Dítě na nuda pláži

elzak
24. čer 2016

Dobrý den maminky,
ráda bych se vás zeptala, jestli některá z vás řešila podobný problém, nebo jaký je váš názor na mou situaci.
Mám 2,5 letého synka, kterého jednou za čas pohlídají manželovi rodiče. Mají ho rádi, on má rád je. Já už s nimi tak super vztah nemám, je to spíše jen formální záležitost, ale to je vedlejší.
Včera mi manžel nabídl, že by si mohli prarodiče synka dnes vzít na koupaliště. Problém mám však s tím, že oni jsou vyznavači nudismu a synka by brali na nudistickou pláž. Vůbec se mi to nelíbí, na nuda pláž bych nikdy dobrovolně nešla, ani ne, že bych se styděla, ale přijde mi to maximálně neestetické. Pohled na nahou tchýni a tchána si opravdu ráda odpustím. Přijde mi také pravdu hodně divný, aby synek chodil nahatý mezi cizími nahatými lidmi. Prostě si to neumím vůbec představit a nechce se mi do toho. Ani nevím, jak bych mu to vysvětlovala, že tam chodí lidi nahatý. Je to naše skoro každodenní diskuze, že ven nemůže utíkat nahatý 😊
Jinak bych mu ale samozřejmě koupání s babičkou a dědou ráda dopřála. Bohužel tchánovi s tchýni přijde zase naprosto normální nuda pláž a ťukají si na čelo, že chce někdo chodit, jak oni říkají, na 'textilní pláž'. Zajímá mě, jak to vidíte vy? Pustili by jste své dítě na nuda pláž? Je to jen moje osobní averze?

jasekd
25. čer 2016

@pincola OK.
Jeste co se tyka tech spolecnych nebo oddelenych saten. Ja chodim na nuda plaz. Ale velmi pravdepodobne bych nesla do spolecne sauny, proste do uzavreneho prostoru. A kdyz jsem videla v aquaparku spolecne satny, kde se prevlikalo v nejakych kabinkach, kterych bylo malo, prostor se skrinkami pro vsechny spolecny, vsude mokro, i tam, kde uz mel byt clovek obleceny, sprchy snad spolecne (sprchovat by se mel clovek nahy, ne v plavkachkde je jinak hygiena? Coz tam samozrejme takhle neslo...), tak to me vylozene vytocilo. Jsem zvykla z klasickeho bazenu na striktne oddeleny prostor muzi/zeny. Ano, klidne lezim na nuda plazi naha, i se po ni projdu, ale sprchovani, oblikani a svlikani je i pro me intimni zalezitost a vadilo mi to velmi.

kacca11
25. čer 2016

@pincola já se nemůžu ubránit tomu, že nepopisujes danou situaci. Nepopisujes to, co cítila ta údajná holčička a na co mysleli ti tvi udajni dedci, ale popisujes jen své pocity, které mohou být naprosto odlišné od reality, od skutečné situace a od skutečných pocitu zúčastněných lidí. Upřímně ani nechápu, kde jsi se ty, která na nuda nechodí, ocitla zrovna v tomhle deni, protože tyto pláže obvykle nejsou zrovna průchozí. Navíc jak už bylo psáno, lidé, kteří chodí na nuda, nahota nezajímá, neokukuji ostatní, nezajímají je jiní lidé jako sexualni objekty. Tohle je záležitost klasických pláží, kde je cumilu nepoměrně více. Vzhledem ke zkušenosti mám opravdu pochybnosti o tom, co se vůbec odehrálo.
Samozřejmě souhlasím, návštěvy nuda musí být dobrovolné. Ale další věc je, že většinou lidé, co na nuda chodí, mají děti, které s tím nemají problém a mají k nahotě a komunikaci kolem ní otevřenější přístup.

Samozřejmě je to o rozhodnutí zakladatelky, ale ptala se na nazor, tak jsem se podělila, že osobně bych neměla problém. Jakse rozhodně ona, to je její věc.

