Co myslíte, mít druhé dítě, nebo stačí jedno?

petkagirl
27. kvě 2015

Ahoj holky,s pritelem sme spolu 5let,z toho mame 3letou dceru.Dcerka je dost hyperaktivni,takze je to pro mne dost narocne.Pritel je porad v praci,moc casu snami netravi,nikam nejezdime a kdyz,tak jen k jeho mame nebo tete,ale on semnou za moji rodinou nejezdi.Ted sme se tak bavili o tom,ze bysme si poridily jeste jedno mimiko a pak bych sla do prace,ale ja si na vse uz pripadam sama,sem nervozni z toho,ze sem porad sama doma,nemam tu zadne kamarady,komu bych se sverila.Pritel kdyz nekam chci jit,jde semnou ale opije se tak ze dela co nema,holky,nadavky atd.myslite ze si snim mam poridit jeste jedno dite? vim,ze to bude jeste horsi nez je to ted,co se tyce starani o deti,ale porad na ne budu pomalu sama.diky a hezky den

daasenka85
27. kvě 2015

No, záleží, jestli chcete oba druhé dítě (hlavně Ty) a jestli s partnerem plánuješ společnou budoucnost. Jak jako opije se a holky? Kouká po nich nebo Tě podvádí? Jak jako nadávky? Tobě nadává nebo dokonce malé? Jak často se takhle opíjí? Podle toho, co píšeš, nešla bych asi do toho...

me79
27. kvě 2015

Mam též hyperaktivní 10 měsíční dítě, které špatně spí . Jsem vyčerpána, ale šťastná. Mám ale muže , který mi o víkendech a po večerech s malou pomáhá. Hraje si s ni, koupe ji, bere na procházky. Takže ti úplně rozumím, jak náročné to je. Sama sis vlastně odpověděla. Muž ti nepomůže a ty jseš na vše sama. Se 2 dětmi se nic nezmění, naopak prace přibude.

sheeni123
27. kvě 2015

Za sebe rikam,ze jedno dítě, žádné dítě. Pokud nemáš pomoc,bude to pro tebe hooodne náročné.. Taky nechápu to s pitim,holkami a nadavkami...jestli je k tobe zly, tak bych do toho nešla!

renabelly
27. kvě 2015

Být tebou počkám. Jsem na tom podobně, také se mi nechce hned do druhého miminka, radši bych počkala, až bude malé (plácnu) třeba 7 let a chtěla bych až tehdy další. Je to z důvodu, že jsme v pro mě cizím městě, chtěla bych si tu najít práci, až půjde malá do školky, a taky samozřejmě kamarádky. Sice to znamená z práce jít potom opět na mateřskou, ale zase ti to větší dítě může s miminem trochu víc pomoct (snad 🙂 ). Záleží samozřejmě na tom, jak jsi stará?

ronyx
27. kvě 2015

V tvé situaci bych do druhého dítka asi nešla 😒 Kor když ty sama si nejsi tím úplně jistá,chlap kterého popisuješ mi nepříjde moc jako rodinný typ a tvořitel rodinného zázemí,ale já ho neznám a jen ty sama musíš cítit zda to chceš a zvládneš být na dvě dítka skoro sama. Hodně štěstí a ať to dopadne jen a jen dobře.

lu777
27. kvě 2015

no za mě je to jasné, z toho co píšeš, já bych do toho určitě nešla.. protože když je pak ženská sama, tak jedno dítě uživí (s nadsázkou) vždycky, i když třeba otec neplatí... ale dvě, to už je jiné kafe.. když není nemocné jedno, tak je druhé... jedno letíš vyzvednout do školky, druhé do školy... navíc se perou atd... prostě nešla bych do toho, v téhle situaci si myslím, že by sis mohla fakt zavařit 😔

maii
27. kvě 2015

Sedm a pul radku o tve situaci nam ma staci na to, abychom si udelali kompletni obrazek o tobe, tve dcerce, tvem vztahu, rodinne, financni a socialni situaci a poradili ti, jestli mit dalsi dite? To teda nevim, takhle to asi nefunguje. Nicmene vzdycky, kdyz resim nejakou slozitou vztahovou/rodiunnou situaci, tak se zamyslim a zeptam se sebe, zda bych byla byt na tom samem miste za deset let. Vedle toho sameho cloveka, se dvema detma, na tom samem miste, no a podle toho se rozhodla.

