj presne tomu ted celim- on to chce zlepsit on je presvedcen ze jsme toho tolik zvladli a prekonalo a z manzelstvi se prece takhle neutila.. jo prej my zvladli- ja jsem zvaldla. Na to zas rika ze vi ze jsem udelala vse pro nasi rodinu a ze ted chce sanci aby mohl nasi rodinu “chranit” on- ja rikam ze je pozde- rodinu mel chtanit snad od zacatku a ne jen riskovat ze ji rozbije... jo teorie mi jde co? Ale udelat to pres jeho odpor je narocny, ale bojuju!👍🏾🙄 a taky nwverim ze se zmeni v nicem, ani o to hlavne nestojim!!😉

pepes
autor
13. srp 2019

@dominikaromanova ano napsala jsi to uplne jasne a chapu to stejne! A zacinam byt konecne na ne nas..a ze on nam tu rodinu znicil! Uz zadny vycurky ze to delam ja😤

martaskaaa
13. srp 2019

@pepes to je mi líto, ale na druhou stranu hlavně, že jsi došla do fáze, že už je ti to jedno, i když to trvalo tak dlouho. Nebudeš první ani poslední rozvedená. Chlap může mít dceru podle vaší domluvy, když budete jednat po dobrém, určitě nejste takoví, abyste si dělali naschvály. Chlap si už pak může užívat jak chce .. a po čase mu může dojít, že byl pitomec a ztratil tebe, protože si tě nevážil a hlavně tolik tolerantních žen je fakt po málu! Ono ho to nebude třeba už ani bavit, protože to nebude zakázaný ovoce. Kolik vám vlastně je? Třeba najdeš nějakého fajn chlapa, držím palce

biedronka10
13. srp 2019

@pepes ja ti covece nevim. Ja byla, dost ve velkym tlaku, a nebyl nikdo, kdo by mi ukazal, ze to co je dpma neni v poradku... Pak jsem to ale po letech pochopila a kdyz jsem se odpoutala, pochopila jsem, ze tohle ja nechci aby moje dcery zazily. Ani si neumis predstavit co to dite proziva, kdyz v tomhle musi zit a jak se mu pak jako dospelemu vraci vzpominky treba v urcitou chvili, pri nejake situaci a hlavne jak je tim poznamenany do budoucihp zivota i kdyz s tim uspesne bojuje a dari se mu to uspat do pozadi. Clovek si nema vse nechat libit a necgat si srat na hlavu. Kazdy z nas je vyjimecna osobnost a nesmi byt podrazen nikomu.

merope
13. srp 2019

@pepes Tak pokud už opravdu nechceš nic řešit, tak pak má smysl opravdu spíše mediace.

pepes
autor
13. srp 2019

@martaskaaa me je 35 manzel o 10 let starsi. Jinak tech naschvalu se prave od mamzela bojim , ale nechci s nim dal zit a je blbost zit s nekym proto ze se bojim co udela kdyz odejdu...

pepes
autor
13. srp 2019

@biedronka10 takze ty jsi , jestli chapu dobre, dite z podobne rodiny?

biedronka10
13. srp 2019

@pepes jo jo, jen tam to bylo trochu o necem jinem, obracene role...

Zabris na muj blog a precti si clanky. Treti cast tam nemam, tu posilam jen na pozadani

biedronka10
13. srp 2019

@pepes nemam to tam moc rozvinute. Ale byla jsem treba vyslana casto otcem na pudu za matkou a premlouvat ji, aby se neobesila..kdyz rvala na cely barak ze se obesi, nebo litala s kuchynskym nozem. Nebo hrozny rvani a hulakani na celou ulici. Vzdy kdyz jsem se vracela od babicky, mela jsem sevreny zaludek ze bude zase rev az jsem po ceste domu zvracela. Nebo jsem sla se stresem spat. Po brachpvi jednpu hodila talirem a robila mu spanek az mu tekla krev, nebo rozstipala dvere, kdyz se pred ni tata zavrel a nechtel poslouchat rev. Atd. Atd. Neco super pro malou holku, jsem rada, ze to mam za sebou uz.

pavca1982
13. srp 2019

@pepes Jde to máme týden a týden. Ze začátku jsme měli i středy, aby to kluci líp snášeli. Když jsme se rozvedli bylo jim 7 a 5 let. Dneska je jim 14 a 12 let.Bydlíme blízko a nikdy jsme si nebránili navzájem v ničem. Snažila jsem se maximálně , abych jim tuto těžkou situaci co nejvíc usnadnila. Jsou v klidu a vzali to celkem bez nějakých scén apod. Teď mají ještě dva malé sourozence a je to zase úplně jiné.

pavca1982
13. srp 2019

@biedronka10 To je šílený!!!

biedronka10
13. srp 2019

@pavca1982 je takova porad, x let. Bylo to tak i do mych 21, nez jsem se svym prvnim parnerem a dnes jiz manzelem odesla bez rozlouceni k nemu k rodicum

crejzy
13. srp 2019

Nečetla jsem všechny příspěvky,ale v úvodu ( jestli to dobře chápu) tvrdíš, že si mu opakovaně odpouštěla i přesto, že tě to trápilo. Taky jsi zkusila přistoupit na jeho požadavky ( sex), ale to mu nezabránilo pokračovat v jeho chování. Teď už si rezignovala ohledně jiných žen. On kromě toho že je sukničkář je ještě nervák, kterému nevadí ti nadávat před malou dcerou, ale ty se stejně trápíš, že ten vztah/manželstvi rozbíjíš ty? Tomu nerozumim. Pryč od něj! Tvrzení že dítě je nejšťastnější když má oba rodiče pod jednou střechou - ať se pod ní děje cokoliv - je zastaralý blábol.