A co se týká zmiňované estetiky. Kdyby měla být ta estetická stránka tak zásadní, nemohla bych ani na klasickou pláž, vlastně ani chodit mezi lidi, protože neesteticke lidí člověk potká všude a často je to v oblečení spíš horší než bez něj.

alikam
25. čer 2016

@jasekd Ne není. Třeba většina příspěvků na této stránce je zaměřena na to, aby blahosklonně nám "neznalým" vysvětlila, že tomu vlastně nerozumíme. Já si ale fakt NEMYSLÍM, že by se tam lidé očumovali, nějací zmínění pedofilové mě jako ani nenapadli. A nemyslela jsem si to ani předtím. Přesto bych tam své dítě neposlala, protože je to v rozporu s mými pocity, zásadami. A nemyslím si, že mám pokřivený pohled. Taky jsem v životě nebyla na válečné frontě, a přesto vím, že bych tam dítě neposlala. Je vás většina, a váš názor naprosto akceptuji, na nahotě není nic štatného a dítě si to pamatovat nebude. Je mi přišlo že se to tu zvrtlo v přesvědčování a podsouvání toho názoru, že nuda ano, ostatní tomu nerozumí. Každý má rád jiné věci. Je to pouze o osobních preferencích, a nějaké vysvětlování a zapalené obhajování je zbytečné.

kacca11
25. čer 2016

@jasekd já vnímám odděleně šatny tedy negativně a právě prevlekaci kabinky považuji za ideál. Neni pak nic horsiho, než se pak před satnami rozdělovat, přemýšlet, jak starý kluk může s maminkou do dámských šaten nebo jak stará holčička ještě může jít do bazénu sama s tatínkem. Naprosto zastaralé řešení, ty oddělené šatny a naprosto nelogické.

Potom už je jen na hlavu, když jsou pak v dámských satnach malí kluci, kteří jsou šokováni nahotou žen kolem sebe, protože se s tím snad nikdy nesetkali...

urtica
25. čer 2016

@alikam Na nuda pláži Vám - narozdíl od válečné fronty - neustřelí hlavu...jinak tu padla slova o špekounech, exhibicionistech, pytlících a buchtách, tak mám nějak dojem, že si protinázorové strany nemají co vyčítat. Vysvětlování mi zbytečné nepřipadá, je to diskuze, ne?

jasekd
25. čer 2016

@kacca11 pravda je, ze shodou nahod jsem se dnes zucastnila i debaty na toto tema, ty satny. a tvem nazoru je hodne pravdy, minimalne to vyresi tu situaci, kdy se resi, jak stare dite je jeste mozne vzit do saten pro opacne pohlavi. Ty satny, ve kterych jsem byla ja, byly ale tak priserne udelane, ze se tam skoro neslo normalne prevliknout, aniz by si clovek nenamocil obleceni, tech kabinek bylo malo, kdyby to bylo lip vyresene, tal bych i souhlasila, ale osprchovat se chci bez plavek a to tam bohuzel neslo.

kacca11
25. čer 2016

@jasekd já byla v bazénu naposledy v zahrsnici a neshledala jsem nikde žádný problém.

malinkaelinka
25. čer 2016

@kacca11 jo tohle si pamatuju jako dítě z bazénu, bylo mi pět, ale ja byla velké dítě a působila jsem starší a satnarka me už prostě nepustila s tátou do šaten pánských, že jsem velka holka a mám jit do dámských...z šaten se pak šlo k bazenu přes sprchy po schodech, takových těch, jak je vidět skrz...seděla jsem na nich nahoře a brečela jako želva, že prostě dolů nejdu, že tam propadnu...dodneška tyhle diraty schody nesnáším...z toho mám trauma a ne z toho, že jsem někde ve sprše viděla cizího nahého pindoura....