dc2015
27. kvě 2015

Těžko soudit podle jednoho příspěvku. Ale mám pocit, že sis již odpověděla sama...

lv
28. kvě 2015

Dvě děti se sami lépe zabavi, se sourozencem, otázka je, jestli s takovým partnerem.

lucinka58
28. kvě 2015

Já osobně jsem pro dvě děti, ale osobně ti musím říct, že kámoška má jedno hyperaktivní dítě s diagnostikovaným ADHD a teď se ji narodilo miminko a je totálně vyřízená. Je na obě děti sama, protože manžel přijíždí jenom na víkendy a je to pro ni extrémně náročné..... Ale když se podívám na tvůj příběh, tak si nejsem jistá, jestli bych s takovýmto člověkem chtěla druhé dítě...... ☹ Víš, on se totiž podle mě nezmění a nezačne s vámi trávit více času a více se o vás starat když se narodí nové miminko.....

konidana
28. kvě 2015

Jít do práce a pak se uvidí. Já jsem po třech letech doma musela jít pracovat, doma bych se už fakt zbláznila. Chce to změnu a třeba na druhé ještě za pár let dojde🙂

ladyhacek
28. kvě 2015

Jestli se opíjí a dělá ,,bordel´´ pryč od něj. Vím, že je to těžké a sama bych to asi hodně zvažovala, ale.
Otec byl takový nadával mamce, rozbíjel věci - hrozné > z dětství do 10 let nemám skoro žádné vzpomínky a když tak jen špatné - dlouho i po rozvodu, který nastal v mých cca 10 letech jsem po večerech brečela - nechápala jsem proč tatínek pije a proč není s námi proč nás nemá rád..... I když se nehádáte před dětmi děti to vnímají ☹.
Mamka tedy dvě děti má a za nic na světě by nás nevyměnila a s otcem zůstávala tak dlouho jen kvůli nám, ale cenu to opravdu nemělo. Až jednoho dne to přehnal a mamka se konečně rozhýbala - bylo to to nejlepší rozhodnutí v životě. Moc nás to sblížilo a krásně se nám žilo (tedy žije, ale doma už nejsem 🙂)

A teď k tvojí otázce - my s manželem chceme druhé dítě a pořídíme si ho brzy za sebou právě abych měla mateřskou vkuse s mým zaměstnáním bych musela zase na neschopenku takže bych vlastně byla postupně 8 let doma - takto budu doma třeba jen 5-6 let a když splácíme hypotéku budeme rádi až nastoupím do práce. Pravda trochu mě to děsí mít děti po sobě raději bych chvíli počkala, ale co naplat 🙂.

Přeji pevné nervy a i když ti tady napíšeme spoustu komentářů rozhodnutí je na tobě. Musíš si to v hlavě porovnat. Hodně štěstí

hvezdnenebe
28. kvě 2015

jestli toužíš po druhém dítěti, mohla bys to udělat jako moje kamarádka - nespěchej a počkej si na jiného a lepšího tatínka. přeju ti hodně štěstí, ať se rozhodneš jakkoliv.

dafnee1
28. kvě 2015

mám jedno desetileté dítě..už jsem s tím byla smířená,že zustane sám,tatínek také ne ideál..před dvěma roky jsem potkala chlapa kvuli kterému se sbořil svět...do dvou let jsem rozvedená,znovu vdaná a termín porodu máme v pondělí...je to za 5 min 12..je mi 39let
kdyby mi to někdo řekl před těma dvěma lety,tukala bych si na čelo
tak uvidíš,třeba Ti osud také něco nachystá,jinak pokud tatínek není ideal už ted,tak bych si s nim další dítě nepořizovala

ema373737
28. kvě 2015

Ahojky, já měla to samé co ty. Byli jsme spolu 6let, když malé byli 2 roky odešla jsem už se to nedalo snášet. Alkohol nadávky, psychické týrání. Věř že druhé dítě nic nezlepší. Ted se mám skvěle mám skvělého prítele a plánujeme miminko. Ať se rozhodneš jakkoliv držim ti palečky 🙂