pepes
autor
13. srp 2019

@crejzy ja vim ze zo zni divne ze js mam vycitky, ale to jsem cela ja - sama vycitka! Ale vim ze k tomu neni duvod- tady v tehle diskuzi jste mi to napsaly tolikrat ze o tom uvazuju a vazne zjistuju ze ja nejsem ten vinik.. jen musim doresit ty dusledky ale to se neda nic delat! Musim! Budu verit a snnad se jednou presvedcm ze zivit v teble rodine nasi male neprospiva a rozvedemeli se bude to pro ni lepsi!🙏🏻

pepes
autor
13. srp 2019

@biedronka10 proboha to je desny, to muselo byt hrozny detstvi to me mrzi;( u nas to tak dramaticke neni -ale myslim ze i to obcas staci...prectu tvuj profil👍🏾😉

biedronka10
13. srp 2019

@pepes jasne. Je to o nicem jinem ale pisu ti to z toho duvodu, ze vysledek je stejny......vystresovany, vynervovany dite, kteremu se to promitne jako besy do dospeleho zivota a ac s tim bude sebevic pracovat, vzdy to v sobe bude mit a projevi se to v necem. U me treba neduverou k lidem, vetsi uzavrenosti, davam si vic pozor a take jsem dlouho mela problem mluvit s nekym do telefonu. Bratr (33 let) zas nema praci, strani se lidem, chpva se jak cvok, nevo co je zenska a ma problem jet sam autobusem....... Proto tohle svemu diteti nedopust

pepes
autor
13. srp 2019

@biedronka10 ani chapu te... precetla jsem tvuj pribeh a obdivuju te teda- co mas vse za sebou?! Ja teda mam par sramku z detstvi ale tohle? Jsem asi fakt trosku cita jak se na sebe tak koukam. Kdyz budes chtit posli mi treti cast- rada si ji prectu😉👍🏾

biedronka10
13. srp 2019

@pepes poslu ti do zpravy zbytek, teda nekdy napisu pokracovani c 4 😀

terezuka
13. srp 2019

@pepes Kde se to vzdalo? Ta poddajnost, snaha vyhovet? Ono staci byt v detstvi pod tlakem byt hodna a hezka holcicka, nedelat ostudu, poslouchat, protoze to prece hodne holciccky delaji...

pepes
autor
13. srp 2019

@terezuka hmmm asi vim co myslis..;( a to jsem mela detsvi hezky, rodice milujici a pomohli a pomahaji mi moc....🤷🏻‍♀️

chiara75
13. srp 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Ahoj, měla jsem takového přítele. Ztratila jsem s ním pět let, kterých dnes nesmírně lituju. Jen ti napíšu, že úplně chápu, že máš ty výčitky, protože je to zjevný manipulátor. Já taky měla pocit, že se mnou něco není v pořádku, že problém je ve mně, že jsem tak trochu blázen a moje reakce jsou přemrštělé a divné. Za pravdu mu tehdy dávali i společní přátelé, se kterými o tom mluvit a o to to bylo těžší. Nebyla jsem třeba dost dobrá milenka, pro což měli "přátelé" celkem pochopení. Až to ukončíš, budeš neskutečně šťastná, věř mi, protože budeš zase sama sebou, To období pro mne bylo tak šťastné, že dodnes nechápu, co to bylo za příval pozitivní energie 🙂 Ještě ke střídavé péči: do šesti let věku se vůbec nedoporučuje, myslím, že u soudu bys to mohlo podpořit názory odborníků, tuším, že například Jeroným Klimeš to tvrdí.

pepes
autor
13. srp 2019

@chiara75 ty jo presne ten pocit znam... ja jsme orecitlivela a moc vse prozivam a reaguje prehnane, dyt prece to tak hrozny neni- dyt me ani nebije...🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Jo a taky nejsem dobra v posteli- proto musi chudak chodit jinam ze jo?! Ja uz ten pocit stestu jakoby citim jak jsem uz blizko vis? Je to zvlastni ae hrozne se tesim na tu svobodu a prave jak budu sama za sebe- vidim ze jsi optavud zazila to same ptze popisujes uplne to co prozivam!

chiara75
13. srp 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@pepes To je prima, že už to cítíš a myslím, že už to víš, že opravdu odejdeš! Zažili jsme obě vztah s manipulátorem, proto je to podobný. Myslím, že za tím vším byly nějaké jeho komplexy, to byla podstat všeho jeho chování a výbuchů (cholerik byl taky).

inzenyrka
28. srp 2019

@pepes
@chiara75
Taky se hlásím do klubu, je to, jak popisujete. Momentálně řeším taky rozchod či odchod i s dítětem. Je to fakt ale na palici a bude ještě vyvádět. Ale otevřelo mi to v lecčems oči, začala víc vážit kvalit ostatních lidí a sebe! Asi jsem fakt potřebovala nakopnout 🙂