jasekd
25. čer 2016

@alikam protistrana jen vyjadrila svuj nazor, a rekla bych ze slusne 😉 Reagovala jsem na nektere prispevky, ktere dane prostredi zbytecne demonizovaly. Nemusite se tam citit dobre, nemusi se vam tam libit, nemusite s tim souhlasit. Ale neni to cerne doupe plne neresti. Nereagovala jsem na kazdy jeden konkretni prispevek. Ano, at si kazdy chodi, kam chce a kde se citi dobre.

jasekd
25. čer 2016

@kacca11 my chodime na klasicky bazen, kde jsou oddelene satny. a tim, ze jsme rodina tatinek a maminka a mame 1 kluka a 1 holcicku, nemusim to nastesti resit, chodime vzdy dva a dva. Chodit s detmi sama, budu to mit horsi, protoze muj chlapecek by jeste klasicke satny sam nezvladl, treba z duvodu, co pise @malinkaelinka Ty spolecne satny jsou hlavne v tech novejsich aquaparcich, na koupalistich apod. a vsechny byly pomerne nesikovne resene, ty, co jsem navstivila, proto mam takovy nazor. Ale pro vypravu s detmi je to asi lepsi reseni 🙂 Ja tam tehdy byla sama a resit nejake deti me tehdy nenapadlo.

konik_mischel
25. čer 2016

ahoj, holky vážně tu řešíte zda je vhodné aby 2,5 leté děcko bylo nahaté ? Byly doby - a není to tak dlouho, kdy byly bez problému na koualištích i 8 letí naháčci a nikomu to divné nepřišlo - a ani těch úchylů nebylo nějak víc. Děcka tohle vnímají jinak, u 2 letého děcka bych plavky vůbec neřešila. A na druhou stranu je 2 telé děcko schopné pochopit, že u babičky se koupe nahaté, ale s mamkou na koupališti ne...

urtica
25. čer 2016

@konik_mischel Myslím, že se řeší zároveň i to, zda dítko může být v prostředí, kde jsou naháči všichni🙂

alikam
25. čer 2016

@urtica Jo, exhibicionisty jsem přehlídla, to je fakt. Jo a to další, to bylo míněno jako příklad toho, že nemusím být všude, abych o tom měla realistický přehled - ne příměr situace. S tím vysvětlováním vám musím dát za pravdu- myslela jsem spíše "přesvědčování" o vlastním názoru.
@jasekd Nemusím s tím souhlasit, ale neznamená to, že mám automaticky pokřivený pohled..🙂 V pohodě, no doupě černé neřesti si také představuji jinak.. 🙂

elu
25. čer 2016

@urtica tak to jste nepochopila vůbec 🙂 vadi mi, když na mě mluvi, kdokoliv, kdo nemá trenky, i kdyby měl pod nima sexy prdel 🙂.... No a je jasné, že svoje dítě budu vychovávat podle svých pocitů prece

konik_mischel
25. čer 2016

@urtica já to pocopila, ale u dvouletého bych neřešila ani nahotu druhých. Já na nuda pláže nechodím, protože mě to není příjemné, aby se na mě někdo koukal, ale když by moji rodiče chtěli s děckem k vodě, tak bych asi u dvouletécho neřešila nahotu nikoho. Až bude starší, tak bych mu řekla, že kdyby se styděl nebo chtěl chodit v plavkách že to může kdykoli říct a bude to v pořádku, hlavně doma se to většinou pozná, když se dítě začáná stydět... tak bych to pak řešila.

urtica
25. čer 2016

@elu Pochopila jsem to tak, jak jste to napsala: "a ostatní spekouni mi vadí, snažím se nekoukat, ale dost často se dávají do hovoru a to je mi značně nepříjemné"

elu
25. čer 2016

Ostatní spekouni...tím myslím i sebe...ale já jsem zahalena 🙂...určitě to nebylo myšleno tak, že tlustí nemají právo mluvit...napsala jsem asi dvě myšlenky v jedné větě...prostě ano, nevyhledavam pohled na nehezké nahé lidí a nevyhledávám konverzaci s jakoukoliv krásnými nahatymi lidmi

marcicek84
25. čer 2016

@elzak - za sebe bych too viděla dle okolností vaší výchovy, jestli před malým nechodíte mazí, nepřevklídáte se, tak si myslím, že na nuda pláž k nahým lidem bych ho nepouštěla, pokud to u vás doma není tak, tak by to možná nebyl až takový problém. Já ale např. bych si toto nepřála, takže bych schánovcům na takovou akci malého nepůjčila ani náhodou, ťukat na čelo ať si ťukají, ale respakovat názor rodičů musejí...

texetka
30. čer 2016

Já bych klidně dítě na nuda pustila, i bych ho tam sama klidně vzala . Nevidím v tom problém, možná proto, že na nuda jsme byli, chodíme do společných saun a nahota nám s manželem nepřijde nic špatného. Na těch místech nejde přece o nic sexuálního 🙂

Ale v každém případě mají mít poslední slovo rodiče a tukání na čelo by mi bylo silně proti srsti.

rozkosnica1
22. zář 2019

Mame dve deti 4 a 6 rocne, chlapec a dievca a tento rok sme boli v grécku 2 tyzdne na nuda plazi a je to super. Neviem si vynachvalit. Komunita nudistou je uzasna, ziadne predsudky ani nic podobne, ziadne ocumovanie. Citim sa tam lepsie ako v plavkach na "klasickej" plazi

denny27
22. zář 2019

Já obdivuji všechny, kdo na nuda pláž jdou.. já bych tam nešla nikdy😅😅pak člověk neví, kam koukat,aby to nevypadalo trapně.. mám koukat na oblohu,nebo na zadek (v riflich na zadek taky koukneme) nebo do země..
Fakt obdivuji všechny👍👍👍.a ne, není to o postavě..i kdybych měla sexy postavu, stejně bych tam nešla.😆
A jestli bych pustila 2.5 léte dítě?? Nevím, nejspíš asi ne

rozkosnica1
22. zář 2019

@denny27 A to je prave super na nuda, ze to jednoducho neriesis. Nahotu berieme ako normalnu vec. To ze pojde okolo mna chlapík s holym bimbasom mi neprekaza. Mame znamych, ktory mali 2 deti, v puberte dcera prestala chodit a potom po 20ke zacala znovu obcas chodit aj s rodicmi aj bratom a teraz chodia 3 rodiny, rodicia a ich dve deti aj s rodinami

somalicats
22. zář 2019

@denny27 Taky chodime na nuda, krom nejstarsi, ta odmita, takze s ni musime mezi textilaky (ale ona uz ve svych 16 letech jde na koupak radsi s kamoskou nez s nama 😀 ). Mladsi holky nemaji s nahotou problem, pokud ale reknou, ze jim nuda vadi, tak to budeme respektovat stejne jako u nejstarsi. Jinak na tech nudaplazich fakt nikdo neocumuje apod., ja to mam radsi hlavne z toho duvodu, ze nemam rada mokre plavky na tele.

texetka
23. zář 2019

My jsme nakonec s dcerou na nuda pláži byli několikrát a pohoda. Nechápu, co je za problém. A u moře běhala dcera na pláži nahatá - pověčinou. Nikdo si na hlavu netukal, všichni v pohodě.

pavca1982
23. zář 2019

Ne já bych nepustila! Nemám ráda nuda pláže.

rozkosnica1
23. zář 2019

Inak to s tymi plavkami je aj lekarsky potvrdene...nieje nic horsie ako si nechat na sebe mokre plavky...potom nam to tam dole narobi riadnu sarapatu

dapik
31. črc 2020

Zdravím.Byla jsem dost v šoku,jaký názor na nuda pláže má zde plno maminek,aniž by je aspoň jednou v životě navštívily.A slova : neestetické,úchyláci,exhibovat, kam se mám na nuda pláži koukat ?.... nad tím udiveně kroutím hlavou.
Natura pláže navštěvují lidé celý svůj život,od dětství po stáří. Je to komunita lidí,kteří milují přírodu,chovají se k sobě slušně,většinou jsou to sportovci až do pozdního věku.Jsou vždy nachystaní všem okolo pomoc,hned přiběhnou s cibulí/kterou nosí v krabičce pro tyto případy/,když vás bodne vosa,donesou od stánku pití i vedle "sousedovi",automaticky pomůžou.Setkáte se zde s dvěma páry 75 letých manželů,kteří spolu radostně hrají karty.A že ve stáří není tělo jako ve dvaceti. No a co?? Mladé rodiny,jednotlivci,páry.Nikdo nikoho nesleduje,nepokukuje. Naopak,hraje se volejbal,nohejbal,povídají si i neznámí lidé....a to od dubna do října,nejsou to žádné padavky.
Děti jsou zde už od pár měsíců po pubertu,tam na pár let chodit přestanou a ve dvaceti se vrátí a zůstanou až po stáří.
A pokud se zde objeví parte,že umřel ve vysokém věku jeden z nich,místo obvyklého hlaholu a smíchu, je celý den slyšet jen tlumený hovor, s úctou k dobrému člověku.
Takto to chodí na přehradě v Brně,na Mušově a po celé republice.
Takovou atmosféru u textiláků na pláži nikdy nezažijete !!!
A maminka,která váhá nad tím ,pustit malého syna s tchýní a tchánem na nuda pláž.....má štěstí,protože rodiče manžela budou asi super lidi,kteří se nerozvalují někde u televize,ale jdou do přírody a milují život.
Kdyby byli všichni lidé jako stálí návštěvníci nuda pláží,bylo by na zemi mnohem lépe.

sudylichozrout
31. črc 2020

@dapik Ja tedy uplne extra vyznavac nuda nejsem. Hlavne kvuli sobe same, stydim se. Ale parkrat jsem tam byla a jako nestranny pozorovatel musim tva slova potvrdit. Je to uplne jiny svet. Pohodovy, neodsuzujici, respektujici a hlavne nesexualni. Coz je na textil plazich celkem casty jev. Mam blok ve sve hlave, ale jen ve sve. Deti bych na nuda s prarodici klidne pustila.

lucka662006
31. črc 2020

@anetka1701 Nidko nemůže vidět 2,5 leté nahé dítě ? 🙂 Pozor na to, v porodnici ho viděli a doktor taky 🙂 Možná by ho viděla i učitelka v jeslích, kdyby byly 🙂 To jen k formulaci, a na nuda pláž bych pustila, dítě je nevinné, hraje si u vody a vůbec se nazajímá o to, co má nebo nemá kdo na sobě. A nudisti na nuda pláž přeci nechodí očumovat 2,5 leté děti 🙂

lucka662006
31. črc 2020

@elzak Ahoj, pusť ho, malý bude nadšený z pobytu u vody s dědou a babičkou. Nudisté nechodí na nuda pláž očumovat 2,5 leté děti, jestli máš strach z tohohle, a dítě je tak nevinné, že absolutně nebude přemýšlet, proč nejsou oblečení, a kdyby ano, můžou mu přeci říct, že je to taková zábava, že je to pohodlné, že je to místo, kde se to může, to je vše pravda.... Já osobně bych na nuda pláž nešla, protože se stydím, chtěla bych lepší postavu, ale děti bych tam klidně pustila, pokud by chtěli samozřejmě a to mám 8 letou dcerku a 6ti letého syna, zajímala by mě jejich reakce a o všem bysme si promluvili. Já byla na nuda pláži jednou dokonce v puberťe a nezanechalo to na mně myslím žádný následek 🙂